IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terazini Разгледай мнение
    Ето ви малко информация за реални сделки от последните месеци:
    тристаен до Докторската градинка - 1000 евро/ кв.м.
    тристаен до Петте кьошета - 850 евро / кв.м.

    И двата имота не са луксозни, но може да се ползват и без ремонт на първо време.
    мерси много за инфото, винаги са ми интерсни реалните сделки и какво се търси/предлага от първа ръка. Петте кьошета и толкова са му много (то зависи и в коя част де), а за Докторската, ако не е на мадрид някъде, си е цена, поне за моите представи, макар аз да не си падам по старото строителство, но пък си има доста предимства, наред с недостатъците.

    Благодарско и за мнението на Пастир-а и успех в търсенето - за Редута можеш да питаш Лорда, макар че неговото къще е по-скоро към гара Подуене, а не до парка, което е единствената читава част на Редута за мен
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nikkin Разгледай мнение
      И по мой наблюдения така излиза, само дето стоят от по 1-2 години непродадени като това: http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act...570&f1=details Януари цената му беше 140к, вече е 95к. Лошото е че продавачите и в останалите квартали сънуват ~700-800е за необзаведени, преходни и последни етажи. А това изкуствено задържа пазара. Едните стискат, другите чакат...
      nikkin, тая цена от 880 евра не е нещо кой знае колко изгодна вече, има подобни за към 800 евра , при по-големи квадратури и към 700 отиват
      Естествено са малко още , ама е въпрос на време.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terazini Разгледай мнение
        Според мен тази есен и зима ще се осъществи пробив на нивото на подкрепа на имотите в идеалния център, което към момента е 1000 евро /кв.м. Следващото ниво на подкрепа, мисля че ще бъде около 800 евро / кв.м. Съответно за така нареченият широк център подкрепа около 600 - 650 евро/кв.м. Вариантите това да не се случа са два - рязко подобряване на икономиката и ръст на доходите или проблем с банките, при който имотите да се превърнат в обежище за застрашени депозити.
        С тази синьо-зелена зона, нивото е пробито
        Аз даже не смея на гости да отида в работен ден
        АКо вземеш да се напиеш и на сутринта 30 кинта...

        Коментар


        • Според мен тази есен и зима ще се осъществи пробив на нивото на подкрепа на имотите в идеалния център, което към момента е 1000 евро /кв.м. Следващото ниво на подкрепа, мисля че ще бъде около 800 евро / кв.м. Съответно за така нареченият широк център подкрепа около 600 - 650 евро/кв.м. Вариантите това да не се случа са два - рязко подобряване на икономиката и ръст на доходите или проблем с банките, при който имотите да се превърнат в обежище за застрашени депозити.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terazini Разгледай мнение
            Ето ви малко информация за реални сделки от последните месеци:
            тристаен до Докторската градинка - 1000 евро/ кв.м.
            тристаен до Петте кьошета - 850 евро / кв.м.

            И двата имота не са луксозни, но може да се ползват и без ремонт на първо време.
            И по мой наблюдения така излиза, само дето стоят от по 1-2 години непродадени като това: http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act...570&f1=details Януари цената му беше 140к, вече е 95к. Лошото е че продавачите и в останалите квартали сънуват ~700-800е за необзаведени, преходни и последни етажи. А това изкуствено задържа пазара. Едните стискат, другите чакат...

            Коментар


            • Ето ви малко информация за реални сделки от последните месеци:
              тристаен до Докторската градинка - 1000 евро/ кв.м.
              тристаен до Петте кьошета - 850 евро / кв.м.

              И двата имота не са луксозни, но може да се ползват и без ремонт на първо време.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nayden_popov Разгледай мнение
                Някой може ли да сподели мнение дали има смисал сега да се купуват имоти.
                Зависи кого питаш точно ....Ландлорда и Супертрейдара ...или Бако Пешо , Любо и компания . Аз бих ти казал .........засега не, изчакай пролетта на 2013 пък тогава се заинересувай пак.

                Коментар


                • Благодаря за съвета
                  блиндирани врати

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nayden_popov Разгледай мнение
                    Някой може ли да сподели мнение дали има смисал сега да се купуват имоти.
                    Зависи от много неща.В едни случаи има в други няма.Въобще покупката или продажбата на имот е трудна работа.Вероятността да те измамят е огромна.Наскоро разбрах за още един вид измама.Например купуваш с кеш от фирма.Довършваш обзавеждаш нанасяш се живееш си две години и в един прекрасен ден се звъни на вратата.Ти отваряш и чуваш здравейте господини аз съм ЧСИ този апартамент не е ваш.Фирмата от която сте го купили обяви фалит със задна дата.......В държава като нашата със закони приемани от адвокати напредък не е възможен.

                    Коментар


                    • Някой може ли да сподели мнение дали има смисал сега да се купуват имоти.
                      _________________


                      блиндирани врати
                      Last edited by nayden_popov; 28.09.2012, 10:07.
                      блиндирани врати

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bpst Разгледай мнение
                        В метрото на спирка "Сердика" (старата) има реклама за сграда в Люлин с акт 16, тристаен от 45 000 евро.
                        В Овча купел близо до украинското посолство има група нови сгради с акт 16 - искат 700 евро, но предполагам може пазарлък. Строителя продава.
                        По принцип, гледам да отлетим малко на юг.

                        Но, бидейки местен в Люлин, съм запознат с обяват която цитираш.

                        Проблемите с този блок са, че:

                        - е едно огромно бетонно чудовище (все едно малко бетон е изсипан в Люлин)
                        - заобиколен е от други бетонни чудовища (но са 20-30-40 години по-стари)
                        - близо е до РПУ-то, което пък е залепено за най-проблемния блок в квартала (където настаняват предимно представители от малцинствата)
                        Last edited by Pastir2; 26.09.2012, 13:15.

                        Коментар


                        • Лорде купувай във Варна

                          Попаднах на сайт за ДЕЙСТВИТЕЛНИ продажни цени. Май в София падат

                          http://www.mirela.bg/index.php

                          А във Варна се вдигат:

                          http://www.mirela.bg/index.php


                          Така че на недоразумение31 му се сбъдва мечтата, ама не и градът Че то в Аспарухово цените са по-високи от София( без центъра)????

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ale1 Разгледай мнение
                            След ОЩЕ 2 г пак ще чакате и говорите за следващите две , след следващите две........
                            Тенденцията, ако не си забелязал, е квалифицираните кадри да търсят работа извън БГ. Като гледам, доста хора на които децата им учат или ще учат извън БГ, планират да ги последват. Работа за лекари, мед сестри, инженери има бол. А какво става с техните НИ които притежават???
                            Смятай, официално 40К души емигрират. Вземаме реално 60К, т.е. 20 000 семейства. От тях 15 000 са с по 3 НИ ( дом,вила и наследствен). Да кажем не всеки продава наследствения, но поне по 7-10 000 ще излизат годишно. Говоря ти за КВАЛИФИЦИРАНИ кадри, които са реализирани, но влошаващата се икономика ги оставя ниско платени или без работа. Започващ БГ лекар във Франция ( с опит в БГ) взема достатъчно ( над 3К) за да издържа сам 4 членно семейство. А аз лично познавам две лекарки, научили френски по Интернет ( кабината ) и колкото и да е странно, на достатъчно добро ниво за да живеят със семействата си във Франция. Вече над година и гледат д продават наследствения.
                            Така че ПРОДАВАЙ ако имаш повече. Наем от 400лв на месец ще бъде мечта за двустаен в нецентрален квартал на София и Варна в началото на 2015.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pastir2 Разгледай мнение
                              Започнах с лудите ми фантазии, че за 55 000 - 60 000 може да се купи нормален 2-спален апартамент (дето го водят 3-стаен на днешно време). Но, на практика - под 70 000 Евро не съм попаднал на оферта, която да отговаря на определенито "нормален". За момента съм гледал Манастирски ливади (улица Пирин и некои от пресечните й, че нагоре ситуацията с асфалта, отстоянията и уличното осветление е доста сложна)
                              В метрото на спирка "Сердика" (старата) има реклама за сграда в Люлин с акт 16, тристаен от 45 000 евро.
                              В Овча купел близо до украинското посолство има група нови сгради с акт 16 - искат 700 евро, но предполагам може пазарлък. Строителя продава.
                              Last edited by bpst; 26.09.2012, 12:35.
                              "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                интеерсно ми (ако не е тайна) какво търсиш, т.е. 2-3 стайно, къща, ново-старо и т.н., в кой квартал и на какви пари излиза - последното ми инфо (от купувач) е преди 2 (или пък станаха 3) години и ми е интересно сега каъв е пазара от първа ръка. Благодаря
                                Започнах с лудите ми фантазии, че за 55 000 - 60 000 може да се купи нормален 2-спален апартамент (дето го водят 3-стаен на днешно време). Но, на практика - под 70 000 Евро не съм попаднал на оферта, която да отговаря на определенито "нормален". За момента съм гледал Манастирски ливади (улица Пирин и некои от пресечните й, че нагоре ситуацията с асфалта, отстоянията и уличното осветление е доста сложна), Витоша (на Симеоновско шосе или на до 50 м. отстояние от него, поради сходство в неуредиците, споменати по-горе) и Редута.
                                При средна офертна цена за ново строителство от ок. 750/м2 в споменатите квартали (за 3-стайни апартаменти, че за по-малките е повече), на първо говорене, се сваля до 700 (при повечето, ама една луда баба на огледа обяви по-висока цена от офертата ). Още не сме стигнали до момента, в който се говори евентуално за предварително договори и покупки, но предполагам ще има допълнителни договорки.
                                Last edited by Pastir2; 26.09.2012, 12:31.

                                Коментар

                                Working...
                                X