IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Започна ли ценовата стабилизация на пазара на имоти у нас?

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Каква лоша новина, знаеш ли колко такива "експерти" специалисти по недвижими познавам които успяха да загубят повече пари от този пазар отколкото и най-големия кърък на БФБ. Че и още плащат и още доста ще има да плащат.

    Естествено че пазара е локален. Това че си имал някакви студенти наематели не го прави глобален. На всеки 1000 българи на пазара в София я има един чужденец. Все пак София е 1,4 милиона и едва ли има повече от 15 хиляди постоянно живеещи чужденци. Те пловдивчани или варненци са по-голям сегмент на пазара на имоти в София отколкото всичките чужденци заедно.

    Коментар


    • ХАХАХАХХАХАХАХ
      Пазара в столица на ЕС бил локален!!!! САМО АЗ ИМАМ ТРИМА АРАБИ, А СЪМ ИМАЛ И КВАРТИРАНТИ ГЪРЦИ И ДОРИ АНГОЛЕЦ!
      А що се отнася до морето, АХ МОРЕТООООООООО!

      http://www.imoti.net/econ-bg-%C5%EA%...--nno7664.html

      ЛОША НОВИНКА ЗА СРИВАЧИТЕ АААААААААААА!

      Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Сравнения с други държави са безсмислени. Ако имаха някакъв смисъл всичкото англичани щяха да си продават имотите в Лондон и да купуват във Виетнам.

      Пазара на имоти е локален. И то силно локален. пазара на имоти в София е за хора живеещи в София. да се избива от наеми и да се използва като инвестиция е безумна инвестиция.

      по морето и планините е малко по-широк като хора към които е насочен, но пък там и конкуренцията е глобална. И това че някоя местна мутра е решил че пазара ще приеме и панелно гето, не значи че пазара ще приеме неговото гето. като нищо ще си стои празно до като само се срути.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
        Ми купувам, ама вие не сваляте достатъчно агресивно цените. Виж кога съм купил:

        1984г.
        1994г.
        2002г.
        2007г.
        2009г. /да се счита 2010г. щото предварителния договор беше през декември, а януари нотарията не работеше.

        ГОЛЯМАТА МИ ДРАМА Е, ЧЕ ТРИ ГОДИНИ НИЩО НЕ СЪМ КУПИЛ!!!
        И до момента си яко вътре, като се вземе в предвит и инфлация и алтернативна доходност. дори само покупката ти през 2007 е била достатъчна да ти изяде всичките предходни печалби. Пък и тази 2009 очевидно не е била особенно успешна.

        Коментар


        • Сравнения с други държави са безсмислени. Ако имаха някакъв смисъл всичкото англичани щяха да си продават имотите в Лондон и да купуват във Виетнам.

          Пазара на имоти е локален. И то силно локален. пазара на имоти в София е за хора живеещи в София. да се избива от наеми и да се използва като инвестиция е безумна инвестиция.

          по морето и планините е малко по-широк като хора към които е насочен, но пък там и конкуренцията е глобална. И това че някоя местна мутра е решил че пазара ще приеме и панелно гето, не значи че пазара ще приеме неговото гето. като нищо ще си стои празно до като само се срути.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Лорде, ми купувай. Кво се вайкаш че са евтини, ако смяташ че са евтини ипотекирай всичко дето имаш и купувай. Ето предлагане голямо. И банките пак взеха да дават ипотечни кредити. купувай евтини апартаменти по 70 000 евро. Ама какво ще ги правиш след това. като от наем ще взимаш по 3000 евро на година, пък вноската ти по ипотеката ти за такъв апартамент ще ти е 6000 евро на година. Мисля че разбираш идеята ми.
            Ми купувам, ама вие не сваляте достатъчно агресивно цените. Виж кога съм купил:

            1984г.
            1994г.
            2002г.
            2007г.
            2009г. /да се счита 2010г. щото предварителния договор беше през декември, а януари нотарията не работеше.

            ГОЛЯМАТА МИ ДРАМА Е, ЧЕ ТРИ ГОДИНИ НИЩО НЕ СЪМ КУПИЛ!!!

            Коментар


            • Много интересно би било да се направи едно сравнение на данъци, такса смет, поддръжки, наемна цена и т.н....

              Сега информацията ми е от моя позната, не зная дали е представителна

              За Атина цени от 1000 до 3000 евро на м2, новото строителство е скъпо, горна ценова зона... Приличен двуспален апартамент, стара кооперация 40-50год, в приличен квартал, наемна цена 350-450евро, цена на м2 около 1200евро... Топла вода от бойлер, климатици...

              Няма простотии, като синя и зелена зона... Местния данък идва със сметката за ток около 30евро на месец за описания по-горе апартамент...

              Коментар


              • Лорде, ми купувай. Кво се вайкаш че са евтини, ако смяташ че са евтини ипотекирай всичко дето имаш и купувай. Ето предлагане голямо. И банките пак взеха да дават ипотечни кредити. купувай евтини апартаменти по 70 000 евро. Ама какво ще ги правиш след това. като от наем ще взимаш по 3000 евро на година, пък вноската ти по ипотеката ти за такъв апартамент ще ти е 6000 евро на година. Мисля че разбираш идеята ми.

                Коментар


                • lorde бил ли си в букурещ,белград или тирана

                  никои не казва 4е са лукса на света но имат потенциал.първо белград 50 години беше столица на малката америка югославия-ще ти кажа само 4е на погребението на тито имаше пове4е държавни глави от погреб на кениди и 4ърил.албания има не само демогравски а и огромен икономи4ески потенциал още през 60 години имаха специлани отношения с китаиската мафия ,идея си нямаш какви мозъци има там и колко напред с материала са и какви капитали влизат в албания.колкото за македония имотния им пазар се държи от големите им пенсии и заплати а и храна и цигари са по евтини.погледни в переспектива бг как да има пока4ване като 90 процента мизерстват хората

                  Коментар


                  • Хаха,

                    Както очаквах ми отговориха трима от най-неуравнесените. Ако сте като един мой комшия през етаж-шизофреник, ще си изключите и парното от мизерия и стиснатост.
                    Букурещт и Београд БИЛИ лукса на света, а Тирана - популацията.

                    Добре, щом сте толкова ербаб, ще ви дам други два примера с по-нестабилни държави от нас:


                    Косово:
                    https://sites.google.com/site/reales...hitje-prodajem

                    Македония:

                    http://www.realestate.com.mk/default.aspx?ts=sale

                    72квадратно апартаментче- 100 иляди евра

                    СЕГА СПЕЦИАЛНО ЧЕ ГО ВАРА, АКО МИ КАЖЕ ЧЕ СА ПО-УБАВИ ДРЖАВИ ОТ НАЗЕ, ЩЕ СЕ ОБАДЯ НА ПРИЯТЕЛЯ МИ ЦВ. ЦВ.ДА ГО ЕКСТРАДИРАТ НА МИСИЯ ТАМ
                    Last edited by LANDLORD 31; 31.10.2012, 21:02.

                    Коментар


                    • lorde големото пускане по пързалката сега по4ва

                      букурещи и тирана са светлини години пред бг градовете като имотен пазар.бг до 10 години ще е мъртъв ков4ег с 4 милиона пенсионера и 1,5 милиона мангусти .с фалирала пенсионна система и неуки мангали кои нормален 4овек ще копува имоти в бг.дори в момента в калабрия като намериш материали на промоция и ако си строиш сам квадрата ти излиза 300 евро за тва е пълно с цели села с албанци и ромънци има и много българи,а заплатте са от 800 евро нагоре при цени на хранни,цигари,дрехи,електроника по ниски от тук.само дебил може да си копува имоти в бг ми като ти дигнат тока с 40-50 процента за тва дето го даваш за ток тук в калабрия ще живееш под наем.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                        Вижте сега в Белград намерих нещо евтино за няма и 80 000 евра, но масовите в Букурещ и Тирана дори са двойно по-скъпи!
                        Лордов, личи си че дори и не си помирисвал въздуха в Белград, камо ли да си се разхождал в квартал Земун... Там баце, си бял човек, с много паркове и зеленина. Не си като тук у "баровските" софийски квартали да си гледате в прозорците един на друг, да чувате когато съседа пръдне или да се чудите къде да паркирате...

                        Така ме на въпроса:

                        Започна ли ценовата стабилизация на пазара на имоти у нас?
                        Да, започна стабилизацията. Падането на цените става все по-стабилно и предвидимо...
                        Last edited by Forex Master; 31.10.2012, 20:38.
                        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                          Понеже е доста странно някои хора да продължават да пишат са спадове, страхове, отчаяния и тем подобни словесни лупинги, се замислих защо в останалите балкански страни цените държат такива високи нива! Вижте сега в Белград намерих нещо евтино за няма и 80 000 евра, но масовите в Букурещ и Тирана дори са двойно по-скъпи!
                          Та кога казвате щял да почва големия сривь и колко ще е спрямо Тирана?!



                          http://www.realitica.com/en/listing/222735
                          http://www.romanian-property.eu/apar...4-ssss159.html
                          http://albania.world-estate.com/ENG/...we1287358.html
                          Лорде, не ни сравнявай с държави с нормална или експлозивна демография.
                          Това е кардинален фактор по който сме МНОГО ЗЛЕ.

                          И ще ставаме все по зле благодарение на "далновидните" си политици.
                          Ма те децата не гласуват за тях, през оная работа им е.

                          http://www.investor.bg/biudjet-i-fin...decata,142233/
                          Last edited by pipbel; 31.10.2012, 20:34.

                          Коментар


                          • Понеже е доста странно някои хора да продължават да пишат са спадове, страхове, отчаяния и тем подобни словесни лупинги, се замислих защо в останалите балкански страни цените държат такива високи нива! Вижте сега в Белград намерих нещо евтино за няма и 80 000 евра, но масовите в Букурещ и Тирана дори са двойно по-скъпи!
                            Та кога казвате щял да почва големия сривь и колко ще е спрямо Тирана?!



                            http://www.realitica.com/en/listing/222735
                            http://www.romanian-property.eu/apar...4-ssss159.html
                            http://albania.world-estate.com/ENG/...we1287358.html

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                              Не се занимават монтаж, а с производство - от 19 г. някъде. Пък ти ако искаш си купувай електроника и аларма за колата от Шанхай сглобени от неук китаец.
                              Впрочем, нищо не разбирам от коли, но знам, че имаха някаква джаджа или аларма или блокаж някакъв, които досега не е пробит - Няма нито една открадната кола с монтирано такова в страната, не, че няма опити, но досега не са го пробили както и да са се мъчили да подкарат автомобила крадците. Това последното съм го чул от други хора.
                              Сайт нямат, защото не искат. Собствениците са инженери, до колкото знам голяма част от персонала им също.
                              Да, това е интересно, което казваш.

                              Браво, че произвеждат. Относно алармата: Не, че е нещо гениално, а по-скоро малко употребявано/влагано и крадците "не работят" по нея.
                              Нещо подобно е и с MacOS при компютрите - няма вируси за тази операционна система, защото много малко компютри я използват и не е "интересна" за хакерите.

                              Естествено - без да ми се обиждат родните производители на алармени системи.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                                Я, пак. Не е ли по-правилно "монтажник"? П.П. Другият вариант е да знаеш китайски и да си говориш с някой твой приятел в Шанхай.
                                Не се занимават монтаж, а с производство - от 19 г. някъде. Пък ти ако искаш си купувай електроника и аларма за колата от Шанхай сглобени от неук китаец.
                                Впрочем, нищо не разбирам от коли, но знам, че имаха някаква джаджа или аларма или блокаж някакъв, които досега не е пробит - Няма нито една открадната кола с монтирано такова в страната, не, че няма опити, но досега не са го пробили както и да са се мъчили да подкарат автомобила крадците. Това последното съм го чул от други хора.
                                Сайт нямат, защото не искат. Собствениците са инженери, до колкото знам голяма част от персонала им също.
                                Last edited by Jay Gould; 31.10.2012, 19:45.
                                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                                Коментар

                                Working...
                                X