IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Започна ли ценовата стабилизация на пазара на имоти у нас?

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ale1 Разгледай мнение
    психологията на стадото овце е страшна - умират , но не гледат

    който е бил на зор е продал/изгорял отдавна

    като в Покера е : преди да извадиш парите на масата - преброи глупаците на масата ...ако не ги откриеш - глупакът си ти

    при нас ситуацията е 1: 30 - 35 (чакащи Чудото ).......... Приливът Вече си отива и идва Отлива .....
    когато има 30 глупака - плуващи без гащи - нямам проблем
    ----------
    знаеш как се продаваше Лада на Солни Пазар през 80 год -
    тогава нямаше спекуланти-затварящи очите на глупаците ..........
    и се плащаше веднага
    -------
    срещу Дефицитът лекарство няма - освен Пари
    Това го врачуваш от 4 години

    Коментар


    • по-долу писах

      Първоначално изпратено от каун Разгледай мнение
      Съгласен съм, че продавачите чакащи от 4 години по-високи цени са фрустрирани.
      Предполагам, че го знаеш от собствен опит
      Продаде ли къщата?
      психологията на стадото овце е страшна - умират , но не гледат

      който е бил на зор е продал/изгорял отдавна

      като в Покера е : преди да извадиш парите на масата - преброи глупаците на масата ...ако не ги откриеш - глупакът си ти

      при нас ситуацията е 1: 30 - 35 (чакащи Чудото ).......... Приливът Вече си отива и идва Отлива .....
      когато има 30 глупака - плуващи без гащи - нямам проблем
      ----------
      знаеш как се продаваше Лада на Солни Пазар през 80 год -
      тогава нямаше спекуланти-затварящи очите на глупаците ..........
      и се плащаше веднага
      -------
      срещу Дефицитът лекарство няма - освен Пари

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ale1 Разгледай мнение
        съвсем честно , това на мен не ми харесва..........а ти можеш да се шегуваш колкото искаш

        да се бъзикаш с Фрустриран човек е като да биеш вързано куче
        Съгласен съм, че продавачите чакащи от 4 години по-високи цени са фрустрирани.
        Предполагам, че го знаеш от собствен опит
        Продаде ли къщата?

        Коментар


        • Ти индженерин ли си ?

          Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
          Да математиката е наука другите дето си изброил не са.Икономиката и финансите са далавера и циркаджилък.Виж с твойто право си жалък в международен мащаб но инженерите навсякъде сме си едни и същи защото законите на физиката са еднакви по целия свят.
          няма лошо - важно е да имаш самочувствие..а не теб не ти липсва
          какво , като някой е завършил Харвард , Йеил - същото като Левуново Скуул

          влязла тиква с Пари в Харвард - излязла тиква без Пари но с претенции
          ------

          Пак бъркаш икономиката и Финансите

          икономика можеш да завършиш - тя е точна дисциплина , като инженерията

          ако искаш финанси - научи Покера и по-спец Законът на Покера !

          или законите на Диалектиката........и добре дошъл на пързалката

          Коментар


          • Лорди се държи кофти

            Първоначално изпратено от каун Разгледай мнение
            А така, насъскай го
            Дръж Ушев, дръж!
            съвсем честно , това на мен не ми харесва..........а ти можеш да се шегуваш колкото искаш

            да се бъзикаш с Фрустриран човек е като да биеш вързано куче

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ale1 Разгледай мнение
              как можеш да се гавриш с въжделенията на хората ???

              всеки да си преценява, да си Носи Кръста - но толкова брутално - не ми харесва

              не бих си позволил да ти имам изказа - много лошо впечатление прави !
              А така, насъскай го
              Дръж Ушев, дръж!

              Коментар


              • гадно копеле си , Лорде

                Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                Да бре да им се чудиш на някои! Активния му живот примерно е между 25 и 55, той вземе, че издуха 10-15 години в очакване на ГОДО! Ами то ВРЕМЕТО не прощава и заличава всичко, мечти за семейство, жилище, дом. Превалят ли особено 2/3 от този активен живот и си ги прекарал като разминат с надеждите си влогар или квартирант, КРАЙ! Няма спасение завинаги, остават болежките, все по-закърнели социални контакти , много тъга и много болка заради разсипания живот, заради алчността да не се минеш с 10%

                ОПРОПАСТЕН ЖИВОТ VS 10% ОТ ЦЕНАТА НА ДВУСТАЕН! ЕГАТИ ЖЕРТВАТА!!!
                как можеш да се гавриш с въжделенията на хората ???

                всеки да си преценява, да си Носи Кръста - но толкова брутално - не ми харесва

                не бих си позволил да ти имам изказа - много лошо впечатление прави !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  Да ти имам самочувствието, както се казва. Финансите са си наука, както и икономиката и математиката.Само в политиката се лъже масата. Посочвам просто фактите - собствениците на банките са с много малко , едва забележимо участие в общия капитал на частните си финансови институции. Случайни неща няма и това не е случайно.
                  Да математиката е наука другите дето си изброил не са.Икономиката и финансите са далавера и циркаджилък.Виж с твойто право си жалък в международен мащаб но инженерите навсякъде сме си едни и същи защото законите на физиката са еднакви по целия свят.

                  Коментар


                  • Да бре да им се чудиш на някои! Активния му живот примерно е между 25 и 55, той вземе, че издуха 10-15 години в очакване на ГОДО! Ами то ВРЕМЕТО не прощава и заличава всичко, мечти за семейство, жилище, дом. Превалят ли особено 2/3 от този активен живот и си ги прекарал като разминат с надеждите си влогар или квартирант, КРАЙ! Няма спасение завинаги, остават болежките, все по-закърнели социални контакти , много тъга и много болка заради разсипания живот, заради алчността да не се минеш с 10%

                    ОПРОПАСТЕН ЖИВОТ VS 10% ОТ ЦЕНАТА НА ДВУСТАЕН! ЕГАТИ ЖЕРТВАТА!!!

                    Коментар


                    • що не пратиш Тази Инфо на Валентин Златев

                      Първоначално изпратено от bpst Разгледай мнение
                      Явно на никой не му се рисуват графики...
                      Аз пресметнах само днешната цена спрями инфоацията (от НСИ), която от януари 2000 г. до септември 2012 г. е 100%, или от 880 лв./кв.м стават 440 лв./кв.м с отчетена инфлация за 10 години.
                      440 лв./кв.м е цената от първо тримесечие на 2004 г.!
                      Нека още ги стискат хАпартаментите продавачите...
                      що не пратиш Тази Инфо на Валентин Златев , на кашкаваладжиите , на Енергото

                      а и на тези , които чакаха четири год и още се надяват ?

                      толкова ли е трудно да се разбере , че който е бил на зор от Продавачите е Изгорял отдавна !!!!

                      толкова ли е трудно да се разбере , че инфлацията не прощава ?

                      толкова ли е трудно да се разбере , че активният човешки живот е 30 год - ако си прекарал Кризата в "чакане на келепира" -
                      най-вероятно те чака "късата клечка "..........
                      или Следващата криза през 2025 год , ако се спазва Цикъла !!!

                      ----------
                      очевидно е трудно - за това трябва да се изчакат резачите - техният нож е най-остър

                      Коментар


                      • [QUOTE=bpst;1059336722 Да приемем, че са се стабилизирали цените, поне в най-големите градове.
                        Това сочи графиката за последната година.
                        Сега сме по цени както в края на 2006 г.
                        Но ако вземем пред вид инфлацията за периода - връщаме се в края на 2004 г.
                        Ако има някой да не го мързи - да преизчисли стойностите от 2000 г. насам с отчитане на инфлацията - ще се получи интересна графика...
                        И ще му бъдем благодарни! [/QUOTE]

                        Явно на никой не му се рисуват графики...
                        Аз пресметнах само днешната цена спрями инфоацията (от НСИ), която от януари 2000 г. до септември 2012 г. е 100%, или от 880 лв./кв.м стават 440 лв./кв.м с отчетена инфлация за 10 години.
                        440 лв./кв.м е цената от първо тримесечие на 2004 г.!
                        Нека още ги стискат хАпартаментите продавачите...
                        Attached Files
                        "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ale1 Разгледай мнение
                          злите езици говорят , че във форумите пишели две категории хора

                          - заинтересовани
                          -ветропоказатели
                          ----------
                          важното е едно :

                          двама от 100 да разберат , че Приливът върви с Паралелен Отлив - ще е от полза
                          иначе След Прилива ще се види кой е плувал без гащи !
                          -----
                          и ако имотите са обект на дългосрочни спекулации на Банките-

                          то Сиренето ,Кашкавала и Бензина можем да вкараме в приемливи ценови рамки - стига да си носим главите постоянно с нас ..........
                          Събрали се мишките на събрание(хвалили се, хвалили се колко ги разбират НИ, и решили...... )..... , ама не са питали котарака! Ай със здраве!

                          Коментар


                          • Лордиус - тенкс фор комплименто - но нЕма нужда

                            Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                            Я, заради един двудневен конгрес, съм изпуснал сериозна и интересна дискусия в областта на НИ и сериозните и истински активи като цяло. Подобна задълбочена и интригуваща дискусия с всички козове на масата не съм забелязвал от доста време,!
                            Респект към четирима участници: Най-вече към ALE1, но също към needtoknowmore, Супертрейдъра и Индианеца!
                            Ето, че стигнахме до един и същи извод, че черното, може само да изглежда черно, но не винаги е такова. Обикновените формули и дефиниции от икономическата и финансова теория не сработват, когато цените на реалните активи се дирижират от една незабележима върхушка, която задкулисно кукловоди циклично сменяйки посоката за да не се усетят 90-те %-та които тук бяха споменати. Няма значение дали ще бъдат наречени прасета или овце, те са еднакво доволно и блажено задрямали в стадото, преди да бъдат внезапно събудени от шоковата терабия стригане или клане
                            Чета умни хора, които явно разбират процеса, но перото им мълчеше до скоро, само pigs/sheeps квичаха/блееха.........

                            злите езици говорят , че във форумите пишели две категории хора

                            - заинтересовани
                            -ветропоказатели
                            ----------
                            важното е едно :

                            двама от 100 да разберат , че Приливът върви с Паралелен Отлив - ще е от полза
                            иначе След Прилива ще се види кой е плувал без гащи !
                            -----
                            и ако имотите са обект на дългосрочни спекулации на Банките-

                            то Сиренето ,Кашкавала и Бензина можем да вкараме в приемливи ценови рамки - стига да си носим главите постоянно с нас ..........
                            Last edited by ale1; 02.11.2012, 15:00.

                            Коментар


                            • Я, заради един двудневен конгрес, съм изпуснал сериозна и интересна дискусия в областта на НИ и сериозните и истински активи като цяло. Подобна задълбочена и интригуваща дискусия с всички козове на масата не съм забелязвал от доста време,!
                              Респект към четирима участници: Най-вече към ALE1, но също към needtoknowmore, Супертрейдъра и Индианеца!
                              Ето, че стигнахме до един и същи извод, че черното, може само да изглежда черно, но не винаги е такова. Обикновените формули и дефиниции от икономическата и финансова теория не сработват, когато цените на реалните активи се дирижират от една незабележима върхушка, която задкулисно кукловоди циклично сменяйки посоката за да не се усетят 90-те %-та които тук бяха споменати. Няма значение дали ще бъдат наречени прасета или овце, те са еднакво доволно и блажено задрямали в стадото, преди да бъдат внезапно събудени от шоковата терабия стригане или клане
                              Чета умни хора, които явно разбират процеса, но перото им мълчеше до скоро, само pigs/sheep квичаха/блееха.........
                              Last edited by LANDLORD 31; 02.11.2012, 19:18.

                              Коментар


                              • Индианец, да прав си - аз не твърдя, че ще паднат цените на апарт. и ще останат непроменено златото. Това съотношение ще си нацели - дали едното ще се падне повече а друго качи по-малко не ме интересува. Търсим точното съотношение.

                                При печатане лудо от ЕЦБ и ФЕД ясно къде ще е златото, също така ясно е че ще има стабилизация или евентуален ръст на НИ това за запад не за нас - въпроса е че ще е до едно време.

                                Много по вероятно за нас, в този борд спад на НИ - все пак притеглена цената спрямо доходността от наеми е пак под историческото си отношение.
                                За мен е по верояно да паднат цените на НИ от колкото скочат наемите - за да си нацелим пак точното отношение.

                                Истината е че балона на НИ още не е издут - от фундаментална и икон. гледана точка.

                                Але1, прав си. А мисля че трябва затворим още ножицата в нашия случаи раздутия дисбаланс ще си нацели историческото естествено ниво
                                Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                                Коментар

                                Working...
                                X