IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
    Той не казва за кого ще бъде "хубава сделката". В сделката винаги има две страни.

    Щото може продавачът да е с кеш.

    Важно е кешът да се върти.
    Мхм,

    ако може да перифразирам уеко: "Кой, каквото и да говори и накрая все до кеша се стига." ( а, уж не бил важен и често е повод за подигравки )

    П.П. Радвам се да те видя, бебе Анончи!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
      Т'ва черничкото като го казваш, изодзадзе винаги казвай, че е МНЕНИЕ и не е ПРЕПОРЪКА, за да не те запсува някой
      Той не казва за кого ще бъде "хубава сделката". В сделката винаги има две страни.

      Щото може продавачът да е с кеш.

      Важно е кешът да се върти.
      Last edited by anon6706; 05.08.2011, 01:09.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от winner Разгледай мнение
        Всъщност Райф не случайно не посочват никакви цени (средни или други), а само коефициент. Човек като знае в дадени периоди на какви цени реално са се случвали сделките, може доста точно да се ориентира в събитията. Затова на мен данните на НСИ са ми практически безполезни и няма никакво значение дали са верни или не. Просто не знам какъв микс от цени забъркват, за да получат някаква средна цена.

        На тукашния пазар реално си е същата скука. От една година си подскачаме по дънцето с ъпчета и сривчета и така ще е още поне година или две. Аз се занимавам повече с немските ЧСИ-та, че там е наистина забавно.

        Нашите ЧСИ-та не ги следя, но ако човек е с кеш, може да направи хубава сделка, струва ми се.

        На мен ми е още раничко, но Чиърс все пак!
        Т'ва черничкото като го казваш, изодзадзе винаги казвай, че е МНЕНИЕ и не е ПРЕПОРЪКА, за да не те запсува някой

        Иначе, кат' те гледам си типичната свободна професия и така и ще се пенсиш май, щом нарасналия брой сделки по Варна не си го "усетил" с офисна експанзия в колежки ( може и един зет да ме напрайкаш даже ).

        Стискам палци всичко при тИбя да е наред!

        П.П. А, да не познаваш методологиите на НСИ и Райфа-та за имотЯта ... хм ..

        Чиърс и на тИбя!
        Last edited by marandi; 05.08.2011, 01:18.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
          ............
          Затова те и питах каква е връзката между АЕЦ и санировките според мен няма такава.
          Не ме четеш внимателно. Именно, че няма разлика. Става въпрос за бъдещ дълг, който да се поема от телюгите.

          П.П. Ако толкова те притеснява АЕЦ-а ( щот' си спец там и все подскачаш по темата, може да го замениш със "зелена" енергия, рециклиране на боклука, разделно сметосъбиране, "глобално" затопляне, запазване на птичките и пчеличките и т.н. и т.н. ).

          Накрая като удариш калема все ще е дълг за 'орицата ( първо кредитен, а после и данъчен )

          П.П.П. Не ми се обяснява ти казах, а и не съм длъжен.

          Чиърс!
          Last edited by marandi; 05.08.2011, 00:57.

          Коментар


          • Извинете, кога е последния влак на имотния пазар?
            А вие купувате ли или продавате , майна?
            Продавам.....с извинение.....
            Ами експресния го изпуснахте. Последния замина 2009-та есента. Ама ще има извънреден с големо намаление на билетите от 40%, 50%, 60%.........след Коледа мое да има и по-големи намаления......ама нема и мноу места, та бая народ ша остане на "една последна гара........пак ша се срещнем.........след 10 години......"

            Добре де, ами ако бех купувач?
            Ооооо..........вашия влак нема да дойде поне до пролетта на 2013-та......мноу бавно пътува, ма идва, идва!
            Last edited by darkside; 04.08.2011, 17:12.
            Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
              Малий,
              при това умряло търсене увеличение на строежите означава само едно
              "1 319 жилищни сгради с 3 032 жилища в тях "

              Строят се къщи тук там близо до големите градове! Хората си правят сметката! Същите пари им искат за апартамент с... (да не изброявам екстрите). Затова има увеличение на разрешителните. Май трябва да се замислят някои от продаващите! Айде!
              Last edited by srs; 03.08.2011, 14:12.

              Коментар


              • Малий,
                при това умряло търсене увеличение на строежите означава само едно

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                  Винеров,

                  колегите не 'аресват двата имотни индекса. Кусурите им са ясни, ама поне имат някаква представителност и се абстрахираме от разни, досадни статистически грешки като при НСИ да кажем от около +/- 20%

                  Демек трябва да търсим алтернативни източници. Ти си броки, сипи малко инфо к'о ста'а?

                  П.П. План Б: пак да гледаме боклучките при ЧСИ-тата ...

                  Чиърс-а да'н забрайкам!
                  Всъщност Райф не случайно не посочват никакви цени (средни или други), а само коефициент. Човек като знае в дадени периоди на какви цени реално са се случвали сделките, може доста точно да се ориентира в събитията. Затова на мен данните на НСИ са ми практически безполезни и няма никакво значение дали са верни или не. Просто не знам какъв микс от цени забъркват, за да получат някаква средна цена.

                  На тукашния пазар реално си е същата скука. От една година си подскачаме по дънцето с ъпчета и сривчета и така ще е още поне година или две. Аз се занимавам повече с немските ЧСИ-та, че там е наистина забавно.

                  Нашите ЧСИ-та не ги следя, но ако човек е с кеш, може да направи хубава сделка, струва ми се.

                  На мен ми е още раничко, но Чиърс все пак!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от winner Разгледай мнение
                    НСИ отчита и сделките между роднини, които изобщо не са малко, докато РФ отчита само реални сделки на пазар. Те бяха сред най-кредитиращите банки и съм сигурен, че сега препродават много панелни апартаменти.
                    Винеров,

                    колегите не 'аресват двата имотни индекса. Кусурите им са ясни, ама поне имат някаква представителност и се абстрахираме от разни, досадни статистически грешки като при НСИ да кажем от около +/- 20%

                    Демек трябва да търсим алтернативни източници. Ти си броки, сипи малко инфо к'о ста'а?

                    П.П. План Б: пак да гледаме боклучките при ЧСИ-тата ...

                    Чиърс-а да'н забрайкам!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                      Хм ...,

                      не знам, приятелю - възможно е да си прав, ще поживеем - ще видим.

                      Вярно е, че НСИ отчете забавяне на спада, но индекса на Райфа-та отчете повишение през Q2 за Софето, а той обхваща данни, които НСИ не измерва.

                      Т'ва, че съм дал прогноза за имотно "дъно" в Q2, не значи, че Русата ми тиква не може да сгреши

                      Но по принцип, ако си следил статиите в блог-а ми, там съм коментирал, че имотките в БГ-стан ще заемат подобаващото им се място ценово ( в частност за Софето ), т.е. на последно място в Юръп, след Белград, Тирана и Скопие. Не ми се обяснява защо така се получава от макро гледна точка, но това е нормалното положение. Мисля, че вече сме си "на мястото".

                      Т.е. в следващото тримесечие ще видим дали статистиката не "сбърка" за второ тримесечие.

                      Успех!
                      Според мен твърде много се доверяваш на индекса на Райфата. На сайта им има предимно скъпи имоти и затова не мисля, че данните им може да служат за ориентир. От друга страна, НСИ дава дании само за цените на старото строителство, тъй че и техните статистики не са кой знае колко точни.
                      Never underestimate the predictability of stupidity

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                        маранди,

                        НСИ и РФ имоти отчитат ралични имоти. Предполагам, НСИ хваща повече панелни сделки, докато при РФ имоти става дума за предимно ново строителство.
                        НСИ отчита и сделките между роднини, които изобщо не са малко, докато РФ отчита само реални сделки на пазар. Те бяха сред най-кредитиращите банки и съм сигурен, че сега препродават много панелни апартаменти.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
                          Отсега нататък - всяка новина за поскъпване - в темата за поскъпването...
                          Барабар Пенко с мъжете.

                          Коментар


                          • маранди,

                            НСИ и РФ имоти отчитат ралични имоти. Предполагам, НСИ хваща повече панелни сделки, докато при РФ имоти става дума за предимно ново строителство.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                              ...............
                              Както и да е. Друго исках да кажа. Спадът в цените на имотите е факт и не вярвам някой да го отрича. И е факт за всички имоти - както за тези в панелните гета, така и за тези във вече коментираните "елитни" квартали. И спадът е съпоставим като проценти.
                              Хм ...,

                              не знам, приятелю - възможно е да си прав, ще поживеем - ще видим.

                              Вярно е, че НСИ отчете забавяне на спада, но индекса на Райфа-та отчете повишение през Q2 за Софето, а той обхваща данни, които НСИ не измерва.

                              Т'ва, че съм дал прогноза за имотно "дъно" в Q2, не значи, че Русата ми тиква не може да сгреши

                              Но по принцип, ако си следил статиите в блог-а ми, там съм коментирал, че имотките в БГ-стан ще заемат подобаващото им се място ценово ( в частност за Софето ), т.е. на последно място в Юръп, след Белград, Тирана и Скопие. Не ми се обяснява защо така се получава от макро гледна точка, но това е нормалното положение. Мисля, че вече сме си "на мястото".

                              Т.е. в следващото тримесечие ще видим дали статистиката не "сбърка" за второ тримесечие.

                              Успех!
                              Last edited by marandi; 02.08.2011, 03:02.

                              Коментар


                              • Отсега нататък - всяка новина за поскъпване - в темата за поскъпването...

                                Коментар

                                Working...
                                X