IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

    Правилно! 60 % от купувачите са то вътрешността на страната.Влагат свободен кеш да не изгори от инфлацията.
    А гражданите от сърцевината на страната са спасили кеша веке вероватно. Къде ли?
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Казах че давам имота си за 750€. Днес колежката ми даде 1500 лв. Отказа ресто, каза така съм решила. За сина си. Има хора които са от сой, има келеши които хем не искат да плащат, хем ако платят съсипват.
      Ганьо е жив, но това е пък в крайна сметка манталитет, живец на болшинството от матряла. От подобни хора как очаквсш да бъдат собственици, та те немат килата да имат и задържат нещо. Лично мнение.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • "... В момента се инвестира основно в бетон, всеки който има малко повечко заделени пари и относително малко акъл... налива в бетон. Особено в България, нищо че населението намалява с бързи темпове и изобщо не се очертава някой да живее в грозните "модерни" бетонни паметници..... "


        Цитат на колега от темата за " Койните",

        Да помогна малко на модерацията, не нещо друго разбира се

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Т.е.има и вариант строителите да си строят пък който, когато се хване....? Не са на зор да продават ....

          ПП Опитвам се да го напасна за София. Има няколко нови проекта в София на цени под или около 700 евро.... Местата им не са идеални транспортно и т.н. ама са в града а проектите всеки е за 100-ици апарти. На желаните места няма нищо и за двойни пари вече.... Направо са тройни и ако съм купувач на зор вероятно ще взема нещо от тези тънки проекти.... Разликата в цената е огромна и се чудя дали няма да натисни и желаните места....
          Лично за мен ще се насити и ще обърне въпроса е кога?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

            Ако съдя по стройтели с които съм говорил преди време на 80% им е разпродадено, но с уговорката, че последно съм говорил преди месеци. Има страшно много ново по кварталите. Имам две сгради които съм гледал, има собственици на апартаменти с коли от Плевен, Добрич и Силистра. Предполагам, че са в процес на местене. Мисля, че една част от построено то се купува от хора от близките градове.
            Правилно! 60 % от купувачите са то вътрешността на страната.Влагат свободен кеш да не изгори от инфлацията.
            Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

              В един наш нов комплекс руснаци купиха 12 апарта още на чертежи. Цени 900 - 950 евро м2.
              В коя фирма работиш?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Т.е.има и вариант строителите да си строят пък който, когато се хване....? Не са на зор да продават ....
                Ако съдя по стройтели с които съм говорил преди време на 80% им е разпродадено, но с уговорката, че последно съм говорил преди месеци. Има страшно много ново по кварталите. Имам две сгради които съм гледал, има собственици на апартаменти с коли от Плевен, Добрич и Силистра. Предполагам, че са в процес на местене. Мисля, че една част от построено то се купува от хора от близките градове.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Народа е забогатял ?.... или спестил ?Или прибрал от чужбина с кеш ? Или коста на строителството се вдига ? Как си го обясняваш ? Туризъм няма, чужденци едва ли....
                  В един наш нов комплекс руснаци купиха 12 апарта още на чертежи. Цени 900 - 950 евро м2.
                  Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                    Нямам обяснение! Не знам къв е пазара и дали го има. Строи се и се искат едни цифри ама дали се плащат нямам идея.
                    Т.е.има и вариант строителите да си строят пък който, когато се хване....? Не са на зор да продават ....

                    ПП Опитвам се да го напасна за София. Има няколко нови проекта в София на цени под или около 700 евро.... Местата им не са идеални транспортно и т.н. ама са в града а проектите всеки е за 100-ици апарти. На желаните места няма нищо и за двойни пари вече.... Направо са тройни и ако съм купувач на зор вероятно ще взема нещо от тези тънки проекти.... Разликата в цената е огромна и се чудя дали няма да натисни и желаните места....
                    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 25.04.2021, 20:16.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Народа е забогатял ?.... или спестил ?Или прибрал от чужбина с кеш ? Или коста на строителството се вдига ? Как си го обясняваш ? Туризъм няма, чужденци едва ли....
                      Нямам обяснение! Не знам къв е пазара и дали го има. Строи се и се искат едни цифри ама дали се плащат нямам идея.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

                        Не, все пак работя в строителна фирма. Сега търся на тъщата нещо на зелено за 650 - 700 евро от проверена фирма, но засега няма и цените растат.
                        Тази цифра на нормално място за града или кофти квартал ? Не го познавам добре града...../ само няколко пъти за малко съм ходил/....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                          Така беше до преди 6-8 месеца. Предполагам и сега могат да се намерят...
                          Народа е забогатял ?.... или спестил ?Или прибрал от чужбина с кеш ? Или коста на строителството се вдига ? Как си го обясняваш ? Туризъм няма, чужденци едва ли....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Странно, Полакс пише от години че във Варна изгодни имоти колкото искаш, по 500 евро ново, за старото по 10-20% отстъпки в пазарлъка и т.н. И че срива е на милиметър да си покаже мустачките зад кофата за боклук....аха .... аха...
                            Нещо да не се е заблудил ?
                            Така беше до преди 6-8 месеца. Предполагам и сега могат да се намерят...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

                              п.п. А боклуци колкото искаш.
                              п.п.п. Полакс все се върти около Гръцката или Винса.
                              Нещо си в грешка, гръцката е много далеч от моите разбирания. Последните 6 месеца и аз наблюдавам необясним за мен ръст на цените на всякакви боклуци. Не съм се интересувал скоро как върви зеленото. Преди няколко месеца гледах няква реклама на K-sky на 650 Евро, сега вече е завършен и нямам идея какви са цените.
                              В много нови сгради наблюдавам празно над 50%, предполагам са продадени, но си отлежават.

                              Коментар


                              • И аз мисля, че имотите ще спрат покачването си, когато икономиката ни се върне към нивата от 2019 И всичко е цветя е рози.
                                Това може и да е лятото-есента на другата година и половината планета се ваксинира.
                                Което е много оптимистичен вариант за живот занапред без следващи кризи.

                                Коментар

                                Working...
                                X