IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
    Не знам откъде черпиш тази информация,но не си ли се замислял,че сделките може да са се увеличили,щото продавачите най-после са се осъзнали,че неизбежния спад на цените се е случил и са почнали да продават на цените на купувачите?
    Не, не се е замислял. Не знам дали и въобще мисли, поне от време на време

    Коментар


    • [QUOTE=LANDLORD . Продажбите в големите градове се увеличиха двойно и се очаква по-хубавите имоти скоро да се изчерпят предвид намалелия интерес към строителството.
      --------------------
      Не знам откъде черпиш тази информация,но не си ли се замислял,че сделките може да са се увеличили,щото продавачите най-после са се осъзнали,че неизбежния спад на цените се е случил и са почнали да продават на цените на купувачите?
      Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
        .....................
        Ако ти живееш в къщата на тъста си, наистина е зле. Ако имаш и семейство и редите в една чаша 8 четки за зъби, тогава май ти е време за ипотека. Аз не бих живял като заврян зет и 2 дни!
        Относно лекия спад на цените-само 10%, разбираемо е защо има толкова изнервени вечни кандидат купувачи. Продажбите в големите градове се увеличиха двойно и се очаква по-хубавите имоти скоро да се изчерпят предвид намалелия интерес към строителството.
        --------------------
        http://stroimedia.bg/news/index.pcgi?material_id=2227
        Тези 10% колкото и големи или малки да ги правиш, те няма да се променят. 10% спад за 1 година не е малко. Но не това е въпросът. Аз ти казах 40% спад за 2,5 г, а ти умишлено изкривяваш въпросът. Но това си е за теб.

        Ето ти и една малка задачка:

        Според НСИ:

        Та за София цените за 2008 - 2330лв, за 2010 - 1569лв

        За Варна - 2008 - 2117лв, за 2010 - 1579 лв.

        (2330-1569)/1569=48%

        Коментар


        • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
          А аз имам познати,които доста добре са ориентирани в цените,но улу4иха момента на най-високите цени. И край Морското взеха около 1200 е/м2. да отделят повече пари,за да вземат нещо хубаво.
          Виж как точно си усетил разликата в последното изречение. За относително висока цена са си търсили нещо хубаво и са си платили. Около Морското си е скъп район и пак винаги е имало ралика от 30% между старите блокове и новите дето ги нацвъкаха нагъстичко. Сега ако разгледаш по-подробно офертите за апартамент подобен на твойте познати и преизчислиш квадратурата не съм сигурен че ще намериш и 10% по-ниска цена

          Коментар


          • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
            Какво е това твое изрудено подсъзнание да питаш наляво и надясно всеки кой какви имоти имал?
            Имаше едни с такова мислене в една държавна служба, Държавна Сигурност се казваше. Май си нейна рожба? А вярно, ти беше завършил магистратура за 3 месеца в Симеоново унивърсити, там вас ви учат на тези неща.
            Що се отнася до моето имотно състояние - това не те интересува, и въпреки това, ако искаш поразрови се по-назад, там съм писал какво имам. Нямам намерение на всеки сульо, щото ме бил питал какво съм бил купил да му отговарям, отде да знам, може да си ти този с каскета и флашките

            Бай дъ уей, не е хубаво да живееш в къщата на тъста си, лошо, лошо, в службата ще ти се подиграват...
            .....................
            Ако ти живееш в къщата на тъста си, наистина е зле. Ако имаш и семейство и редите в една чаша 8 четки за зъби, тогава май ти е време за ипотека. Аз не бих живял като заврян зет и 2 дни!
            Относно лекия спад на цените-само 10%, разбираемо е защо има толкова изнервени вечни кандидат купувачи. Продажбите в големите градове се увеличиха двойно и се очаква по-хубавите имоти скоро да се изчерпят предвид намалелия интерес към строителството.
            --------------------
            http://stroimedia.bg/news/index.pcgi?material_id=2227

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
              това е лаф бре. така се казва. човека казва, че е говорил със съпругата си. така се прави когато става въпрос за семейно имущество (или както там му викат юристите). пък и да не е семейно, само негова да си е къщата няма нищо лошо в това да говори със съпругата си. хората когато си имат доверие обсъждат, споделят ....
              В случая не е така. Анонския е прав. Тука става въпрос за това, че не става въпрос на обсъждане какво да се прави, а става въпрос за това, че той пита жена си какво да прави...

              Иначе това е класика:

              срещам един познат на улицата и като разбрах, че бачкал брокерче, го питам за моя кимизарник кви пари мога да очаквам. Като ми каза сто бона се облещих, Мислих цял месец, говорих с жената и го пуснахме. Естествено никой не ги даде
              Някой колега по-долу го е коментирал.
              И въобще нужно ли е да коментираме човек, който има очаквания на казаното от брокер? Ммм дааа, аз пък ако му кажа, че можеше да го продаде не за 80К а за 280К сигурно сега ще си изяде т...ките от яд и вече няма да има спокойна нощ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                Ей това "говорих с жената" най-ми харесва - ТИПИЧНИЯТ БЪЛГАРСКИ МЪЖ!!!! ГЛАВАТА НА семейството
                това е лаф бре. така се казва. човека казва, че е говорил със съпругата си. така се прави когато става въпрос за семейно имущество (или както там му викат юристите). пък и да не е семейно, само негова да си е къщата няма нищо лошо в това да говори със съпругата си. хората когато си имат доверие обсъждат, споделят ....
                Баба ме научи на много неща.
                tnm

                Коментар


                • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                  Оказва се, че на фона на всички лъжи на Любо - "маслото" и други бедни и безимотни клошари и неудачници, цените на имотите спрямо 2009г. са спаднали със скромните 10%. Това ми беше ясно отдавна, но форумните лекета се опитваха да внушат друго.
                  ..................................
                  http://money.bg/news/id_1451053513
                  Ммм дааа,

                  значи е лъжа, че за последните 2,5 г цените са паднали с 40%?

                  Работата е, че на теб ти е абсолютно ясно, че цените са паднали с 40%, обаче твърдиш обратното. На това как се казва? Ако не знаеш ще ти кажа - лъжа!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                    ....................
                    Редно е да ми отговориш като те попитах, спада на цените на имотите какво ти донесе лично на теб?
                    Какво е това твое изрудено подсъзнание да питаш наляво и надясно всеки кой какви имоти имал?
                    Имаше едни с такова мислене в една държавна служба, Държавна Сигурност се казваше. Май си нейна рожба? А вярно, ти беше завършил магистратура за 3 месеца в Симеоново унивърсити, там вас ви учат на тези неща.
                    Що се отнася до моето имотно състояние - това не те интересува, и въпреки това, ако искаш поразрови се по-назад, там съм писал какво имам. Нямам намерение на всеки сульо, щото ме бил питал какво съм бил купил да му отговарям, отде да знам, може да си ти този с каскета и флашките

                    Бай дъ уей, не е хубаво да живееш в къщата на тъста си, лошо, лошо, в службата ще ти се подиграват...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                      Уникална глупост!!! Когато през 2007-2008г. инфлацията беше на по-високи нива, лихвите по ипотечни кредити бяха на по-ниски. Лаици до безумие има в този форум с гръмкото име "Инвестор"!
                      Ех, защо 2007г. и 2008г. не са изключение...

                      Между другото жилищните кредити, които населението в България дължеше на банковата й система бяха:
                      1)
                      - в края на 2006г. - 3,518,390 хил. лв.
                      2)
                      - в края на 2008г. - 8,257,348 хил. лв.
                      3)
                      - в края на януари 2011г. - 9,258,159 хил. лв.

                      Или за едва две години (от края на 2006 до края на 2008) има увеличение от над 134%...

                      Хайде дори и да не се бяха увеличили със същия процент както през 2007-2008, жилищните заеми можеха да се увеличат от края на 2008г. до края на януари 2011г. поне с 4.7 милиарда лв. както през 2007-2008, а вместо това се увеличиха с едва 1 милиард лв.

                      Ех, колко "неблагодарно" е населението в България, че не иска да тегли повече жилищни кредити отколкото през 2007-2008, а вместо това има "наглостта" да спестява...


                      http://www.bnb.bg/Statistics/index.htm
                      Last edited by Inform; 08.03.2011, 02:43.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                        Ей това "говорих с жената" най-ми харесва - ТИПИЧНИЯТ БЪЛГАРСКИ МЪЖ!!!! ГЛАВАТА НА семейството

                        А в това изречение не схващам смисъла.....
                        Ти пък - сигурно кимито е било на тъста му - да осигури щерка си.... класика.



                        срещам един познат на улицата и като разбрах, че бачкал брокерче, го питам за моя кимизарник кви пари мога да очаквам. Като ми каза сто бона се облещих, Мислих цял месец, говорих с жената и го пуснахме. Естествено никой не ги даде
                        А туй не ти ли хареса - и после дали брокитата нямали вина за балонясването хахахаха

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Веско Разгледай мнение
                          мастър, ти си ясен, за къщата и аз съм съгласен и мястото е готово с ПУП и т.н. ама малкия има още 3 години да избута гимназия и е мятаме. Иначе за спада и ти ми скачаш с офертни цени от вестници. Възможно е да е имало някакво зомбиране и хвърляне на кредити за известен период, но това са били малко хора и кратко време. Ако някой ЕвгМин си е купил август 2007 бутиков мезонет, каквото и да значи това, по 3500 евра квадрата, средната цена за месеца може да е била 2700. Ама на база 5 сделки щото няма толкоз будали с пачки просто. Масовите покупки сртаваха предните две години на цени 500-700 евро. Хората не са поголовно прости и чак пък всички да не си правят сметката. Все си мисля, че живея във Варна и имаме доста познати и колеги, е един не познавам да е купил на цена над 1000. Това са някакви невроятни рекламни цени и сигурно строителната гилдия е имала интерес да са високи, но нормални хора не знам да са купували. И както винаги давам конкретен пример, срещам един познат на улицата и като разбрах, че бачкал брокерче, го питам за моя кимизарник кви пари мога да очаквам. Като ми каза сто бона се облещих, Мислих цял месец, говорих с жената и го пуснахме. Естествено никой не ги даде, чак след година се намери на 80 хиляди. Та по-интересното е че сега със същата пачка ако тръгнеш, същите квадрати и строителство в същия район просто НЯМА да намериш.
                          Ей това "говорих с жената" най-ми харесва - ТИПИЧНИЯТ БЪЛГАРСКИ МЪЖ!!!! ГЛАВАТА НА семейството

                          А в това изречение не схващам смисъла.....

                          Коментар


                          • Уникална глупост!!! Когато през 2007-2008г. инфлацията беше на по-високи нива, лихвите по ипотечни кредити бяха на по-ниски. Лаици до безумие има в този форум с гръмкото име "Инвестор"!

                            Коментар


                            • Повишаването на инфлацията има един много положителен ефект - увеличаване на лихвите за жилищните заеми - по този начин повишаването на инфлацията несъмнено има много положителен ефект върху цените на жилищата.


                              http://bnb.bg/Statistics/StMonetaryI...Rate/index.htm
                              http://www.nsi.bg/otrasal.php?otr=14

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                                За да се върнем в темата:

                                Ти какви имоти си купи последните две години, когато цените паднаха с 40%?

                                П.П. Много е хубаво, когато чуеш от устата на ъпър, че цените са паднали с 40%, направо е невероятно...
                                ....................
                                Редно е да ми отговориш като те попитах, спада на цените на имотите какво ти донесе лично на теб?

                                Коментар

                                Working...
                                X