IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да се справя с нахалните съседи?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Малко в страни от въпроса, но може ли етажната собственост да реши например да продаде част от общите части на някой.
    При мен единият апартамент има много добра възможност за вдигане на квадратура, поне с 10 квадрата от общи части.
    Не е моят, но какво му е лошото да влезе в етажната собственост кинта, която може да се използва за някакво облагородяване??

    Коментар


    • Първоначално изпратено от R-Laleto Разгледай мнение
      Ами тя вратата се заключва, просто ми трябва ключ, та количката ще е на сигурно място.
      Не ми се разбива вратата, защото ще стане голяма разправия и съседът ще извика полиция. Не че ме е страх от полицията, тъй като съм прав, но нашите полицаи каквито са образовани надали ще знаят кой крив, кой прав и може да ме изкарат мен виновен на първо време.
      Затова искам аз първо да подам жалба където трябва и след това да действам.
      Ако тръгнеш сам, без други представители и без протокол, да разбиваш вратата, си е самоуправство, което подлежи на санкция. Може и да греша,но е нужно и присъствието на полицай от съответното РПУ.

      Коментар


      • Жеката е прав за преграденото. Но общи части, така регламентирани в Нот. акт, са си общи, ако ще и на двайсе и петия етаж да са и мисля, че при тях хватката е с решение на ет. собственост. Прегледай закона, или си потърси правна помощ. Но рано или късно се опира до съседите - да докажеш, че си ограничен. Юридически хватки - бол.
        Много здрави нерви.

        А, Жеката е дал ориентир!
        Last edited by Вълчо-34; 03.01.2014, 13:24.
        И това ще мине ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от R-Laleto Разгледай мнение
          Благодаря за отговора.
          Обаче това с етажната собственост е много мудно и въобще не е сигурен резултата. Защото на горните етажи хората си ползват общите помещения и въобще не ги интересува, че ние не можем да ползваме и надали искат промяна на статуквото.
          И сега си мисля, има ли право общото събрание (демек повечето хора) да решат, че примерно 9 апартамента могат, а 2 нямат право да ползват общите помещения?
          Затова търся решение чрез някоя институция извън етажната собственост - било то полиция, община, днск или някоя друга, да подам жалба и да дойдат на място и да му наложат да даде достъп.
          За преградения коридор - чувал съм, че днск се занимава с незаконни строежи - преграждането на общия коридор е незаконен строеж. Мисля, че те се занимават и с остъклените тераси.
          Та с две думи - по закон общите части са общи и никой не може да забрани достъпа до тях - как и къде да действам?

          В случая не съм разбрал, че е нещо от типа етажен килер.
          И два апартамента сте с 1 килер и не дава достъп.
          Странна птица, не обаче и рядка. Предния собственик се е съгласил, сега на Вас е необходимо да го ползвате. Ако в крайна сметка на разбере набързо с блага дума, двамата, както и с управителя на ЕС. Ако няма резултат позитивен от разговора писмо до районната администрация, пък не пречи копие до ДНСК.
          Ако пък и случите на читав квартален може и да не се наложи с писма.


          Задължения на собствениците, ползвателите и обитателите (Загл. доп. - ДВ, бр. 57 от 2011 г.)
          Чл. 6. (1) Собствениците са длъжни да:
          1. (доп. - ДВ, бр. 57 от 2011 г.) не пречат на другите собственици, ползватели и обитатели да използват общите части на сградата;
          2. не причиняват вреди на други обекти и общи части на сградата;
          3. не завземат общи части на сградата;

          Коментар


          • С решение на общото събрание на етажната собственост. Задава се срок и ако в този срок не бъде освободено помещението, председателят подава заявление за издава не на заповед за изпълнение по чл. 410 от ГПК.
            Доскоро бях управител и са ми ясни този тип неприятници. Изключително гнусен типаж.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
              Класици!
              За тоя с общия ток - сменяте бушона за лампите да е с мощност аха да захрани лампите. Га пусне духалката и всичко умира.
              За другите чобани, със завзетото - най-лесно идва пожарната, пуска предписанието и воала, да не говорим че елементарно погледнато и общината трябва да ги подхване.
              Друг е въпроса ако оставите количката дали ще е на топло и сигурно място.
              Като цяло най-лесно се спира плащането докато не се оправи бушона, а също и оня с разрешението от стария собственик не иде при него и не освободи половината за Вас.
              Успех!
              Ами тя вратата се заключва, просто ми трябва ключ, та количката ще е на сигурно място.
              Не ми се разбива вратата, защото ще стане голяма разправия и съседът ще извика полиция. Не че ме е страх от полицията, тъй като съм прав, но нашите полицаи каквито са образовани надали ще знаят кой крив, кой прав и може да ме изкарат мен виновен на първо време.
              Затова искам аз първо да подам жалба където трябва и след това да действам.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение
                Добър ден и от мен. Страх ме е, че това е от нещата, което на първо време се решава от етажната собственост. Тия отношения са от най-гадните пачи яйца....
                Почвай сондажи с другите съкооператори. Успех и здрави нерви!
                Благодаря за отговора.
                Обаче това с етажната собственост е много мудно и въобще не е сигурен резултата. Защото на горните етажи хората си ползват общите помещения и въобще не ги интересува, че ние не можем да ползваме и надали искат промяна на статуквото.
                И сега си мисля, има ли право общото събрание (демек повечето хора) да решат, че примерно 9 апартамента могат, а 2 нямат право да ползват общите помещения?
                Затова търся решение чрез някоя институция извън етажната собственост - било то полиция, община, днск или някоя друга, да подам жалба и да дойдат на място и да му наложат да даде достъп.
                За преградения коридор - чувал съм, че днск се занимава с незаконни строежи - преграждането на общия коридор е незаконен строеж. Мисля, че те се занимават и с остъклените тераси.
                Та с две думи - по закон общите части са общи и никой не може да забрани достъпа до тях - как и къде да действам?

                Коментар


                • Класици!
                  За тоя с общия ток - сменяте бушона за лампите да е с мощност аха да захрани лампите. Га пусне духалката и всичко умира.
                  За другите чобани, със завзетото - най-лесно идва пожарната, пуска предписанието и воала, да не говорим че елементарно погледнато и общината трябва да ги подхване.
                  Друг е въпроса ако оставите количката дали ще е на топло и сигурно място.
                  Като цяло най-лесно се спира плащането докато не се оправи бушона, а също и оня с разрешението от стария собственик не иде при него и не освободи половината за Вас.
                  Успех!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от R-Laleto Разгледай мнение
                    Добър ден!

                    ....................
                    Къде и как да подам жалба или нещо друго, както да очаквам бърз и ефективен резултат.
                    Благодаря.
                    Добър ден и от мен. Страх ме е, че това е от нещата, което на първо време се решава от етажната собственост. Тия отношения са от най-гадните пачи яйца....
                    Почвай сондажи с другите съкооператори. Успех и здрави нерви!
                    И това ще мине ...

                    Коментар


                    • Как да се справя с нахалните съседи?

                      Добър ден!

                      Накратко - закупих жилище на 2 етаж от 5 етажа. От 2 до 5 етаж на всеки етаж има по една обща стая/помещение. На 1-вия етаж няма. Там съседът си е преградил напълно коридорът с допълнителна врата, като коридорът там не е негов а е общи части. Отделно има съмнение, че ползва ток от общата мрежа.
                      На втория етаж, където съм аз общата стая същия съсед я е заключил и не мога да я ползвам. Обяснението му е, че понеже на първия етаж (който го е заградил) няма такава стая и било негово право да ползва самостоятелно стаята на моя етаж защото стария собственик бил дал разрешение.
                      С думи и добро нищо не мога да направя - съседът е от този тип хора, които смятат, че имат права за всичко, а другите нямат.
                      Въпросът ми е как мога най-бързо и безболезнено да го накарам да даде достъп до общите части.
                      Имам малко дете и ползваме количка и на нас ни е много удобно да ползваме тази стая да държим количката.
                      Къде и как да подам жалба или нещо друго, както да очаквам бърз и ефективен резултат.
                      Благодаря.
                    Working...
                    X