IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • колко ОЩЕ год са Ви нужни ??

    Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
    За сега. След 2г пак ще говорим.

    След ОЩЕ 2 г пак ще чакате и говорите за следващите две , след следващите две........

    Коментар


    • интеерсно ми (ако не е тайна) какво търсиш, т.е. 2-3 стайно, къща, ново-старо и т.н., в кой квартал и на какви пари излиза - последното ми инфо (от купувач) е преди 2 (или пък станаха 3) години и ми е интересно сега каъв е пазара от първа ръка. Благодаря
      Първоначално изпратено от Pastir2 Разгледай мнение
      Здравейти,

      Като кандидат новодомец (време е да се напуска Люлин 8 след 7 прекрасни години ), следя изкъсо обявите от около 40-50 дни.

      След 10-тина огледа, мога да споделим следното:

      Мога да потвърдя, че има леко повишение на офертните цени за апартаменти, продавани от частни лица, които не усещат непосредствен външен натиск.

      За инвеститори и сериозни играчи на пазара, които имат кредити за връщане, заплати за плащане, съм приятно изненадан от сговорчимостта им. Тази категория продавачи все още не си е позволила да се подиграва с купувачите, вдигайки офертните цени.
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ale1 Разгледай мнение
        хубавите имоти не са евтини
        За сега. След 2г пак ще говорим.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от KPAHK Разгледай мнение
          Абе аз не съм много сигурен че няма сделки при ЧСИ. Когато има хубав имот се продава още на първият търг.

          Друг е въпроса че ЧСИ са затрупани с коптори.

          Лично участвах за един апартамент във Варна, хубав, на хубаво място и с още по-хубава начална цена.

          Обаче на търга от начална цена 65 000лв. се изкатери до над 100 бона лв.
          и естествено се отказах. По това време тия 100 бона бяха малко
          под офертните из нет-а.


          Така че за хубавото винаги има мераклии
          винаги е така - мечтите са едната страна на въпроса-другата.....

          схемата с ЧСИ е доста различна от публичната !
          Има ЧСИ , които продават ипотекирани имоти на Банката - но комисионните им се определят от Банката -

          който не приема офертата на Банката - .........продава каквото дойде - според KPAHK - Коптори ..и му вярвам
          за това няма ЧИТАВИ ипотекирани имоти при ЧСИ

          а Банките Не продават хубави имоти през ЧСИ - цитираният от KPAHK случай е по-скоро е изключение ,

          което потвърждава правилото : хубавите имоти не са евтини

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bpst Разгледай мнение
            Проблема при ЧСИ е друг - там трябва да се плаща в брой в седмичен срок.
            Трябва да имаш налични или да ипотекираш друг имот и вземеш предварително кредита.
            Друга бира е и риска от съдебно протакане на възлагането.
            Та затова няма много сделки при ЧСИ - иначе цените са добри и са под средните.
            Абе аз не съм много сигурен че няма сделки при ЧСИ. Когато има хубав имот се продава още на първият търг. Друг е въпроса че ЧСИ са затрупани с коптори.

            Лично участвах за един апартамент във Варна, хубав, на хубаво място и с още по-хубава начална цена. Обаче на търга от начална цена 65 000лв. се изкатери до над 100 бона лв. и естествено се отказах. По това време тия 100 бона бяха малко под офертните из нет-а.

            Така че за хубавото винаги има мераклии

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Frosty
              Ха-ха, като чета постовете на LANDLORD 31, и като гледам как всички му се смеят и подиграват тук, веднага ми изниква аналогията, как по времето на имотния балон 2008 само някой да споменеше за спад в цените и всички му се подиграваха.
              В момента е същото, но точно наобратно - само някой да заговори за покачване на цените, и всички започват да му се подиграват и да му се смеят.

              Имаше една мъдрост, която гласи: "Всичко на което се присмиваш, ще те застигне"

              Никой не може да предсказва бъдещето, и никой не може да каже утре какво ще бъде. Затова в тези несигурни времена, най-добре е да не отсъждаме така категорично коя е по-добрата инвестиция, дали имот или влог, защото нещата могат да се завъртят на 180 градуса само за една секунда.
              Да не стана така накрая LANDLORD-а да се смее последен.

              По-добре е и за двата лагера да са по-умерени в изказванията си. Да не забравяме, че ако имотния пазар
              рухне, банките няма да имат нужда от депозити, щото няма да има какво да кредитират.
              По времето на имотния балон в тази тема пишеха само 4-5 ъпъра (главно АНИ-та), но за сметка на това много интензивно.

              Пазарът на НИ заслужено ги изпрати на бунището на историята.

              Коментар


              • Здравейти,

                Като кандидат новодомец (време е да се напуска Люлин 8 след 7 прекрасни години ), следя изкъсо обявите от около 40-50 дни.

                След 10-тина огледа, мога да споделим следното:

                Мога да потвърдя, че има леко повишение на офертните цени за апартаменти, продавани от частни лица, които не усещат непосредствен външен натиск.

                За инвеститори и сериозни играчи на пазара, които имат кредити за връщане, заплати за плащане, съм приятно изненадан от сговорчимостта им. Тази категория продавачи все още не си е позволила да се подиграва с купувачите, вдигайки офертните цени.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от toto Разгледай мнение
                  и аз мисля, че около тези нива пазара ще се отпуши, то исега има тестове на нивата от 300 Е, но са много плахи и бързо се приключват сделките. Прави впечатление че в момента пазара се движи около цените на ЧСИ и ако там цените се смъкна с още 20% и пазара ще ги последва. Чисто законово обаче си трябва време (да се мине през първи и втори търг и чак тогава идват реалните цени)
                  Проблема при ЧСИ е друг - там трябва да се плаща в брой в седмичен срок.
                  Трябва да имаш налични или да ипотекираш друг имот и вземеш предварително кредита.
                  Друга бира е и риска от съдебно протакане на възлагането.
                  Та затова няма много сделки при ЧСИ - иначе цените са добри и са под средните.
                  "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

                  Коментар


                  • Декември 2010

                    критерии 1,2,3стаен, Варна, от 5000€ до 120000€ средна цена 738 евро м2


                    Септември 2012

                    критерии 1,2,3стаен, Варна, от 5000€ до 120000€ средна цена 652 евро м2



                    Статистиката е от един сайт за имоти, или имаме спад от 86 евро или близо 12%,

                    Коментар


                    • Май започнаха вече да поскъпват.
                      Особено в Радомирско и Слатина (до циганите)

                      Коментар


                      • http://www.investor.bg/imenata-na-bi...godini,140519/

                        Пазарът на труда ще се възстанови след не по-малко от 10 години

                        Сигурен съм, че това ще доведе до поскъпване на жилищата.
                        И намаляване на кредитите

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                          Пазара е замръзнал при сегашните цени.При 200 евро няма да е замръзнал.Рано или късно банките ще бъдат принудени да продават.Говорят за 100000 ипотеки по които не се плаща!!!!!!!!!!!!!?????????????
                          и аз мисля, че около тези нива пазара ще се отпуши, то исега има тестове на нивата от 300 Е, но са много плахи и бързо се приключват сделките. Прави впечатление че в момента пазара се движи около цените на ЧСИ и ако там цените се смъкна с още 20% и пазара ще ги последва. Чисто законово обаче си трябва време (да се мине през първи и втори търг и чак тогава идват реалните цени)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от каун Разгледай мнение
                            http://dnes.dir.bg/news/meso-kiril-v...-12057111?nt=4
                            Цената на месото на едро скочила с 30% за месец, браншът е в шок

                            Готови ли сте за новата шокова терапия???
                            Ех, а кога и апартаментите ще започнат да поскъпват...
                            не знам какво ги коментирате тези олигополни напъни? Ще поскъпнат колкото яйцата... на 40 ст. и после под 20 ... просто няма платежоспособно търсене за тези цени. Има търсене и за по-скъпи меса, но там качеството е друго.... хранени с естественни храни и без да ги блъскат с женски хормони за растеж. После се чудим как да се борим със затлъстяването
                            това важи и за пилешкото, дето го водят най чисто

                            това е съдбата на всеки балон - двоен и троен скок и после цени под себестойност за дълъг период

                            Коментар


                            • http://dnes.dir.bg/news/meso-kiril-v...-12057111?nt=4
                              Цената на месото на едро скочила с 30% за месец, браншът е в шок

                              Готови ли сте за новата шокова терапия???
                              Ех, а кога и апартаментите ще започнат да поскъпват...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от MRP Разгледай мнение
                                АЛА БАЛА
                                Ала бала ми викат от 2007г Първо за борсата после за балона на цените на НИ после за качеството на строителството сега и ти.После ще плачеш.

                                Коментар

                                Working...
                                X