IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
    Ха ха ха,

    е т'ва котка да пандне по гръб

    А от 2008 до сега какво прави?
    А какво ще кажеш за прогнозата си, че до 01.2011 само ъпъри щяло да останат във форума, а всички останали щели да си сменят никовете?
    Ааааа?
    То май обратното стана
    Хич те няма в прогнозите
    Любчо, теб никой не те брои никъде. Недей да се слагаш на едно ниво с маранди, че ненужно ще си направиш комплимент.
    Сори, че така директно ти го пиша, ама останах с впечатление, че си го знаеш.
    Last edited by Peter(Petar); 28.04.2011, 17:50.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Peter(Petar) Разгледай мнение
      Една много характерна особеност на сривльовците е да не уточняват времевите хоризонти.
      За твое съжаление помня много добре какво съм казвал и кога съм го казвал.
      Последната ми прогноза бе дадена някъде юни 2008 ( за периода юни 2008-юни 2009) и в нея нямаше нищо ъпърско. Ъпърски ми бяха изказванията годините преди това и както се вижда прогнозите през тези години излязоха точни.
      Ха ха ха,

      е т'ва котка да пандне по гръб

      А от 2008 до сега какво прави?
      А какво ще кажеш за прогнозата си, че до 01.2011 само ъпъри щяло да останат във форума, а всички останали щели да си сменят никовете?
      Ааааа?
      То май обратното стана
      Хич те няма в прогнозите

      Коментар


      • Тука малко като във валутната тема и БФБ - Всички продали на върха, скоро всички ще купят дъното и разбира се - всички са на печалба, в най-лошия случай на нула.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
          Доколкото помня,ти си последният пишещ от ъпърите. След като и днеска казаха,че цените в София са с 9% надолу,а ти все прогнозираше ъп.
          Кажи се,те ще те разберат. Поне можеш да кажеш : сбърках,правох аналогия на БГ с Германия и поради това смятах че ще има ъп в БГ,а то има срив(сравнение цени 2008-2011)
          А маранди от известно време,за съжаление не пише.Явно,след като прогнозата му за срива се сбъдна и ъпърчетата изчезнахте, вече не е интересно
          Една много характерна особеност на сривльовците е да не уточняват времевите хоризонти.
          За твое съжаление помня много добре какво съм казвал и кога съм го казвал.
          Последната ми прогноза бе дадена някъде юни 2008 ( за периода юни 2008-юни 2009) и в нея нямаше нищо ъпърско. Ъпърски ми бяха изказванията годините преди това и както се вижда прогнозите през тези години излязоха точни. Друг е въпроса, че всяка една покупка на жилище е строго индивидуална и човек трябва добре да си прави сметката, а в случаите когато не може да прави такава добре, да се обърне към специалист. Разбира се, още по-отделен е въпроса, че в България пишман-спецове с лопата да ги ринеш.

          Очевидно не си чел внимателно изказванията ми за Германия. Аналогии между България и Германия никога не съм правил по очевидни причини : пазарите просто са различни. Немският пазар се отличава коренно не само по отношение на българския, но и по отношение на цяла Западна Европа.

          Ако маранди е влизал в инвестора с цел да му е "интересно с ъпърите" (както казваш), ами моите съболезнования. Ние с него така или иначе не разговаряхме в истинския смисъл на думата за ъп или даун.

          Коментар


          • Жилищата в София с 9,4% по-евтини през първото тримесечие на годишна база.
            ==================================
            Имаше некакви тука дето
            говореха, че рипали ли рипали,
            а аз си мисля, че са били прави,
            но не са доуточнили, че
            рипат ли рипат ама НАДОЛЕ !!!
            ===================================
            Mиранди не пише , щото му бех се
            примолил да направи един анализ,
            а той го хвана мързела май,,,,,,,,,,,
            --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
            http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

            Коментар


            • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
              Доколкото помня,ти си последният пишещ от ъпърите. След като и днеска казаха,че цените в София са с 9% надолу,а ти все прогнозираше ъп.
              Кажи се,те ще те разберат. Поне можеш да кажеш : сбърках,правох аналогия на БГ с Германия и поради това смятах че ще има ъп в БГ,а то има срив(сравнение цени 2008-2011)
              А маранди от известно време,за съжаление не пише.Явно,след като прогнозата му за срива се сбъдна и ъпърчетата изчезнахте, вече не е интересно
              Предстои раздвижване на пазара на НИ и тепърва ще се усети по болезнен начин какво е това чудо "Понижение цените на НИ".
              Засега нещата все още са ограничени във форумите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Peter(Petar) Разгледай мнение
                След като в периода след прословутото изказване в небезизвестното шоу съм имал ъпърски мнения в двата форума, коя точно прогноза следва да призная за грешна ?!

                Това за маранди откъде ти хрумна? Да не би да е спрял да пише!?
                Доколкото помня,ти си последният пишещ от ъпърите. След като и днеска казаха,че цените в София са с 9% надолу,а ти все прогнозираше ъп.
                Кажи се,те ще те разберат. Поне можеш да кажеш : сбърках,правох аналогия на БГ с Германия и поради това смятах че ще има ъп в БГ,а то има срив(сравнение цени 2008-2011)
                А маранди от известно време,за съжаление не пише.Явно,след като прогнозата му за срива се сбъдна и ъпърчетата изчезнахте, вече не е интересно

                Коментар


                • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                  Дай му "свободно" на човека. След 20 години, 20%-30% от населението на страната ще е мангаляк, който не може да чете български.
                  Преди 10 години търсих хора на 2000лв заплата и си бях докарал от Варна, Русе.. все "селяни", ама със знания и образовние. Няма ги вече, в чужбина са. Виж обаче има продавач-консултантки и бармани в изобилие, все столичани 2-3 поколение от "елитни" квартали.
                  По-точно не може да бъде казано.
                  Преди малко четох в един сайт, че България губи предимството си за аутсорсване пред балтийските републики, и наблягаха на съществуването на достатъчно количество образовани хора, за да се развива този бизнес тук. Явно вече се изчерпват същесвуващите ресурси.
                  А те столичаните хванаха на хляба мекото, като решиха че с бизнеса покрай студентите и прииждащите от провинцията ще си живеят царски, ама както знаем, няма вечна далавера. Явно нещата са започнали да си идват на мястото.

                  Коментар


                  • А от де пари за въже,бре?
                    Потрбителско кредитче

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
                      Май ти липсва маранди.
                      Интересно,след като излезе тази статия и ти казват че увеличението на цените на НИ бе спекулативно,няма ли да си признаеш грешните прогнози за ъпа
                      След като в периода след прословутото изказване в небезизвестното шоу съм имал ъпърски мнения в двата форума, коя точно прогноза следва да призная за грешна ?!

                      Това за маранди откъде ти хрумна? Да не би да е спрял да пише!?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от alwayastrue Разгледай мнение
                        Четейки тази статия, се замислих, че тя може да се напише и за България, разбира се с доста по-различно съдържание.....и така се върнах в далечната 2003-та, когато бяхме доста по-млади.... ...... когато един не дотам почтен замминистър се провикна в едно нечистоплътно шоу, едни небивалици и "съвсем случайно" вацовите вестници ги дораздуха на другия ден....
                        Това бе началото, а по средата се наместиха едни РАЗБИРАЧИ от имоти.нет и инвестора.... ще изброя някои от тези знайни и незнайни герои: Джоан, Петер, Хуман, 22 с всичките си клонинги, Афтър Дарк, д-р Иванов....... Ако съм пропуснал някой, да не се обижда!
                        Та това са някои щрихи от нашия балон..... Който иска може да допълни
                        Всъщност това, което си видял през 2003 г. е вече развитието на балона. Историята не е започнала нито от зам-министъра, нито от долнопробното шоу, а няколко (или няколко пъти по няколко) години по-рано.

                        Предпоставката на бума на НИ и по-късния балон е приемането на закона Лучников от парламента при правителството на Иван Костов. Този закон дава възможност на много от наследниците на фабриканти и едни земеделци да си възвърнат имотите. Така, от народ в който всички са равни, а агентите на ДС са много по-равни от другите, се превърнахме в народ, в който освен бедни работници и богати агенти има вече и трети тип хора, тези с наследените имоти, вече в тяхно владение.

                        Тези хора притежаваха земята и за да развият бизнес и да станат наистина богати, им трябваше капитал. Един от начините за набавяне на капитал станаха т.нар. АДСИЦ - законът бе приет през 2003 г. и даде възможност сравнително лесно да се натрупа капитал. От там тръгват нещата, от АДСИЦ и от върнатите парцели и ниви. Бяха налице и земята, и капитала. Останало си го спомнят всички

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Peter(Petar) Разгледай мнение
                          Караш ме да се чувствам едва ли не горд, че скромните ми усилия в това толкова благородно начинание в края на краищата са се увенчали с успех.
                          Интересно ти на кой си клонинг, след като от регистрацията ти не е минала и година.
                          Май ти липсва маранди.
                          Интересно,след като излезе тази статия и ти казват че увеличението на цените на НИ бе спекулативно,няма ли да си признаеш грешните прогнози за ъпа

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от alwayastrue Разгледай мнение
                            Как един хедж фонд разду жилищния балон в САЩ?
                            http://www.investor.bg/news/article/115950/337.html


                            Четейки тази статия, се замислих, че тя може да се напише и за България, разбира се с доста по-различно съдържание.....и така се върнах в далечната 2003-та, когато бяхме доста по-млади.... ...... когато един не дотам почтен замминистър се провикна в едно нечистоплътно шоу, едни небивалици и "съвсем случайно" вацовите вестници ги дораздуха на другия ден....
                            Това бе началото, а по средата се наместиха едни РАЗБИРАЧИ от имоти.нет и инвестора.... ще изброя някои от тези знайни и незнайни герои: Джоан, Петер, Хуман, 22 с всичките си клонинги, Афтър Дарк, д-р Иванов....... Ако съм пропуснал някой, да не се обижда!
                            Та това са някои щрихи от нашия балон..... Който иска може да допълни
                            Караш ме да се чувствам едва ли не горд, че скромните ми усилия в това толкова благородно начинание в края на краищата са се увенчали с успех.
                            Интересно ти на кой си клонинг, след като от регистрацията ти не е минала и година.

                            Коментар


                            • Как един хедж фонд разду жилищния балон в САЩ?
                              http://www.investor.bg/news/article/115950/337.html


                              Четейки тази статия, се замислих, че тя може да се напише и за България, разбира се с доста по-различно съдържание.....и така се върнах в далечната 2003-та, когато бяхме доста по-млади.... ...... когато един не дотам почтен замминистър се провикна в едно нечистоплътно шоу, едни небивалици и "съвсем случайно" вацовите вестници ги дораздуха на другия ден....
                              Това бе началото, а по средата се наместиха едни РАЗБИРАЧИ от имоти.нет и инвестора.... ще изброя някои от тези знайни и незнайни герои: Джоан, Петер, Хуман, 22 с всичките си клонинги, Афтър Дарк, д-р Иванов....... Ако съм пропуснал някой, да не се обижда!
                              Та това са някои щрихи от нашия балон..... Който иска може да допълни

                              Коментар


                              • ipotekar4eto може да се майтапи, но на много семейства изобщо не им е до майтап. Струва ми се че банките вече няма да чакат и ще започват разпродажби и ще видим дали силните Ъпари ще пазарят или са правили отчайващи опити да си разкарат техните кимизарници. Желая успех на хората с парите, които успяха да дочакат ниските нива. Каквото и да си говорим спада към момента е около 40% има мегдан за още, но това времето ще го покаже.

                                Коментар

                                Working...
                                X