IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
    ето ти колко е просто- 5 токласник би го разбрал веднага,но нуриел рубини например би го отрекъл :
    приемаме ,че имаш 10 блока и 10 лева в бг.
    или 1 блок средно ще струва 1 лев.
    построяват се още 10 блока,без да има новонапечатени ( произведени ) пари :
    имаш 10 лева и ........ 20 блока ..... колко ще струва един блок в този случай ?
    Ацен, не си прав въобще, говориш специално за това нелепи неща. Ето ти го примера ред по ред:
    • Имаме 10 блока и 10 лева в България. Блоковете се използват за живеене, парите се въртят между домакинствата, фирмите и правителството и се поддържа икономичестото състояние. Няма нови пари, всичко си стои едно и също, парите само се преразпределят.
    • Казваш - построяват се още 10 блока! Откъде - от Марс ги телепортират на земята? От Украйна и Турция ги докарват с фериботи? За да се построят тези блокове, трябва някой да плати матриалите и да купи техниката, и след това да плаща на бригадата Таз точка е измислица, не стават така нещата Ацене.

    Какво стана всъщност? Имаше излишък на капитали и много пречки пред техния трансфер бяха премахнати на световно ниво последните 10-15 години. Част от капитала се изля в България. По термините за блокове и левове на Ацен картинката става:
    • Италиански, унгарски и гръцки банкери докарват още 60 лева в България. Парите, АЦЕНЕЕ, брокерче под прикритие, се движат много по-лесно и много по-бързо от блоковетеее и от матриалитеее Вече имаме 10 блока и 70 лева. Икономиката се движи отначало по същия начин, но имаме 7 пъти повече пари. Изведнъж се оказва, че има 7 пъти повече хора, които искат да си купят стаи в 10-те блока и които имат парите да го направят. А по термините на Ацен един блок струва вече 7 лв, а не 1 лв.
    • Има огромен недостиг на жилища и огромен излишък на пари. Тези, които първи го установяват, започват да строят жилища и да реализират печалба от това.
    • Ситуацията става вече 20 блока и 75 лв., след това 30 блока и 80 лв., след това 40 блока и 85 лв. Усеща се, че имотите не са толкова печеливши и някои от хората на върха се оттеглят от тях и намират ново поприще. Масовата психоза обаче остава.
    • Идва криза. Част от парите в България вече са необходими другаде и започват да се изтеглят. В същото време започнатите строежи се увеличават стремително. Ситуацията става 60 блока и 70 лв. След това 65 блока и 65 лв. След това 70 блока и 60 лв. След това 80 блока и 55 лв.
    • Хвана идеята, нали Ацене?

    А колкото и мъртви души да почнат да излизат и да плямпат за ново увеличение и за прогнози, един път тръгне ли процеса, нещата не се обръщат лесно. Та така

    Коментар


    • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
      И к'во ми намигаш... сякаш в Бг има фиксирана лихва за обикн. клиенти?

      Че даже съм и я бил заключил?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius Разгледай мнение
        Личи си колко помниш!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
          глей са,че си изтри 90% от постингите НЕ значи,че някои не си спомняме кво си писал.....

          п.п.
          я кажи колко ти е лихвата по заема
          едно време ми разправяше ПАК че пиша глупости и че си "заключил " фиксирана лихва на 6.25 и нямало НИКОГА да се вдигне

          хайде ,ще спра до тук ,че да изчезнеш пак за 1 година и да си изтриеш всичко отново ......
          Личи си колко помниш!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
            Мастър Начев,

            вчера ми беше понатоварено и като видях каква тъпня съм изцепил за паричната база, после много се смях. Но така става, когато човек бърза, а и аз пак ще трябва да драсвам, ама да допоясня малко още.

            От картинката на бебчо Джулиъс той е фиксирал коментираните параметри и благодарско към него!

            Значи паричната база е точно тази, която е дал Бебчо, освен тия две графи, активите на БНБ покриват и част от Правителствения депозит, който е най-долната графа на табличката, а не Фискалния резерв.

            Когато се говори за инфлация ролята на Фиска беше, че при прегряваща икономика до 2008 г. той "поглъщаше" немалка част от инфлационните перспективи. Затова и нарастваше с темповете на прегравяне, а когато се обърна палачинката сега е пръв "приятел", затова и се омекоти срива и не се стигна до балтийски твърди варианти при нас. Т.нар. политика на бюджетни излишъци и дефицити, които наблюдавахме.

            Причината е в структурата на борд-а - ДА. И причините сте ги посочили, че ние не сме в класически борд и основните разлики са БНБ е кредитор от последна инстанция, имаме МРЗ на търг. банки, покритието на активите на БНБ надхвърля паричната база и така влияе на паричната маса. Но точно за това упражнение акцента не е върху Фиска, а е по-коректно да се гледа Правителствения депозит.

            Фиск-а освен горната функция, също така е бил замислен и да обезпечи дълговите ни плащания за период от 1 година напред, за да не се изпадне в ликвидна криза.

            Смея да твърдя, че борда у нас е уникален, "самолековува се" при всякакви шокове и ако политиците не го отсвирят, той си върши работата, а именно да поддържа парична стабилност. Затова и статиите на Краси ми се сториха леко истерични с тия фалити на банки и т.н. Затова и инфлацията както е описана там, не е точно тази в БГ-то.

            Поздрави!
            Маранди,
            Струва ми се, че всички ние вкупом вече прекрачихме границата на приличието, което предполага да се говори основно за имоти в този форум.
            Виждам, че сме на път да изясним темата.
            Пак забелязвам някакви спорни елементи в изложението ти, но наистина не е от голямо значение да задълбаваме.

            След като видях таблицата, която Джулиъс постна, нещо ме глождеше, че съм чел (и забравил детайлите) на много подобен коментар.
            Оказа се вярно. Имам запазена една доста добре систематизирана статия на ИПИ, която засяга и обсъжданата тематика.
            Прегледай я и мисля, че въпросите ще се подредят стройно.

            Статия на ИПИ за фискалния резерв и Борда

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Julius Разгледай мнение
              Плещи си глупостите...

              Дори не се чуствам длъжен да ти отговоря!
              глей са,че си изтри 90% от постингите НЕ значи,че някои не си спомняме кво си писал.....

              п.п.
              я кажи колко ти е лихвата по заема
              едно време ми разправяше ПАК че пиша глупости и че си "заключил " фиксирана лихва на 6.25 и нямало НИКОГА да се вдигне

              хайде ,ще спра до тук ,че да изчезнеш пак за 1 година и да си изтриеш всичко отново ......

              Коментар


              • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                ...........
                Плещи си глупостите...

                Дори не се чуствам длъжен да ти отговоря!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Julius Разгледай мнение
                  те така се бяха вече подплашили от Куку и Асен, че залагаха 300 евро/квадрат! По НСИ!!! Ха-ха...

                  ..
                  аз лично никога не ме е интересувало кво пише в НСИ . съмнявам се,че и много хора ги интересува- джоан може би, защото лелката е ъпарка и къде другаде ще види жената мечтаните си цени,освен в НСИ ....
                  интересно ми е ти защо се интересуваш от цените на НСИ ,когато бе съгласен още тогава,че нямат нищо общо с действиетелността?
                  може би защото те бъзиках,че си купил в софето на 800 евро и кат паднат на 300 евро ще си купя този над теб,не за друго , а за да ти тропам?
                  радвай се! според НСИ ОЩЕ НЕ СИ НА ЗАГУБА!
                  междудругото мойта "прогноза " е вече 100 евро средна цена за софето!
                  300 евро бе, ако банките фалират,бг мине през бърза рецесия и после пак в подем и нови банки да дойдат да поемат нишите на фалиралите.
                  ама така ги виждах нещата 2008 ..... сега виждам нефалиране на банки, превръщане на рецесията в депресия и дори изчезване на бг нацията във вида ,в който ти я виждаш днес.
                  тва,че не са паднали имотите до 300 евро и банките не са фалирали само на пръв поглед изглежда добре ...... мноооого по лошо е в дългосрочен аспект......
                  хайде и ти дай прогноза колко ще са имотите СПОРЕД НСИ и колко ще се вдигне БВП на бг СПОРЕД дянков ?
                  за сега си познал със завидна точност!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
                    Често съм изтъквал, че колегите имотенбалон и Юлиус очевидно имат най-бърз Интернет , пък и очевидно ги бива да формулират най-добрите въпроси.
                    Да, една подобна картинка е в състояние да предотврати някоя нова Троянска война и огромно количество ненужно пролята форумна кръв.
                    Нека благодаря и аз !

                    Тънката разлика, която изтъкваш, трябва да се познава от всеки, който по някакви причини се възприема изкушен от икономическата тематика.
                    Често използвана е сравнителната характеристика на борда ни като - мек вариант на паричен съвет.
                    Ако разглеждаме условно фискалния резерв като спестявания на правителството, а депозитите като спестявания на местни Ф и ЮЛ и нерезиденти, то обстоятелството, че фискалният резерв и ЗМР на банките са покрити от активите на Емисионното, а едни депозити в лв. на местни ЮЛ търговци - не са (да не говорим за депозитите на ФЛ), то аз лично констатирам, че нишката ми се къса.
                    Не съм сигурен, че ясно разбирам логиката за точно тази възприета подредба на нещата.
                    За някои позиции бърдът е мек, мек, чак халтав. За други - си е твърд.
                    Но, не сме в темата, та по-добре да оставим нещата така.

                    Както и да е - беше полезно !
                    Мастър Начев,

                    вчера ми беше понатоварено и като видях каква тъпня съм изцепил за паричната база, после много се смях. Но така става, когато човек бърза, а и аз пак ще трябва да драсвам, ама да допоясня малко още.

                    От картинката на бебчо Джулиъс той е фиксирал коментираните параметри и благодарско към него!

                    Значи паричната база е точно тази, която е дал Бебчо, освен тия две графи, активите на БНБ покриват и част от Правителствения депозит, който е най-долната графа на табличката, а не Фискалния резерв.

                    Когато се говори за инфлация ролята на Фиска беше, че при прегряваща икономика до 2008 г. той "поглъщаше" немалка част от инфлационните перспективи. Затова и нарастваше с темповете на прегравяне, а когато се обърна палачинката сега е пръв "приятел", затова и се омекоти срива и не се стигна до балтийски твърди варианти при нас. Т.нар. политика на бюджетни излишъци и дефицити, които наблюдавахме.

                    Причината е в структурата на борд-а - ДА. И причините сте ги посочили, че ние не сме в класически борд и основните разлики са БНБ е кредитор от последна инстанция, имаме МРЗ на търг. банки, покритието на активите на БНБ надхвърля паричната база и така влияе на паричната маса. Но точно за това упражнение акцента не е върху Фиска, а е по-коректно да се гледа Правителствения депозит.

                    Фиск-а освен горната функция, също така е бил замислен и да обезпечи дълговите ни плащания за период от 1 година напред, за да не се изпадне в ликвидна криза.

                    Смея да твърдя, че борда у нас е уникален, "самолековува се" при всякакви шокове и ако политиците не го отсвирят, той си върши работата, а именно да поддържа парична стабилност. Затова и статиите на Краси ми се сториха леко истерични с тия фалити на банки и т.н. Затова и инфлацията както е описана там, не е точно тази в БГ-то.

                    Поздрави!
                    Last edited by marandi; 18.02.2011, 17:49.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от MarginCall Разгледай мнение
                      Би ли разяснил това в червеното, моля. Не разбирам защо трябва да се увеличава паричната маса. И защо точно за блоковете, а не за всичко останало, което се произвежда. Примерно домати.

                      .
                      значи,на въпроса ,който задаваш е с изключително лесен отговор,проблема е,че 90 % от икономистите мислят като теб. учили са ,преподават в университети сложни формули върху бел кърва ( полу безсмислени ) ,но най лесните неща не ги разбират,ама никък и чуят ли за печатене на пари почват да сънуват хипер инфлация , депресия и т.н.
                      за тва и от 2 години почнах сериозно да се занимавам с епистемология , психология и философия. за да разбера как така целия академичен свят тотално е изперкал и защо в 21 век ,където КПДто и теххнологическата революция са на невиждани до сега нива,се получават абсурдни кризи ........

                      ето ти колко е просто- 5 токласник би го разбрал веднага,но нуриел рубини например би го отрекъл :
                      приемаме ,че имаш 10 блока и 10 лева в бг.
                      или 1 блок средно ще струва 1 лев.
                      построяват се още 10 блока,без да има новонапечатени ( произведени ) пари :
                      имаш 10 лева и ........ 20 блока ..... колко ще струва един блок в този случай ?

                      виждаш ли колко просташки лесно е?

                      да поясня-имаш различно видове екуитис и къмодитис ,да наречем всичките продукти. едните са постоянни , другите са комсумиращи се .
                      питаш за доматите- те са от комсумиращите се- тяхното количество не се натрупва - за тях трябва да има една постоянна маса пари .
                      пример-в бг се произвеждат 10 домата на година,само че се изкомсумират- за такъв вид продукти паричната маса трябва да НЕ се изменя!
                      или опростено:
                      нещо ,което постоянно се натрупва,трябва да имаш и пропорционално увеличение на паричната маса с неговото натрупване,ако искаш цената му да е една и съща ..... а за нещо което е циклично- произвежда се и се потребява , тогава трябва не експоненциално нарастване ,а константна парична маса .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                        За всеки емитиран лев БНБ трябва да има 0.5113 евра,но не срещу всяко 0.5113 евро има емитиран лев!Това е тънката разлика,която обърква.Причината е,че активите на БНБ трябва да покриват всички пасиви,т.е.и ЗМР на банките и пустия фискален резерв и затова няма начин банкнотите в обръщение да са равни на валутния резерв.
                        Ние тук се скъсахме да пишем и да се обясняваме, а Юлиус с една проста табличка го обясни най-добреЗа което едно голямо браво!
                        Често съм изтъквал, че колегите имотенбалон и Юлиус очевидно имат най-бърз Интернет , пък и очевидно ги бива да формулират най-добрите въпроси.
                        Да, една подобна картинка е в състояние да предотврати някоя нова Троянска война и огромно количество ненужно пролята форумна кръв.
                        Нека благодаря и аз !

                        Тънката разлика, която изтъкваш, трябва да се познава от всеки, който по някакви причини се възприема изкушен от икономическата тематика.
                        Често използвана е сравнителната характеристика на борда ни като - мек вариант на паричен съвет.
                        Ако разглеждаме условно фискалния резерв като спестявания на правителството, а депозитите като спестявания на местни Ф и ЮЛ и нерезиденти, то обстоятелството, че фискалният резерв и ЗМР на банките са покрити от активите на Емисионното, а едни депозити в лв. на местни ЮЛ търговци - не са (да не говорим за депозитите на ФЛ), то аз лично констатирам, че нишката ми се къса.
                        Не съм сигурен, че ясно разбирам логиката за точно тази възприета подредба на нещата.
                        За някои позиции бърдът е мек, мек, чак халтав. За други - си е твърд.
                        Но, не сме в темата, та по-добре да оставим нещата така.

                        Както и да е - беше полезно !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Muza Разгледай мнение
                          Ей ме, на! Тук съм!

                          Здравей, Julius,

                          Радвам се да те "видя"...

                          Айде, дай сметка, да преведа 5лв.

                          И ако искаш да знаеш, прогнозата е ревизирана на 149 евро.
                          Хе

                          Вярно, че беше по 5 лв. залога!

                          149 евро??? Малеее... да не си го сънувала Куку?
                          Last edited by Julius; 18.02.2011, 15:07.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Julius Разгледай мнение
                            Хех... събрахме се!

                            Остава само да се появят и Барбарон и Муза... че когато я бях пуснал анкетата (в Имоти.нет и вървя цял месец ) за цена към 12.2010 по НСИ, те така се бяха вече подплашили от Куку и Асен, че залагаха 300 евро/квадрат! По НСИ!!! Ха-ха...
                            Ей ме, на! Тук съм!

                            Здравей, Julius,

                            Радвам се да те "видя"...

                            Айде, дай сметка, да преведа 5лв.

                            И ако искаш да знаеш, прогнозата е ревизирана на 149 евро.

                            Коментар


                            • Извън темата.
                              home.bg == imot.bg

                              Вижда се в статус бара на браузъра, като цъкнете върху някоя обява: transfering data from imot.bg. Снимките към обявите се зареждат от имот.бг. За една нощ не може да се направи такъв сайт, направен е само нов интерфейс.

                              Некоректно по отношение на Homes.bg, но не и незаконно,

                              Коментар


                              • Еееее, намерих си шедьовъра!

                                A movie by Julius to bat' Marandi...

                                Първоначално изпратено от Както и Joan след като го видя, сама
                                Хи-хи-хи, Julius, това е култово!!!! Тази даже прилича донякъде на мен, само дето е по-мургавичка - ама в жестовете и маниерите направо съм аз - даже се зачудих да не би някой да ме е хванал със скрита камера Ти си истински екстрасенс Много се изкефих на подаръка, нищо, че е за Русото.
                                Eкстра-секс съм я! Как мислиш познах декемврийския тираж на НСИ?
                                Last edited by Julius; 18.02.2011, 13:55.

                                Коментар

                                Working...
                                X