IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • В e bay има такива съдове , съхранява се абсорбиран в металната решетка на метали - алуминии..Проблем е производството му по скоро , клетките са скъпи много.За стационарно приложение това е добър вариант , за автомобили става но да се осигури малък пробег например в града - 30- 40 км. няма за е безбожно скъпо. Цените на тези неща ще паднат , те в момента не се прилагат комерсиално а експериментално и това не са цени от серийно производство.
    Last edited by supertrader; 18.10.2011, 00:03.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Дано не си прекалил с тока в кофата , че като ти дойде сметката от ЕОН ..лошо.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Supertrader, и аз съм фен на тези нови технологии и с най-голям интерес се образовам за всичко ново което излиза.
        Водорода е хубаво нещо, ама нали знаеш основния проблем за съхранението му.
        Втечняването при какви градуси става или компресията колко атмосфери е.
        Дай поне някакъв линк да почетем това що за чудо е.

        Коментар


        • art-lubitel - безопасни съдове за съхранение на водород от който може да се извлича когато е необходим.В един оловен акумулатор с капацитет 60 ампера за час и напрежение 12 волта се съхраняват едва 720 вата - 0.72 киловата енергия. Няма никакви перпетомобилета , има възтановяеми източници на енергия - светлина , вятър..проблема е съхранението и понеже производството и не е постоянно , фотоволтаиците които проидвеждат ток от светлина през ноща не произвеждат..акумулаторите не са вариант защото имат кратък живот и малък капацитет..дори и най съвременните неоловни литиеви.Просто технологиите дърпат напред и скоро ще има технологичен скок по отношение на енергетиката.
          Last edited by supertrader; 17.10.2011, 23:25.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от MRP Разгледай мнение
            Саксии ми, аз в кофа по-малко от мегават не слагам ...


            И аз бях боднал една фаза в разсада с доматите, та като го поливах се тресях ....

            Еййй, голям веселяк се оказа супера.....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от art-lubitel Разгледай мнение
              А, хич не е смешен трейдъра , ами си е супер (supertrader).
              Виж къв интерес предизвика с едно бегло загатване само.

              Бате Пешо, със сигурност не са кофи щото са - 15 х 30 см, по-скоро някакви саксии за разсад (на киловати )
              Саксии ми, аз в кофа по-малко от мегават не слагам ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                Ма направо ма разби с този съд.Това ще са някакви поцинковани кофи или туби.Сипваш и 6 киловата от слънцето денем а през нощта изсипваш в мрежата.Мрежата завършва с един голям бидон в който се сипват киловатите.Трейдър смешен си.
                А, хич не е смешен трейдъра , ами си е супер (supertrader).
                Виж къв интерес предизвика с едно бегло загатване само.

                Бате Пешо, със сигурност не са кофи щото са - 15 х 30 см, по-скоро някакви саксии за разсад (на киловати )

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  Пешка мерси за съвета , доволен съм от това което съм си изкарал с труд без да съм бил в БСП..Не знам защо ме пробутващ за комунист , не си падам по селкия живот като тях.Ние гардове наистина нямаме , те са полугета в най добрия им вариант и села нямаме ..е има ли какво да се строи в БГ ? Надявам се да си достроя строителствата , при мен проблем с пари за довършване няма , но няма смисъл да се бърза защото едно е сега да го включа за стотици хиляди към еон , друго е да си купя с тези пари малка централа която от светлина да го захранва. Нямаш си на идея как се развиват технологиите , един българин произвежда съдове в които 6 киловата се съхраняват в съд с размери 15 на 30 см. !!!! и има неограничен брой цикли заряд и разряд и внуците ще го ползват на този който го купи.Цените на тези технологии никой дори не си представя колко драстично ще паднат. В България има един проблем - той се нарича обществен ред и манталитет..ако се промени , което ще означава да си забравиш чантата на гарата някъде и да престои цял ден..да се върнеш и да я намериш където си я оставил - БЪЛГАРИЯ ЩЕ СТАНЕ НАЙ БОГАТАТА ДЪРЖАВА В СВЕТА !ПРОСТО ТАМ Е РАЗКОВНИЧЕТО !
                  Ма направо ма разби с този съд.Това ще са някакви поцинковани кофи или туби.Сипваш и 6 киловата от слънцето денем а през нощта изсипваш в мрежата.Мрежата завършва с един голям бидон в който се сипват киловатите.Трейдър смешен си.

                  Коментар


                  • Трейдъре, за Стефан Маринов ли говориш?
                    http://neshtoto.com/%D0%B5%D0%B4%D0%...D%D0%B8%D0%B9/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от art-lubitel Разгледай мнение
                      Supertrader, какви са тия съдове, дето съхраняват 6 киловата с неограничен брой цикли заряд и разряд - батерии ли са, кво са.
                      Абе какво го слушате тоя шемет?! Не виждате ли, че само спами темата, за да предизвиква интерес в нея.

                      На него не му е ясна разликата между мощност и капацитет.

                      П.П. Сега видях, че е писал за мощност, а не напрежение. Значи в тази кутия може да има и бръмбари-рогачи, или разни други животинки, които да дават тая мощност.
                      Last edited by anon6706; 17.10.2011, 15:01.

                      Коментар


                      • @supertrader


                        Може ли малко повече информация за въпросните "съдове" за съхранение на ток ?!

                        За колко време се саморазреждат ?

                        Коментар


                        • Supertrader, какви са тия съдове, дето съхраняват 6 киловата с неограничен брой цикли заряд и разряд - батерии ли са, кво са.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            Пешка мерси за съвета , доволен съм от това което съм си изкарал с труд без да съм бил в БСП..Не знам защо ме пробутващ за комунист , не си падам по селкия живот като тях.Ние гардове наистина нямаме , те са полугета в най добрия им вариант и села нямаме ..е има ли какво да се строи в БГ ? Надявам се да си достроя строителствата , при мен проблем с пари за довършване няма , но няма смисъл да се бърза защото едно е сега да го включа за стотици хиляди към еон , друго е да си купя с тези пари малка централа която от светлина да го захранва. Нямаш си на идея как се развиват технологиите , един българин произвежда съдове в които 6 киловата се съхраняват в съд с размери 15 на 30 см. !!!! и има неограничен брой цикли заряд и разряд и внуците ще го ползват на този който го купи.Цените на тези технологии никой дори не си представя колко драстично ще паднат. В България има един проблем - той се нарича обществен ред и манталитет..ако се промени , което ще означава да си забравиш чантата на гарата някъде и да престои цял ден..да се върнеш и да я намериш където си я оставил - БЪЛГАРИЯ ЩЕ СТАНЕ НАЙ БОГАТАТА ДЪРЖАВА В СВЕТА !ПРОСТО ТАМ Е РАЗКОВНИЧЕТО !
                            При всички положения, ако в Германия си забравиш чантата на гарата, след 5 минути района ще е отцепен, влаковете спрени, а централното табло за разписание нашарено с "Mit Verspätung". Пак бръщолевиш дивотии.

                            Коментар


                            • И няма да дойдат само китайци в България , а ще дойдат хора с всякакъв произход , но по важното е че ще са работещи хора с възможности и желание да живеят в уредено и спокойно общество.Но политиците трябва да осигурят това - обществен ред и морал ..това е което ще се котира в бъдеще , където ги има територията ще е икономически развита и богата..където ги няма - бедност , мизерия и глад ще царуват , хората ще живеят като скотове , не като животни дори..да поясня - скотовете са мръсни , недохранени и болни същества подчинени на много богати , кръвожадни същества с техния произход чиято основна обществена функция е тормоз над себеподобните.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Пешка мерси за съвета , доволен съм от това което съм си изкарал с труд без да съм бил в БСП..Не знам защо ме пробутващ за комунист , не си падам по селкия живот като тях.Ние гардове наистина нямаме , те са полугета в най добрия им вариант и села нямаме ..е има ли какво да се строи в БГ ? Надявам се да си достроя строителствата , при мен проблем с пари за довършване няма , но няма смисъл да се бърза защото едно е сега да го включа за стотици хиляди към еон , друго е да си купя с тези пари малка централа която от светлина да го захранва. Нямаш си на идея как се развиват технологиите , един българин произвежда съдове в които 6 киловата се съхраняват в съд с размери 15 на 30 см. !!!! и има неограничен брой цикли заряд и разряд и внуците ще го ползват на този който го купи.Цените на тези технологии никой дори не си представя колко драстично ще паднат. В България има един проблем - той се нарича обществен ред и манталитет..ако се промени , което ще означава да си забравиш чантата на гарата някъде и да престои цял ден..да се върнеш и да я намериш където си я оставил - БЪЛГАРИЯ ЩЕ СТАНЕ НАЙ БОГАТАТА ДЪРЖАВА В СВЕТА !ПРОСТО ТАМ Е РАЗКОВНИЧЕТО !
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X