IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Имот в модерен, качествен, ЗАТВОРЕН КОМПЛЕКС в София, до €1,000/м2

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от lareman Разгледай мнение
    Ходих да го гледам Делта хил..като изключим .че е до Перник-качеството много не ми допадна
    Така ли? Аз съм слушал легенди за Делта хил, но явно е добре захаросан ПР.

    Коментар


    • "Качеството" на новото строителство е все едно и също 250-300 евро/кв.м себестойност.
      Разликата до 1 000 евро/кв.м е въпрос на личен избор.
      Остава локацията - повечето са извън града и са удобни за обитаване от бекяри (ергени...) или семейства с пълнолетни деца.
      По-заможните наши съграждани, които могат да си позволят неработеща съпруга, чистачка и шофьор не си купуват "имот в модерен, качествен... дъра-бъра"!
      Дерзайте!
      "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

      Коментар


      • @estate4me пратих ти лично съобщение, ще съм ти благодарен ако отговориш. Честито за къщата

        Коментар


        • Мила Родино

          @Nick L
          1.Да! форума (за имоти) изглежда е безполезен, поне за мен беше такъв.
          2.Не! България е прекрасна страна (макар и лоша държава - битката с корпоратокрацията е тежка и сложна).

          Аз купих къща в София с отлично съотношение цена/качество. Вероятно имаше значение, че инвеститора е прекарал по-голямата част от живота си в развития свят, а може би не... България и сега има достатъчно много (качествен) умствен капитал. Съвсем наскоро един красив ум си отиде - предполагам, че за инвесторите/икономистите/философите от форума ще е интересно да прочетат едно интервю с него:
          http://www.dnevnik.bg/v_pamet/2014/1...i-lesno_chrez/

          Моят съвет към всички investor-и е да вложат в качествени имоти до Е1000/м2 и ако златото падне под $1000 за тройунция да заделят 33% от портфейла си за него.
          Успех на всички!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Nick Leeson Разгледай мнение
            @estate4me не бях влизал в форума от години и поради интелигентния ти коментар реших да коментирам. Не си заслужава да си губиш времето в 1. форума 2. България. Ако все пак държиш да се прибереш добър комплекс с къщи е Делта хил, а за апартаменти виж Мирамонте. Извън София има страхотни неща на смешни за твоите стандарти цени, виж примерно http://paragon-bg.com/recommended-properties/184.
            Ходих да го гледам Делта хил..като изключим .че е до Перник-качеството много не ми допадна
            мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

            Коментар


            • @estate4me не бях влизал в форума от години и поради интелигентния ти коментар реших да коментирам. Не си заслужава да си губиш времето в 1. форума 2. България. Ако все пак държиш да се прибереш добър комплекс с къщи е Делта хил, а за апартаменти виж Мирамонте. Извън София има страхотни неща на смешни за твоите стандарти цени, виж примерно http://paragon-bg.com/recommended-properties/184.

              Коментар


              • Аз нямам проблем с паркинга в ЕСТЕ - има си подземен паркинг и е ок!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от estate4me Разгледай мнение
                  За съжаление само тези 2 оферти (мезонет в Макси и нова къща в комплекс до бул.България) към момента изглеждат интересни за мен.

                  Скоро ще се оттегля от активна работа и част от годината планирам да съм в БГ, затова е важно за мен, имота да е в затворен комплекс - охраняем и с адекватна поддръжка. Освен това децата ми с тяхните семейства ще ми гостуват за по месец в годината и само затвореният комплекс в София може да предложи базови удобства, които са важни за нас.

                  Други:
                  "Резиденшъл Парк" е хубав, но е зад Околовръстното и по-скъп.
                  "ЕСТЕ" в Изток - също по-скъп, шумно и натоварено... и трудно се паркира пред входа/блока, достъпа не е ограничен ефективно.
                  "Силвър Сити" - охраната и контрола на достъпа са условни, а има и проблем с поддръжката (събиране на такси, общо отопление/охлаждане...)

                  Комплексите с цена под 750 евро/м2 имат множество проблеми и повечето са извън моите основни критерии, затова съм спрял да ги "проучвам". Съотношението цена/качество е от значение и след анализ стигнах до цифрата 1000 евро/м2 (на шпакловка и замазка ).


                  Предложения има в Imot.bg, imoti.net, imoti.info , но трудно се намира "обективна" инфо и ми отнема доста време да проверя и отсея предложенията и на агенциите.
                  Трайно се е насадило мнението, че луксозен имот означава стълбище с китайски гранитени плочи...Намирам една голяма част от брокерите в София за непрофесионални, неподготвени, неинформирани и без практичен опит в сегмента, притеснени единствено за комисионната и договора - никой не успя да ми вдъхне доверие и да ме спечели, и започнах да издирвам оферти от собственици/инвеститори/строители и да споделям с приятели от София, за офертите.

                  Случайно попаднах на "форума" на инвестор.бг , който се оказва огледало на това с което често се сблъсквам в София и БГ: приказки, приказки и пак (безцелни, не на място, безсмислени) приказки. Накрая ти слагат един обиден етикет, защото си попитал един конкретен въпрос...
                  ...все едно

                  Коментар


                  • Един премиер беше извикал "За Бога, братя не купувайте!"

                    За съжаление само тези 2 оферти (мезонет в Макси и нова къща в комплекс до бул.България) към момента изглеждат интересни за мен.

                    Скоро ще се оттегля от активна работа и част от годината планирам да съм в БГ, затова е важно за мен, имота да е в затворен комплекс - охраняем и с адекватна поддръжка. Освен това децата ми с тяхните семейства ще ми гостуват за по месец в годината и само затвореният комплекс в София може да предложи базови удобства, които са важни за нас.

                    Други:
                    "Резиденшъл Парк" е хубав, но е зад Околовръстното и по-скъп.
                    "ЕСТЕ" в Изток - също по-скъп, шумно и натоварено... и трудно се паркира пред входа/блока, достъпа не е ограничен ефективно.
                    "Силвър Сити" - охраната и контрола на достъпа са условни, а има и проблем с поддръжката (събиране на такси, общо отопление/охлаждане...)

                    Комплексите с цена под 750 евро/м2 имат множество проблеми и повечето са извън моите основни критерии, затова съм спрял да ги "проучвам". Съотношението цена/качество е от значение и след анализ стигнах до цифрата 1000 евро/м2 (на шпакловка и замазка ).


                    Предложения има в Imot.bg, imoti.net, imoti.info , но трудно се намира "обективна" инфо и ми отнема доста време да проверя и отсея предложенията и на агенциите.
                    Трайно се е насадило мнението, че луксозен имот означава стълбище с китайски гранитени плочи...Намирам една голяма част от брокерите в София за непрофесионални, неподготвени, неинформирани и без практичен опит в сегмента, притеснени единствено за комисионната и договора - никой не успя да ми вдъхне доверие и да ме спечели, и започнах да издирвам оферти от собственици/инвеститори/строители и да споделям с приятели от София, за офертите.

                    Случайно попаднах на "форума" на инвестор.бг , който се оказва огледало на това с което често се сблъсквам в София и БГ: приказки, приказки и пак (безцелни, не на място, безсмислени) приказки. Накрая ти слагат един обиден етикет, защото си попитал един конкретен въпрос...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от estate4me Разгледай мнение
                      Отворих темата с елеметарна молба към "инвестор"-ите: "Посочете имот под 1000 евро/м2 , в приличен комплекс".

                      Темата ще бъде закрита на 15 Окт 2014.
                      Ако искаш темата да е полезна и интересна, дотогава просто споделяй с нас други интересни предложения които получаваш

                      Коментар


                      • KEEP CALM & CARRY ON

                        Отворих темата с елеметарна молба към "инвестор"-ите: "Посочете имот под 1000 евро/м2 , в приличен комплекс". Явно съм сбъркал форума?!

                        Петокласници да се бяха събрали, щяха да свършат по-добра работа или поне щяха да направят опит да се концентрират по темата...със сигурност, повече инфо и полза щеше да има , ако бях попитал случаен минувач пред Централни Хали.

                        Темата ще бъде закрита на 15 Окт 2014.
                        Дотогава може да споделите инфо за конкретен имот, отговарящ на минималните изисквания посочени отдолу.

                        Лек и успешен ден на всички!

                        Коментар


                        • ей тука е разгърната идеята за видовете комплекси http://www.goguide.bg/koi-kakvo-zash...IDA-SOFIIaNTsI в София
                          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bpst Разгледай мнение
                            'ми то каре панелки пра'й затворен комплекс, бе ей!!


                            Хахха, така е.

                            Майтапа настрана - наемателите само като чуят, че трябва да плащат за охрана и поддръжка и се сдухват. Ако им го сложиш в наема, вече не е 6 на сто, а повече и пак става труден за отдаване.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от estate4me Разгледай мнение
                              Браво!

                              "Разкрихте" ме - брокер съм..., но не на имоти и не в България...и не продавам, а купувам!
                              Сега може ли да се успокоите и да СПРЕТЕ писането на безмислени коментари, и да дадете възможност да се включи някой с конкретна инфо, за конкретен имот или комплекс в София?!
                              Не се хаби тук (ако наистина не си брокер) , тръгвай сам да си подреждаш пъзела за да стигнеш до някакъв извод...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от estate4me Разгледай мнение
                                Браво!

                                "Разкрихте" ме - брокер съм..., но не на имоти и не в България...и не продавам, а купувам!
                                Сега може ли да се успокоите и да СПРЕТЕ писането на безмислени коментари, и да дадете възможност да се включи някой с конкретна инфо, за конкретен имот или комплекс в София?!
                                Сега убеди ли се, че тук е пълно с комплексари? Виж постовете преди и след твоя. Лузъри, намачкани от живота изпаднали в невъзможност да си купят НИ вече десетилетие драматизират по форумите за недвижимости. И аз смятам, че си заслужава имота разбира се, без да се раздирам от яд, че не мога да си го позволя.

                                Коментар

                                Working...
                                X