IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SStoilov Разгледай мнение
    Може би отопляваш замък , но ето това е реалния разход на ток в лева/месец на 12-ка инвертор , включен нонстоп на 23 градуса в стая 16 квм / 40 куб.м

    Забележи разликата между първата и втората зима - дължи се на свалена частично изолация.

    SStoilov, къде в България продават тези джаджи на Plugwise?
    Мерси.

    Коментар


    • Може би отопляваш замък , но ето това е реалния разход на ток в лева/месец на 12-ка инвертор , включен нонстоп на 23 градуса в стая 16 квм / 40 куб.м

      Забележи разликата между първата и втората зима - дължи се на свалена частично изолация.



      а те толкова ми струва отоплението с два инвертора и електрическо подово !!! при външни температури малко (ама малко - не в сандански) по високи от софийските ,



      Първоначално изпратено от Ганчо Юрдечков Разгледай мнение
      Аз съм в къща с климатици в София. Не разбирам от строителство - стените са най-дебелите които съм виждал 0.7м. Не съм се интересувал какво има вътре. Дограма ПВЦ с К. Миналият януари платих 700 лева ток.

      Та тези твоите 150лв/месец не ги вярвам освен ако не си в Сандански.
      Last edited by SStoilov; 21.10.2011, 01:49.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
        ......къде и как лъжци са си

        незнам как си ги постигнал тези пари за сезон
        И аз не знам , но е факт.....

        Коментар


        • Аз пък насъбрах съчки изпопадали от буратя и буфкам
          в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

            и си дослагваш по някое дръвце или еко брикет от време на време (неприложимо за София май само за крайните квартали като чепинци, бояна, драглевци банкя и тнт може да се ползва)
            Не знам как е по крайните квартали, ама аз съм близо до МОЛ Сердика (все си мисля че не е чак краен квартал) - вони на кимюр та се не трае (половинката скоро ми разправя че и замирисало на зима - не бе на кимюр мирише, но тя го свързва със зима).

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

              Тези 240 лв на месец ли ги лпащаш ?
              Аз за 4 стаи плащам 320 лв на ОТОПЛИТЕЛЕН СЕЗОН...(две от стаите са южни и спим на отворен прозорец през половината време...)
              Нито мръзна, нито смятам точки и показания..Колкото кажат - толкова...
              Сега сложиха нови уреди с дистанционно отчитане и ще видя има ли разлика....
              на месец идваха по толкова в двата най студени месеци топлофикация са най големи лъжци след ментел или съседите са големи крадци... на хубав етаж са две стаи са южни и грее слънце в тях но апартамента е голям и се толли целия и има 3 външни стени затова и има и изолации ама където няма хора съм ги инструктирал да държат на две щото все пак живеят хора в него .. ще видим тази зима като се топли стая по малко

              а защо твърдя че са лъжци топлофикация - има с кои да си засичам сметките, един от добрите ми приятели в България живее в ново строителство от първото ново от зората на века с двоини стени външна тухла вътрешни итонг демек все едноче има изолация защото газобетона и малкия въздушен джоб уж играе тази роля... с централен топломер за жилището не минават вертикални тръби та значи тои едната стая не я топли защото бебето спи при тях пишеха му абослютно същите сметки (каквито си измислят НА БАЗА защото преди това е имало наематели и се е ползвал целия с два три лева разлика) впоследсвие на изрвняване му върнаха само 200 лв за стая по малко а при нас доиде +50 лв та демек горе долу еднакво независимо къде и как лъжци са си

              незнам как си ги постигнал тези пари за сезон
              Last edited by marketleverage; 20.10.2011, 16:01.
              mWPCloud.com

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                Не инвентор а инверторен.Разликата между двата климатика е в потреблението на енергия.Единия регулита температурата на принципа нацепи и изключи компресора.А другия регулира чрез изменение на мощността на компресора
                о аз разликата е знам виж ми следващия пост Бате Пешо защо скъпото излиза по скъпо като имаш добре проектирана система за отоплени
                mWPCloud.com

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ганчо Юрдечков Разгледай мнение
                  Аз съм в къща с климатици в София. Не разбирам от строителство - стените са най-дебелите които съм виждал 0.7м. Не съм се интересувал какво има вътре. Дограма ПВЦ с К. Миналият януари платих 700 лева ток.

                  Та тези твоите 150лв/месец не ги вярвам освен ако не си в Сандански.
                  изолация ? като каза 0.7 метра си мисля старо строителство в София е малко неприятно... ако си в града ако не беше старо строителство щях да нахраня този дето ти е проектриал изолация или отоплителна система да ходи да върне дипломата и да си иска прасето...


                  Малко за изолацията: В Канада слагали климатик 12ка на 100 квадрата помещение ??? не кубика а квадрата в бг се слага до максимум 70 кубика в по екстремни случаи 100 кубика но са рядкост даже на 50 кубика ги слагат да смогвало... стандарта за термично съпротивление в Канада в имперски мерки R20 на стени RE40 на покрив - 5 см зелен фибран били R10

                  С падането на температурата ефикасността на климатика пада, под минус 10 какъвто и климатик и изолация да имаш е по добре да минеш на алтернативно отопление (котле, камина...) че почва да харчи за страх... икономичността е смятана при +7 градуса...

                  и сега да продължа за системата за отопление след като имаш изолацията и защо инверторите не ти дават никакво предимство при комбинирано отопление създаващо високо ниво на комфорт

                  Задаваш температура на климатика 23 градуса (колкото поддържат на МКС международна космическа станция - НАСА знае най добре ) същевремно си палиш котелто камината с водна риза и радиатори и си дослагваш по някое дръвце или еко брикет от време на време (неприложимо за София май само за крайните квартали като чепинци, бояна, драглевци банкя и тнт може да се ползва)

                  - какво се случва с инвертора които седи включен : като температурата е над зададените 23 градуса заради камината минава в икономичен режим ама компресора върти и харчи по 200 вата на час тоест ако 16 часа се топлиш си подхвърляш дръвца в камината инвертора ще изхаби поне 3 киловата само от работа на празен ход без въобще да топли конвенционалния климатик ще си седи с изключен само дисплея ще свети да кажем я хаби 5 вата я не...климатика се включва сам само като за малко си забравил да подхвърлиш дръвце или докато спиш да ти поддържа комфорта като няма кои да зарежда камината и температурата падне под зададената като горе долу разликата от оставен инвертор включен без да топли през деня е колкото ще ти навърти конвенционалния само през ноща, а и двата ноща ще изхабят горе долу еднакво да не забравяме че и двата са клас А

                  толко за комфорта ако имате въпроси пишете
                  Last edited by marketleverage; 20.10.2011, 16:07.
                  mWPCloud.com

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                    Предполагам си от тези които са им обяснили че "климатика трябва да инвентор за да топли" и не си наясно че това е технология на компресора затова пишеш за амортизации ремонти, ковнеционален климатик със зимен кит (фабричен или добавян) е в пъти по нечуплив от инветорите и евтини за ремонти като може да им се взимат всякакви риплейсмънт части а не само от конкретния производител (всичко се прави в китай), да чукна на дърво да кажа че повечето се ползват от периоди по 10 години без ремонти... и 4 таквиа са колкото хубав инвентор...
                    Не инвентор а инверторен.Разликата между двата климатика е в потреблението на енергия.Единия регулита температурата на принципа нацепи и изключи компресора.А другия регулира чрез изменение на мощността на компресора

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                      по 240 лева парно в студените месеци на тристаен с изолации като се държи цивилизовано да не се зъзне (регулаторите съм ги инструктирал да се оставят на две като няма никои, мисля че едно време пишеш в книжката че това е 16 градуса)

                      Тези 240 лв на месец ли ги лпащаш ?
                      Аз за 4 стаи плащам 320 лв на ОТОПЛИТЕЛЕН СЕЗОН...(две от стаите са южни и спим на отворен прозорец през половината време...)
                      Нито мръзна, нито смятам точки и показания..Колкото кажат - толкова...
                      Сега сложиха нови уреди с дистанционно отчитане и ще видя има ли разлика....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nikola66 Разгледай мнение
                        Включил ли си в тези цени амортизацията и ремонтите на климатиците?
                        Предполагам си от тези които са им обяснили че "климатика трябва да инвентор за да топли" и не си наясно че това е технология на компресора затова пишеш за амортизации ремонти, ковнеционален климатик със зимен кит (фабричен или добавян) е в пъти по нечуплив от инветорите и евтини за ремонти като може да им се взимат всякакви риплейсмънт части а не само от конкретния производител (всичко се прави в китай), да чукна на дърво да кажа че повечето се ползват от периоди по 10 години без ремонти... и 4 таквиа са колкото хубав инвентор...
                        mWPCloud.com

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SStoilov Разгледай мнение
                          Е де , е де... за енергийните разходи е прав.

                          Я кажи колко струва парното на месец в хапартамент , щот аз се отоплявам със 100 лв/месец 80 квм къща , макс. 150 ако набича климатиците навсякъде.

                          Щот знам едни дето със 150 лв за парно мръзнат цяла зима.

                          Виж за транспортните разходи малко се е поизхвърлил трейдъра.
                          по 240 лева парно в студените месеци на тристаен с изолации като се държи цивилизовано да не се зъзне (регулаторите съм ги инструктирал да се оставят на две като няма никои, мисля че едно време пишеш в книжката че това е 16 градуса)
                          mWPCloud.com

                          Коментар


                          • Бат Пешо не трябва да се съмняваш че Инвестора са гъзолизачи
                            Като знам миналото на един от топ шефовете им сега (БКП-ГЕРБ яка дружба)

                            Коментар


                            • Инвестора и вие ли въвеждате цензура?И вие ли ще се слагате на властта?Ми земете се подмиите хванете се палците и ги поканете.Ако искате тук да има форум не триите мнения.казах ви сутринта че ми писна от тези глупави кандидати.Един гради България друг се срамува трети уваолнява Бойко.Все олигофрени.Как поне един свесен човек не се кандидатира.Все някакви мазни или ояли се алчни простаци.Писна ми самолетоносача да им слушам простотиите от сутрин до вечер.Като обезумели са.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SStoilov Разгледай мнение
                                Е де , е де... за енергийните разходи е прав.

                                Я кажи колко струва парното на месец в хапартамент , щот аз се отоплявам със 100 лв/месец 80 квм къща , макс. 150 ако набича климатиците навсякъде.

                                Щот знам едни дето със 150 лв за парно мръзнат цяла зима.

                                Виж за транспортните разходи малко се е поизхвърлил трейдъра.
                                Аз съм в къща с климатици в София. Не разбирам от строителство - стените са най-дебелите които съм виждал 0.7м. Не съм се интересувал какво има вътре. Дограма ПВЦ с К. Миналият януари платих 700 лева ток.

                                Та тези твоите 150лв/месец не ги вярвам освен ако не си в Сандански.

                                Коментар

                                Working...
                                X