IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Avalaon Разгледай мнение
    Точно тоталната липса на мобилност съсипва младите, пък и старите. Свикнали са да излизат извън града си само лятото на море или планина.
    Ако трябва ще се обезлюди напълно един град, щом няма какво да даде на хората. Така се раждат и умират населените места, пък и държавите.
    Имам познати в други държави, за които е нормално, например, да бият над 350 км. път ,за да вземат допълнително дежурство през почивните дни. Или да хване самолета от Полша до Англия , за да поеме извънредна смяна, която англичаните не искат, защото искат да почиват. Разбира се, парите си заслужават. Но това е образ на живот. В тесногръда и малка България, разстояние над 30 км. е плашещо за хората.
    Toва не е проблем и в Бг - естествено, при наличието на добре платени работни места.
    Работещите в "Марица- Изток" пропътуват по 100-на километра и сега. Когато Варна и околностите й (Белослав, Девня, Повеляново, Езерово, Синдел) са били все още индустриализирани, хората ежедневно са пътували от Варна или към нея, с влак и служебни графици.

    Коментар


    • Чета ви и какво да ви кажа?

      Ами всички мислим по един начин. Е тогава защо е такова дереджето в БГ????

      Мога да ви кажа от личен опит, че един кадърен работник, който заслужава западна заплата, един път като влезе в системата наречена работа при български работодател - за 1 година от много перспективен и работлив е вече претопен и станал един от многото мърлячи.
      Обратно - ако има един свестен работодател, който да иска да дава западни заплати - е те тогава нашите работници ще му ебат мамата за 1 година.

      В БГ да се срещнат разбиращ работодател и знаещ и можещ работник - 6-ца от тотото.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Дядо Мечо Разгледай мнение
        Е аз какво казвам? Бездруго повечето ми роднини (включително родители) работят (съответно се пенсионираха) навън.
        И ще повторя- който работи за 300 лв. тук е пълен идиот и малоумник и напълно си заслужава съдбата.
        Правилно. Нещо сме се изгубили в превода. И аз да го повторя, че да не се загуби по линията.

        "Който работи за 300 лв. тук е пълен идиот и малоумник и напълно си заслужава съдбата."

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bones57 Разгледай мнение


          Аз самия работя извън БГ, че и хляб давам на чужденци, но няма как да не пална като чуя подобни малоумни твърдения. А тея идиоти дето бачкат за по 300 лв. са обикновенно твоите родители и роднини, тъй че евалата.....разбираме я всички материята, ама пак не се получава нещо, а.....
          Е аз какво казвам? Бездруго повечето ми роднини (включително родители) работят (съответно се пенсионираха) навън.
          И ще повторя- който работи за 300 лв. тук е пълен идиот и малоумник и напълно си заслужава съдбата.

          Коментар


          • Аз също съм на мнение че за 300 кинта никой не бива да работи.По добре циганин социално слаб и телк.Докато малоумната държава не се сети да се оправи с разни чекиджии бизнесмени.Не плаща заплата фалит и отича у канало.Затвор за дългове.Разпродават му дори насраните гащи и в панделата

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Дядо Мечо Разгледай мнение
              Е що палиш сега? Каквото заслужаваме, това ни се случва. Ти какво очакваш? Като има идиоти дето са склонни да бачкат за по 300 лв. що трябва да им се дава повече... Пък и вече ти казаха, като не ни харесва- терминал 2.


              Аз самия работя извън БГ, че и хляб давам на чужденци, но няма как да не пална като чуя подобни малоумни твърдения. А тея идиоти дето бачкат за по 300 лв. са обикновенно твоите родители и роднини, тъй че евалата.....разбираме я всички материята, ама пак не се получава нещо, а.....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bones57 Разгледай мнение
                И като минат 30 - 50 - 100 км. в тесногръда БГ, какво ще открия тесногръдите БГ работотърсачи??? Златния грал на добре платената работа или като се чукнат у челото и извадят квартира, път и храна ще се окаже, че е по-добре да опъват за 300 по родните места??? Ако изобщо има работа! Ама такава НЯМА.

                И тея приказки за мързеливците дето не работели за по 300 лв. може да се родят единствено в простата глава на един типичен БГ "бизнесмен", който поради липса на качества и инициатива върти "бизнес" колкото да си издържа собствения си гъз, тоя на семейството и любовницата. Работника разбира се заслужава около 300 - 400 и трябва да целува ръка, когато му се дават. А пък тея 300 лв. като ги набие щастливеца в икономиката, ЕЛА ДА ГЛЕДАШ всеобщо развитие и цъфтеж. ЕТО ЗАТОВА се на това дереже и все по-зле ще става. Прости хора, слаба държава!
                Е що палиш сега? Каквото заслужаваме, това ни се случва. Ти какво очакваш? Като има идиоти дето са склонни да бачкат за по 300 лв. що трябва да им се дава повече... Пък и вече ти казаха, като не ни харесва- терминал 2.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Avalaon Разгледай мнение
                  Точно тоталната липса на мобилност съсипва младите, пък и старите. Свикнали са да излизат извън града си само лятото на море или планина.
                  Ако трябва ще се обезлюди напълно един град, щом няма какво да даде на хората. Така се раждат и умират населените места, пък и държавите.
                  Имам познати в други държави, за които е нормално, например, да бият над 350 км. път ,за да вземат допълнително дежурство през почивните дни. Или да хване самолета от Полша до Англия , за да поеме извънредна смяна, която англичаните не искат, защото искат да почиват. Разбира се, парите си заслужават. Но това е образ на живот. В тесногръда и малка България, разстояние над 30 км. е плашещо за хората.
                  Бе ти не твърдеше ли преди време тука че в Плевен било пълно с работа за 800-900 кинта чисто и само мърлячите не можели да си намерят

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Avalaon Разгледай мнение
                    Точно тоталната липса на мобилност съсипва младите, пък и старите. Свикнали са да излизат извън гарада си само лятото на море или планина.
                    Ако трябва ще се обезлюди напълно един град, щом няма какво да даде на хората. Така се раждат и умират населените места, пък и държавите.
                    Имам познати в други държави, за които е нормално, например, да бият над 350 км. път ,за да вземат допълнително дежурство през почивните дни. Или да хване самолета от Полша до Англия , за да поеме извънредна смяна, която англичаните не искат, защото искат да почиват. Разбира се, парите си заслужават. Но това е образ на живот. В тесногръда и малка България, разстояние над 30 км. е плашещо за хората.
                    И като минат 30 - 50 - 100 км. в тесногръда БГ, какво ще открия тесногръдите БГ работотърсачи??? Златния грал на добре платената работа или като се чукнат у челото и извадят квартира, път и храна ще се окаже, че е по-добре да опъват за 300 по родните места??? Ако изобщо има работа! Ама такава НЯМА.

                    И тея приказки за мързеливците дето не работели за по 300 лв. може да се родят единствено в простата глава на един типичен БГ "бизнесмен", който поради липса на качества и инициатива върти "бизнес" колкото да си издържа собствения си гъз, тоя на семейството и любовницата. Работника разбира се заслужава около 300 - 400 и трябва да целува ръка, когато му се дават. А пък тея 300 лв. като ги набие щастливеца в икономиката, ЕЛА ДА ГЛЕДАШ всеобщо развитие и цъфтеж. ЕТО ЗАТОВА се на това дереже и все по-зле ще става. Прости хора, слаба държава!

                    Коментар


                    • Точно тоталната липса на мобилност съсипва младите, пък и старите. Свикнали са да излизат извън града си само лятото на море или планина.
                      Ако трябва ще се обезлюди напълно един град, щом няма какво да даде на хората. Така се раждат и умират населените места, пък и държавите.
                      Имам познати в други държави, за които е нормално, например, да бият над 350 км. път ,за да вземат допълнително дежурство през почивните дни. Или да хване самолета от Полша до Англия , за да поеме извънредна смяна, която англичаните не искат, защото искат да почиват. Разбира се, парите си заслужават. Но това е образ на живот. В тесногръда и малка България, разстояние над 30 км. е плашещо за хората.
                      Last edited by Avalaon; 09.02.2014, 17:53.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                        всичко което пишеше е така, но не взимаш под внимание, че не им се работи

                        има достатъчно земя която да ги изхранва, но предпочитат да пият по цял ден вместо да се погрижат за прехрана

                        забравяш да споменеш, че основна причина за разводите са алкохолизма в региона

                        просто там за "замесени" хора от различно тесто, с различни ценности и разбирания за живота
                        Не знам в детайли първопричините за това, което става там. Сигурно си прав. Но това е картината, която видях, а и още доста неща.
                        Бях и в още един град наблизо - Белоградчик. Там картината е още по-мрачна, а самото градче е хубаво, в много красива местност. Там работи общината, полицията, пощата, няколко магазинчета, две бензиностанции и хотел и няколко къщи за гости. Половината население вече е ромско, изцяло на помощи. Там ме учуди следното: получават 280 лева за 4-часов работен ден, който се състои в метене на улиците или някаква подобна работа, но основно в подпиране на метлите, цигари и кафета. Странно......В същото време ако се намери работа, тя е до 300 на месец. Т.е., там никой не търси работа, тя е по-неизгодна от помощите! Странна политика на самата община.....може би някой си отглежда електорат?
                        Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Avalaon Разгледай мнение
                          Честно казано, си мисля, че не си е намерил работа само този , койно не е искал.
                          Дали в същият град, дали в друг, дали в чужбина..... Избор и варианти винаги има. Стига да искаш. Много пъти съм наблюдавал един психологически феномен, който не мога да възприема - " да не съм луд да му работя за 300 лева / тук цифрата е произволна /. Ще го правя богат тоя, па той ще ми дава стотинки. По-добре вкъщи, отколкото да се унижавам .". Това е израз, който съм чувал много пъти, разбира се, в различни вариации, но същината си остава.
                          Та така.....за жалост.
                          Не дръж на тези остарели клишета. Ако още има такива, те избиват комплекси. Смачкани са, прости са, но те са огледало на държавата, на обществото.....такова мислене им вменено с годините. И 1/3 от населението вече е напуснало града. Може би всички трябва да избягат?.....
                          А масовия размер на заплатите е наистина между 200 и 300 лева там. И то ако изобщо се намери работа.
                          Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
                            Те гладуват! Никой не седи по кафенетата! Помощи получават основно циганите. Или приеми за чиста монета това, което казвам, или продължавай да вярваш на НСИ и всякакви телевизионни "новини". Видях още нещо, което и аз трудно приех....видях деца, българчета , във видинско училище, които не изглеждаха добре, слаби, с кръгове под очите, някои залитаха като ходят. Попитах един учител дали са надрусани. И знаеш ли какво ми отговори?....Гладни са!!!...Някои не ядат повече от това, което им се дава на ден в училището, а то е храна за 1.50 на ден. Или двамата им родители са без работа, или единия....на повечето семействата са разделени, както вече казах......
                            За тази повсеместна трагедия няма да чуеш от екрана!Там, в тоя район чрез идиотска приватизация през годините са унищожени над 20 000 работни места. Къде да работят? В София ли?....

                            Специално в област Видин има шоков демографски колапс:
                            1)
                            - в края на 2012г. пенсионерите в България бяха 37.1% от населението на възраст над 19 години
                            2)
                            - в края на 2012г. пенсионерите в област Видин бяха 45.5% от населението на възраст над 19 години


                            http://www.noi.bg/aboutbg/st

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
                              Те гладуват! Никой не седи по кафенетата! Помощи получават основно циганите. Или приеми за чиста монета това, което казвам, или продължавай да вярваш на НСИ и всякакви телевизионни "новини". Видях още нещо, което и аз трудно приех....видях деца, българчета , във видинско училище, които не изглеждаха добре, слаби, с кръгове под очите, някои залитаха като ходят. Попитах един учител дали са надрусани. И знаеш ли какво ми отговори?....Гладни са!!!...Някои не ядат повече от това, което им се дава на ден в училището, а то е храна за 1.50 на ден. Или двамата им родители са без работа, или единия....на повечето семействата са разделени, както вече казах......
                              За тази повсеместна трагедия няма да чуеш от екрана!Там, в тоя район чрез идиотска приватизация през годините са унищожени над 20 000 работни места. Къде да работят? В София ли?....
                              всичко което пишеше е така, но не взимаш под внимание, че не им се работи

                              има достатъчно земя която да ги изхранва, но предпочитат да пият по цял ден вместо да се погрижат за прехрана

                              забравяш да споменеш, че основна причина за разводите са алкохолизма в региона

                              просто там за "замесени" хора от различно тесто, с различни ценности и разбирания за живота
                              fuск the bеаr - give me the bееr

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
                                Те гладуват! Никой не седи по кафенетата! Помощи получават основно циганите. Или приеми за чиста монета това, което казвам, или продължавай да вярваш на НСИ и всякакви телевизионни "новини". Видях още нещо, което и аз трудно приех....видях деца, българчета , във видинско училище, които не изглеждаха добре, слаби, с кръгове под очите, някои залитаха като ходят. Попитах един учител дали са надрусани. И знаеш ли какво ми отговори?....Гладни са!!!...Някои не ядат повече от това, което им се дава на ден в училището, а то е храна за 1.50 на ден. Или двамата им родители са без работа, или единия....на повечето семействата са разделени, както вече казах......
                                За тази повсеместна трагедия няма да чуеш от екрана!Там, в тоя район чрез идиотска приватизация през годините са унищожени над 20 000 работни места. Къде да работят? В София ли?....
                                Честно казано, си мисля, че не си е намерил работа само този , койно не е искал.
                                Дали в същият град, дали в друг, дали в чужбина..... Избор и варианти винаги има. Стига да искаш. Много пъти съм наблюдавал един психологически феномен, който не мога да възприема - " да не съм луд да му работя за 300 лева / тук цифрата е произволна /. Ще го правя богат тоя, па той ще ми дава стотинки. По-добре вкъщи, отколкото да се унижавам .". Това е израз, който съм чувал много пъти, разбира се, в различни вариации, но същината си остава.
                                Та така.....за жалост.

                                Коментар

                                Working...
                                X