IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
    ..... ама няма кво да ти обяснявам,че в сащ ЛЕЙБЪР юниъните нямат нищо общо с бг "профсъюзите" .......
    асенчо, абе вярно ли сега в САЩ всеки осми хамериканец ползва купони за храна?
    http://ssa.gov/pubs/10101.html
    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
      абе хем всички са бачактори в чикаго,хем китай бил взел всичките индустриялни работи......
      ти въобще знаеш ли кво е чикаго?от тук се управялва световната търговия с валути, световната търговия със суровини, имаш една камара форчън 500 компании, меката на деривативите, централен диструбютърен център с най много влакови линии ,между източните и западните щати....... аре да не изброявам по нататъка....

      та кви СВ дивелъпи,за кви ИТ специялисти ... тая професии ги изнасят по селските щати и бананови републики като бг,дето им мрете от кеф,като се появи някой като сиско и хюлет пакарт и ги използвате за "похвала" ,колко е забогатял софиянеца от такива "хайтек" професии .......

      38$ на час е МИНИМАЛНАТА разценка,ако работиш за стейт ъф илиноис ..... ама няма кво да ти обяснявам,че в сащ ЛЕЙБЪР юниъните нямат нищо общо с бг "профсъюзите" .......
      ................
      Като казваш А , кажи и Б. Кои са престижните професии в Чикаго и като цяло в Илинойс?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
        абе хем всички са бачактори в чикаго,хем китай бил взел всичките индустриялни работи......
        ти въобще знаеш ли кво е чикаго?от тук се управялва световната търговия с валути, световната търговия със суровини, имаш една камара форчън 500 компании, меката на деривативите, централен диструбютърен център с най много влакови линии ,между източните и западните щати....... аре да не изброявам по нататъка....

        та кви СВ дивелъпи,за кви ИТ специялисти ... тая професии ги изнасят по селските щати и бананови републики като бг,дето им мрете от кеф,като се появи някой като сиско и хюлет пакарт и ги използвате за "похвала" ,колко е забогатял софиянеца от такива "хайтек" професии .......

        38$ на час е МИНИМАЛНАТА разценка,ако работиш за стейт ъф илиноис ..... ама няма кво да ти обяснявам,че в сащ ЛЕЙБЪР юниъните нямат нищо общо с бг "профсъюзите" .......
        Общи приказки преписани от уикипедия.

        С една дума не можеш да ми покажеш черно на бяло, не можеш да ми покажеш от къде знаеш, че "амале"-тата взимат по 60000$. Какво да си помисля за тебе? Лъжец.

        Аз дадох линк кои са най-добре платените професии в Чикаго, никакъв коментар от моя страна.

        Тези споменатите от тебе влакове линии - там работят достатъчно бачкатори. Дай да видим техните заплати колко повече са от 62000$.
        Чикаго има голямо летище с хиляди бачкатори - дай да видим колко взимат там.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
          Да 550-650 евро е цената за доброто.Отдавна съм я написал.Но кое е доброто?Би ли написал квартал улица район?Къде са добрите жилища?
          Яка склероза те гони. В първото изречение отговаряш, а във второто вече питаш какъв е бил въпроса.

          Искаш ли да изкараш 30-40000 евро? Намери ми 300+ квадрата на една площ, завършено, не от най-лошото ново строителство в Изток, Иван Вазов, Стрелбище, Лозенец, Южен парк за 550-650Е/м2, директно ти давам 100Е/м2 отгоре за теб.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ганчо Юрдечков Разгледай мнение
            Аз пуснах линк откъдето се вижда кой взима над казаните от теб 62000$. Дай ти линк където да видя доходите на "амале"-тата или ти го казаха на пазара. Чикагските бачкатори за 35000$ със сигурност са в пъти повече от СВ девелоперите с 85000$.

            .
            абе хем всички са бачактори в чикаго,хем китай бил взел всичките индустриялни работи......
            ти въобще знаеш ли кво е чикаго?от тук се управялва световната търговия с валути, световната търговия със суровини, имаш една камара форчън 500 компании, меката на деривативите, централен диструбютърен център с най много влакови линии ,между източните и западните щати....... аре да не изброявам по нататъка....

            та кви СВ дивелъпи,за кви ИТ специялисти ... тая професии ги изнасят по селските щати и бананови републики като бг,дето им мрете от кеф,като се появи някой като сиско и хюлет пакарт и ги използвате за "похвала" ,колко е забогатял софиянеца от такива "хайтек" професии .......

            38$ на час е МИНИМАЛНАТА разценка,ако работиш за стейт ъф илиноис ..... ама няма кво да ти обяснявам,че в сащ ЛЕЙБЪР юниъните нямат нищо общо с бг "профсъюзите" .......

            Коментар


            • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
              мажоритаре, кат говориме за вегас,преди две седмици бях там ... таунхауси с хол ,кухня,две спални , ДВОЕН ГАРАЖ( по голям от софийска едностайка е само гаража) , двор и т.н. за 50 000 $ има 10тки за продаване и никой не купува и на тези цени....... а кварталчето,ако го видиш,дори и 5 звездните бг ризорти нямат такава красота и озеленяване ....... та над 100 кв РЕАЛНА площ ,двор, двоен гараж и т.н. в прекрасен комплекс със тенис кортове, 3 открити басейна и още камара екстри за по малко от 500 $ на кв , как ти се струва?
              или ще кажеш,че вегас е дупка за живеене и за тва?
              Точно на мен недей да ми говориш за САЩ
              Достатъчно дълго съм бил там за да познавам пазара и ти казавам че такива цени каквито съсъуваш няма...

              Преди на тези такси им викаха Downpayment... Сега след кризата модерното е Transfer Value .
              И не за 50 000, а за 10 000 можеш да купиш къща с двор и тенис корт, че и басейн и гараж. Но я купуваш и с пасивите...
              Ако ми намериш къща в Лас Вегас за около 50к без задължения просот отивам и я купувам... но силно се съмнявам.



              А за тия дето спорят за заплатите на бачкаторите.... ще каж едно.Като не знаете си трайте... Защото изобщо не сте наясно.
              Пример: Заплатата на шофьор в UPS е $29 на час ,НО чисти му остават около 40%, заради вида работа и други точки които няма да обяснявам. На кофаджиите е $20- $40 зависи от щата, но чистите им пари са направо смешни и едва връзват двата края. Изобщо да се сравняват брутни заплати в различни държави без да се имат предвид данъци затрховки и тн... е меко казано смешно,.. направо е жалко.

              И Асене темата за боклука в САЩ сме я коментирали много.. Даже съм качил снимки от личниа архив,,, разрови се по-назад в темата.

              А това, че си бил във Вегас не означава че разбираш от имоти.
              Аз съм бил там 6 пъти, но не разбирам от хазарт...
              Last edited by Мажоритаря; 19.04.2011, 22:54.
              Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                Luboile...
                Кадърно момче си ама за пореден път четеш между редовете...

                Това не е цената на имота, а таксата да поемеш ипотеката или така наречения downpayment и да си прехвърлиш собственоста и ипотеката...
                http://www.trulia.com/foreclosure/30...Miami-FL-33179

                Но както и да е ...
                И както казах цените в София вече рипат, а хубавите апартаменти отдавна вече ги няма на пазара ...
                Пък вие сривайте пазара колкото искате...
                Не ги ли наблюдаваш тия гольовци, че от две - три страници се обясняват за заплатите, като че ли те имат някаква връзка с цените на имотите. Даже "великият" икономист асан, говори за заплати, но лъже и не казва, че заплатите нямат никакво участие в цените. Всичко е диктувано от банките. Ако Луи 14-ти чакаше на собствен бюджет, никога нямаше да спечели войната за испанското наследство.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                  в чикаго при средна заплата от 62000 $ на година
                  Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                  знаеш ли,че да чистиш кофи за боклук или да роботиш по магистралите като "амале" в чикаго се взима по 38 $ на ч1ас,което е НАД 60 000$ ..... колко взимат циганите в "чистота" в софето ,или тия дето пълят дупките по пътя?
                  Поредната главоблъсканица на бай ви Асен.
                  Чистачите из чикагските улици си докарват средната заплата!! на Чикаго от 60 000 долара. Сега остава да обясни, кои са тия дето взимат по-малко от чистачите, след като все някой трябва да неутрализира заплащането на юристите, лекарите и въобще специализирания труд.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от PIMP Разгледай мнение
                    Пичове, концентрирайте се върху цените на имотите и то по локации, защото тези със заплати под 800лв ще ходят в панелните гета а тези снад 1500 ще търсят по централни райони а тези с доход над 5К, вече не говоря за заплати ще търсят къщи в подножието на Витоша. А кой какви доходи има е съвсем отделна тема. Защото разни мишоци, които работят за 800лв вземат наеми от по 2000лв. Корупцията не случайно е повсеместна. И сивия сектор е добре развит. Изобщо българина от крой време изкарва 5лв, а харчи 10лв. Цените ще продължат да падат аз лично очаквам цените да се стабилизират около 600Е за добрите райони и +/- 15% от завършеност, етаж, година на строеж и т.н.
                    Да 550-650 евро е цената за доброто.Отдавна съм я написал.Но кое е доброто?Би ли написал квартал улица район?Къде са добрите жилища?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      Ами не е баш така Бате. Предишният управител Сачански се разписваше под 5 цифрена сума по приказките на хора там. А за касиерчетата заплата си е точно толкова с бонусчетата и отгоре. Да не говорим за големият бранд и наградите до Виена и т.н.

                      Както казах висшистите стратират на около 800, сравнително бързо стугат 1500 (ако имат поне малко акъл де) и там заспиват. Над 2К е сложно. Да не говорим, че един познат търсеше продавачка (на пътеките в Младост) миналата година на 500 кинта+процент (но целодневно) и не намери. За сервитьорки пък да не говорим - преди 10-на години една бивша (селянче от Разград - да не се обиди някой ) си докарваше 800 кинта с бакшишите (това без консумация, щото аз я консумирах ). та така - 800 кинта - смех голям. Че то зидаромазача за ремонта на къщата миналата година му се връзваха по 60 кинта на ден, а беше прост мангал (вярно работеше добре, но нали уж беше криза)
                      Имах предвид управител на отделен магазин а не на всички магазини в България.Той може и 50000 да взема.Преди няколко месеца ходих до КТБ и се оказа че трябва да чакам.Дойде шефката и ме заведе при главната счетоводителка за да ме обслужи.Отиде да ми направи кафе и аз се оказах точно срещу фишовете със заплатите.А за беля съм окат въпреки че одъртях.Фишовете не са големи и се оказаха на един лист А4.Имаш ли представа колко е заплатата на шефката на клона?На главната счетоводителка на шофера на касиерките мацките на гише охраната?Щото аз ги видях с очите си.Незнам дали им дават нещо на ръка но повярвай ми заплатите са далече от глупостите за които се пише тук.Съгласен съм че висшистите започват с около 800 кинта но това е в сферата на телекомуникации компютри банки енергетика.Другите са надолу.И изобщо не стигат до 1500 да не говорим за бързо.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                        Luboile...
                        Кадърно момче си ама за пореден път четеш между редовете...

                        Това не е цената на имота, а таксата да поемеш ипотеката или така наречения downpayment и да си прехвърлиш собственоста и ипотеката...
                        http://www.trulia.com/foreclosure/30...Miami-FL-33179

                        Но както и да е ...
                        И както казах цените в София вече рипат, а хубавите апартаменти отдавна вече ги няма на пазара ...
                        Пък вие сривайте пазара колкото искате...
                        мажоритаре, кат говориме за вегас,преди две седмици бях там ... таунхауси с хол ,кухня,две спални , ДВОЕН ГАРАЖ( по голям от софийска едностайка е само гаража) , двор и т.н. за 50 000 $ има 10тки за продаване и никой не купува и на тези цени....... а кварталчето,ако го видиш,дори и 5 звездните бг ризорти нямат такава красота и озеленяване ....... та над 100 кв РЕАЛНА площ ,двор, двоен гараж и т.н. в прекрасен комплекс със тенис кортове, 3 открити басейна и още камара екстри за по малко от 500 $ на кв , как ти се струва?
                        или ще кажеш,че вегас е дупка за живеене и за тва?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                          знаеш ли,че да чистиш кофи за боклук или да роботиш по магистралите като "амале" в чикаго се взима по 38 $ на ч1ас,което е НАД 60 000$ ..... колко взимат циганите в "чистота" в софето ,или тия дето пълят дупките по пътя?
                          Аз пуснах линк откъдето се вижда кой взима над казаните от теб 62000$. Дай ти линк където да видя доходите на "амале"-тата или ти го казаха на пазара. Чикагските бачкатори за 35000$ със сигурност са в пъти повече от СВ девелоперите с 85000$.

                          Аз за имоти нищо не съм писал, нищо че темата е такава, можеш да провериш. И ти си като бате Пешо - тръгваш да ме оборваш за нещо, което не съм казал. Чети бе човек, чети, преди да тръгнеш да ме опровергаваш.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                            Та се заговори за цени на апартаменти в Чикаго и ...

                            Ето колко струват жилищата в Маями и Лас Вегас без въобще да се търси - на първия сайт:

                            http://www.trulia.com/for_sale/Miami...ce;a_sort/2_p/

                            http://www.trulia.com/NV/Las_Vegas/#.../price;a_sort/

                            Съдейки по цените на жилищата там стигам до извода, че в Маями и Лас Вегас средната заплата е 150$ на месец

                            Luboile...
                            Кадърно момче си ама за пореден път четеш между редовете...

                            Това не е цената на имота, а таксата да поемеш ипотеката или така наречения downpayment и да си прехвърлиш собственоста и ипотеката...
                            http://www.trulia.com/foreclosure/30...Miami-FL-33179

                            Но както и да е ...
                            И както казах цените в София вече рипат, а хубавите апартаменти отдавна вече ги няма на пазара ...
                            Пък вие сривайте пазара колкото искате...
                            Last edited by Мажоритаря; 19.04.2011, 22:03.
                            Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                            Коментар


                            • Пичове, концентрирайте се върху цените на имотите и то по локации, защото тези със заплати под 800лв ще ходят в панелните гета а тези снад 1500 ще търсят по централни райони а тези с доход над 5К, вече не говоря за заплати ще търсят къщи в подножието на Витоша. А кой какви доходи има е съвсем отделна тема. Защото разни мишоци, които работят за 800лв вземат наеми от по 2000лв. Корупцията не случайно е повсеместна. И сивия сектор е добре развит. Изобщо българина от крой време изкарва 5лв, а харчи 10лв. Цените ще продължат да падат аз лично очаквам цените да се стабилизират около 600Е за добрите райони и +/- 15% от завършеност, етаж, година на строеж и т.н.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ганчо Юрдечков Разгледай мнение
                                Това не е вярно, ти го знаеш, защо манипулираш хората?

                                http://www.payscale.com/research/US/...cago-IL/Salary
                                Това са хора с университет.

                                За обикновен бачкатор без образование в Чикаго 40000$/годишно БРУТО е мечта.
                                е ти са изкара цяло чикаго бачкатори..... в бгетовицата чул че някой визмал 2000 лева и веднага средната заплата е толкова,в чикаго всички са шивачки и обущари и взимат и мечтаят за 40 000$ ..... май средна работна заплата не знаете кво е, в бг я водите колкото е най високата заплата,в останалия свят е квото взимат бачкаторите......

                                знаеш ли,че да чистиш кофи за боклук или да роботиш по магистралите като "амале" в чикаго се взима по 38 $ на ч1ас,което е НАД 60 000$ ..... колко взимат циганите в "чистота" в софето ,или тия дето пълят дупките по пътя?

                                ти разбираш ли,че за имотите в софия няма значение дали народа взима по 600 лева,или 2000 лева ,въпреки,че на пръв поглед изглежда,че има.... и в двата случая си под социялния минимум!
                                при 600 лева на месец,ще се принудиш да емигрираш от софия,при 2000 лева ще живееш почни нормално по бг стандарта,но и двата случая няма как да повлияеш на имотите,защото нямаш това,което анон ви казва,ама вие го недоразбирате-
                                дисползибъл инкъм ......
                                в момента имотите в софия не струват НИЩО... безценни са,защото имаш 20% лоши кредити-еластиситито е тотално нарушено...... а тва,че банките още не са почнали да дъмпват апт на пазара е само защото знаят,че 1 апт могат да продадат за 600 евро на кв,100 апт могат да продадт за по 300 евро,ама десетките хиляди дето вече са си техни,ако ги пуснат и по 100 евро,в системата НЯМА толкова пари,че да се купят! просто е!
                                а са нека си ги държат ,че да видиме колко време още такъв абсурд може да продължи и как тая държава ще се развива в бъдеще икономически,като целия й капитал в момента е заключен в тухли и бетон........ и колко още държавни резерви са останали за спасяване на идити като цеко минев и сие бг банкери.... че то с препиране на пари като кремиковската сделка,милиони не се правят,вЕрвай ми

                                Коментар

                                Working...
                                X