IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    че аз къде съм вкарал механичен примес - точно и ясно съм го написал:

    аз също смятам, че цените трябва да падат, но реалностите показват, че ако изобщо някъде се задържат цените, то това трябва да е София - просто факти, нищо друго


    А относно покупателната способност- точно в София е най-висока или ти имаш други данни
    Да, де. Точно за това ти говоря. Много желаещи (механичен примес ), но покупателна способност - нулева. НИ в момента са на цените на черния хайвер.

    Бройката желаещи/нуждаещи се не ценообразува НИ.
    Други са факторите.
    Last edited by anon6706; 05.04.2011, 17:08.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
      Груйо, не вкарвай "механични примеси" в ценообразуването на НИ. Нещо, което маса смешници така и не разбраха тук.

      Ето ти пример:
      В София имаш 100 000 желаещи да си купят черен хайвер - цена 300 лв. на 100 грама. В Цюрих имаш 10 000 желаещи на тази цена.
      Къде би доставил количества и къде, според теб, би имал по-големи продажби?
      че аз къде съм вкарал механичен примес - точно и ясно съм го написал:

      аз също смятам, че цените трябва да падат, но реалностите показват, че ако изобщо някъде се задържат цените, то това трябва да е София - просто факти, нищо друго


      А относно покупателната способност- точно в София е най-висока или ти имаш други данни
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        Успех с покупко-продажбо-лалугерстването на имоти - който с каквито амбиции е....
        To ЛАЛУГЕРИТЕ са си ЛАЛУГЕРИ,
        но хората се раждат, женят, разделят,
        имигрират, местят, задлъжняват и.т.н.
        все неща от живия живот дето се живее,
        т.е. им се налага да продават от време
        на време, та ЛАЛУГЕРСТВОТО не е
        определящ фактор никакъв за цените
        на НИ.
        Те ЛАЛУГИРИТЕ нито дъно хващат,
        нито връх, а само дращят по форумите
        и смятат по калкулаторите !!!
        --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
        http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          пичовииии, знам, че темата за ъпа на имотите не е актуална, ама все пакм да поохладя малко ентусиазма на хората за даун. Ако погледнем точно тази стаистика, която колегата много точно е извел, защото тя е една от ключовите и посмятаме малко (макар че в област София град са включени и още 100 000 извън София - банкя, пасарел. лозен и т.н. - същото е и в другите области и няма как да се извадят точни данни, поне не сега), то ще излезе, че точно София е най-зле като показател жилища/домакинства - 1.16 жилища на домакинство. Ако погледнем област Варна, то там този коеф. е 1,33, а в Бургас е 1,69. В пловдив пък (градът с най-ниски цени от големите) коеф. е 1,25 - малко няма логика, нали (всичко това е с уговорката, че говорим за области, а сравняваме цени за областните центрове, което не е много коректно.

          Нека погледнем и други данни - София е единствената област с естествен прираст за миналата година (вярно само с 30 човека и вярно, че допреди 2 години прирастът е бил отрицателен). София е начело и по миграционен прираст - и като процент и естествено като абсолютна стойност, да не говорим пък за заплати, безработица и т.н. и т.н.

          За да не ме обвините за ъпър - аз също смятам, че цените трябва да падат, но реалностите показват, че ако изобщо някъде се задържат цените, то това трябва да е София - просто факти, нищо друго

          Успех с покупко-продажбо-лалугерстването на имоти - който с каквито амбиции е....
          Груйо, не вкарвай "механични примеси" в ценообразуването на НИ. Нещо, което маса смешници така и не разбраха тук.

          Ето ти пример:
          В София имаш 100 000 желаещи да си купят черен хайвер - цена 300 лв. на 100 грама. В Цюрих имаш 10 000 желаещи на тази цена.
          Къде би доставил количества и къде, според теб, би имал по-големи продажби?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от itso78 Разгледай мнение
            Области /Сгради/ Жилища/ Домакинства

            София / 86 896 / 616 384 / 531 171



            Другари, че требе още яко да се строи!

            На човек - по жилище,
            на година - петилетка!

            пичовииии, знам, че темата за ъпа на имотите не е актуална, ама все пакм да поохладя малко ентусиазма на хората за даун. Ако погледнем точно тази стаистика, която колегата много точно е извел, защото тя е една от ключовите и посмятаме малко (макар че в област София град са включени и още 100 000 извън София - банкя, пасарел. лозен и т.н. - същото е и в другите области и няма как да се извадят точни данни, поне не сега), то ще излезе, че точно София е най-зле като показател жилища/домакинства - 1.16 жилища на домакинство. Ако погледнем област Варна, то там този коеф. е 1,33, а в Бургас е 1,69. В пловдив пък (градът с най-ниски цени от големите) коеф. е 1,25 - малко няма логика, нали (всичко това е с уговорката, че говорим за области, а сравняваме цени за областните центрове, което не е много коректно.

            Нека погледнем и други данни - София е единствената област с естествен прираст за миналата година (вярно само с 30 човека и вярно, че допреди 2 години прирастът е бил отрицателен). София е начело и по миграционен прираст - и като процент и естествено като абсолютна стойност, да не говорим пък за заплати, безработица и т.н. и т.н.

            За да не ме обвините за ъпър - аз също смятам, че цените трябва да падат, но реалностите показват, че ако изобщо някъде се задържат цените, то това трябва да е София - просто факти, нищо друго

            Успех с покупко-продажбо-лалугерстването на имоти - който с каквито амбиции е....
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
              A, а, а,

              това е друг поглед на нещата и донякъде има резон.

              Все пак местните данъци и такси се събират на ниво община, а не населено място, а за Аксаково, май те бяха отделна община...
              За местните данъци да. Като се замисля Игнатиево май беше в Аксаковска община и сега би трябвало да е вече отделна . На практика излиза, че на едно ограничено място имаме вече три раздути общински администрации получаващи парите си от нас данъкоплатците . Уж вървяхме към намаляване на администрацията?!?!?!?!?
              Да подкрепим работещите във България фирми. Да се борим срещу контрабандата с протекционизъм. [ur

              Коментар


              • Първоначално изпратено от svemar Разгледай мнение
                То не ми е проблема коя е по-голяма ами това, че данъците на околните вместо да отиват там където освинват всичко отиват на другите места. Интересно колко ли аксаковци работят в Аксаково? Дали има и 5% от работещите? Игнатиево е най-добре да си държи малцинството затворено зад 3 метрова ограда и да си "оползотворява" бюджета за тях пък да видим до къде ще я докарат
                A, а, а,

                това е друг поглед на нещата и донякъде има резон.

                Все пак местните данъци и такси се събират на ниво община, а не населено място, а за Аксаково, май те бяха отделна община...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                  Ти така и не можа да разбереш какво, аджеба, движи цените на НИ.
                  Разбрал е той (мерака) ама е объркал посоката (търсенето)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                    То по-важно е колко човека работят във София, а не колко пребивавт постоянно в столицата. 70-80% от работоспособните хора от София-област работят в София и като нищо с всички бачкатори, които прииждат цифрата приближава 2 млн. Знам населени места, където на 100% всички работят в София. И както постоянно пребиваващите, така и непостоянните такива ще растат винаги. А това от своя страна ще води до растеж в цените на НИ, че дори и на копторите.
                    Ти така и не можа да разбереш какво, аджеба, движи цените на НИ.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                      ................ Чакай да дадат по общини да видим тогава дали Варна не е по-голяма от Пловдив.
                      То не ми е проблема коя е по-голяма ами това, че данъците на околните вместо да отиват там където освинват всичко отиват на другите места. Интересно колко ли аксаковци работят в Аксаково? Дали има и 5% от работещите? Игнатиево е най-добре да си държи малцинството затворено зад 3 метрова ограда и да си "оползотворява" бюджета за тях пък да видим до къде ще я докарат
                      Да подкрепим работещите във България фирми. Да се борим срещу контрабандата с протекционизъм. [ur

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от itso78 Разгледай мнение
                        Области /Сгради/ Жилища/ Домакинства

                        София / 86 896 / 616 384 / 531 171



                        Другари, че требе още яко да се строи!

                        На човек - по жилище,
                        на година - петилетка!

                        Ами как - всяко домакинство трябва да има поне две жилища! Едно за пребиваване, а другите под наем на ... чужденците, които харесват БГ. Да, има накъде да растат, това търсене трябва да се задоволява!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от svemar Разгледай мнение
                          И така не разбрах каква е далаверата на 5 км. от Варна да има 2 града Аксаково и най-мистериозното Игнатиево Практиката на всички други места е да се приобщават като квартали. То квартал Галата е на по-голямо разстояние от Аксаково
                          За това като критерий от край време е по-удачно да се гледа общината, а не населеното място. Чакай да дадат по общини да видим тогава дали Варна не е по-голяма от Пловдив.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                            [B]
                            Пловдив е вторият по големина град с население 331 796 души.

                            Варна остава трета с население 330 486 души, много близо до Пловдив.
                            И така не разбрах каква е далаверата на 5 км. от Варна да има 2 града Аксаково и най-мистериозното Игнатиево Практиката на всички други места е да се приобщават като квартали. То квартал Галата е на по-голямо разстояние от Аксаково
                            Да подкрепим работещите във България фирми. Да се борим срещу контрабандата с протекционизъм. [ur

                            Коментар


                            • Области /Сгради/ Жилища/ Домакинства

                              София / 86 896 / 616 384 / 531 171



                              Другари, че требе още яко да се строи!

                              На човек - по жилище,
                              на година - петилетка!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
                                Аз се съмнявам, щото вчера си играх
                                да смятам колко е естествения прираст
                                за последните 10 години и го искарах
                                приблизително -350 000.
                                Та не ми се верва само около
                                230 000 да са емигриралите и
                                то за цели 10 години,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
                                Вкарай демографската карта в сметките - сичкото мангалор не емигрира, но дава прираст за световно.

                                Коментар

                                Working...
                                X