IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет относно продажба на жилище без посредник

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Една история от мен:
    Бях при приятел брокер в офиса му.Идва клиент .Казва какво търси и си отива.Брокерът взема вестника,разгръща на обявите за продажба и звъни ....бля..бля..обаждам се от агенция...,искате ли да посредничим за продажбата на жилището ви.....Егати професионализма и всичките хвалби за брокитата.Попитах го и се оказа,че е масова практика...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bones56 Разгледай мнение
      Само дето не е зле да се вметне, че ако двамата не бяха прескочили ЗАЕДНО брокера, до сделка изобщо нямаше да се стигне. И на мен брокитата ми чертаеха 72 Евро, но продадох на 60. И това преди две години. После ще ми говорят за реални цени.
      Ми не знам , различни гледни точки , на мен повече теб ми се налага да продавам, и си ме кефят посредниците , като им знаеш цената и си я калкулираш в крайната, всичко е ок според мен /продавач/. Ако продаваш на 20г. веднъж и работиш за 6-800 лева техните 2-3000 евро могат да ти се видят незаслужено много пари , ама за мен са си изработени.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nns Разгледай мнение
        В твоя случай продавача се е преебал , че не е ползвал посредник , за 3 % комисионна се е нахапал с 20% отстъпка щом той е доволен - ти няма на какво да се сърдиш
        Само дето не е зле да се вметне, че ако двамата не бяха прескочили ЗАЕДНО брокера, до сделка изобщо нямаше да се стигне. И на мен брокитата ми чертаеха 72 Евро, но продадох на 60. И това преди две години. После ще ми говорят за реални цени.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от representjah
          Преди 3 месеца си купих имот. При обявнии цени между 62-70К евро по 20 агенции отидох на място (имаше снимки и по тях се ориентирах) и се видях със осбственика.
          След няколко срещи се договорихме на 50К. Хубавото е че без посредник лесно въвят договорките - какво е направено, какво трябва още, бъдещи ремонти и т.н Лично аз съм доволен че не използвах посредник.
          В твоя случай продавача се е преебал , че не е ползвал посредник , за 3 % комисионна се е нахапал с 20% отстъпка щом той е доволен - ти няма на какво да се сърдиш

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
            Веско сключи предварителен договор за парцел до главния път за Сърбия, но никой не му го плати през 2008-ма година, остана му само капарото което му бяха платили. След това се отказа, а сега не може да продаде парцела.
            Явно тогава са били едни перачи...........
            Не му е останало само капарото, а И парцела!
            Той всъшност не го е продал, а е сключил предварителен договор само.
            Купувача не си е изпълнил задълженията по договора, капарото - за продавача.
            Какъв е казуса изобщо тук??
            Че иска да продаде, а няма купувачи?
            Че те в Сф се предлагат къде 300 000 имота!!
            "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

            Коментар


            • Цъкнахме сайта. Е, още се развива и не е първа хубост, но е с новаторски идеи и най-вече безплатен.

              Нека брокерските храчки завалят, СЕГА.....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vesi97 Разгледай мнение
                Колко ли трябва да си тъп,за да напишеш такава глупост? Някой продал нещо което продължава да си е негово
                Почти колкото, но не съвсем като този който си е продал единственото свястно нещо което някога е притежавал-парцел в София, дори и в краен квартал-полусело и после цял живот се яде отвътре, че го е направил.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                  Веско сключи предварителен договор за парцел до главния път за Сърбия, но никой не му го плати през 2008-ма година, остана му само капарото което му бяха платили. След това се отказа, а сега не може да продаде парцела.
                  Явно тогава са били едни перачи...........
                  Колко ли трябва да си тъп,за да напишеш такава глупост? Някой продал нещо което продължава да си е негово

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bones56 Разгледай мнение
                    Сахиба, това е доста интересно. Значи продал и не му платили, щото имота е дребно нещо и лесно можеш да го туриш в джоба и да хукнеш. Това ще е интересно за всички ни. Обясни схемата, че да се предпазват вече хората.
                    Веско сключи предварителен договор за парцел до главния път за Сърбия, но никой не му го плати през 2008-ма година, остана му само капарото което му бяха платили. След това се отказа, а сега не може да продаде парцела.
                    Явно тогава са били едни перачи...........

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bones56 Разгледай мнение
                      Сахиба, това е доста интересно. Значи продал и не му платили, щото имота е дребно нещо и лесно можеш да го туриш в джоба и да хукнеш. Това ще е интересно за всички ни. Обясни схемата, че да се предпазват вече хората.

                      Не го мъчи да съчинява казуси.......Като пийне е ненадминат творец и мечтател.....
                      ( така де....защо да става алкохолик...)

                      Коментар


                      • Сахиба, това е доста интересно. Значи продал и не му платили, щото имота е дребно нещо и лесно можеш да го туриш в джоба и да хукнеш. Това ще е интересно за всички ни. Обясни схемата, че да се предпазват вече хората.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bones56 Разгледай мнение
                          Още в първия пост писах, че съм продал сам. Спестих си около 2000 евро. И ако все още някой се връзва на глупости като професионализъм и доверие, да си спомни какви ги вършеха брокерите през 2007 - 2008 г. Сега ако се изсипят всички дружно да им благодарят, особено ипотечните, очаквам засилена миграция по всички граници.

                          И ми е много интересно, ако имаш алтернатива сам да си продаваш, какъв точно ще го дървят брокерите в схемата? Намираш си купувач по обявата, а законовата страна си я уреждаш с адвокат и нотариус,
                          Аз съм работил с такъв продавач. Той продаде, ама никой не му плати. После обвиняваше целия свят, не си е работа. Веско се казваше. Ако искаш да се свържа с него да разкаже историята си, ама тя е често срещана?

                          Коментар


                          • Още в първия пост писах, че съм продал сам. Спестих си около 2000 евро. И ако все още някой се връзва на глупости като професионализъм и доверие, да си спомни какви ги вършеха брокерите през 2007 - 2008 г. Сега ако се изсипят всички дружно да им благодарят, особено ипотечните, очаквам засилена миграция по всички граници.

                            И ми е много интересно, ако имаш алтернатива сам да си продаваш, какъв точно ще го дървят брокерите в схемата? Намираш си купувач по обявата, а законовата страна си я уреждаш с адвокат и нотариус,

                            Коментар


                            • Искам да задам въпрос, колко от всички тук са продали или купили имот, без помощта на агенция и ако има случайно такива, успели ли са да си спестят пари от покупката или продажбата?
                              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ChromaX Разгледай мнение
                                Обобщенията на едро обикновено водят до погрешна представа, общо взето във всяка ниша могат да се намерят успешни фирми дори самата тя да не изглежда особено перспективна.

                                А добър пример за добре развиващ се сектор е ИТ-то. Тихомълком България се превърна в IT съпорт и кол център на цяла Европа поради простия факт,че е изгодно да се оутсорсва тук заради ниските заплати. Като цяло ИТ сектора ни работи с чужди клиенти, а не с мизерния български пазар. В България имаме кадърни програмисти, дизайнери, маркетолози, копирайтъри и прочие. ИТ-то няма нужда от физическо представителство, нито пък от физическо присъствие на служителите, което дава неограничени възможности за развитие.
                                Е, затова говорихме. Сам да си вършиш работата чрез интернет, без да качваш цената с 2 - 3 %. Водели хора.... Влизат за оглед и или мълчат като чеченски партизани на разпит или дрънкат пълни простотии. Бачках със 7 (седем) агенции, от който точно две дойдоха на първоначален оглед. Другите огледаха по телепатия и се обадиха само за да ме светнат за комисионната. После идваха хора за оглед само от една единствена агенция и то в моя район. Ебаси изненадата! И накрая брокито прецака сделка със сериозен купувач заради някакви пършиви 1 хиляда евро.

                                И после защо толкова съм им набрал на брокитата.

                                И това дето ще го правим е гаражен проект. Направи си сам. Нищо общо с брокеро-безплатните имотни сайтове. Пък дали някой ще го ползва и ще разчита сам на главата си или ще ползва екстра услуги от 3 %, нас това не ни засяга!

                                Коментар

                                Working...
                                X