IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Решение за проблема с фалшивите обяви за наеми

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
    ето ги едни ваши колеги, които доста дразнят

    http://www.luximoti.bg/abroad/Lux_im...ria/index.html

    тези същите имат оферти и за гърция, които странно защо не актуализират..редовно... един имот съм го виждал 50К по ефтино.

    дебело подчертавам, че не казвам, че са фалшиви,но какъв е смисълът да имаш 100 обяви - с гриф продаден.... следя сайта им редовно и съм убеден, че не съм ги виждал повечето да седят - чакащи

    Това последното не го разбрах.

    Коментар


    • ето ги едни ваши колеги, които доста дразнят

      http://www.luximoti.bg/abroad/Lux_im...ria/index.html

      тези същите имат оферти и за гърция, които странно защо не актуализират..редовно... един имот съм го виждал 50К по ефтино.

      дебело подчертавам, че не казвам, че са фалшиви,но какъв е смисълът да имаш 100 обяви - с гриф продаден.... следя сайта им редовно и съм убеден, че не съм ги виждал повечето да седят - чакащи
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • ок

        Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
        Просто трябва да обърне внимание на глупаците в парламента и да се организира с лека точна и ясна процедура. Ясно, че анонимките ще ги има, но също така е ясно, че въпросните 1300 агенции няма да могат да си разиграват магарето както си искат и всички да се кълнат колко са точни.
        Съдействие не отказваме идеи също

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tbm2.net Разгледай мнение
          1. Нашата агенция не пуска фалшиви обяви и никога не го е правила.
          2. Не е задължително да идвате при нас в София има още 1300 агенции, а и ние не можем да помогнем на всеки, който си търси под наем дори връщаме повечето клиенти, които имат търсене до 300-350лв в опредлени райони на столицата така че не държим всички да идват при нас.
          3. Знаете ли колко струва да подадеш жалба в КЗК или КЗП? Освен това жалба се подава срещу юридическо лице...ако юридическо лице няма какво точно можем да направим на анонимника хикс?
          Просто трябва да обърне внимание на глупаците в парламента и да се организира с лека точна и ясна процедура. Ясно, че анонимките ще ги има, но също така е ясно, че въпросните 1300 агенции няма да могат да си разиграват магарето както си искат и всички да се кълнат колко са точни.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • ха-ха

            Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
            Извинявам се, но въпросната тема си е чиста реклама на агенция и идеята на посланието е следната :

            Сами не може да си намерите! По-добре елате сега при нас, вместо да ви хващаме с набирателни (измамно изгодни ) оферти.

            Решението на проблема с фалшивите обаяви е КЗК или КЗП или най-добре двете агенции. Фирма / Лице / Агенция Х пуска фалшива обява. Клиент отива при тях и се оказва, че обаявата не е валидна (да има срок от 1 ден за сваляне на неактивни обяви) .. става ясно, че обявата наистина е пусната от агенцията Х (да не ги топи някой)... и се пуска жалба в КЗК - глоба 1000лв, при второ нарушение 5000 при трето 15000
            да видим тогава как ще е пълен имоти.нет и имот.бг и тн с фалшиви обяви.

            реално погледнато изманите оферти, на които никой не обръща внимание са 100% нарушение на търговските правила и би трябвало да се преследват от КЗК.

            поздрави
            1. Нашата агенция не пуска фалшиви обяви и никога не го е правила.
            2. Не е задължително да идвате при нас в София има още 1300 агенции, а и ние не можем да помогнем на всеки, който си търси под наем дори връщаме повечето клиенти, които имат търсене до 300-350лв в определени райони на столицата така че не държим всички да идват при нас.
            3. Знаете ли колко струва да подадеш жалба в КЗК или КЗП? Освен това жалба се подава срещу юридическо лице...ако юридическо лице няма какво точно можем да направим на анонимника хикс?
            4. Клиента не може да отиде при тях - защото те нямат офиси и ще отклонят неговото желание с предложение за други имоти, които разбира се не са в тяхната база с фашливи оферти и не са на същите цени или ако са на същите цени са със съвсем друго обзавеждане.
            Last edited by tbm2.net; 03.02.2013, 12:48.

            Коментар


            • Люлин или Младост

              Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
              ако можеш направи го за няколко - продажби и наеми
              интересен ми е срокът на възвращаемост и има ли големи разлики между районите по този показател
              Ако говорим за покупка на имот с цел инвестиция и отдаването му под наем с цел възвращаемост на тази инвестиция - трудна работа Иначе има много големи разлики между различните райони.

              Ако искаш да си купиш имот в който да живееш в Люлин можеш да направих супер сделка, но ако искаш да го купиш в Люлин за да го отдаваш под наем - няма да ти излезнат сметките.

              В Младост ако искаш да купиш имот в който да живееш ще ти струва доста по-скъпо, но ако ще го купуваш с инвестиционна цел пак там има по-голям смисъл, защото наплива към Младост е много голям.

              Мога да дам и конкретни примери съпоставяйки Люлин и Младост като двата най-популярни комплекса в София. Ако мой клиент иска да купи имот за да живее в него - Люлин определено е по-добрия квартал срванено с Младост. Но ако говорим за покупка с цел инвестиция то Младост е в пъти по-добрата локация.

              Коментар


              • Извинявам се, но въпросната тема си е чиста реклама на агенция и идеята на посланието е следната :

                Сами не може да си намерите! По-добре елате сега при нас, вместо да ви хващаме с набирателни (измамно изгодни ) оферти.

                Решението на проблема с фалшивите обаяви е КЗК или КЗП или най-добре двете агенции. Фирма / Лице / Агенция Х пуска фалшива обява. Клиент отива при тях и се оказва, че обаявата не е валидна (да има срок от 1 ден за сваляне на неактивни обяви) .. става ясно, че обявата наистина е пусната от агенцията Х (да не ги топи някой)... и се пуска жалба в КЗК - глоба 1000лв, при второ нарушение 5000 при трето 15000
                да видим тогава как ще е пълен имоти.нет и имот.бг и тн с фалшиви обяви.

                реално погледнато изманите оферти, на които никой не обръща внимание са 100% нарушение на търговските правила и би трябвало да се преследват от КЗК.

                поздрави
                Last edited by bertram; 03.02.2013, 12:35.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • хм

                  Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                  каква е разликата между тези, кой е по-реален или фалшив ))
                  http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act...f1=details#map
                  http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act...925&f1=details
                  И двете агенции ги познавам даже вчера бях на оглед с мои клиент със "Сън пропърти" и гледахме ето този много добър двустаен http://www.imot.bg/1b131728109647983 на улица Кричим на 200 метра от новата спирка на метрото е. За тези две обяви за които питаш вероятно нито едната е фалшива нито другата. Разликата е в желанията на собствениците да получат тези суми. А този по-евтиния вероятно чистата му площ е доста оскъдна, а като гледам има скосявания тук там.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                    Не знам какво разбираш под административно решение за един свободен пазар)

                    А проблемът с фалшивите обяви е само една досада за клиентите, които по този начин, вместо в някоя голяма могат да попаднат и на по-малка агенция, която няма пари за реклама.
                    Не е коректно и аз лично преди години, отказвах по-натъшна услуга от такава фирма, защото ме дразнят шмекеруванията, но пък и съм се нагледала на простотии на брокери от големи...на които си казал, че търсиш тухлен, а те водят на оглед на епк, дори и на панел ...или пък се мръщят като не харесаш нещо от раз...

                    Да не говоря какви хиени са агенциите и собственик пуснал сам обява още същия ден е затрупан от обаждания на агенции, които по телефон му искат снимки и нямат идея какво реално се предлага
                    съни(тя),да си кажа,аз и написах,че не съм любител на този израз /регулация по административен подход/,но при посредниците няма никакви,ама никакви изисквания.Дори за да станеш шофьор на такси ти трябва завършен 8-ми класи да познаваш картата на града в който ще извършваш дейноста,при брокерите не съм чула да има изобщо някакви изисквания.На който му скимне и се "пише" брокер,ама разбира нещо или не,няма никакво значение,човек пуска частна обява и след един ден сульо и пульо са му откраднали снимките и "обявата" е пусната във всички варианти.Имала съм случай да не знаят къде се намира обекта,ужас направо.Свободен пазар,е много се извинявам,но това не е нито свободен,нито пазар.
                    Проблема не е само досаден,аз като звънна на 10 фалшиви обяви и съм си загубила един час време и толкова пари за телефони,без да съм свършила никаква работа.Дори си спомням преди години имаше брокери с импулсни телефони.
                    Няма значение колко е голяма,малка или няма агенция,всеки си прави каквото си иска.И като те "плъзнат" се питам на кого да се оплача.Намерил се един сладур/ка/ от някъде,дошъл в града,не знае нищо нито за закони,нито може да стопли как да направи справки за състоянието на имота,пълна простотия,краде обяви и като нищо ще сътвори някоя пълна глупост,но да открадне обяви и да "зарибява" клиенти може,както и да реве за комисионна.Това ли е свободния пазар ?
                    Не се заяждам,но определено мисля,че няма нищо разумно в това.
                    Изобщо при посредниците за покупко-продажби,наеми и т.н. няма нищо нормално,повтарям и при голямите,малките или без агенции !
                    Проблема е голям според мен.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                      Те точно големите агенции го правят тоя номер най-често. Явно не си гледала офертите на Форос или Адрес
                      И какво разбирате под голяма агенция? Това столичани сте голям майтап. Дай ви да видите една ризка, сако, една вратовръзка, няколко офиса с ПВЧ и се ловите като шарани - оо тия са супер велики и богати, значи ще ми пуснат аванта. Да, ама не! . Размера в случая няма значение, а само това какви оферти пускат. Много от зомбитата (работещите в големите агенции) имат и план от шефовете си, затова правят какво ли не само да закачат някой клиент.
                      бях забравила, сега като си писал, си спомних, че Адрес бяха едни от дежурните с обяви - зарибявки
                      а под големи, точно от този род имам предвид - с много офиси, нищо повече
                      Но когато търся нещо, последното нещо, което ме интересува е размерът на агенцията

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                        Не знам какво разбираш под административно решение за един свободен пазар) А проблемът с фалшивите обяви е само една досада за клиентите, които по този начин, вместо в някоя голяма могат да попаднат и на по-малка агенция, която няма пари за реклама.
                        Те точно големите агенции го правят тоя номер най-често. Явно не си гледала офертите на Форос или Адрес
                        И какво разбирате под голяма агенция? Това столичани сте голям майтап. Дай ви да видите една ризка, сако, една вратовръзка, няколко офиса с ПВЧ и се ловите като шарани - оо тия са супер велики и богати, значи ще ми пуснат аванта. Да, ама не! . Размера в случая няма значение, а само това какви оферти пускат. Много от зомбитата (работещите в големите агенции) имат и план от шефовете си, затова правят какво ли не само да закачат някой клиент. До офиса където бачка жена ми има офис на Форос. Понякога чак ги съжалявам. Сутрин ги зомбират, само дето не пеят химна и не си режат пръсти като в Якудза и не се кълнат, че ще продадат нещо, но под заучените им фрази няма почти нищо и живеят в страх. Точно тия регионални офисчета пълнят често с фалшиви оферти само и само да зарибят някой недосетлив ганьо, който като им види униформите и си казва "Уааааа, какви са велики"
                        Last edited by Jay Gould; 02.02.2013, 22:06.
                        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                        Коментар


                        • каква е разликата между тези, кой е по-реален или фалшив ))
                          http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act...f1=details#map
                          http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act...925&f1=details

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tbm2.net Разгледай мнение
                            За кои райони и за какви жилища да посоча цени?
                            ако можеш направи го за няколко - продажби и наеми
                            интересен ми е срокът на възвращаемост и има ли големи разлики между районите по този показател

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                              Не съм съгласна с теб,че трябва да се приеме за рекламно съобщение.Това,че никой от пишещите тук не е пуснал подобна тема,не означава,че проблема го няма.
                              Фалшивите обяви са проблем не само на агенциите,но и на купувачи,продавачи,наематели и неамодатели,т.е. на всички нас,защото в даден период от живота си всички сме от горепосочените групи.
                              Мнението ми е,че проблема е голям и след като агенциите не могат да се справят сами,трябва да се намери административен / колкото и да не ги обичам този израз/ начин да се прекрати тази практика.
                              Не знам какво разбираш под административно решение за един свободен пазар)

                              А проблемът с фалшивите обяви е само една досада за клиентите, които по този начин, вместо в някоя голяма могат да попаднат и на по-малка агенция, която няма пари за реклама.
                              Не е коректно и аз лично преди години, отказвах по-натъшна услуга от такава фирма, защото ме дразнят шмекеруванията, но пък и съм се нагледала на простотии на брокери от големи...на които си казал, че търсиш тухлен, а те водят на оглед на епк, дори и на панел ...или пък се мръщят като не харесаш нещо от раз...

                              Да не говоря какви хиени са агенциите и собственик пуснал сам обява още същия ден е затрупан от обаждания на агенции, които по телефон му искат снимки и нямат идея какво реално се предлага

                              Коментар


                              • ок

                                Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                                миии, освен рекламно съобщение, друго не виждам

                                Фалшивите обяви са основно проблем на агенциите - едните взимат клиенти на други.
                                Наблегнете на услугата и качеството, което предлагате на клиентите си - това за всички агенции

                                А ти, например, посочи едни средни цени наем за София, според големината
                                Евентуално и за продажба.

                                Така, ще си ни по-полезен във форума
                                За кои райони и за какви жилища да посоча цени?
                                Last edited by tbm2.net; 02.02.2013, 18:50.

                                Коментар

                                Working...
                                X