IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Започна ли ценовата стабилизация на пазара на имоти у нас?

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И АЗ БЛАГОДАРЯ! СЕГА ПОГЛЕДНИ В ДОЛНАТА ГРАФИКА КЪДЕ Е МЕЖДУ СТРАХ И ОТЧАЯНИЕ /ПО ТВОИТЕ ТВЪРДЕНИЯ/, СЛЕД ТОВА ПОГЛЕДНИ КЪДЕ В МОМЕНТА Е ГОРНАТА РЕАЛНА ГРАФИКА!!




    Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение


    мерси на Джей за хубавия материал за имотите в софия

    а по учебник е така




    викаш няма балон и няма да се пука повече....
    да ти кажа ... малко спукан балон ...няма!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
      Ти се надяваш, че е така, ама факта е, че пазара поне в столицата се е стабилизирал много от отдавна и вече чака новия растеж. Достатъчен е факта, че графиката е хоризонтална, а не така стръмна както тази дето си я преписал от учебниците в УНСС.
      Другият факт е належащото строителство на нов терминал на летището с очаквано 5 пъти по-голям брой на пристигащите, ама какво да ти обяснявам като ти си се фокусирал единствено да се дразниш, че си продал единствения ти актив в живота и сега искаш той да е ниско долу за да не те е много яд.


      мерси на Джей за хубавия материал за имотите в софия

      а по учебник е така




      викаш няма балон и няма да се пука повече....
      да ти кажа ... малко спукан балон ...няма!
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
        ако продадеш панела в редута за 930Е квадрата ми се обади да те черпя.
        продадох го, за да не се занимавам с кофти наематели, но за теб явно това е върховна форма на удоволствие. Доста пъти си казвал, че ти е омръзнало от измекяри и се чудиш как точно да отдаваш якото си портфолио от кимизарници така, че да не си вътре. Даже в момента ти седят полпразни имотите сигурно защото пазара на НИ е цъфнал и вързал.

        Слез на земята! Хората нямат пари да си плащат сметките, а ти ги чакаш да се редят на опашка за панели...е няма как да стане. Не сега и не в тази среда.
        Ами панели ще купуват, щото новото е по-скъпо! Освен това не е с реална квадратура.
        Панела хем е по-здрав, хем с реална квадратура, хем топлофициран. Зимата няма по-хубаво нещо от панела! А и наемите са поносими.
        Както ти казах вече веднъж много сте се объркали с Бате Пешо. И двамата си мислите, че аз съм краткосрочен инвеститор. Не е така. Факт е, че не съм продал нито една недвижимост през живота си, само съм купувал. Дори и акциите които съм купил със спекулативна цел, ще видите кога ще ги продам. Купил съм ги на 04.10. Твърдения за кимизарници, лайна и подобни, не са в моя речник, но на вас щом ви харесва си ги използвайте по отношение на вашите активи, няма проблем

        Коментар


        • Стабилизация и покачване има и ще има, но само в някой скъпи имоти. Останалите ще има доста да чакат.
          Купихте ли си имот на Витошка? http://borsi.dir.bg/_wm/library/item...3&df=8&dflid=3
          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
            Ти се надяваш, че е така, ама факта е, че пазара поне в столицата се е стабилизирал много от отдавна и вече чака новия растеж. Достатъчен е факта, че графиката е хоризонтална, а не така стръмна както тази дето си я преписал от учебниците в УНСС.
            Другият факт е належащото строителство на нов терминал на летището с очаквано 5 пъти по-голям брой на пристигащите, ама какво да ти обяснявам като ти си се фокусирал единствено да се дразниш, че си продал единствения ти актив в живота и сега искаш той да е ниско долу за да не те е много яд.
            ако продадеш панела в редута за 930Е квадрата ми се обади да те черпя.
            продадох го, за да не се занимавам с кофти наематели, но за теб явно това е върховна форма на удоволствие. Доста пъти си казвал, че ти е омръзнало от измекяри и се чудиш как точно да отдаваш якото си портфолио от кимизарници така, че да не си вътре. Даже в момента ти седят полпразни имотите сигурно защото пазара на НИ е цъфнал и вързал.

            Слез на земята! Хората нямат пари да си плащат сметките, а ти ги чакаш да се редят на опашка за панели...е няма как да стане. Не сега и не в тази среда.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
              стига а това жилище
              само настилките в несъществуващото ми жилище за повече от твоя заем като цена материал (без работата)

              в момента българският пазар на имоти според мен е между страх и капитулация, но по-скоро малко след страх.
              Ти се надяваш, че е така, ама факта е, че пазара поне в столицата се е стабилизирал много от отдавна и вече чака новия растеж. Достатъчен е факта, че графиката е хоризонтална, а не така стръмна както тази дето си я преписал от учебниците в УНСС.
              Другият факт е належащото строителство на нов терминал на летището с очаквано 5 пъти по-голям брой на пристигащите, ама какво да ти обяснявам като ти си се фокусирал единствено да се дразниш, че си продал единствения ти актив в живота и сега искаш той да е ниско долу за да не те е много яд.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                Имам за разлика от теб, защото имотния пазар го наблюдавам от 20 години у нас и по света!

                И не се заяждай, все пак добре е, че си изтри поста дето ме обвиняваш в агресивно пиянство /интересно как разбра, че съм пиян/, но да се заяждаш само заради това, че нямаш собствено жилище ,все пак не ти прави чест
                стига а това жилище
                само настилките в несъществуващото ми жилище за повече от твоя заем като цена материал (без работата)




                в момента българският пазар на имоти според мен е между страх и капитулация, но по-скоро малко след страх.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                  Лорде,
                  нямаш си идея как бачкат пазарите.

                  След балон винаги има капитулация, която на нашия пазар въобще не се е случила. Към момента имаме едно контролирано спадане на цените, но нищо брутално , рязко и драматично.
                  Имам за разлика от теб, защото имотния пазар го наблюдавам от 20 години у нас и по света!

                  И не се заяждай, все пак добре е, че си изтри поста дето ме обвиняваш в агресивно пиянство /интересно как разбра, че съм пиян/, но да се заяждаш само заради това, че нямаш собствено жилище ,все пак не ти прави чест

                  Коментар


                  • Тук някои са все още във фазата на отричането.
                    Осъзнайте се, че цените на НИ ще имат само една посока в следващите години - НАДОЛУ
                    Даже не ми се губи време да пиша, защо е така... лордът е толкова безнадежден случай.
                    До новите собственици на INVESTOR.BG - не притежавам никакво злато, сребро, депозити и акции.

                    Коментар


                    • Лорде,
                      нямаш си идея как бачкат пазарите.

                      След балон винаги има капитулация, която на нашия пазар въобще не се е случила. Към момента имаме едно контролирано спадане на цените, но нищо брутално , рязко и драматично.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                        с колко десетки проценти мислиш, че ще се вдигнат имотите за едно скорошно тримесечие? А може би стотици!
                        за конкретни проценти биха говорили две групи :

                        1- тези , които със същия успех могат да прогнозират времето

                        2- спекуланти поради личен интерес
                        --------------------
                        Имотен взрив едва ли ще има , но точно толкова меродавно е и обратното мнение

                        Гледал съм апартаменти в София / с добра локация , правят по 100 - 110 клика на седмица - при това са обявени от брокер / т.е човек най-малкото дезинтересиран от директен маркетинг........ако изобщо сгрява нещата

                        ако срещу едно жилище стоят 100 клика на 100 мераклии седмично - това е Кофти за Тях
                        ако срещу едно жилище стоят 100 клика на 20 мераклии , т.е. по 5 клика на всеки - това е Още по-кофти за Тях - вече имаме 20 Изнервени купувачи -
                        все на Един няма да му издържат нервите и ще купи - останалите ще се ядосат че са изпуснали и ...........спиралата се отключва.......другото сме го виждали вече !
                        ---------
                        жилищният пазар е най-спекулативният пазар -

                        има Само приблизителна ценова статистика

                        но за сметка на това свърхМощен маркетмейкър -

                        срещу Телевизора всички са безсилни

                        Коментар


                        • Или Бърти , ти се надяваш да скочат цените само тогава когато ти придобиеш първия си имот?!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                            За мен цените на имотите имат да падат поне с още 15-25% минимум. Говоря за София.

                            Основната причина са банките. От една страна концентрират прилични имоти в свързани с тях фирми,които само са замразени за продан, а от друга последните години се из..раха на метеното като извиваха ръцете на дребните и средни ипотекари. До скоро ставаше с реклама на изгодна лихва за първата година - две, но вече хората не са толкова наивни. Усетиха се, че подпишеш ли с банката за 20-30 години ти ставаш неин крепостен и конфискацията на имота не ти решава проблема в масовия случай. Всеки има близък или познат, който яде дръвцето на банковия произвол и масовата приказка , която чувам е "ако си купя ще е или кеш или с много малко кредит".

                            Кешовите купувачи - разбира се, че ги има, но това са хора с време и пари. Не са притиснати до стената. В масовият случай имат собствено жилище и си държат парите на депозит. Няма сила, която да ги накара да развалят депозита, че да купят имот при положение, че стагнацията в икономиката е пълна и цените на НИ бавно пълзят надолу ... въпреки пожелателното говорене на 'професионалистите' вече 3 години. Този тип купувачи ще купуват, но на по-ниски цени.


                            та такива ми ти работи. И аз искам пазара да качи, защото това ще знчи, че икономиката е отлепила от дъното, но в момента с тази бизнес среда ...но уей както казват хамериканците.
                            Бегай в темата за пониженията, там се надявай на вече остарялото схващане. Тука си пишем за стабилизацията в момента и бъдещите НЕОЧАКВАНИ И УДАРНИ ПОВИШЕНИЯ!

                            Коментар


                            • За мен цените на имотите имат да падат поне с още 15-25% минимум. Говоря за София.

                              Основната причина са банките. От една страна концентрират прилични имоти в свързани с тях фирми,които само са замразени за продан, а от друга последните години се из..раха на метеното като извиваха ръцете на дребните и средни ипотекари. До скоро ставаше с реклама на изгодна лихва за първата година - две, но вече хората не са толкова наивни. Усетиха се, че подпишеш ли с банката за 20-30 години ти ставаш неин крепостен и конфискацията на имота не ти решава проблема в масовия случай. Всеки има близък или познат, който яде дръвцето на банковия произвол и масовата приказка , която чувам е "ако си купя ще е или кеш или с много малко кредит".

                              Кешовите купувачи - разбира се, че ги има, но това са хора с време и пари. Не са притиснати до стената. В масовият случай имат собствено жилище и си държат парите на депозит. Няма сила, която да ги накара да развалят депозита, че да купят имот при положение, че стагнацията в икономиката е пълна и цените на НИ бавно пълзят надолу ... въпреки пожелателното говорене на 'професионалистите' вече 3 години. Този тип купувачи ще купуват, но на по-ниски цени.


                              та такива ми ти работи. И аз искам пазара да качи, защото това ще знчи, че икономиката е отлепила от дъното, но в момента с тази бизнес среда ...но уей както казват хамериканците.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                Ниските обеми са много силен признак. Пазарните обеми в дългосрочен фрейм винаги са с много слаба тенденция, те бавно се променят с десетилетия а не в рамките на едно.
                                Добре Супертрейдъре, ти с колко десетки проценти мислиш, че ще се вдигнат имотите за едно скорошно тримесечие? А може би стотици!

                                Коментар

                                Working...
                                X