IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Crux - готвят се да вадят Гърция от ЕЗ , това ако стане ще я подпалят и е абсурдно Италия , Испания .....Франция да не цъфнат и вържат. Съответно и еврото ще отиде на боклука ...много по рано ще има свръхтърсене на имоти и то ще се ограничи единственно ако има банкови фалити и хората немогат да си изтеглят парите от банките.2016 ...то 2012-13 как ще изкараме не знам. Тези са свръхоптимисти.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Оbserver Разгледай мнение
      Следващият пик при имотите - най-рано 2016 година
      http://www.investor.bg/news/article/126194/122.html
      Много късно бе, чак 2016-а! Аз от пролетта на 2009-а непрекъснато слушам, че спадът бил свършИл, че имало сегментация на пазара и че добрите имоти с качествена локация задържали цените си, че продажбите и кредитирането растели и т.н. - да не повтарям всички брокерски мантри. А тоя сега - 2016-а! Предател!
      Never underestimate the predictability of stupidity

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Оbserver Разгледай мнение
        Следващият пик при имотите - най-рано 2016 година
        http://www.investor.bg/news/article/126194/122.html
        До тогава я камилата, я камиларя!

        Коментар


        • Следващият пик при имотите - най-рано 2016 година
          http://www.investor.bg/news/article/126194/122.html

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
            1. Преди време щях да пиша за един локален фактор за спада на жилищата, но вчера прочетох , че е вече европейски...
            За какво става въпрос ?
            Във входа за 6 месеца се споминаха 4 човека ( 10 %) от хората и се освободиха 3 апартамента (15% от апартаментите)...
            Единият се купи, втория го държи фирма за събиране на дългове и тя го продава, а третия засега стои празен......
            Тъжно, но такъв е живота....
            Демографската ситуация в БГ, ще изважда ежегодно хиляди жилища, за които все по-трудно ще се намират купувачи !
            Цените ще продължават да падат и за всеки ще има според възможностите на портфейла му ( от 200 до 1200 Е/м2)

            2. Сега за наемите.
            Поради намаляване броят на действащите фирми ( фалитите са с 40 % повече) и супер увеличеното предлагане на офиси в София ( в х-л Рила се предлагат с вкл. консумативи и охрана...а знам за още поне 5 сгради на "жълтите павета", които са полупразни) очаквам цените на наемите да се срутят.
            Цени от 3-4 Е на м2 в центъра са напълно реални и за много наемодатели, мечтани....

            ПП Сега Грую и Мажо ще ме наругаят....
            Подценяваш фактора връзки с местна и държавна власт. Винаги данъкоплатецът може да поеме загубите ти като ефектът ще е двоен- хем спасен "предприемач", хем доволен чиновник.
            http://www.capital.bg/biznes/imoti/2...isheto_v_mola/

            Коментар


            • Все едно аз съм го написал

              Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              аааа, не така, сега пък и ъпър ме изкарахте. Моля, моля, ако трябва да се самоопределям, то съм умерен песимист за имотите ни. Ако в момента ми трябва имот, то по-скоро бих изчакал и ако падне нещо много изгодно, от някой, който е на зор, бих се включил. Само дето нищо не ми трябва засега на този пазар, а в бъдеще, по-скоро бих се явил като продавач, особено ако поколението избере да не е в Бг.

              И все пак дори и в момента е много трудно да се намерят нормални жилища на добри цени Едно време изреждах какво за мен е нормално жилище, щото според мен елитни жилища в София няма - ако искаш, мога пак да ги изредя. На такива жилища е много трудно да се намерят цени под 800 евро и то с измислените общи части. Просто констатирам поредният парадокс в държавата ни - хем има много предлагане, хем няма нищо, което да си заслужава парите, освен може би панеляци до метрото, които да отдаваш евентуално на селтиците под наем, ама то и селтици почти не останаха, та така

              Коментар


              • По информация на Централния професионален регистър на строителя, строителната продукцията за 2010 година е 11 милиарда и 500 милиона лева, а само от строително-монтажни работи – близо осем милиарда лева.

                я МНОГ СЕ СТОИЯЛО ПРЕЗ 2010 МИЛИАРДИ

                „В строителния бизнес работят повече от 150 000 души. Работят здраво и получават възнаграждения, далеч над средните за страната. Към тези 150 000 строители, инженери, архитекти, геодезисти, проектанти е логично да прибавим и техните семейства - синове, дъщери, майки и бащи, съпруги, близки. На практика със строителния бранш, пряко или косвено, са свързани поне половин милион българи.” Това каза по време на връчването на годишните награди на Камарата на строителите в България „Топ50+” нейният председател инж. Светослав Глосов.

                По информация на Централния професионален регистър на строителя, строителната продукцията за 2010 година е 11 милиарда и 500 милиона лева, а само от строително-монтажни работи – близо осем милиарда лева.
                код и усмивки са позволени.

                КЪДЕ ГИ ТИЯ 11 МИЛИАРДА САМО В ИНФРАСТРУКТУРАТА ЛИ?
                в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                  1. Преди време щях да пиша за един локален фактор за спада на жилищата, но вчера прочетох , че е вече европейски...
                  За какво става въпрос ?
                  Във входа за 6 месеца се споминаха 4 човека ( 10 %) от хората и се освободиха 3 апартамента (15% от апартаментите)...
                  Единият се купи, втория го държи фирма за събиране на дългове и тя го продава, а третия засега стои празен......
                  Тъжно, но такъв е живота....
                  Демографската ситуация в БГ, ще изважда ежегодно хиляди жилища, за които все по-трудно ще се намират купувачи !
                  Цените ще продължават да падат и за всеки ще има според възможностите на портфейла му ( от 200 до 1200 Е/м2)

                  2. Сега за наемите.
                  Поради намаляване броят на действащите фирми ( фалитите са с 40 % повече) и супер увеличеното предлагане на офиси в София ( в х-л Рила се предлагат с вкл. консумативи и охрана...а знам за още поне 5 сгради на "жълтите павета", които са полупразни) очаквам цените на наемите да се срутят.
                  Цени от 3-4 Е на м2 в центъра са напълно реални и за много наемодатели, мечтани....

                  ПП Сега Грую и Мажо ще ме наругаят....
                  Е та това е 4и4е! Много добре анализираш. Така е, ще има и за 200, ще има и за 1200.

                  Освен демографската ситуация за която казваш - там за входа ти, и за поминалите се хорица - подобна е и демографската ситуация във форума - около 90% от ъпърите се "поминаха". А иначе Мажо е един от малкото културни и възпитани ъпъри, с който се води нормална дискусия. А за цените на имотята, настроенията във форума също са показател. Вече дори няма интерес към темата...

                  Коментар


                  • аааа, не така, сега пък и ъпър ме изкарахте. Моля, моля, ако трябва да се самоопределям, то съм умерен песимист за имотите ни. Ако в момента ми трябва имот, то по-скоро бих изчакал и ако падне нещо много изгодно, от някой, който е на зор, бих се включил. Само дето нищо не ми трябва засега на този пазар, а в бъдеще, по-скоро бих се явил като продавач, особено ако поколението избере да не е в Бг.

                    И все пак дори и в момента е много трудно да се намерят нормални жилища на добри цени Едно време изреждах какво за мен е нормално жилище, щото според мен елитни жилища в София няма - ако искаш, мога пак да ги изредя. На такива жилища е много трудно да се намерят цени под 800 евро и то с измислените общи части. Просто констатирам поредният парадокс в държавата ни - хем има много предлагане, хем няма нищо, което да си заслужава парите, освен може би панеляци до метрото, които да отдаваш евентуално на селтиците под наем, ама то и селтици почти не останаха, та така
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • 1. Преди време щях да пиша за един локален фактор за спада на жилищата, но вчера прочетох , че е вече европейски...
                      За какво става въпрос ?
                      Във входа за 6 месеца се споминаха 4 човека ( 10 %) от хората и се освободиха 3 апартамента (15% от апартаментите)...
                      Единият се купи, втория го държи фирма за събиране на дългове и тя го продава, а третия засега стои празен......
                      Тъжно, но такъв е живота....
                      Демографската ситуация в БГ, ще изважда ежегодно хиляди жилища, за които все по-трудно ще се намират купувачи !
                      Цените ще продължават да падат и за всеки ще има според възможностите на портфейла му ( от 200 до 1200 Е/м2)

                      2. Сега за наемите.
                      Поради намаляване броят на действащите фирми ( фалитите са с 40 % повече) и супер увеличеното предлагане на офиси в София ( в х-л Рила се предлагат с вкл. консумативи и охрана...а знам за още поне 5 сгради на "жълтите павета", които са полупразни) очаквам цените на наемите да се срутят.
                      Цени от 3-4 Е на м2 в центъра са напълно реални и за много наемодатели, мечтани....

                      ПП Сега Грую и Мажо ще ме наругаят....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от jоhny Разгледай мнение
                        Накъде ше падат вече, ай стига са падали....
                        До 0 евро има много място........... определено има на къде да падат.

                        Сега най глупавото нещо което може да направи човек е да купува.......... дори след 10 години, цента няма да е на нивото на днешната.


                        Има смисъл единствено ако ще живее в него.
                        Last edited by Xman1; 14.11.2011, 11:20.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от jоhny Разгледай мнение
                          Накъде ше падат вече, ай стига са падали....
                          Министърът на Финансите г-н Дянков вчера ми каза, че сме щели да навлизаме във втория кръг на рецесията. А до деветия има още доста път.

                          За 3 години, тъй на око цените са наполовина паднали. Ама май има още доста път надолу, с този втори рунд на рецесията.

                          Коментар


                          • Накъде ше падат вече, ай стига са падали....

                            Коментар


                            • МАСТЪР АСЕН ЧАКАШЕ ЕДИН ДРУГ
                              ДА КУПИ КАТО СЕ ИЗПРАЗНИ И
                              ДА ГО НАСЕЛИ СЪС СВИНИ СВИНСКИ.
                              МАСТЪРЕ ИМАШ ВЕКЕ ПОДХОДЯЩ !!!!!!
                              +++++++++++++++++++++++++++++++++
                              Първият столичен мол “Сити център София” е на ръба на фалита, а клиентите му се разбягаха към другите търговски центрове. Пет години след отварянето му вътре е празно, киното затвори, наемателите напускат, а магазините са празни.
                              Преди няколко месеца в ХЕИ бяха получени сигнали за огромни плъхове, които се разхождат из коридорите на луксозния до преди години обект. Малкото останали клиенти издухват от високите цени, които молът на “Хемус” продължава да държи.
                              От две седмици вече не работи и киното, което беше основна причина посетителите да влизат в търговския център.

                              До преди няколко години Сити център беше собственост на инвестиционния фонд “Икуест”, в който се разпореждаше предишният концесионер на боклука в София Георги Крумов. Той купи търговския обект от предшественика си в бизнеса с чистотата Румен Гайтански – Вълка.

                              Мегасделката с мола беше оценена на 94 милиона евро. Крумов впоследствие препродаде мола на американския фонд “Хайтман”. Тази година стана ясно, че американците имат проблеми със заемите към “Уникредит банк Аустрия”, чийто общ размер е 118,6 млн. лева.
                              --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
                              http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marcy Разгледай мнение
                                Хаиде на имотите че свършиха.
                                http://banks.dir.bg/2011/11/08/news9868207.html
                                Същата Мария Илиева от МКБ, прогнозира ръст на ипотечното кредитиране и съветва да се купува веднага. Отново на BalRec/2011...
                                "Определено смятам, че сега е подходящият момент за покупка, като не очаквам цените повече да падат. Нещо повече - има някои сегменти и градове, където тази година е отбелязан минимален ръст. Бих посъветвала хората, които имат възможности и нужда да закупят собствен дом, да не отлагат повече", каза още Мария Илиева.
                                МКБ Юнионбанк: Ипотечното кредитиране у нас има потенциал да нараства 2-3 пъти

                                Явно трябва малко длъжници да бъдат рециклирани.

                                Коментар

                                Working...
                                X