IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Хаиде на имотите че свършиха.
    http://banks.dir.bg/2011/11/08/news9868207.html
    Не се бъзи-кай !!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
      Земята носи доход и то много важен чиста храна.А апартамента носи разходи и след време ще го съборят ако разбира се Главния не се намеси преди това.Като те изгонят от работа може да си обработваш земята а в другия случай ще пасеш пред блока.Твоя воля.Щом искаш апартамент купувай си и бъди щастлив
      Бате Пешо, както винаги има супер земна и разбираема логика, затова съм му фен!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nikola66 Разгледай мнение
        Но, защо?! В момента, казват цената на земята расте, а цената на апартаментите в градовете намалява. Все някога тази тенденция ще се обърне, си мисля, но кога? Не е в Добруджа и е по-малко. В момента ми дават 500 лв/дек.
        Земята носи доход и то много важен чиста храна.А апартамента носи разходи и след време ще го съборят ако разбира се Главния не се намеси преди това.Като те изгонят от работа може да си обработваш земята а в другия случай ще пасеш пред блока.Твоя воля.Щом искаш апартамент купувай си и бъди щастлив

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nikola66 Разгледай мнение
          Имам земеделска земя и искам да я продам и да купя апартамент. Как мислите, добър ли е момента сега за тази сделка или да изчакам още известно време?
          Аз лично продадох предната седмица малко земя ( рентваше се 4 години ), Купена през 2006 на 150 лв/дек., сега я шитнах за 450 лв/дек. Сделката стана за 1 ден, т.е. ликвидност перфектна.

          Вече не ми харесва доходността и затова само си улових тренда там, който очаквам, че вече се изчерпа и е твърде вероятно да последва спад на земеделските земи.

          В апартамент, от който няма нужда или няма идея какво да се прави, аз не бих инвестирал.

          Поздрави!

          Коментар


          • Еее тука все за едни едри парцели от по няколко стотака се говори . . . Самият факт че никола пита нещо такова, тук, говори , че едва ли има 200 дка, а още по-малко да са в Добруджа. Може и да греша, щом се цели в апартамент.
            С толкова данни, пророк трябва да си. Има земи, има и земи, има и апартаменти и апартаменти.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
              Toва ще е най голямата глупост в живота ти.Особено ако земята е 200 декара в Добруджа
              Но, защо?! В момента, казват цената на земята расте, а цената на апартаментите в градовете намалява. Все някога тази тенденция ще се обърне, си мисля, но кога? Не е в Добруджа и е по-малко. В момента ми дават 500 лв/дек.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nikola66 Разгледай мнение
                Имам земеделска земя и искам да я продам и да купя апартамент. Как мислите, добър ли е момента сега за тази сделка или да изчакам още известно време?
                Toва ще е най голямата глупост в живота ти.Особено ако земята е 200 декара в Добруджа

                Коментар


                • Имам земеделска земя и искам да я продам и да купя апартамент. Как мислите, добър ли е момента сега за тази сделка или да изчакам още известно време?

                  Коментар


                  • е ще ги вдигаме ли имотята вече?

                    Коментар


                    • Средната заплата според НСИ има съвсем минимална връзка със средния осигурителен доход по НОИ. Ако някой смята, че наличието на максимален осигурителен доход сваля средната заплата (по НСИ) - много е далеч от истината.
                      Относно сивата икономика - колегата по-долу смята, че наличието на сива икономика дига средната заплата с 25-30% над отчетената от НСИ.
                      Всъщност много по-вероятно е след отчитане на сивата икономика задържане на средната заплата на същите нива, като е възможно дори средната реална заплата да е по-ниска от отчетената от НСИ. Защо - всеки сам да се сети.
                      Колкото до приказките за 180К души в бюджетната сфера с доходи над 2К - наистина има сфери, в които хората си докарват сиви доходи над 2К, но далеч не всички сфери и далеч не всички специалисти в тези сфери са така.

                      Коментар


                      • Привет момци,

                        решихте ли спора инфлация ли е, дефлация ли е?

                        За имотята - тежка дефлация,

                        за манджата - инфлация

                        за нафтата - егалите

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                          За 40к евра може да се купи приличен двустаен в Красно село около 50кв... Което в момента си е оферта. Иначе четохте ли статията, че Надежда и Толстой щели да стават новия Лозенец... Купувай народе, че не остана... Там е голЕмата далавера...
                          Винаги съм се чудел на тази любов на българина към двустайните апартаменти. Стандартният двустаен, който представлява хол с бокс и спалня, е наистина идеално жилище за сам човек или за двойка без деца. Ако са възрастни хора - ОК, напълно разбираемо, въпросният апартамент им е точно според нуждите. Но младо семейство... какво ще правят в тоя двустаен, как ще гледат деца в него? Все пак вече не сме в соца, където жилищата се даваха по списък и като ти дойде редът, взимаш каквото там ти са ти отредили и си налягаш парцалите. Да се завреш на младини доброволно в маломерно жилище и да го изплащаш до старини - е това вече е пълно малоумие.
                          Never underestimate the predictability of stupidity

                          Коментар


                          • За 40к евра може да се купи приличен двустаен в Красно село около 50кв... Което в момента си е оферта. Иначе четохте ли статията, че Надежда и Толстой щели да стават новия Лозенец... Купувай народе, че не остана... Там е голЕмата далавера...
                            Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                            Коментар


                            • От лятото жилищата в София поевтиняха с 4%

                              http://www.monitor.bg/article?id=312899

                              Ценовите нива, които купувачите в София определят при първа среща с имотен консултант, са най-често в графата между 25 000 и 40 000 евро.
                              Ц, ц, ц,

                              преди година си спомням имаше едни брадъри, които писаха, че тези, които имали по 30К били прошляци и щели да ги гонят като кучета. Каква беше тя, каква стана...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                                Реде, ми няма да се осигуряват на 5К бе човек...
                                Максималният осигурителен доход е 2К..... Така, че капата да си стои на главата и да топли .....
                                Б БГ има поне 20К в частния сектор и поне 180 К в държавния , които получават повече от 2К лева на месец.......
                                Да си беше направил труда да прочетеш вместо да ръсиш простотии.

                                http://www.minfin.bg/document/8842:2

                                Разходи т.1.1+т.1.2 = 2 251 524,5 (хил. лв)

                                180К * 2000лв * 12 месеца = 4 320 000 ( хил. лв)

                                Или в държавата има само 80К държавни служители или не вземат по 2000лв.

                                Коментар

                                Working...
                                X