IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Решение за проблема с фалшивите обяви за наеми

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
    миии, освен рекламно съобщение, друго не виждам

    Фалшивите обяви са основно проблем на агенциите - едните взимат клиенти на други.
    Наблегнете на услугата и качеството, което предлагате на клиентите си - това за всички агенции

    А ти, например, посочи едни средни цени наем за София, според големината
    Евентуално и за продажба.
    Така, ще си ни по-полезен във форума

    Не съм съгласна с теб,че трябва да се приеме за рекламно съобщение.Това,че никой от пишещите тук не е пуснал подобна тема,не означава,че проблема го няма.
    Фалшивите обяви са проблем не само на агенциите,но и на купувачи,продавачи,наематели и неамодатели,т.е. на всички нас,защото в даден период от живота си всички сме от горепосочените групи.
    Мнението ми е,че проблема е голям и след като агенциите не могат да се справят сами,трябва да се намери административен / колкото и да не ги обичам този израз/ начин да се прекрати тази практика.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от winner Разгледай мнение
      ...
      С латвиеца случая бе друг. Апартамента му бе обявен с цена от 120 или 140 000 не помня точно, но изведнъж им се обади и им каза продайте го за една седмица искам 70 000. Руски евреин с латвийски паспорт, голям образи и голям Остап Бендер, ама точно тогава бе потънал с някакви милиони в Тайланд и бе осъден там да плаща някакви грамадни неустойки, пък там съдилищата не си поплюват като тука и няма тън-мън иначе, а е влязъл в страната, я ще прави компания на хлебарките в затвора. Жената с панелката, нямам представа - така и не е казала защо продава толкова евтино, освен, че бърза. Такива сделки обаче са голяма рядкост, а още по-голяма е да излязат в рекламите, но дори да се появят там, шанса да стоят повече от ден е малък.
      Last edited by Jay Gould; 02.02.2013, 16:50.
      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

      Коментар


      • Първоначално изпратено от winner Разгледай мнение
        Стават такива работи. Мой близък приятел живееше под наем в двустаен на Червения площад и през 2007 купи апартамента от хазаина си за 42,000 евро. Нормално такива апартаменти вървяха около 75-80 000. Хазаинът - заможен човек, живее в чужбина му казал, че отлично знае какви са цените, но ги смята за нереално високи и толкова иска. Само няколко месеца по-късно друг приятел направи същото с квартирата си в центъра на София - купи я с около 30% под пазарната цена. Нямаше намерение д купува жилище или се оглеждаше за по-евтин район, но хазаинът му направил предложение и моя човек веднага хукнал в банката. Обяснението на хазаина: на 70 години съм, имам пари, имам имоти, децата ми са осигурени и са с високи доходи, вие сте много свестни хора, искам да ви помогна. Вероетно има и други подбни случаи, аз знам тези два.
        Понякога просто хазяина е доволен от стабилните и точни квартиранти. Аз примерно давах едно малко старо къще с две стаи , кухня и мазе за скромната сума от 150лв. преди 10 години. Скоро срещнах бившия си квартирант семеен с две деца. Каза ми, че е бил най-щастлив когато е живял в моето къще. Казах му, че отново бих му го отдал на подобна символична цена, въпреки, че сега съм го отремонтирал обзаведено е и с лекота бих до отдал за тройна цена. След този човек се бяха изредили един куп некоректни тарикати, които не бих пуснал и магазина ми да си купят нещо.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
          Макар да има и изключения Един случай от тия дни. Преди месец приятелка се обажда на жена ми, за своя позната която продава панелка - гарсониера. Съпругата ми не се занимава с такъв вид имоти (компанията им не се занимава с почти нищо извън центъра на града, курортните комплекси и крайбрежието на юг) и отказва, в началото, но заради приятелката отива до имота. Собственичката е женица която го е получила по наследство. Жена ми я пита колко иска, тя казва 17 000 евро. Жилището се нуждае от основен ремонт, но това е в пъти под пазарната цена. Съпругата ми я пита "Знаете ли какви са цените! Помислете добре, това не е нормална цена". Жената обаче си държи на своето. Гарсониерата е южна, среден етаж, средно разположение, намира с в комплекс Младост, до нея са няколко големи хипермаркета, училище, детска градина, това макар да е панелен район е един от най-устроените и подредени в града. Цената там за такова е около 35 000 от воле.. Транспорт има също на корем. Върху жилището не тегне ипотека. Неясно много защо, пускат гарсониерата в рекламите на компанията, въпреки, че жилището има купувач. Тоест рекламите са пуснати за 1 ден. Телефоните им прегряват, докато отбият атаките. Подобен случай имаха и с един скъп имот в 2009 г. когато един латвийски милионер техен клиент потъна с инвестициите си в Тайланд. Типът продаде апартамента си на пъпа на Варна, около 130-140 м2 обзаведен супер лукс, ама като казвам обзавеждане, не ПВЧ стил хотел с 3 звезди, а наистина лукс, за само 70 000 евро. Това за мен са най-ниските цени в града за които зная.
          Стават такива работи. Мой близък приятел живееше под наем в двустаен на Червения площад и през 2007 купи апартамента от хазаина си за 42,000 евро. Нормално такива апартаменти вървяха около 75-80 000. Хазаинът - заможен човек, живее в чужбина му казал, че отлично знае какви са цените, но ги смята за нереално високи и толкова иска. Само няколко месеца по-късно друг приятел направи същото с квартирата си в центъра на София - купи я с около 30% под пазарната цена. Нямаше намерение д купува жилище или се оглеждаше за по-евтин район, но хазаинът му направил предложение и моя човек веднага хукнал в банката. Обяснението на хазаина: на 70 години съм, имам пари, имам имоти, децата ми са осигурени и са с високи доходи, вие сте много свестни хора, искам да ви помогна. Вероетно има и други подбни случаи, аз знам тези два.

          Коментар


          • Макар да има и изключения Един случай от тия дни. Преди месец приятелка се обажда на жена ми, за своя позната която продава панелка - гарсониера. Съпругата ми не се занимава с такъв вид имоти (компанията им не се занимава с почти нищо извън центъра на града, курортните комплекси и крайбрежието на юг) и отказва, в началото, но заради приятелката отива до имота. Собственичката е женица която го е получила по наследство. Жена ми я пита колко иска, тя казва 17 000 евро. Жилището се нуждае от основен ремонт, но това е в пъти под пазарната цена. Съпругата ми я пита "Знаете ли какви са цените! Помислете добре, това не е нормална цена". Жената обаче си държи на своето. Гарсониерата е южна, среден етаж, средно разположение, намира с в комплекс Младост, до нея са няколко големи хипермаркета, училище, детска градина, това макар да е панелен район е един от най-устроените и подредени в града. Цената там за такова е около 35 000 от воле.. Транспорт има също на корем. Върху жилището не тегне ипотека. Неясно много защо, пускат гарсониерата в рекламите на компанията, въпреки, че жилището има купувач. Тоест рекламите са пуснати за 1 ден. Телефоните им прегряват, докато отбият атаките. Подобен случай имаха и с един скъп имот в 2009 г. когато един латвийски милионер техен клиент потъна с инвестициите си в Тайланд. Типът продаде апартамента си на пъпа на Варна, около 130-140 м2 обзаведен супер лукс, ама като казвам обзавеждане, не ПВЧ стил хотел с 3 звезди, а наистина лукс, за само 70 000 евро. Това за мен са най-ниските цени в града за които зная.
            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kony Разгледай мнение
              Тази схема се разиграва и при обявите за продажба на имоти...
              +++++++ От години..
              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tbm2.net Разгледай мнение
                Здравейте,

                вероятно всеки от вас се е сблъсквал с рояците фалшиви обяви за наеми в София. ............
                Нашата агенция написа три кратки теми за този проблем и се надяваме нашето послание да достигне и чрез този форум до повече хора. Надявам се също така модераторите на форума да проявят разбиране и темата да ми да не се счете за рекламно съобщение.
                миии, освен рекламно съобщение, друго не виждам

                Фалшивите обяви са основно проблем на агенциите - едните взимат клиенти на други.
                Наблегнете на услугата и качеството, което предлагате на клиентите си - това за всички агенции

                А ти, например, посочи едни средни цени наем за София, според големината
                Евентуално и за продажба.
                Така, ще си ни по-полезен във форума

                Коментар


                • Лорде,
                  ти схванА ли за какво става въпрос?
                  А пък ако наистина си се разтревожил, че такива обяви свалят цените, отвърни на удара: пускай обяви за коптори с невъзможни наеми, теб поне няма да те разконспирират, щото то и никой няма да ти се обади за тях .

                  Коментар


                  • фалшивите ниски цени

                    фалшивите обяви с ниски цени дали не ги пускат Баце, 4и4о, Каун, Явчо, многото Мариновци , Иренка и още няколко сривлювци във форума
                    Те така копнеят да срутят цените, че нищо чудно да са основателите на тази машинация
                    Last edited by Лорда; 02.02.2013, 11:14.

                    Коментар


                    • Тези измамници си личът още по обявата, но само хора с опит могат да ги разпознаят. Решението е У-грамотяването на населението.....
                      Медитация

                      Коментар


                      • Тази схема се разиграва и при обявите за продажба на имоти -но пък хората не са идиоти/ поне моите познати/ и бързо усетиха фалшивите брокери.

                        Коментар


                        • Аз давам под наем няколоко имота... До сега не съм ползвал услугите на агенция... Общо взето, когато продукта ти е добър реклама не ти трябва..
                          Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Решение за проблема с фалшивите обяви за наеми

                            Здравейте,

                            вероятно всеки от вас се е сблъсквал с рояците фалшиви обяви за наеми в София. Ако още не сте сблъсквали с тях то никога е не късно за това, защото за момента законово решение няма, а и как да осъдиш някой, който е анонимен, няма фирма, няма офис, но пък има лого ? Малко по-надолу можете да прочетете как "работят" тези хора, а ако изчетете всичко по темата ще намерите и решението как да ги избегнете поне временно докато не измислят нова схема.

                            Интернет пространството е залято с хиляди фалшиви обяви за жилища под наем на ниски цени. Схемата е елементарна, но безотказно работеща за жалките подобия на хора смеещи да се наричат брокери на недвижими имоти каквито определно НЕ СА! Тези същества работят по един и същи некоректен начин, от началото на 90-те години до днес и вероятно ще продължават още дълго докато има кой да ги търпи.

                            Схемичката е следната - много атрактивна обява за жилище под наем на изгодна цена. Има дори снимки - естествено жилището е в отлично състояние, а цената е винаги най-ниската за района. Идеалния апартамент привлича кандидат наемателите и те се обаждат да поискат оглед. Отговаря им се по няколко различни сценария, които иначе са сравнително идейни - днес го капарираха, днес ще го капарират, утре ще го капарират, отдадохме го под наем, но колежката е забравила да го свали от реклама, жилището е в сграда без разрешение за ползване, хазяите не искат млада двойка (след като са ви попитали и са разбрали, че сте млада двойка) и много други подобни и звучащи достоверно оправдания. След отказа следва запитване - а вие какво точно търсите под наем? Кажете какво и ние ще потърсим ако намерим нещо подходящо ще ви го предложим и т.н.

                            Нашата агенция написа три кратки теми за този проблем и се надяваме нашето послание да достигне и чрез този форум до повече хора. Надявам се също така модераторите на форума да проявят разбиране и темата ми да не се счете за рекламно съобщение.
                            Last edited by tbm2.net; 02.02.2013, 18:06.
                          Working...
                          X