IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
    Е, кво ше праят, няма да живеят под мостовете Под наем ще са, ама в някоя мизерна панелка за малко пари.
    Не се знае дали изобщо ще имат повод да пребивават в София.....
    Безработицата тепърва ще удари столицата.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
      Ето в този пост има голяма доза истина.

      Тези със сравнително високите доходи отпреди година-две се набиха на ипотеки и сега не стоят на дневен ред като платежоспособни наематели. Дори банката да им вземе имота и да станат бездомни, то тогава те няма да имат пари за наем.
      Е, кво ше праят, няма да живеят под мостовете Под наем ще са, ама в някоя мизерна панелка за малко пари.
      Never underestimate the predictability of stupidity

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
        Според мене тия с нетен семеен месечен доход над 1500 лева отдавна са се набили на ипотека и не са в графата "наематели".
        Ето в този пост има голяма доза истина.

        Тези със сравнително високите доходи отпреди година-две се набиха на ипотеки и сега не стоят на дневен ред като платежоспособни наематели. Дори банката да им вземе имота и да станат бездомни, то тогава те няма да имат пари за наем.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
          Ами едно домакинство с прилична работа си докарва 1500-3000 лева месечно чисто. За тях не е проблем да си плащат този наем и консумативите. Ако им е висок отиват под наем в Люлин 9.. Там знам тристаен 95 кв. чиста площ, който се дава за 300 лева месечно но без консумативите.

          Аз пък давам един тристаен в Лозенец за 800 Евро и имам наематели от няколко години. Също така в Красно село давах друг за 600 Евро.. Сега го давам за 450, но наематели не липсват. Така, че недей да говориш толкова генерално. Сега се оглеждам за някоя прИмоция около НДК, обаче цените са доста високи. Приличен апартамент под 1300 Евро няма. Ходих да гледам един до 41 училище за 790 Евро и си викам, че ударих джакпота... Като го видях просто си тръгнах без да коментирам, а самата сграда беше без скелетна конструкция и с гредоред... Не мерси

          А за съотношението наем/цена/средна заплата съм си направил собствена формула за да оценявам един имот. А тя няма нищо общо със "Средната" цена за страната... или пък за София. Да не говорим пък за ЧСИ

          В бизнеса с наемите най- важното нещо е все пак да отдаваш имота под наем... бакалските сметки в магазина...
          Според мене тия с нетен семеен месечен доход над 1500 лева отдавна са се набили на ипотека и не са в графата "наематели".
          Never underestimate the predictability of stupidity

          Коментар


          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
            Едно време обяснявах на Joan, че трябва да търси първопричините (те вече бяха налице) за бъдещия спад в цените на НИ, но на нея не й увря главата

            Сега вие смятате, че недостъпността на НИ ще ви повиши или поне задържи цените на наемите или самите наематели.
            Допускате грешка, но нямам желание да ви убеждавам в други неща.
            От сравнително скоро съм във форума... Дори не съм я виждал тази всеизвеста Джоан.

            Аз лично никога не съм защитавал тезата за вечния Ъп. Винаги съм се опитвал да убеждавам хората във форума, че да сравняваш имот в Люлин с имот до НДК е абсурдно и лишено от каквато и да било логика. Същото е и с наемите. Аз лично нямам интерес да падат цените на имотите, защото ще имам по-малко наематели или пък ще трябва да свалям наема, но според мен в хубавите райони вече сме достигнали цени в които дори да има още спад ще бъде за кратко и в отделни случаи.
            Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

            Коментар


            • Едно време обяснявах на Joan, че трябва да търси първопричините (те вече бяха налице) за бъдещия спад в цените на НИ, но на нея не й увря главата

              Сега вие смятате, че недостъпността на НИ ще ви повиши или поне задържи цените на наемите или самите наематели.
              Допускате грешка, но нямам желание да ви убеждавам в други неща.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                Темата започна да изкристализира проблемите.
                Разбра се, че закупуването на НИ вече не е изгодно. Сега имаме преходен период - ЩЕ ЖИВЕЕМ ПОД НАЕМ.... и това води до последния стадий в узряването на населението - ОТ КЪДЕ ЩЕ НАМЕРИМ ТЕЗИ 200-500 ЕВРО за наема??!!!!

                Това е въпросът с най-повишена трудност.
                Ами едно домакинство с прилична работа си докарва 1500-3000 лева месечно чисто. За тях не е проблем да си плащат този наем и консумативите. Ако им е висок отиват под наем в Люлин 9.. Там знам тристаен 95 кв. чиста площ, който се дава за 300 лева месечно но без консумативите.

                Аз пък давам един тристаен в Лозенец за 800 Евро и имам наематели от няколко години. Също така в Красно село давах друг за 600 Евро.. Сега го давам за 450, но наематели не липсват. Така, че недей да говориш толкова генерално. Сега се оглеждам за някоя прИмоция около НДК, обаче цените са доста високи. Приличен апартамент под 1300 Евро няма. Ходих да гледам един до 41 училище за 790 Евро и си викам, че ударих джакпота... Като го видях просто си тръгнах без да коментирам, а самата сграда беше без скелетна конструкция и с гредоред... Не мерси

                А за съотношението наем/цена/средна заплата съм си направил собствена формула за да оценявам един имот. А тя няма нищо общо със "Средната" цена за страната... или пък за София. Да не говорим пък за ЧСИ

                В бизнеса с наемите най- важното нещо е все пак да отдаваш имота под наем... бакалските сметки в магазина...
                Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                  Темата започна да изкристализира проблемите.
                  Разбра се, че закупуването на НИ вече не е изгодно. Сега имаме преходен период - ЩЕ ЖИВЕЕМ ПОД НАЕМ.... и това води до последния стадий в узряването на населението - ОТ КЪДЕ ЩЕ НАМЕРИМ ТЕЗИ 200-500 ЕВРО за наема??!!!!

                  Това е въпросът с най-повишена трудност.
                  По-скоро ще намери 200-500 Евро за наем, отколкото 1200 - 1500 Евро за ипотечна вноска.
                  Never underestimate the predictability of stupidity

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                    Аз се занимавам от десетина години с наеми и ще ти кажа, че от 2004 година насам е по изгодно човек да живее под наем в София отколкото да си купи собствено жилище... Освен това ще живее по близо до центъра, ако не в него... Един голям тристаен или четисристаен е идеален за семейство с едно или две деца.
                    До НДК вървят по около 500-600 Евро с консумативите, което е 2-3 пъти по- малко от месечната вноска по кредит и консумативите за такъв апартамент. Разбира се колкото повече се отдалечаваш от НДК наемите падат и това е нормално, но разликата не е кой знае колко голяма. Иначе в идеалния център се предлагат кимита по 200 Евро за двустаен, но там и за плъх не е достойно да живее...
                    Темата започна да изкристализира проблемите.
                    Разбра се, че закупуването на НИ вече не е изгодно. Сега имаме преходен период - ЩЕ ЖИВЕЕМ ПОД НАЕМ.... и това води до последния стадий в узряването на населението - ОТ КЪДЕ ЩЕ НАМЕРИМ ТЕЗИ 200-500 ЕВРО за наема??!!!!

                    Това е въпросът с най-повишена трудност.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от reader@home Разгледай мнение
                      За цените в Германия - специално за Берлин в момента могат да се намерят по-изгодни като цена за купуване, отколкото за София. Всеки, който разбира немски може да провери например в www.immobilienscout24.de. Има си естествено и редица особености. Например директно сравнение на цена на квадратен метър между Берлин и София е некоректно. В Берлин практиката е да се показва използваемата площ, в която не влизат никакви общи части и стени, т.е. каквото измериш с метъра, това е. Според сайта, който дадох цената на квадратен метър за двустайни жилища в Шпандау (квартал, който на мен лично ми допада, тук до сега не съм открил подобен) от 2008 до сега се е движила в границите от 1020 до 1100 евро за кв.м. за по-малки жилища (напр. http://www.immobilienscout24.de/expo...-Spandau/2,00-. В Германия има и един постоянен разход по жилищата за поддръжка, който е здължителен и не е малък - за двустайно около 100-150 евро месечно.

                      Темата за цените ме интерсува, тъй като от известно време се занимавам с проблема rent or buy за жилище в София, т.е сравнение на парични потоци при наем или покупка с финансиране на 80%. От това което гледах до момента изкарвам справедлива цена (претеглена през наем) за двустаен в София в добро състояние (т.е. готов за нансяне без необходимост от ремонт или довършване) между 40 и 50 х. евро. Ако някой има наблюдение по темата, както и за качество на поддръжка и разходи по нея в комплекси от затвроен тип, ще се радвам да ги сподели.
                      Аз се занимавам от десетина години с наеми и ще ти кажа, че от 2004 година насам е по изгодно човек да живее под наем в София отколкото да си купи собствено жилище... Освен това ще живее по близо до центъра, ако не в него... Един голям тристаен или четисристаен е идеален за семейство с едно или две деца.
                      До НДК вървят по около 500-600 Евро с консумативите, което е 2-3 пъти по- малко от месечната вноска по кредит и консумативите за такъв апартамент. Разбира се колкото повече се отдалечаваш от НДК наемите падат и това е нормално, но разликата не е кой знае колко голяма. Иначе в идеалния център се предлагат кимита по 200 Евро за двустаен, но там и за плъх не е достойно да живее...
                      Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
                        Къде видя "луксозни имоти". Напротив, това са цени за апартаменти, които по принцип немците смятат за жилища, недостойни за арийци
                        За цените в Германия - специално за Берлин в момента могат да се намерят по-изгодни като цена за купуване, отколкото за София. Всеки, който разбира немски може да провери например в www.immobilienscout24.de. Има си естествено и редица особености. Например директно сравнение на цена на квадратен метър между Берлин и София е некоректно. В Берлин практиката е да се показва използваемата площ, в която не влизат никакви общи части и стени, т.е. каквото измериш с метъра, това е. Според сайта, който дадох цената на квадратен метър за двустайни жилища в Шпандау (квартал, който на мен лично ми допада, тук до сега не съм открил подобен) от 2008 до сега се е движила в границите от 1020 до 1100 евро за кв.м. за по-малки жилища (напр. http://www.immobilienscout24.de/expo...-Spandau/2,00-. В Германия има и един постоянен разход по жилищата за поддръжка, който е здължителен и не е малък - за двустайно около 100-150 евро месечно.

                        Темата за цените ме интерсува, тъй като от известно време се занимавам с проблема rent or buy за жилище в София, т.е сравнение на парични потоци при наем или покупка с финансиране на 80%. От това което гледах до момента изкарвам справедлива цена (претеглена през наем) за двустаен в София в добро състояние (т.е. готов за нансяне без необходимост от ремонт или довършване) между 40 и 50 х. евро. Ако някой има наблюдение по темата, както и за качество на поддръжка и разходи по нея в комплекси от затвроен тип, ще се радвам да ги сподели.

                        Коментар


                        • Понеже част от съдиите са измамници и правят схеми - продават на цени нямащи нищо общо с реалноста или пък просто са смотани - не стават за продавачи и нищо не могат да продадът /резултата е все един и същ/ за това банките търсят други изходи Прокредит директно с посредници ги развързва , Алианц /понеже доста коли има по финансов риск от лизинги/ си прави през 15 дни търгове и тн. ти ако съдията чакаш да ти върне парите

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
                            Това не е ли просто началната цена на търга?
                            Да.
                            Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
                            Има ли някаква статистика - на каква цена свършват търговете спрямо първоначално обявената цена?
                            Има.
                            Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                            За6тончо е информиран. Той ще каже. И ми е интересно, ако и втория път няма желаещи, колко % от началната става цената?
                            За тоя апартамент му искаха преди около 9-10 месеца 170 000, на търга на ЧСИ, а и доста повече преди това по други начини.

                            За търговете като цяло да си ги рекламират ЧСИ-тата, че и те почнаха да правят брокерски номера и да работят само в интерес на банките. Както много пъти съм казвал, аз само цените сравнявам, преди давах колко излиза и да се построи къща и сравнявах офертите на брокерите с това колко реално ти излиза И много хора се сърдиха и напуснаха форума след това

                            За цената да ти кажа лубойл - като се прави търг, ако е неуспешен и се реши да се прави за втори път, цената на втори търг е 80% от тази на първия. Често обаче се случва да не се прави втори търг, банката да се откаже от втори търг и да забави малко нещата. След това да направи нова оценка на имота, която пак да е доста над реалната му стойност и да се пробва отново да го пусне на висока цена. Райфайзен ги правят тия работи, правят по 3 търга на имот, обаче все с нови оценки и реално цена не свалят. Другите големи, Булбанк, ДСК и ОББ си слагат много високи цени на търговете, по-високи даже от тези на брокерите в имот.бг и почват яко да протакват нещата. Докато стане хубава цена, минават по 2-3 години. Като разгледаш малко обявите, тези с хубави цени са с дела още от 2008-2009, просто три години са се мъчили да ги шитнат и накрая от нямай къде са намалили цената до реалната. Просто големите банки не се интересуват колко струва реално даден имот - гледат си колко лихва и главница се събират на длъжника и хоп, оценителят изведнъж дава оценка на имота малко по-висока от тази сума. И почват да протакват нещата и чакай някой по-заблуден да реши да купи на високите цени. Както си работят с дребните кредитополучатели, а именно като голяма банка с мижав клиент, така се мъчат да работят и по търговете

                            Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
                            Просто не съм запознат и ми е интерсено...
                            Не ти трябва, няма значение дали ти е интересно или интерсено, каквото и да значи интерсено. Не може само от ЧСИ да се купува, има си и богати хора дето купуват от брокери. Дават им една торба пари за комисионната и купуват Нали така Себулба

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
                              Ша ти кажа, че си учил някъде в немския Детройт. Щото цената във повечето нормални градове е около 3000-4000 Евро на квадрат:

                              http://www.globalpropertyguide.com/E.../Rental-Yields

                              Това са Берлин,Франкфурт и Мюнхен....а не малък немски град
                              в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
                                Ша ти кажа, че си учил някъде в немския Детройт. Щото цената във повечето нормални градове е около 3000-4000 Евро на квадрат:

                                http://www.globalpropertyguide.com/E.../Rental-Yields

                                Града е малък 98 000 души.

                                Немски Детроит не е,защото им видях стандарта говоря за масовката,то и в бг 5% имат германски стандарт.

                                И не се правя на изтересен говоря неща,които съм видял.

                                Няколко неща ще кажа.

                                Имаше два мола в града големи колкото Сити центъра.Отделни имаше магазин за обувки-спортни голям колкото билата на бул.България (не се майтапя) И магазин за козметика,парфюми и такива колкото половината Била на бул.България. В града имаше метро -уличен влак 120 км/час ,зоологическа градина...я го сравни с някой град 90 000 в бг.прави си сметката щом даскалите в гимназията земаха 2500 евро чисто
                                Last edited by vabo_2008; 13.05.2011, 09:38.
                                в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

                                Коментар

                                Working...
                                X