IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агро Финанс АДСИЦ (6AG/AGROF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Уинслоу купи мажоритарния пакет в Агро Финанс при 575 лв. на декар
    http://www.investor.bg/novini-i-anal...-dekar,161299/

    Коментар


    • интересно ОТС вчера


      6AG Агро Финанс АДСИЦ-София 6 443 941 @ 2.720

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        Доста чужденци се опариха от липсата на квалифицирана работна ръка в България. Наистина всичко може да има бъдеще в България, обаче аз имах предвид това, че тук е най-лесно да се прави земеделие. С това страната ни е конкурентно способна. Имаме плодородна земя в съчетание със слънце и вода. Освен това географското ни разположение ни дава ниски трнспортни разходи до потенциалните ни клиенти, което е още едно предимство пред конкурентите. В Будапеща имало улици кръстени с имената "домат" "пипер", "патладжан" и т.н Руснаците викат на зеления пипер " болгарский перец" Все още сме известни с продукцията си и имаме традиции в този сектор. Ако сега например отида и засея 100 декара домати някъде, наоколо ще е пълно с хора които ще могат да ми помогнат и с работа и със съвети, докато ако почна да произвеждам автомобили най-вероятно няма да има и един човек виждал такова производство в радиус от 100 км
        То върви само зърнопроизводството за което и хора не трябват почти, защото е механизирано. Надежда за селата все още няма, тъй като големите арендатори водят до обезселване.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
          Така е. Не споря че модерното и укрупнено селско стопанство е готин бизнес и е супер ако се развие такова в БГ. Още повече че имаме чудесни природни дадености за това.
          Но пък и да се обсюлитизира че само това е бъдещето.... Това е безумно твърдение.
          Аз виждам добро бъдеще в БГ и в аутосорсинга на услуги - финансови, счетоводни, проектански, кол центрове. Имаме добри попадения и в електрониката. Добри сигнали напоследък идват и от автомобилната индустрия и в частност тази за отделни авто компоненти. Ето тия дни излезе новина че най-големия китайски производител на автобуси оглежда инд. терени около Бургас.
          Ето това за мен е огромен потенциал - китайски концерни да ни ползват за входна точка за продукцията си в ЕС. Това са хиляди добре платени работни места, инвестиции, поддържащи фирми и пр.
          Доста чужденци се опариха от липсата на квалифицирана работна ръка в България. Наистина всичко може да има бъдеще в България, обаче аз имах предвид това, че тук е най-лесно да се прави земеделие. С това страната ни е конкурентно способна. Имаме плодородна земя в съчетание със слънце и вода. Освен това географското ни разположение ни дава ниски трнспортни разходи до потенциалните ни клиенти, което е още едно предимство пред конкурентите. В Будапеща имало улици кръстени с имената "домат" "пипер", "патладжан" и т.н Руснаците викат на зеления пипер " болгарский перец" Все още сме известни с продукцията си и имаме традиции в този сектор. Ако сега например отида и засея 100 декара домати някъде, наоколо ще е пълно с хора които ще могат да ми помогнат и с работа и със съвети, докато ако почна да произвеждам автомобили най-вероятно няма да има и един човек виждал такова производство в радиус от 100 км
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
            Доста си похвали бизнеса, чак прекалено. Не каза за никакъв облак на небосклона. Поне да си беше замълчал за някои неща.
            Това дето го каза го запомнете. Да си говорим пак точно след 1 година.
            Човекът е на крачка от идеята за "чистата акция", още съвсем малко не му достига

            ...Не трябва да обвързваме цената на акциите с цената на земята. Инвеститорите при нас инвестират в акции. А активът на фонда е земя. Тоест акциите със земята не са обвързани по никакъв начин, уточни той....
            Затова мисля да изчакам да ви развърже напълно от "фундамента" и да ви видим в зоната на ..."чистите"
            Last edited by Andi11; 05.04.2013, 13:34.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
              Аз това за земеделието го възприемам в добрия смисъл на думата дето се вика
              Като съм обикалял по света и там много голям процент от населението се занимава със земеделие. Дори и в една от най-развитите икономики като германската видях толкова крави само за час, колкото сигурно няма в България. Понеже съм си такъв че все смятам, изчислих че една крава например носи чист доход от 3 500 евро годишно. масовите ферми са 30-40 крави, така че да нямат нужда от персонал. Собственика си ги обслужва сам. Та една такава ферма прави на година около 100 к евро. Пътувах в един влак с едни такива фермери и бях изумен Тука защо не го правят хората не ми ражда главата. Явно сме много богата нация и ни е под достойнството да се занимаваме със "селски" работи.
              Темата ме вълнува много и ще се радвам да стане някаква дискусия по въпроса!
              Така е. Не споря че модерното и укрупнено селско стопанство е готин бизнес и е супер ако се развие такова в БГ. Още повече че имаме чудесни природни дадености за това.
              Но пък и да се обсюлитизира че само това е бъдещето.... Това е безумно твърдение.
              Аз виждам добро бъдеще в БГ и в аутосорсинга на услуги - финансови, счетоводни, проектански, кол центрове. Имаме добри попадения и в електрониката. Добри сигнали напоследък идват и от автомобилната индустрия и в частност тази за отделни авто компоненти. Ето тия дни излезе новина че най-големия китайски производител на автобуси оглежда инд. терени около Бургас.
              Ето това за мен е огромен потенциал - китайски концерни да ни ползват за входна точка за продукцията си в ЕС. Това са хиляди добре платени работни места, инвестиции, поддържащи фирми и пр.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                Да, верно е голямо лице тоя Но в добрия смисъл на думата - сигурно е кеф да си част от компанията му в някой кръчма, примерно

                А иначе ако това че само земеделието има бъдеще в БГ е вярно.... много тъжно за родината. Все бедняци ще си останем.
                Но аз мисля че се изсилва яко в това твърдение!

                Енергетика и туризъм били минало, земеделието е бъдеще!
                Аз това за земеделието го възприемам в добрия смисъл на думата дето се вика
                Като съм обикалял по света и там много голям процент от населението се занимава със земеделие. Дори и в една от най-развитите икономики като германската видях толкова крави само за час, колкото сигурно няма в България. Понеже съм си такъв че все смятам, изчислих че една крава например носи чист доход от 3 500 евро годишно. масовите ферми са 30-40 крави, така че да нямат нужда от персонал. Собственика си ги обслужва сам. Та една такава ферма прави на година около 100 к евро. Пътувах в един влак с едни такива фермери и бях изумен Тука защо не го правят хората не ми ражда главата. Явно сме много богата нация и ни е под достойнството да се занимаваме със "селски" работи.
                Темата ме вълнува много и ще се радвам да стане някаква дискусия по въпроса!
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Доста си похвали бизнеса, чак прекалено. Не каза за никакъв облак на небосклона. Поне да си беше замълчал за някои неща.
                  Това дето го каза го запомнете. Да си говорим пак точно след 1 година.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                    Е не ! Признавам че този е един от най-добрите мениджъри в България, обаче си е сбъркал професията. Роден е за комедиен актьор. Ако отиде в Холивуд ще избие рибата направо Водещата и тя не се въздържа да се смее с него
                    Направо си е копие на ранния Мел Брукс.

                    Дано не се обиди човека, ако ни чете тук.
                    |^^^^^пиво^^^^\\|""\\_,_
                    |___________||__|___|)
                    (@)(@)""*|(@)(@)**(@)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                      Е не ! Признавам че този е един от най-добрите мениджъри в България, обаче си е сбъркал професията. Роден е за комедиен актьор. Ако отиде в Холивуд ще избие рибата направо Водещата и тя не се въздържа да се смее с него
                      Да, верно е голямо лице тоя Но в добрия смисъл на думата - сигурно е кеф да си част от компанията му в някой кръчма, примерно

                      А иначе ако това че само земеделието има бъдеще в БГ е вярно.... много тъжно за родината. Все бедняци ще си останем.
                      Но аз мисля че се изсилва яко в това твърдение!

                      Енергетика и туризъм били минало, земеделието е бъдеще!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                        вярно, че е за там
                        този и доста неща каза - повечето глупости
                        Каза, че в тая държава друго освен земеделие няма бъдеще. Засега и аз съм съгласен с него!
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                          Е не ! Признавам че този е един от най-добрите мениджъри в България, обаче си е сбъркал професията. Роден е за комедиен актьор. Ако отиде в Холивуд ще избие рибата направо Водещата и тя не се въздържа да се смее с него
                          вярно, че е за там
                          този и доста неща каза - повечето глупости

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                            Е не ! Признавам че този е един от най-добрите мениджъри в България, обаче си е сбъркал професията. Роден е за комедиен актьор. Ако отиде в Холивуд ще избие рибата направо Водещата и тя не се въздържа да се смее с него
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • http://profit.bg/news/V-Petkov:-Zeme...id-105054.html

                              Коментар


                              • Определено изоставаме.

                                Коментар

                                Working...
                                X