IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    И аз това виждам,още малко има да се счупи пазара.
    Здравейте,
    НИ са пред армагедон, според мен. Имаме продължаващо да застарява население, имаме 2,5млн. кв.м. ново строителство излизащо 2021г., имаме масов спад на интереса към апартаменти и пренасочване на вниманието към къщи около големите населени места, имаме масово спад на наемите и много имоти останали без наематели, има и цели браншове - туризъм, ресторантьори, артисти, певци и танцьори, магазини и заведения (в моловете), отчасти транспорт и др. със замразени или намалелели приходи - нима тези хора нямат ипотеки или до сега не са били търсещи/предлагащи НИ? Наблюдаваме пълен крах на получаващите приходи "инвеститори" през AirBNB и подобни схеми. Имаме и сериозно надценяване на имотите спрямо приходите които реализират(цена/наем), П/Ето отдавна е над 15. И единственото, което крепи цената са уникално ниските лихви, но до кога ли - банките вече завишава полека изискванията

    ето и какво очакват в една от големите агенции:

    През 2020 година само за територията на гр. София са издадени разрешения за строителство на жилищни сгради за около 900 000 кв.м площ. За страната новите разрешения за строеж са над 2,5 милиона кв.м жилищна площ. Това ни дава основание да смятаме, че на пазара предстои да излезе голямо количество имоти, без купувачи за тях.
    Last edited by tony1975; 24.01.2021, 16:02.

    Коментар


    • Мда, съвсем малко.
      До следващата нова тема

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

        Когато пчне и да се купува на 15% от цената ще се съглася.
        Още малко...време не остана

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение
          Понижението е вече факт- масово се говори за 10 процента отстъпка от офертната цена.
          Когато пчне и да се купува на 15% от цената ще се съглася.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение
            Понижението е вече факт- масово се говори за 10 процента отстъпка от офертната цена.
            И аз това виждам,още малко има да се счупи пазара.

            Коментар


            • Понижението е вече факт- масово се говори за 10 процента отстъпка от офертната цена.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение
                Сурганьето предстои.
                Мажете ските.
                А дано ама на дали

                Коментар


                • Първоначално изпратено от megamind Разгледай мнение

                  Абе' знам' че чекаш от 10 години...за съжаление не ти е БФБ-то' тук беше млад на 25' сега си на 35' горчи ли дъвката?
                  Многознайко.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение
                    Сурганьето предстои.
                    Мажете ските.
                    Абе' знам' че чекаш от 10 години...за съжаление не ти е БФБ-то' тук беше млад на 25' сега си на 35' горчи ли дъвката?

                    Коментар


                    • Сурганьето предстои.
                      Мажете ските.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                        Я да изкараме и тази тема отгоре, че да не я забършат и нея по грешка
                        Нека, нека, сега с обезглавена тема за поскъпването да видим колко суеци ще се вредят на Монтански цени в София.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                          Я да изкараме и тази тема отгоре, че да не я забършат и нея по грешка
                          Тя трябва да се обедини с темата за бисерите и вицовете' толкова невъзможно е понижението в Столицата)

                          Коментар


                          • Я да изкараме и тази тема отгоре, че да не я забършат и нея по грешка

                            Коментар


                            • Здрасти, банда! Малко тихо ми изглежда тук. Само аз ли си мисля, че вече е време за леки понижения? Днес гледах обяви за София и малко се стреснах от цените. Смятах през 10 годишни наеми, през 2 годишни средни заплати... все ми изглеждат надценени... Какви сметки ползвате вие, за да определите какви са цените?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                                много са така. Гледам ги от обяви в Имот се прехвърлят на ЧСИ сайта. Сещайте се сами ...

                                Коментар

                                Working...
                                X