IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
    Те гладуват! Никой не седи по кафенетата! Помощи получават основно циганите. Или приеми за чиста монета това, което казвам, или продължавай да вярваш на НСИ и всякакви телевизионни "новини". Видях още нещо, което и аз трудно приех....видях деца, българчета , във видинско училище, които не изглеждаха добре, слаби, с кръгове под очите, някои залитаха като ходят. Попитах един учител дали са надрусани. И знаеш ли какво ми отговори?....Гладни са!!!...Някои не ядат повече от това, което им се дава на ден в училището, а то е храна за 1.50 на ден. Или двамата им родители са без работа, или единия....на повечето семействата са разделени, както вече казах......
    За тази повсеместна трагедия няма да чуеш от екрана!Там, в тоя район чрез идиотска приватизация през годините са унищожени над 20 000 работни места. Къде да работят? В София ли?....

    Специално в област Видин има шоков демографски колапс:
    1)
    - в края на 2012г. пенсионерите в България бяха 37.1% от населението на възраст над 19 години
    2)
    - в края на 2012г. пенсионерите в област Видин бяха 45.5% от населението на възраст над 19 години


    http://www.noi.bg/aboutbg/st

    Коментар


    • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
      Те гладуват! Никой не седи по кафенетата! Помощи получават основно циганите. Или приеми за чиста монета това, което казвам, или продължавай да вярваш на НСИ и всякакви телевизионни "новини". Видях още нещо, което и аз трудно приех....видях деца, българчета , във видинско училище, които не изглеждаха добре, слаби, с кръгове под очите, някои залитаха като ходят. Попитах един учител дали са надрусани. И знаеш ли какво ми отговори?....Гладни са!!!...Някои не ядат повече от това, което им се дава на ден в училището, а то е храна за 1.50 на ден. Или двамата им родители са без работа, или единия....на повечето семействата са разделени, както вече казах......
      За тази повсеместна трагедия няма да чуеш от екрана!Там, в тоя район чрез идиотска приватизация през годините са унищожени над 20 000 работни места. Къде да работят? В София ли?....
      всичко което пишеше е така, но не взимаш под внимание, че не им се работи

      има достатъчно земя която да ги изхранва, но предпочитат да пият по цял ден вместо да се погрижат за прехрана

      забравяш да споменеш, че основна причина за разводите са алкохолизма в региона

      просто там за "замесени" хора от различно тесто, с различни ценности и разбирания за живота
      fuск the bеаr - give me the bееr

      Коментар


      • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
        Те гладуват! Никой не седи по кафенетата! Помощи получават основно циганите. Или приеми за чиста монета това, което казвам, или продължавай да вярваш на НСИ и всякакви телевизионни "новини". Видях още нещо, което и аз трудно приех....видях деца, българчета , във видинско училище, които не изглеждаха добре, слаби, с кръгове под очите, някои залитаха като ходят. Попитах един учител дали са надрусани. И знаеш ли какво ми отговори?....Гладни са!!!...Някои не ядат повече от това, което им се дава на ден в училището, а то е храна за 1.50 на ден. Или двамата им родители са без работа, или единия....на повечето семействата са разделени, както вече казах......
        За тази повсеместна трагедия няма да чуеш от екрана!Там, в тоя район чрез идиотска приватизация през годините са унищожени над 20 000 работни места. Къде да работят? В София ли?....
        Честно казано, си мисля, че не си е намерил работа само този , койно не е искал.
        Дали в същият град, дали в друг, дали в чужбина..... Избор и варианти винаги има. Стига да искаш. Много пъти съм наблюдавал един психологически феномен, който не мога да възприема - " да не съм луд да му работя за 300 лева / тук цифрата е произволна /. Ще го правя богат тоя, па той ще ми дава стотинки. По-добре вкъщи, отколкото да се унижавам .". Това е израз, който съм чувал много пъти, разбира се, в различни вариации, но същината си остава.
        Та така.....за жалост.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bones57 Разгледай мнение
          Да добавим и ордите, паразитиращи на гърба на малкото останали работещи "държавни служители", които произвеждат основно кафево и здраво подпират всеки, който дойде на власт с надеждата, че вечно ще могат да си клатят краката.

          Мога да говоря доста за т.нар. "бизнес" в БГ, но точно в най-важните сектори нямам право и дори съм подсъдим, ако го направя. Давам само жокер. Ебало си е майката и никакви спасителни планове и пр. дивотии не могат да подобрят положението.
          +++
          Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Avalaon Разгледай мнение
            Нищо не твърдя. Мислех , че ти можеш да се обосновеш с конкретни данни.
            Но, нали разбираш , че при над 50 % безработица и реалното дългово бреме в страната, вече всички да са изпукали от глад там. Друг вариант е да им се наливат пари просто ей така, защато си седят по къщите и по кафенетата. Ама от къде ?
            Те гладуват! Никой не седи по кафенетата! Помощи получават основно циганите. Или приеми за чиста монета това, което казвам, или продължавай да вярваш на НСИ и всякакви телевизионни "новини". Видях още нещо, което и аз трудно приех....видях деца, българчета , във видинско училище, които не изглеждаха добре, слаби, с кръгове под очите, някои залитаха като ходят. Попитах един учител дали са надрусани. И знаеш ли какво ми отговори?....Гладни са!!!...Някои не ядат повече от това, което им се дава на ден в училището, а то е храна за 1.50 на ден. Или двамата им родители са без работа, или единия....на повечето семействата са разделени, както вече казах......
            За тази повсеместна трагедия няма да чуеш от екрана!Там, в тоя район чрез идиотска приватизация през годините са унищожени над 20 000 работни места. Къде да работят? В София ли?....
            Last edited by darkside; 09.02.2014, 17:59.
            Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Avalaon Разгледай мнение
              Нищо не твърдя. Мислех , че ти можеш да се обосновеш с конкретни данни.
              Но, нали разбираш , че при над 50 % безработица и реалното дългово бреме в страната, вече всички да са изпукали от глад там. Друг вариант е да им се наливат пари просто ей така, защато си седят по къщите и по кафенетата. Ама от къде ?
              как от къде, бе, човек??

              има поне 1000 вида помощи които получават безработните

              предпочитат да не работят и да вегетират отколкото да отидат в друг град и да си намерят работа
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
                Района на Видин, Враца и Монтана. Ако ти твърдиш, че не е така, кажи ми източника си. Моят е реалния живот на улицата. Бях там няколко месеца и това са ми впечатленията. Забелязах още нещо в тоя район. Масово се развеждат сравнително млади семейства.
                Нищо не твърдя. Мислех , че ти можеш да се обосновеш с конкретни данни.
                Но, нали разбираш , че при над 50 % безработица и реалното дългово бреме в страната, вече всички да са изпукали от глад там. Друг вариант е да им се наливат пари просто ей така, защато си седят по къщите и по кафенетата. Ама от къде ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Avalaon Разгледай мнение
                  Къде например ?
                  Също така, моля, за източника на тази статистика.
                  Района на Видин, Враца и Монтана. Ако ти твърдиш, че не е така, кажи ми източника си. Моят е реалния живот на улицата. Бях там няколко месеца и това са ми впечатленията. Забелязах още нещо в тоя район. Масово се развеждат сравнително млади семейства.
                  Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

                  Коментар


                  • Да добавим и ордите, паразитиращи на гърба на малкото останали работещи "държавни служители", които произвеждат основно кафево и здраво подпират всеки, който дойде на власт с надеждата, че вечно ще могат да си клатят краката.

                    Мога да говоря доста за т.нар. "бизнес" в БГ, но точно в най-важните сектори нямам право и дори съм подсъдим, ако го направя. Давам само жокер. Ебало си е майката и никакви спасителни планове и пр. дивотии не могат да подобрят положението.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                      http://www.realestate.co.jp/en/forsale/view/214091
                      Теб не те слуша! Хайде сравни цената в евро мизернико!
                      Ти си бил наистина много зле!
                      това да посочиш в сайта най-евтината оферта може да го сравниш с най-евтината оферта в софия в който си пожелаеш сайт

                      ех, милиционерино, милиционерино...
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
                        Да, действително пропуснах тези фактори, а те са от огромно значение! Може да добавим и засиления поток на заминаващи от страната българи, решили да опитат да се реализират навън. Може да се отбележи, че възрастта на напускащите страната се е вдигнала, т.е. и хора на 50 и над 50-годишна възраст. Това е много показателно.
                        И къде ще ходят тия българи?Нали навсякъде ще има само програмисти и роботи?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                          Обсъждаме варианти без ексцесии. А ако утре удари едно земетресение от 9 по Рихтер и срине 90% от сградите в София (да не дава Господ!), цените на оцелелите и годни за обитаване апартаменти какви ще са?
                          Според мен най-лошото от кризата отмина. Спомнете си какви бяха масовите прогнози за Гърция и Еврозоната през 2008/2009-а: излизане (доброволно или доброзорно) на Гърция от Еврозоната и ЕС, разпад на Валутния съюз, разпад на ЕС, масови фалити на банки, масова бедност, хиперинфлация и какви ли още не страхотии. Нищо от това не се случи. Бавно, но постепенно нещата се връщат към нормален ход. Просто трябват още няколко години, 2-3 може би, както писах по-долу. Само се надявам, но не вярвам, банките и хората да си вземат поука от тая криза и за в бъдеще да не се движат само от сляпа алчност.
                          Е ти пък 9.Ми то 6,0- 6,5 е достатъчно за тая работа.Дано Господ е милостив към нас.
                          И мани цените на хапартаментите парцелите колко ще струват?И къде ще местим столицата?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                            + 1912

                            прибави и:

                            - демографската криза
                            - увеличение на ромското население

                            и нещата ще се наредят съвсем...
                            Да, действително пропуснах тези фактори, а те са от огромно значение! Може да добавим и засиления поток на заминаващи от страната българи, решили да опитат да се реализират навън. Може да се отбележи, че възрастта на напускащите страната се е вдигнала, т.е. и хора на 50 и над 50-годишна възраст. Това е много показателно.
                            Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Тази година ще е първата в която покачването на цените на имотите официално ще бъде регистрирано, това означава че след 7 години ще има пак някакъв спад т.е. 2021-2022 - следваща криза.
                              Нефта кво ще го правим?А инфлацията?Куги?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                                На тези, които се надяват да намалее безработицата - много поздрави. Трябва да свикнем с нива от минимум 10-12% следащите десетки години. И това ако държават-МАЙКА успее да възпре технологичния прогрес Защото само ако 10 програмистта се съберат на добра воля и с малко пари могат да доставят електронно правителство и изведнъж 50 хиляди канцеларски кариери ще са на критична точка. И това е на място където държавата има строг монопол. Коато тези хора останат без работа, няма да могат ни кредити да телят ни пари да харчат. Така че повишаване при сегашната система е абсурдно... освен ако въведат схемата с базовия доход и всеки горд гражданин на ЕС намира до пето число на месеца си в пощата чек за 100-200 евро.. След което може и кризата за тоалетна хартия от Венецуела да стигне и до Велинрад
                                Ми къф ти е проблема Лятос шъ ползвами листа от репеей и коприва а зимъс какалашки

                                Коментар

                                Working...
                                X