IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Любо,не спекулирам.
    Усетих се,че не си човек,който се занимава с парцели.
    Потърси се тук
    http://www.gisvarna.com/
    надявам се,че коректно разбрах,че става дума за Варна.
    Колкото до тупика,предполагам,че е по-широк,но не искам да навлизам в подробности.
    Надявам се,че помогнах
    Поздрави

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
      Мине не мине и започвате да пишете смешки.
      Любо,пишеш,че искаш да намериш собственик на земя,видиш ли,защото не се появявал,ама защо да се появява изобщо там ?
      После пишеш,че искаш да купиш имота за жълти стотинки за да направиш детска площадка,нали се сещаш,че това е актив,който ще държиш.
      Сам признаваш,че имаш един пасив-актив или както решиш,защо ти е още един,риторично си задавам този въпрос,разбира се
      Както и да е,да не вземеш да се обидиш сега,просто се изумих от въпроса ти.
      Земята в строителни граници е доста скъпа в който и да е по-голям град в БГ.
      Парцела със сигурност е УПИ,има подходи не се съмнявай в това / можеш да го провериш в общината,като съсед /.
      Предполагам,че е частен имот,защото общинските,одавна се "приватизираха".В най-добрият случай е частен с някаква общинска част в него.
      УПИ-тата са скъпа работа и се съмнявам,че някой ще те очаква да му дадеш малко пари за да го продаде
      ПП:чакай,че забравих най-смешното,човека не знаел,че е собственик
      Това уби рибата
      Поздрави
      Ми не знам кое толкова те учудва. Какво толкова учудващо има в това, някой да иска да провери съседен парцел на кой е собственост?

      В общи линии само спекулираш - да не се обидиш
      Аз просто искам да намеря собственика - пък дали той ще продаде, дали ще иска много или ще се окаже, че собственикът е починал и има 5-ма наследници, които са съгласни и за по-евтино да продадат? Един Господ знае.
      Относно подхода - ами аз живея тук, не ти, така, че знам. Ако си прочел писах, че имам и скицата с парцелите и номерата и там е както е в действителност. Подхода към парцела отзат е една пътека около 1,5-2м широка и 40-50м дълга, като от двете страни са други дворове с къщи.
      Никъде не съм казал че няма подход, а че подходът е неподходящ за парцел, където ще се строи евентуално коопереация.
      Все пак благодаря за мнението.
      Поздрави и наздраве!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
        Ми аз за това искам да намеря собственика, да питам какви пари иска. Пък може да се окаже, че има собственик, който не знае, че е собственик...

        А пък за испанеца и гърка - напълно вярявам - работата е там, че те са такива хора, че може да се окаже, че след 20г никой от техните родственици не знае за този парцел. А понеже е с фирма (юл), тя фирмата може и да е фалирала. Пък ти може и да се поинтересуваш - да разучиш тази фирма, как, що е, и по някое време може да се окаже да са съгласни да ти я продадат за жълти стотинки. Ти обаче си знаеш домашното - проверяваш статута и задълженията. Иначе не виждам смисъл да държат активи, които носят само пасиви - както и в моя случай. Ако има раздвижване при теб сподели, ако нещо стане при мен и аз ще споделя опита. Не е хубаво да оставяме тази наша хубава земя безстопанствена и то точно пред нашите врати.
        Добре, ще е интересно да направим подобни проверки и какви са възможностите.
        Задната граница на моя парцел има периметър от около 3м. зад който наскоро построиха нова кооперация, а останалите 11 метра граничат с празния все още на гръка и испанеца. Техническия ръководител на наскоро построената кооперация ми сподели, че искали заедно с онези собственици да строят, но нещо не се били разбрали.
        Що се отнася до този пред мен , съседи които живеят от много години там казват, че собствениците много отдавна са в Америка и никой не може да ги открие.
        Аз обаче ще направя опити, щото твоят казус ме заинтригува.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
          Ми аз за това искам да намеря собственика, да питам какви пари иска. Пък може да се окаже, че има собственик, който не знае, че е собственик...

          А пък за испанеца и гърка - напълно вярявам - работата е там, че те са такива хора, че може да се окаже, че след 20г никой от техните родственици не знае за този парцел. А понеже е с фирма (юл), тя фирмата може и да е фалирала. Пък ти може и да се поинтересуваш - да разучиш тази фирма, как, що е, и по някое време може да се окаже да са съгласни да ти я продадат за жълти стотинки. Ти обаче си знаеш домашното - проверяваш статута и задълженията. Иначе не виждам смисъл да държат активи, които носят само пасиви - както и в моя случай. Ако има раздвижване при теб сподели, ако нещо стане при мен и аз ще споделя опита. Не е хубаво да оставяме тази наша хубава земя безстопанствена и то точно пред нашите врати.
          Мине не мине и започвате да пишете смешки.
          Любо,пишеш,че искаш да намериш собственик на земя,видиш ли,защото не се появявал,ама защо да се появява изобщо там ?
          После пишеш,че искаш да купиш имота за жълти стотинки за да направиш детска площадка,нали се сещаш,че това е актив,който ще държиш.
          Сам признаваш,че имаш един пасив-актив или както решиш,защо ти е още един,риторично си задавам този въпрос,разбира се
          Както и да е,да не вземеш да се обидиш сега,просто се изумих от въпроса ти.
          Земята в строителни граници е доста скъпа в който и да е по-голям град в БГ.
          Парцела със сигурност е УПИ,има подходи не се съмнявай в това / можеш да го провериш в общината,като съсед /.
          Предполагам,че е частен имот,защото общинските,одавна се "приватизираха".В най-добрият случай е частен с някаква общинска част в него.
          УПИ-тата са скъпа работа и се съмнявам,че някой ще те очаква да му дадеш малко пари за да го продаде
          ПП:чакай,че забравих най-смешното,човека не знаел,че е собственик
          Това уби рибата
          Поздрави
          Last edited by Dury; 30.11.2013, 17:02.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
            Малко налудничаво ми се вижда да дадеш луди пари за да правиш детска площадка!
            Зад и пред мой имот има празни парцели, мислил съм си този отпред да го усвоим някак си с други двама съседи отсреща, този отзад да си насадя зеленчуци примерно или да го използвам за нещо временно, но знам, че този отзад е невъзможно да го купя, щото един грък и един испанец преди 5 години на пика дадоха 250 000 евра за само за едни 300м2 от него за да го окрупнят. Представям си за колко биха се разделили с целия.
            Ми аз за това искам да намеря собственика, да питам какви пари иска. Пък може да се окаже, че има собственик, който не знае, че е собственик...

            А пък за испанеца и гърка - напълно вярявам - работата е там, че те са такива хора, че може да се окаже, че след 20г никой от техните родственици не знае за този парцел. А понеже е с фирма (юл), тя фирмата може и да е фалирала. Пък ти може и да се поинтересуваш - да разучиш тази фирма, как, що е, и по някое време може да се окаже да са съгласни да ти я продадат за жълти стотинки. Ти обаче си знаеш домашното - проверяваш статута и задълженията. Иначе не виждам смисъл да държат активи, които носят само пасиви - както и в моя случай. Ако има раздвижване при теб сподели, ако нещо стане при мен и аз ще споделя опита. Не е хубаво да оставяме тази наша хубава земя безстопанствена и то точно пред нашите врати.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
              Имам впредвид, че парцела не е толкова апетитен - поради това, че е затворен.
              Пък той ако беше апетитен - те акулите досега да са го надушили. Аз живея тук от повече от година, сградата е построена 2008. За това време - никакъв интерес към парцела - за мен това означава, че не е много апетитен и за това питам де. То ако има големи акули, аз няма да се хвърлям в локва с акули, освен ако Мечо не помогне с Лъва - той лъва е котка, котката обича рибка...
              Малко налудничаво ми се вижда да дадеш луди пари за да правиш детска площадка!
              Зад и пред мой имот има празни парцели, мислил съм си този отпред да го усвоим някак си с други двама съседи отсреща, този отзад да си насадя зеленчуци примерно или да го използвам за нещо временно, но знам, че този отзад е невъзможно да го купя, щото един грък и един испанец преди 5 години на пика дадоха 250 000 евра за само за едни 300м2 от него за да го окрупнят. Представям си за колко биха се разделили с целия.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                колкото до това, че имота е "затворен", това не е проблем.
                П.П. Не пия уиски
                Имам впредвид, че парцела не е толкова апетитен - поради това, че е затворен.
                Пък той ако беше апетитен - те акулите досега да са го надушили. Аз живея тук от повече от година, сградата е построена 2008. За това време - никакъв интерес към парцела - за мен това означава, че не е много апетитен и за това питам де. То ако има големи акули, аз няма да се хвърлям в локва с акули, освен ако Мечо не помогне с Лъва - той лъва е котка, котката обича рибка...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                  Аз имам скица, имам и номерата на съседните парцели, включително и този, който е "изоставен".
                  Ама това са само номера, какво да правя с нещо от рода на 401.11.201.332? Има кадастриални номера, ама няма имена?!?!
                  Относно апетита - според мен не е апетитен имот/земя - защото е ограден отвсякъде с парцели, достъпа е труден, демек строителство - не. Гледка - не. То си е земя оградена от всички страни с къщи и нашия блок.
                  Значи отиваш в кадастъра и питаш на кого е съседния имот. При добро желание могат да ти дадат справка. Обясняваш, че има сграда, която се руши и търсиш собственика.
                  Друг, който може да ти даде информация е фирмата , която поддържа цифровия модел на землището - те могат по кадастрален номер на имот да изкарат собственика.
                  колкото до това, че имота е "затворен", това не е проблем.
                  Общината е длъжна да осигури сервитутно право на достъп до всеки имот.

                  П.П. Не пия уиски
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                    Ако парцелът ти граничи с имота, който те интересува, най-лесния начин е да отидеш до Агенцията по кадастър и да поискаш да издадат скица на твоя имот. В нея ще фигурират съседните кадастрални номера със собствениците им.
                    Другият начин е да прибегнеш до услугите на общината
                    Пускаш уведомление, че в съседен имот има опасна постройка и те са длъжни да издирят собственика, да му възложат укрепването или събарянето й и да ти отговорят да предприетите действия. Но това е нож с две остриета - ако парцела е апетитен, може да възникнат ИНТЕРЕСИ и от други лица
                    Аз имам скица, имам и номерата на съседните парцели, включително и този, който е "изоставен".
                    Ама това са само номера, какво да правя с нещо от рода на 401.11.201.332? Има кадастриални номера, ама няма имена?!?!
                    Относно апетита - според мен не е апетитен имот/земя - защото е ограден отвсякъде с парцели, достъпа е труден, демек строителство - не. Гледка - не. То си е земя оградена от всички страни с къщи и нашия блок.

                    П.П. Това за уведомлението до общината ми изглежда много полезно. За много причини.
                    Last edited by luboil; 30.11.2013, 12:53.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                      Добър ден,

                      Имам едно запитване.

                      Към задния ни двор има парцел, към половин декар, изоставен. Той е вътрешен, така, че е ограден отвсякъде, достъпа е с една пътека между два парцела (там си има къщи).
                      Живея повече от година тук, питах наоколо комшиите и в блока и в къщите наоколо - никой не знае собственика на парцела (в него има една полусъборена едноетажна,едностайна постройка с покрив и комин). За повече от година не съм виждал човек там.
                      Та въпросът ми е - мога ли да намеря собственика и как, какви са статусите на земята - има ли изоставена, без собственик и т.н. - та идеята ми е ако може да намеря собственика/ците и да я купя земята и да направя детска зелена площадка там - разбира се най-тънко защото освен да строя площадки трябва и да гледам и храня децата си.
                      Имаше някаква тема тука наскоро за питане за изоставени парцели - нещо подобно, ама не мога да я намеря.

                      Особено очаквам бай Грую да си каже професионалното мнение, щото ако стане - има едно гостуване у нас с гледка - море и детска площадка и разбира се един чивас по дърт от него!!
                      Сериозно...
                      Ако парцелът ти граничи с имота, който те интересува, най-лесния начин е да отидеш до Агенцията по кадастър и да поискаш да издадат скица на твоя имот. В нея ще фигурират съседните кадастрални номера със собствениците им.
                      Другият начин е да прибегнеш до услугите на общината
                      Пускаш уведомление, че в съседен имот има опасна постройка и те са длъжни да издирят собственика, да му възложат укрепването или събарянето й и да ти отговорят да предприетите действия. Но това е нож с две остриета - ако парцела е апетитен, може да възникнат ИНТЕРЕСИ и от други лица
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Добър ден,

                        Имам едно запитване.

                        Към задния ни двор има парцел, към половин декар, изоставен. Той е вътрешен, така, че е ограден отвсякъде, достъпа е с една пътека между два парцела (там си има къщи).
                        Живея повече от година тук, питах наоколо комшиите и в блока и в къщите наоколо - никой не знае собственика на парцела (в него има една полусъборена едноетажна,едностайна постройка с покрив и комин). За повече от година не съм виждал човек там.
                        Та въпросът ми е - мога ли да намеря собственика и как, какви са статусите на земята - има ли изоставена, без собственик и т.н. - та идеята ми е ако може да намеря собственика/ците и да я купя земята и да направя детска зелена площадка там - разбира се най-тънко защото освен да строя площадки трябва и да гледам и храня децата си.
                        Имаше някаква тема тука наскоро за питане за изоставени парцели - нещо подобно, ама не мога да я намеря.

                        Особено очаквам бай Грую да си каже професионалното мнение, щото ако стане - има едно гостуване у нас с гледка - море и детска площадка и разбира се един чивас по дърт от него!!
                        Сериозно...

                        Коментар


                        • Домакинствата в България дължаха жилищни кредити на банковата й система:
                          1)
                          - в края на 2007г. на стойност 5,890,143 хил. лв.
                          - в края на октомври 2008г. на стойност 8,028,089 хил. лв.
                          Тоест за съжаление за 10 месеца имаше увеличение от над 2.1 МИЛИАРДА лв.
                          2)
                          - в края на 2012г. на стойност 9,441,757 хил. лв.
                          - в края на октомври 2013г. на стойност 9,334,321 хил. лв.
                          Тоест за щастие за 10 месеца имаше спад от над 107 МИЛИОНА лв.


                          Чeстито!





                          http://www.bnb.bg/BankSupervision/index.htm

                          Коментар


                          • Домакинствата в Еврозоната дължаха жилищни кредити:
                            1)
                            - в края на 2005г. бяха на стойност 2,918,623 милиона евро
                            - в края на октомври 2006г. бяха на стойност 3,171,080 милиона евро
                            Тоест за 10 месеца тогава имаше увеличение от над 252 МИЛИАРДА евро.
                            2)
                            - в края на 2012г. бяха на стойност 3,830,924 милиона евро
                            - в края на октомври 2013г. бяха на стойност 3,854,142 милиона евро
                            Тоест за 10 месеца тази година имаше увеличение с по-малко от 24 МИЛИАРДА евро.


                            Честито!





                            http://sdw.ecb.europa.eu/browse.do?node=2018773

                            Коментар


                            • Нов дом излиза по-евтино от кола на старо

                              Да си купиш дом може да излезе по-евтино отколкото кола на старо. Къщите в селата около големите градове поевтиняха с близо 50 на сто. Сред топпредложенията са запазени постройки, които се продават за 3500 лв. и 7000 лв., показа проверка на „Новинар”. За сравнение малък автомобил от 2009 г. може да се купи за 8 790 лв. Причината за драстичния спад в цената на имотите в селата е слабото търсене, обясниха брокери. В момента масово се продават къщи край Велико Търново. Намалението в стойностите им е до 37 на сто. Едноетажна реновирана къща с двор от близо 3 дка в село Кавлак може да се купи за 5000 евро вместо за 8000 евро. В село Михалци пък продават постройка в чудесно състояние за 6000 евро. Стара двуетажна вила в село Балканци излиза 4090 евро. Сред най-евтините предложения е тухлена къща на един етаж в добричкото село Росица, която е обявена за продажба за скромната сума от 3500 лв. За двойно повече пари може да се купи двуетажна постройка в бургарското село Войника. Апетитна е и офертата за къща в монтанско село, която разполага с лятна кухня и гараж. Имотът се състои от нова и стара постройка, намира се в близост до жп гарата и автобусна спирка на линията Монтана-Лом. Цената е 5369 евро, като собствениците са склонни да направят отстъпка. "Въпреки възможността да се сдобият с нов дом на рекордно ниска цена, хората предпочитат да отделят повече пари и да си купят жилище в голям град, отколкото на село. Трудното намиране на работа и скучният живот в запустелите населени места отблъскват хората", обясниха брокери. Междувременно анализатори обявиха, че най-търсените жилищни имоти са тристайните апартаменти в София. Според експертите най-честите купувачи са мъже на около 35 години с 2000 лв. заплата. Пазарът на бизнес площи също остава стабилен, коментираха брокери. При офисите дори се забелязва недостиг на терени в първокласния сегмент.

                              Прочети повече на: http://www.novini.bg/news/168300-%D0...%80%D0%BE.html
                              Да бъде благословен българският Ян Палах (Д-р. Н.Черкезов) - за усмиването на SCI с коментарите си.

                              Коментар


                              • Абсолютно правилно!
                                Манталитета на едните и на другите е каренно различен. Не можеш да сравняваш / в общия случай / пенсии, лентяи шапкари и безработни / с хора, които знаят цената на парите.

                                Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                                Абсолютно съгласен.
                                В нашата кооперация (ново строителство с АКТ 16 от миналата година) има 15 апартамента и всички с изключение на един тарикат - адвокат, който държи апартамента празен и поради това не желае да плаща повече от 1/2 членски внос, си плащат чинно не само членския внос, но и пари за допълнителни ремонти и довършителни работи. Членският внос е 25 лв. на апартамент на месец, допълнително събрахме още по 200 лева и никой не прорева. А парите са за "глезотийки" - гранитогрес пред входа, декоративни первази и прочие. В панеляка не можеш да събереш и 5 лв на семейство членски внос, камо ли някакви допълнителни средства. Та идеята ми е, че когато човек се е ръснал сума си пари, в общия случай и с ипотечен кредит, гледа на имота си по един начин, а когато го е получил на ведомствен начала от Кремиковци/БДЖ/Войската/МВР преди 30 години - по съвсем друг. И когато в блока мнозинството хора са от първия тип, нещата се случват, а когато са от втория - всичко се проваля. Между другото, това за панелите важи с почти същата сила и за старите тухлени сгради. Затова за мен лично новото строителство е без алтернатива.
                                Last edited by Avalaon; 26.11.2013, 23:03.

                                Коментар

                                Working...
                                X