IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    Зависи какво разбираш под качественна архитектура , градоустройството не струва и златна кочина да направиш пак си е кочина. Градовете са под всякаква критика и дори калпавото соц. градоустройство е като мираж и изглежда недостижимо , а то е просто ужасно.България от самолет по какво ще я познаеш , знаеш ли ?
    хората са виновни за калпавата инфраструктура в жилищните квартали що купуват жилища там
    има няколко мини кварталчета в София които са ОК

    Пример

    Last edited by vabo_2008; 02.09.2012, 23:13.
    в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

    Коментар


    • vabo_2008

      Зависи какво разбираш под качественна архитектура , градоустройството не струва и златна кочина да направиш пак си е кочина. Градовете са под всякаква критика и дори калпавото соц. градоустройство е като мираж и изглежда недостижимо , а то е просто ужасно.България от самолет по какво ще я познаеш , знаеш ли ?
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        Изглежда им вярва ! И аз съм му намеквал, че главата на човека трябва да е отказала да работи за да вярва на подобни данни.Само като почнеш от това КАК банките са на печалба СЛЕД раздадените лоши кредити ???????
        Уникални са просто..
        има строителство в бг и почна да се появява качествена архитектура

        малко винце че ме заболя главата от сметки и чертежи


        в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

        Коментар


        • IvanG

          Изглежда им вярва ! И аз съм му намеквал, че главата на човека трябва да е отказала да работи за да вярва на подобни данни.Само като почнеш от това КАК банките са на печалба СЛЕД раздадените лоши кредити ???????
          Уникални са просто..
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
            Информ, мисля, че по-коректна класация би била за необслужваните кредити в %.
            Така е според мен, защото банките постоянно отписват вземания от /лоши кредити/ от балансите си. Т.е. това, че им дължат по-малко пари, не значи, че са върнати.
            Аз мога да му дам още по-подходящ съвет - да спре да вярва (всъшност не знам дали им вярва или просто ги поства) на каквито и да е данни за кредити и влогове и проценти. Едно, че са изкривени и после са тотално безредметни.
            I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
              Домакинствата в Еврозоната дължаха жилищни кредити:
              1)
              - в края на 2011г. бяха 3,784,425 милиона евро
              2)
              - в края на юли 2012г. бяха 3,809,783 милиона евро
              Тоест за 7 месеца има увеличение с над 25 милиарда евро.


              Домакинствата в България дължаха на нейната банкова система жилищни заеми на стойност:
              1)
              - в края на 2011г. те са 9,368,120 хил. лв.
              2)
              - в края на юли 2012г. бяха 9,353,030 хил. лв.
              Тоест за 7 месеца има спад от над 15 милиона лв.


              http://sdw.ecb.europa.eu/browse.do?node=2116074
              http://www.bnb.bg/BankSupervision/index.htm
              Информ, мисля, че по-коректна класация би била за необслужваните кредити в %.
              Така е според мен, защото банките постоянно отписват вземания от /лоши кредити/ от балансите си. Т.е. това, че им дължат по-малко пари, не значи, че са върнати.

              Коментар


              • Домакинствата в Еврозоната дължаха жилищни кредити:
                1)
                - в края на 2011г. бяха 3,784,425 милиона евро
                2)
                - в края на юли 2012г. бяха 3,809,783 милиона евро
                Тоест за 7 месеца има увеличение с над 25 милиарда евро.


                Домакинствата в България дължаха на нейната банкова система жилищни заеми на стойност:
                1)
                - в края на 2011г. те са 9,368,120 хил. лв.
                2)
                - в края на юли 2012г. бяха 9,353,030 хил. лв.
                Тоест за 7 месеца има спад от над 15 милиона лв.


                http://sdw.ecb.europa.eu/browse.do?node=2116074
                http://www.bnb.bg/BankSupervision/index.htm

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  Високите лихви в България стимулират само събирането на парите и изнасянето им. Индустриално производство се стимулира с ниски данъци. Някой въобще тук има ли представа какви са данъците за индустриалното производство в Китай, та се случи такова икономическо чудо ?
                  Е то в България и данъците са ниски, и лихвите високи - да се чудиш къде се е изгубило икономическото чудо
                  I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                  Коментар


                  • IvanG

                    Високите лихви в България стимулират само събирането на парите и изнасянето им. Индустриално производство се стимулира с ниски данъци. Някой въобще тук има ли представа какви са данъците за индустриалното производство в Китай, та се случи такова икономическо чудо ?
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • bertram

                      Много е тихо на имотния пазар , съмнително тихо стана и скоро ще има рев , сълзи и сополи..парите ги няма и са отлетели като птиците , но не на юг , а на север.
                      Цените на кърпичките , ще излетят яко нагоре..имотите как ще им летят цените като няма пари не знам.
                      Last edited by supertrader; 01.09.2012, 21:38.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • prodigal

                        Аз пък чакам да станат на цена на сандали с кристали.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Е-е - скивайте к`во секси блокче:

                          И гледката е яка.


                          http://www.investor.bg/novini/346/a/...-metyr,139545/

                          Ама и скъпо, баси - 86 Б/метър...
                          Прилича на една от панелките ми. Хем в града, хем отзад гора! Като гледам хонгконкците на ква цена са го постнали,, трябва и на моята панелка да обявя поне 6 цифрена сума! Браво Импе, че ме ориентира в цената.

                          Коментар


                          • Е-е - скивайте к`во секси блокче:

                            И гледката е яка.


                            http://www.investor.bg/novini/346/a/...-metyr,139545/

                            Ама и скъпо, баси - 86 Б/метър...
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Според мен, няма да има спад на цената на качествени имоти, от тук насетне., че са малко.

                              За нискокачествени такива, ще си търсят цената тепърва.

                              120 е числото, ако мърда нагоре с над 50% значи е балон.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                Лорде,

                                Вълна ще има, но не сега и не на тези цени. Трябва да се случат няколко неща
                                1. цените да паднат още - масата продавачи все още не могат да осмислят, че 2008 не е 2012 и просто си чакат принца с торбата пари...

                                2. икономиката да започне да расте сериозно на база частен сектор и потребление

                                3. лихвите да паднат още поне с 2%
                                Цените ще паднат когато се лихвата се повиши. За да имаш икономически ръст на база индустриално производство ти трябват високи лихви. Ниските лихви стимулират потреблението и кредитирането.
                                I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                                Коментар

                                Working...
                                X