IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • По темата: Положително.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

      Ооооооо................Дурка............... имаш прогрес

      Но само преди 50 дена , друго пишеше............

      Движиш се със закъснение във времето............ Както , впрочем и 70 % от хората във форума...........

      Но не си най- зле........... Малко след трактористчето си ..... и доста преди Адролчо Тринайската.

      Ипотекарчето от Папурете пък , изобщо нЕма да е и разберало , като му звънне ЧСИ -то , Един път .......

      Защото ........... само '' пощальона звъни Два пъти ''
      Ти пък ! Кога съм писала,че имотите няма начин да падат ? Никога ! Пишех,че не виждам причина да го направят в даден момент и бях права
      Сега пиша,чакайте малко още е рано

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

        Много рано е още в момента няма пазар за имоти, а и този пазар е много муден.Чакай да видим колко дълбока и дълга ще е кризата.Колко човека ще засегне.Какви фирми ще засегне и колко. За сега няма смисъл да се гледа нищо още по-малко всеки ден
        Ооооооо................Дурка............... имаш прогрес

        Но само преди 50 дена , друго пишеше............

        Движиш се със закъснение във времето............ Както , впрочем и 70 % от хората във форума...........

        Но не си най- зле........... Малко след трактористчето си ..... и доста преди Адролчо Тринайската.

        Ипотекарчето от Папурете пък , изобщо нЕма да е и разберало , като му звънне ЧСИ -то , Един път .......

        Защото ........... само '' пощальона звъни Два пъти ''

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

          Ами то и без това има много необитаеми жилища.Според доклад на Световната банка необитаеми са 25 процента от жилищата в София.А този доклад е от 2013г.Оттогава са се увеличили.А и населението във възрастта да купува имоти 20-40 години е с 35 хиляди по-малко спрямо 2008г. А това във възрастта 10-24 години е с 60 хиляди по-малко спрямо 2000г.Същевременно има 300 хиляди души над 60 години.Голяма част ,от които ще освобождават имоти в следващите години.Така че демографската ситуация е зле,а пазара се поддържа от инвеститори в имоти.От тяхното поведение зависят и цените.
          Там вече вие по-добре знаете намеренията на такива хора.Аз съм възможно най-далеч от този манталитет.
          ​​​
          Е,нали човека ти написа,че има имоти и сега чака да купи още 2-3

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение

            За съжаление не съм такъв оптимист. Брой разрешения е едно, започнати жилища второ, недовършени трето и съвсем друга бира са с АКТ 16
            Аз пия бира:-))))
            Никога не бих загробил пари в нещо недовършено.

            Но дано се окажеш прав и цената на жилищата в Сф да се срине за известно време.
            Ами то и без това има много необитаеми жилища.Според доклад на Световната банка необитаеми са 25 процента от жилищата в София.А този доклад е от 2013г.Оттогава са се увеличили.А и населението във възрастта да купува имоти 20-40 години е с 35 хиляди по-малко спрямо 2008г. А това във възрастта 10-24 години е с 60 хиляди по-малко спрямо 2000г.Същевременно има 300 хиляди души над 60 години.Голяма част ,от които ще освобождават имоти в следващите години.Така че демографската ситуация е зле,а пазара се поддържа от инвеститори в имоти.От тяхното поведение зависят и цените.
            Там вече вие по-добре знаете намеренията на такива хора.Аз съм възможно най-далеч от този манталитет.
            ​​​
            Last edited by mirodes; 05.04.2020, 15:44.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение
              За мен много важно е супер добро образование да се осигури на децата.

              А по темата, за съжаление не виждам реален спад на имотите. Сайтовете за имоти ги преглеждам по няколко пъти на ден и нищо.
              много бързаш.. това е пазар на недвижими имоти все пак..не може да очакваш да реагира за седмица, че и за месец.
              реакция има - стоп машина, отрицание, застой.. и да се случат сделки цената ще се договори извън сайтовете за обяви и там ще си гледаш предкризисните цени още изестно време, а тук ще четеш с примери как цените не падат (цитирани извадки от сайтовете), но и това ще мине и ще се усети първо в новото, а после и в старото строителство. зареди се с търпение и дебни.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение
                За мен много важно е супер добро образование да се осигури на децата.

                А по темата, за съжаление не виждам реален спад на имотите. Сайтовете за имоти ги преглеждам по няколко пъти на ден и нищо.
                Много рано е още в момента няма пазар за имоти, а и този пазар е много муден.Чакай да видим колко дълбока и дълга ще е кризата.Колко човека ще засегне.Какви фирми ще засегне и колко. За сега няма смисъл да се гледа нищо още по-малко всеки ден

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
                  на пазара ще излязат новозапочнатите имоти-само в София има издадени разрешителни за строеж на 20 хиляди жилища през 2018г и 2019г.Като.излязат на пазара цената ще пада,това ще повлече и другите.
                  За съжаление не съм такъв оптимист. Брой разрешения е едно, започнати жилища второ, недовършени трето и съвсем друга бира са с АКТ 16
                  Аз пия бира:-))))
                  Никога не бих загробил пари в нещо недовършено.

                  Но дано се окажеш прав и цената на жилищата в Сф да се срине за известно време.

                  Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение
                    За мен много важно е супер добро образование да се осигури на децата.

                    А по темата, за съжаление не виждам реален спад на имотите. Сайтовете за имоти ги преглеждам по няколко пъти на ден и нищо.
                    Така е.Но в България образованието е сравнително евтино,не е като в други държави и на което дете му се учи,не е никакъв проблем да се дипломира.
                    Колкото до имотите-тепърва ще им падат цените.Тук важна е и народопсихологията-българинът държи до последно високи цени.Но в случая много инвеститори ще се откажат да си влагат парите в имоти,много хора ще се откажат да теглят ипотечни кредити заради несигурността на работата,а и на пазара ще излязат новозапочнатите имоти-само в София има издадени разрешителни за строеж на 20 хиляди жилища през 2018г и 2019г.Като.излязат на пазара цената ще пада,това ще повлече и другите.

                    Коментар


                    • За мен много важно е супер добро образование да се осигури на децата.

                      А по темата, за съжаление не виждам реален спад на имотите. Сайтовете за имоти ги преглеждам по няколко пъти на ден и нищо.
                      Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение
                        За децата съм 100% съгласен, за съжеление съпругата ми се смята вече възрастна за роди трето дете:-(
                        Пак не е лошо с две деца.Да са ви живи и здрави.В такъв случай ще им осигурите добър старт в живота.Аз на моите ще оставя дом,където да живеят,останалото си зависи от тях.

                        Коментар


                        • За децата съм 100% съгласен, за съжеление съпругата ми се смята вече възрастна за роди трето дете:-(
                          Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение

                            Не говоря за спестяване ако има дори грам ограничение. Говоря, че доходите са многократно повече от това което можем да изхарчим.
                            Ами точно-всички средства,които бих имал над сумите,достатъчни за живот без лишения,бих похарчил,за да отгледам повече деца.За мен децата са най-важното ,не имотите.
                            Вие колко деца имате?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение


                              Иначе моята визия за живота се различава от вашата по отношение на парите и вложенията.Ако спестявам бих лишил себе си и семейството си от неща,които бихме могли да имаме.
                              Не говоря за спестяване ако има дори грам ограничение. Говоря, че доходите са многократно повече от това което можем да изхарчим.
                              Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение

                                И съветваш тези хора да вземат кредит, да ходят на почивка и после пак в мизерната къща но вече с доход 300 лева?

                                Иначе вашият кредит е оправдан, икономията от санирането и от соларите ще покрие лихвата от кредита. Просто двата примера, които давате са несравними. Пожелавам да сте здрави и с доходи за да си го обслужите.

                                Лично аз нямам кредити, даже имам свободен кеш, който периодично вкарвам в злато и имоти и се надявам в края на тази криза да излеза с 1-2-3 имота на плюс.
                                Не ги съветвам да вземат кредит,просто казвам,че човек с кредит може да си позволи неща,които не би могъл без него.Благодаря за пожеланието.Пожелавам подобно и на вас.
                                Иначе моята визия за живота се различава от вашата по отношение на парите и вложенията.Ако спестявам бих лишил себе си и семейството си от неща,които бихме могли да имаме.Поради което никога не съм имал спестявания и не възнамерявам да имам.Животът е кратък и не си струва да се пести в очакване на неизвестният утрешен ден,в който може и да ни няма.Всеки естествено си има визия за живота,но моята е такава.Осигурил съм дом за семейството си като база,оттам нататък няма нужда от вкарване на пари в имоти.
                                В тоя форум е явно на почит придобиването на имоти.Моите ценности са други-ако имах повече пари бих отгледал и повече деца.Естествено е неразумно да имаш деца,ако не можеш да ги подсигуриш.Сега имам три и толкова ми позволяват материалните възможности да ги отгледам без лишения.Ако имах няколкостотин хиляди лева в повече,щях да имам поне още няколко деца.По-добре три деца в повече,отколкото три имота в повече.
                                ​​
                                Last edited by mirodes; 05.04.2020, 14:48.

                                Коментар

                                Working...
                                X