IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвикателство - прогноза на резултатите на АДСИЦ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
    Защо са разминаванията:

    Бреф никакви приходи от лихви и по-високи други разходи. Също са продали апартамента на загуба.

    Софарма имоти забравих да взема предвид таксите за заема, които са половин милион.

    Атера са продавали имоти с по-ниска печалба, отколкото през първите шест месеца.
    При BREF очаквам макс 2 % дивидентна доходност ....то на депозита ми в ХХХ доходността е 2 пъти по голяма след данъка

    Не е препоръка за ПК на ЦК

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      мда и аз очаквах повече!
      а бреф направо ме изненада!!! те не могат да хванат 2стинки печалба до края на годината!!! а имат 2 магазина под наем, продаден апартамент, и две крила на офис сгради под наем и вече само 7млн кеш!!!!!!!!!!!
      Защо са разминаванията:

      Бреф никакви приходи от лихви и по-високи други разходи. Също са продали апартамента на загуба.

      Софарма имоти забравих да взема предвид таксите за заема, които са половин милион.

      Атера са продавали имоти с по-ниска печалба, отколкото през първите шест месеца.
      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
        еее разочарован съм, всички резултати са под прогнозите ми, съответно:

        Адванс Терафонд 13.8 млн (реално 12.9 млн)
        Софарма Имоти 4.4 млн (реално 3.9 млн)
        Фонд за недвижими имоти България 0.9 млн (реално 0.7 млн)
        мда и аз очаквах повече!
        а бреф направо ме изненада!!! те не могат да хванат 2стинки печалба до края на годината!!! а имат 2 магазина под наем, продаден апартамент, и две крила на офис сгради под наем и вече само 7млн кеш!!!!!!!!!!!

        Коментар


        • еее разочарован съм, всички резултати са под прогнозите ми, съответно:

          Адванс Терафонд 13.8 млн (реално 12.9 млн)
          Софарма Имоти 4.4 млн (реално 3.9 млн)
          Фонд за недвижими имоти България 0.9 млн (реално 0.7 млн)
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Благодаря!
            Хубави таргети си заложил, аз лично едва ли бих уцелил каква ще е печалбата. Обикновенно залагам по-песемистични прогнози, защото обичам приятните изненади

            За АТЕРА, колкото и да направят ще бъде последния скок на мъртва котка и 25 и 30стинки да напаравят ще им е за последно в близката петилетка и който влезе на 2,5 после ще прибира около 8-10стинки(след 2015),

            Та за БРЕФ се надявам печалбата да е станала 1,5ст, а с четвъртото трим да мине 2,5ст. за годината

            За СФИ мисля че вече сме над 20ст печалба(благодарение на гратисния период на заема)

            Поздрави!


            п.с. Мисля че ще оздравят КТБ, а и със и без 3млн в КТБ мисля че БФБ АД е еФтина на тези цени!

            Коментар


            • Не си далече от истината, с изключение на Атера .
              Аз очаквам ~ 0,21лв /бр. или ~ 17 мил. печалба .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                ФНИ си го оставил без печалба? Това не бе ли печалбата за полугодието? Нали питаш за печалбата с натрупване от януари до сега?

                п.с. тези трите ли си купил в крайна сметка?
                Да, имам предвид с натрупване. ФНИ имат печалба от 269 хил за първото тримесечеие и 290 хил за второто тримесечие, новата покупка е във втората част на септември и не очаквам да има голямо влияние през третото тримесечие, затова очаквам 0.9 млн с натрупване.

                Доста вероятно да сгреша печалбата на ATERA, трудно се изчислява печалбата от продажба на земя, заложил съм я при 40% марж.

                Не, още държа само СФИ, все още следя и трите плюс ФЕЕИ и някои компании извън този сектор. До края на годината малко вероятно да има допълнителен кеш за нови инвестиции, СФИ не е на ниво на което бих продавал, така че засега съм холд до януари.
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                  И така, остават към две седмици до излизането на отчетите за тримиесечието и ръкавицата е хвърлена - предизвиквам ви да прогнозирате резултатите на които АДСИЦ си изберете, бидейки защото ви е интересно, искате да видите дали ще познаете, скучно ви е или каквато и да е друга причина си имате.

                  Лично за себе си ми е интересно да видя дали ще позная печалбата за деветмесечието на най-популярните АДСИЦ. Ето и моите прогнози:

                  Адванс Терафонд 13.8 млн
                  Софарма Имоти 4.4 млн
                  Фонд за недвижими имоти България 0.9 млн
                  ФНИ си го оставил без печалба? Това не бе ли печалбата за полугодието? Нали питаш за печалбата с натрупване от януари до сега?

                  п.с. тези трите ли си купил в крайна сметка?

                  Коментар


                  • Предизвикателство - прогноза на резултатите на АДСИЦ

                    И така, остават към две седмици до излизането на отчетите за тримиесечието и ръкавицата е хвърлена - предизвиквам ви да прогнозирате резултатите на които АДСИЦ си изберете, бидейки защото ви е интересно, искате да видите дали ще познаете, скучно ви е или каквато и да е друга причина си имате.

                    Лично за себе си ми е интересно да видя дали ще позная печалбата за деветмесечието на най-популярните АДСИЦ. Ето и моите прогнози:

                    Адванс Терафонд 13.8 млн
                    Софарма Имоти 4.4 млн
                    Фонд за недвижими имоти България 0.9 млн
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby
                  Working...
                  X