IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ria2020 Разгледай мнение
    Много , много колко да са много , със сигурност са по малко от празните апартаменти .... Аз знам и не малка част познавам лично хиляди българи с възможности , които могат да си купят имоти без кредит и всички те имат по няколко имота минимум, та богатите българи не ги търси да купуват , те се презапасиха с имоти , имат пари , но нямат нужда , а видяха , че няма доходност....
    Познаваш лично хиляди българи ?????
    Лично ?????
    Сериозно ??????
    И то богати хора с възможности ?????
    Хиляди хора ?????
    Сериозно ?????
    Ехооо .....
    Last edited by бай Стамен Тракториста; 05.04.2020, 16:56.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

      Не говорим за тези имоти. Пишем за имотите които се продават. При положение ,че има имоти които си заслужават ще се намерят купувачи за тях при това без кредит.Само в този форум маса народ чака да купува ама няма какво.
      Е то при криза и непродаваемите имоти ще излязат на пазара.Което ще бутне цените и на останалите.
      А щом искате да купувате нови имоти,значи очаквате след време нов бум на цените.Предвид демографската ситуация,не смятам,че такова нещо е възможно.А и гастерите вече няма да влагат толкова пари в жилища.Но си е ваше решение.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

        Не говорим за тези имоти. Пишем за имотите които се продават. При положение ,че има имоти които си заслужават ще се намерят купувачи за тях при това без кредит.Само в този форум маса народ чака да купува ама няма какво.
        `
        ``Чак пък .....маса.........
        Златните бубулечки нещат имоти..... вирусолозите и те нещат .....акционерите и те не чакат.............
        Май останахме 3-4 от тая тема...............
        И ми се струва че ще купим имотите на другите 3-4 от същата тема ..............

        Чук - чук .............

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

          А как според теб се ''виждат'' причините за спад в сектор , като имотния..............

          От вторник за сряда ли................

          Това , което си написала , уж като оправдание , де факто звучи доста любителски , за човек имащ се за доайен в имотна тема........

          Трябваше да си усетила нещата , например ...........далеч преди Шърман с трактора , да каже Мяуу
          Не съм Каръка,че да пиша като него от четири години,че на имотите ще им падат цените
          Сега ако напиша,че ще им се качват пак ще съм права ,но за да е така трябва да напиша и някакъв примерен тайминг. Не. Не се имам за врачка.
          Интересно е сега да видим на какво и колко ще му паднат цените след лятото.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

            В БГ са много хората,които могат да купят имоти без кредит
            Много , много колко да са много , със сигурност са по малко от празните апартаменти .... Аз знам и не малка част познавам лично хиляди българи с възможности , които могат да си купят имоти без кредит и всички те имат по няколко имота минимум, та богатите българи не ги търси да купуват , те се презапасиха с имоти , имат пари , но нямат нужда , а видяха , че няма доходност....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

              Как ги разбра?Какво означава много?Все пак говорим за поне 150 хиляди необитаеми жилища в София.Ако в един момент излязат на пазара 100 хиляди,ще има ли кой да ги купи?
              Не говорим за тези имоти. Пишем за имотите които се продават. При положение ,че има имоти които си заслужават ще се намерят купувачи за тях при това без кредит.Само в този форум маса народ чака да купува ама няма какво.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                Не виждах причина в дадения период да има намаление на цените и бях права ! След мен са тези с нереалистичните очаквания и тогава и сега
                А как според теб се ''виждат'' причините за спад в сектор , като имотния..............

                От вторник за сряда ли................

                Това , което си написала , уж като оправдание , де факто звучи доста любителски , за човек имащ се за доайен в имотна тема........

                Трябваше да си усетила нещата , например ...........далеч преди Шърман с трактора , да каже Мяуу

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                  В БГ са много хората,които могат да купят имоти без кредит
                  Как ги разбра?Какво означава много?Все пак говорим за поне 150 хиляди необитаеми жилища в София.Ако в един момент излязат на пазара 100 хиляди,ще има ли кой да ги купи?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                    Не ги съветвам да вземат кредит,просто казвам,че човек с кредит може да си позволи неща,които не би могъл без него.Благодаря за пожеланието.Пожелавам подобно и на вас.
                    Иначе моята визия за живота се различава от вашата по отношение на парите и вложенията.Ако спестявам бих лишил себе си и семейството си от неща,които бихме могли да имаме.Поради което никога не съм имал спестявания и не възнамерявам да имам.Животът е кратък и не си струва да се пести в очакване на неизвестният утрешен ден,в който може и да ни няма.Всеки естествено си има визия за живота,но моята е такава.Осигурил съм дом за семейството си като база,оттам нататък няма нужда от вкарване на пари в имоти.
                    В тоя форум е явно на почит придобиването на имоти.Моите ценности са други-ако имах повече пари бих отгледал и повече деца.Естествено е неразумно да имаш деца,ако не можеш да ги подсигуриш.Сега имам три и толкова ми позволяват материалните възможности да ги отгледам без лишения.Ако имах няколкостотин хиляди лева в повече,щях да имам поне още няколко деца.По-добре три деца в повече,отколкото три имота в повече.
                    ​​
                    Прав си , че е по добре да си живееш живота , вместо да живееш като скот и да се лишаваш и да трупаш имане, ако си си надвил масрафа примерно 5-6 хиляди месечен доход , вече може да се мисли и за тази опция, но не и ако трябва да се мизерува ..... Но все пак едни минимални спестявания за няколко месеца да се изкарат и без доход и да са като буфер при кризи , болест и инциденти е добре да ги има всеки , дори бих казал задължително.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                      Да,ама не е само той на пазара.Голяма част от имотите са собственост на емигранти,които са си вложили парите.Тяхното поведение ще е много показателно.Все пак не сте толкова много хората с пари в България,които могат да купят имот без кредит.Този форум изобщо не е представителна извадка.Тия митове,че еди кой си продал земи в Левундово и купил апартамент в София,изобщо не са верни.Първо заради многото наследници няма и собственици с голяма площ земи.Второ декар земя върви около 500-600 лв/изключение Добруджа/,така че трябва някой да е продал 300 декара,за да купу апартамент в София.А това е на практика невъзможно.Бизнесмените пък винаги се нуждаят от пари в брой за текущи задължения и не ги влагат в имоти.Общо взето пазара се поддържа от емигрантите и не много български вложители в имоти.
                      В БГ са много хората,които могат да купят имоти без кредит

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                        Именно де.......... За това , че не виждаше изобщо причините , а сега все пак '' нещо ти се мота у главата '' ,

                        съм те поставил посредата от последните места .....

                        Има и след теб , но те са много зле сегментирани и вече им е все едно .............. Адрола и Папуряка ...

                        Вече искат само .... да се свършва и да е бързо ...............
                        Не виждах причина в дадения период да има намаление на цените и бях права ! След мен са тези с нереалистичните очаквания и тогава и сега

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                          Е,нали човека ти написа,че има имоти и сега чака да купи още 2-3
                          Да,ама не е само той на пазара.Голяма част от имотите са собственост на емигранти,които са си вложили парите.Тяхното поведение ще е много показателно.Все пак не сте толкова много хората с пари в България,които могат да купят имот без кредит.Този форум изобщо не е представителна извадка.Тия митове,че еди кой си продал земи в Левундово и купил апартамент в София,изобщо не са верни.Първо заради многото наследници няма и собственици с голяма площ земи.Второ декар земя върви около 500-600 лв/изключение Добруджа/,така че трябва някой да е продал 300 декара,за да купу апартамент в София.А това е на практика невъзможно.Бизнесмените пък винаги се нуждаят от пари в брой за текущи задължения и не ги влагат в имоти.Общо взето пазара се поддържа от емигрантите и не много български вложители в имоти.
                          Last edited by mirodes; 05.04.2020, 16:33.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                            Да не се лъжем ти не си на 45.Всеки има правото да има каквато си ще визия за живота щом не пречи на другите и не се опитва да я налага на другите като най правилна или най изключителна.
                            Хахаха.А на колко съм?Интересно защо смятате,че лъжа?Каква полза бих имал да лъжа за годините си или за каквото и да е било в анонимен форум?Хайде да кажем,че си създавах легенда колко съм богат и имотен.Ама не твърдя такова нещо.Напротив-казвам си,че имам кредит и живея в семейна наследствена къща,а не закупена.
                            И всеки си има визия за живота-аз затова си казвам и моята.Не я налагам на никого.
                            Last edited by mirodes; 05.04.2020, 16:38.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                              Ти пък ! Кога съм писала,че имотите няма начин да падат ? Никога ! Пишех,че не виждам причина да го направят в даден момент и бях права
                              Сега пиша,чакайте малко още е рано
                              Именно де.......... За това , че не виждаше изобщо причините , а сега все пак '' нещо ти се мота у главата '' ,

                              съм те поставил посредата от последните места .....

                              Има и след теб , но те са много зле сегментирани и вече им е все едно .............. Адрола и Папуряка ...

                              Вече искат само .... да се свършва и да е бързо ...............

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                                Не ги съветвам да вземат кредит,просто казвам,че човек с кредит може да си позволи неща,които не би могъл без него.Благодаря за пожеланието.Пожелавам подобно и на вас.
                                Иначе моята визия за живота се различава от вашата по отношение на парите и вложенията.Ако спестявам бих лишил себе си и семейството си от неща,които бихме могли да имаме.Поради което никога не съм имал спестявания и не възнамерявам да имам.Животът е кратък и не си струва да се пести в очакване на неизвестният утрешен ден,в който може и да ни няма.Всеки естествено си има визия за живота,но моята е такава.Осигурил съм дом за семейството си като база,оттам нататък няма нужда от вкарване на пари в имоти.
                                В тоя форум е явно на почит придобиването на имоти.Моите ценности са други-ако имах повече пари бих отгледал и повече деца.Естествено е неразумно да имаш деца,ако не можеш да ги подсигуриш.Сега имам три и толкова ми позволяват материалните възможности да ги отгледам без лишения.Ако имах няколкостотин хиляди лева в повече,щях да имам поне още няколко деца.По-добре три деца в повече,отколкото три имота в повече.
                                ​​
                                Да не се лъжем ти не си на 45.Всеки има правото да има каквато си ще визия за живота щом не пречи на другите и не се опитва да я налага на другите като най правилна или най изключителна.

                                Коментар

                                Working...
                                X