IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
    Ха ха ха,

    бре Лорде, я ни кажи какво ще спечелиш, ако петролът стане 500$, еврото 0,2$, наема ти стане 200 000 лева, ама хлябът ти е 50 000 лева? Демек наемът ти, който го вземаш е 4 хляба за 1 месец - сеир голяяяяямммм
    Веселко, както казах, няма да има хиперинфлация а само двуцифрена. Достатъчна за да вдигне цените на всички истински активи имотите, и да насере всички мизерни пасиви - влоговете. Ду ю ъндерстенд ми?

    Коментар


    • LANDLORD 31

      Чакам ги да ки купят акции на БФБ , там ще търсят спасение те.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
        Мани ги последните защитници на запазващи се или намаляващи цени. Те ще търсят много кладенци за да докажат че меко казано смешната им "инвестиция влог" има някакъв смисъл. Егати балъците на куб
        Ха ха ха,

        бре Лорде, я ни кажи какво ще спечелиш, ако петролът стане 500$, еврото 0,2$, наема ти стане 200 000 лева, ама хлябът ти е 50 000 лева? Демек наемът ти, който го вземаш е 4 хляба за 1 месец - сеир голяяяяямммм

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          Въобще не е детски и наивно , в момента се обезпечава еврото и то с имоти. Разправяй ми че има с какво друго , ще последва удар по петрола и той трябва да стане доста скъп преди това и ще стане.В съвременния Свят парите ще се обезпечават с имоти , това е новия стандарт.
          Мани ги последните защитници на запазващи се или намаляващи цени. Те ще търсят много кладенци за да докажат че меко казано смешната им "инвестиция влог" има някакъв смисъл. Егати балъците на куб

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            Въобще не е детски и наивно , в момента се обезпечава еврото и то с имоти. Разправяй ми че има с какво друго , ще последва удар по петрола и той трябва да стане доста скъп преди това и ще стане.В съвременния Свят парите ще се обезпечават с имоти , това е новия стандарт.
            В свят където парите се обезпечават с имоти, цените на имоти ще паднат драстично - хайде сега помисли защо...

            Коментар


            • Въобще не е детски и наивно , в момента се обезпечава еврото и то с имоти. Разправяй ми че има с какво друго , ще последва удар по петрола и той трябва да стане доста скъп преди това и ще стане.В съвременния Свят парите ще се обезпечават с имоти , това е новия стандарт.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                Няма балониране ..ако ти си банкер и се занимаваш с финанси при напечатването - емитирането на нови пари , какво друго би сторил освен да вложиш парите в нещо от което винаги , ще имат нужда хората и което не може да се мултиплицира във фабрика. Обаче няма как да тръгнеш да купуваш къщи , оказва се че те са това което е най сигурно, строят се на ръка и не са фабрично производство , трудоемко е независимо колко са усъвършенствани технологиите. Просто раздаваш пари в заем и прибираш къщите , бутваш им едни за много години договори и на 3 - тата година почваш да ги притискаш. Така с чужди ръце и крака си вкарваш парите в нещо което в дългосрочен план е сигурно , докато една нова валута за да се стабилизира трябва да има зад гърба си банка , която да може да изтегля напечатани пари от пазара без да блокира икономиката , а не както изтеглят евро сега посредством бондове и блокират икономиките , защото не могат да го дозират.На банкерите им е ясно това и то още в момента в който се започва с надуването на балона и те знаят добре че ще се стигне до този момент в който сме днес. Ясно им е също какво ще се случи в бъдеще.Хиперинфлационната обезценка на еврото е заложена , още в момента на емитирането му за първи път.САЩ също ще си обезценят долара , те инвестираха толкова много хартийки в Азия и там са собственици на инвестициите , а от хартийките са се оттървали. Всичко това е тяхно , само трябва да съобщят по подходящ начин на собствениците на хартийките добрата новина.Имотите не били ценни ????
                Ха ха ха,

                Супере, много ми е смешно понякога като почнеш да обясняваш по някакъв детско-наивно аргументиран начин. Нещата не са толкова прости и плитки както се мъчиш да ги изкараш. Това за 500$ барел и обезценката на еврото ги пееш от 3 години, ако не и от повече.
                Проблемът в световната икономика не е че петролът бил свършвал, а че от цената на горивото, което си купуваш от бензиностанцията над 50% са акцизи и данъци, които нямат нищо общо с пазарната икономика. Демек пазарната икономика отдавна не съществува. А и като се замислиш, че 50% от парите ти за гориво отиват да храниш държавни хрантутници...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  Предложението е в сила.И не си мисли че да пасеш и доиш овце е лесна работа.Никаква двуцифрена инфлация няма да има щото доходите на масата са същите.Няма кой да купува.Отдавна ти пиша че по високите цени на бензина папото светлото и топлото ще сринат още цените на имотите и ще изгонят още хора от София. но ти не четеш.За един апартамент може да искаш и два милиона няма лошо но наемите няма как да вдигнеш.Щото като ги вдигнеш и наемателите отлитат.На тях доходите никой не вдига. Колкото по високи цени толкова по малко пари за апартаменти.Лихвите в банковия сектор ще паднат ама кога влезем в еврозоната не сега.Лихви под 5% ще принудят хората да си изтеглят депозитите и тогава Пощенска банка ще ти съдере гащите.Не съм голям фен на депозитите и не държа много големи суми имам си бизнес и вложенията ми са там.Учил си география занимавай се с това а не с неща които не разбираш.Имотите са за хора които разбират от тях.Когато и да купиш имот това винаги е инвестиция защото незнаеш кога живота ще те принуди да го продадеш.В момента цените са такива че ако купиш загубата ти е сигурна.
                  Не съм казал, че е лесна работа да пасеш и доиш. Не подценявам ничий труд.
                  Има противоречие в това което пишеш. Първо казваш, че покупката на имот винаги е инвестиция, а пък после,че ако се купи сега ще съм на загуба после. Въпроса е кога е това после, след 2, 5, 10, 20 години
                  С география винаги съм се занимавал, занимавам се и сега, щото помагам на жена ми с контролните. Само не мога да се справя с географията на английски много добре. Тя там си се занимава, щото е и филолог.
                  С имоти активно се занимавам от 2002-ра. Тогава направих удара на живота си.
                  От тогава и не престанах да се интересувам от имоти, да купувам литература за недвижимостите, да не пропускам статия за тях. Може да се каже, че това ми е трето непризнато висше.
                  Пасивния доход който ми носят ме направи техен доживотен фен. Днес довърших една стая с обзавеждане с всичко. Просто е готова за живеене. Чукнах за инфо колко струва една стая във всички квартали наоколо около моя. Такива с по-добър статус и такива с малко по-лош. Средно една стая струва Е80 на месец.
                  Тоест днес довърших работа която ми качва дохода средно с около 160лв. месечно, ако реша да я отдам сега. Но аз няма да я отдам, до нея почвам ремонт на друга стая и евентуални наематели само биха ми пречили. Най-ми е кеф като мога да си позволя да се лишавам от доход. Тогава се чувствам най-голям баровец.
                  Last edited by LANDLORD 31; 07.07.2012, 21:33.

                  Коментар


                  • valio1900

                    Няма балониране ..ако ти си банкер и се занимаваш с финанси при напечатването - емитирането на нови пари , какво друго би сторил освен да вложиш парите в нещо от което винаги , ще имат нужда хората и което не може да се мултиплицира във фабрика. Обаче няма как да тръгнеш да купуваш къщи , оказва се че те са това което е най сигурно, строят се на ръка и не са фабрично производство , трудоемко е независимо колко са усъвършенствани технологиите. Просто раздаваш пари в заем и прибираш къщите , бутваш им едни за много години договори и на 3 - тата година почваш да ги притискаш. Така с чужди ръце и крака си вкарваш парите в нещо което в дългосрочен план е сигурно , докато една нова валута за да се стабилизира трябва да има зад гърба си банка , която да може да изтегля напечатани пари от пазара без да блокира икономиката , а не както изтеглят евро сега посредством бондове и блокират икономиките , защото не могат да го дозират.На банкерите им е ясно това и то още в момента в който се започва с надуването на балона и те знаят добре че ще се стигне до този момент в който сме днес. Ясно им е също какво ще се случи в бъдеще.Хиперинфлационната обезценка на еврото е заложена , още в момента на емитирането му за първи път.САЩ също ще си обезценят долара , те инвестираха толкова много хартийки в Азия и там са собственици на инвестициите , а от хартийките са се оттървали. Всичко това е тяхно , само трябва да съобщят по подходящ начин на собствениците на хартийките добрата новина.Имотите не били ценни ????
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                      Виж ся, смееха ми се защо съм се кефел на 2% ръст на имотите за тримесечие в пернишко.


                      Tочно в пернишко сега имотята са сигурно паднали с 40-50%.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                        Не пешко, нямам предвид хиперинфлация, а двуцифрената инфлация която се отключи от ДКЕВР онзи ден. Тя ще бъде придружена от падане на лихви в банковия сектор както за пореден път се разбра. Само тези два факта правят имотите много по-аткрактивни в момента от тъпнята-влог.
                        А за пасенето, нали ми предложи овце, забрави ли?
                        Предложението е в сила.И не си мисли че да пасеш и доиш овце е лесна работа.Никаква двуцифрена инфлация няма да има щото доходите на масата са същите.Няма кой да купува.Отдавна ти пиша че по високите цени на бензина папото светлото и топлото ще сринат още цените на имотите и ще изгонят още хора от София. но ти не четеш.За един апартамент може да искаш и два милиона няма лошо но наемите няма как да вдигнеш.Щото като ги вдигнеш и наемателите отлитат.На тях доходите никой не вдига. Колкото по високи цени толкова по малко пари за апартаменти.Лихвите в банковия сектор ще паднат ама кога влезем в еврозоната не сега.Лихви под 5% ще принудят хората да си изтеглят депозитите и тогава Пощенска банка ще ти съдере гащите.Не съм голям фен на депозитите и не държа много големи суми имам си бизнес и вложенията ми са там.Учил си география занимавай се с това а не с неща които не разбираш.Имотите са за хора които разбират от тях.Когато и да купиш имот това винаги е инвестиция защото незнаеш кога живота ще те принуди да го продадеш.В момента цените са такива че ако купиш загубата ти е сигурна.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от valio1900 Разгледай мнение
                          Сега да ти обясня за тази атракция имот. Балонирането се получи заради диверсификацията на парите генерирани от часния сектор и заблудата, че цените на имотите автоматично ще се повишат с влизането ни в ЕС. Т.е. бизнеса влагаше пари в недвижими имоти с цел спекула и за собственни нужди. Сега парите в банките са собственост на бизнеса, а не на хора на заплата и тези пари няма да се насочат към имоти в близките 20 години, но и средата е много несугурна за да се влагат в разширяване на ностоящ или нов бизнес. Когато самия ти не си убеден, че е време за бизнес едва ли ще ги вложиш в акции на компании, които даже не можеш да контролираш. Злато? Не знам кой го брои за инвестиция, но аз не съм от тях. Остана нещо , което не е инвестиция, но при създадената ситуация е вариянт за покриване на инфлацията , а именно депозита.
                          Виж ся, смееха ми се защо съм се кефел на 2% ръст на имотите за тримесечие в пернишко. Ами тези 2% все пак са си плюс, а при 40% инфлация каквато се очаква на бързооборотните стоки до края на годината - цени мултиплицирани от скока на тока, газта , водата и транспорта едва ли биха покрили 5-тях процента лихва по депозит. Какво става с другите 35%? Грубо казано на 100лв. на влог инфлацията ти изяжда 35лв. Може да стигне и до 45. Е къде е файдата от влога. Прав си за бизнеса, че си ги държи на сигурно дори да са на загуба щото от разширяване на бизнеса може да се набутат жестоко. Ама в един момент средния депозит на физически лица който е 5000лв. може бързо да се влее в пари за самоучастие за закупуване на жилище когато хората масово усетят инфлацията и намалените банкови лихви. Поведението е стихийно и стадно. В БГ е гарантирано такова.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                            Не пешко, нямам предвид хиперинфлация, а двуцифрената инфлация която се отключи от ДКЕВР онзи ден. Тя ще бъде придружена от падане на лихви в банковия сектор както за пореден път се разбра. Само тези два факта правят имотите много по-аткрактивни в момента от тъпнята-влог.
                            А за пасенето, нали ми предложи овце, забрави ли?
                            Сега да ти обясня за тази атракция имот. Балонирането се получи заради диверсификацията на парите генерирани от часния сектор и заблудата, че цените на имотите автоматично ще се повишат с влизането ни в ЕС. Т.е. бизнеса влагаше пари в недвижими имоти с цел спекула и за собственни нужди. Сега парите в банките са собственост на бизнеса, а не на хора на заплата и тези пари няма да се насочат към имоти в близките 20 години, но и средата е много несугурна за да се влагат в разширяване на ностоящ или нов бизнес. Когато самия ти не си убеден, че е време за бизнес едва ли ще ги вложиш в акции на компании, които даже не можеш да контролираш. Злато? Не знам кой го брои за инвестиция, но аз не съм от тях. Остана нещо , което не е инвестиция, но при създадената ситуация е вариянт за покриване на инфлацията , а именно депозита.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                              Лордов направо не е за вярване какво може да причинят на човека пещерската мастика и чилийските ментаци по 2 кинта в Лидъл.Та не разбрах каква ти е независимостта в тоя имот дето е на 1км от НС.И би ли разяснил това предимство някакво ли ти дава?А когато това което предричаш стане Бог да ти е на помощ.Няма да имаш нито вода нито храна нито ток.И се моли да не е през зимата щото няма да има къде да пасеш.И не е лошо да започнеш тренировките отсега за да свикваш.И вземи иди та изкупи лекарствата против диария в трите близки аптеки защото докато свикнеш с пасенето бая зар ще има.Лордов нима си вярваш че при хиперинфлация софийските ти курници ще поскъпнат????!!!!!Ами заемчето?Пощенска ще те изклати с 200% лихва.
                              Не пешко, нямам предвид хиперинфлация, а двуцифрената инфлация която се отключи от ДКЕВР онзи ден. Тя ще бъде придружена от падане на лихви в банковия сектор както за пореден път се разбра. Само тези два факта правят имотите много по-аткрактивни в момента от тъпнята-влог.
                              А за пасенето, нали ми предложи овце, забрави ли?

                              Коментар


                              • Лордов направо не е за вярване какво може да причинят на човека пещерската мастика и чилийските ментаци по 2 кинта в Лидъл.Та не разбрах каква ти е независимостта в тоя имот дето е на 1км от НС.И би ли разяснил това предимство някакво ли ти дава?А когато това което предричаш стане Бог да ти е на помощ.Няма да имаш нито вода нито храна нито ток.И се моли да не е през зимата щото няма да има къде да пасеш.И не е лошо да започнеш тренировките отсега за да свикваш.И вземи иди та изкупи лекарствата против диария в трите близки аптеки защото докато свикнеш с пасенето бая зар ще има.Лордов нима си вярваш че при хиперинфлация софийските ти курници ще поскъпнат????!!!!!Ами заемчето?Пощенска ще те изклати с 200% лихва.

                                Коментар

                                Working...
                                X