IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Продажбите на жилища в София:
    1)
    - през третото тримесечие на 2006г. бяха 8,995
    2)
    - през третото тримесечие на 2021г. бяха 8,732
    Тоест за 15 години има СПАД с 2.9%.


    За сравнение депозитите на стойност над 50 хиляди лв. на домакинствата в Банковата Система на България:
    1)
    - в края на второто тримесечие на 2006г. имаха общо 2,529,180 хиляди лв. или ПО-МАЛКО ОТ 2.53 МИЛИАРДА лв.
    2)
    - в края на второто тримесечие на 2021г. имаха общо 29,188,554 хиляди лв. или НАД 29.18 МИЛИАРДА лв.
    Тоест въпреки, че за 15 години стойността на депозитите с НАД 50 хиляди лв. се е увеличила НАД 11.54 ПЪТИ или с НАД 26.6 МИЛИАРДА лв., има СПАД с 2.9% на продажбите на жилищата в София.


    През третото тримесечие на 2006г. средната пазарна цена на квадатен метър жилищна площ в София беше 1,341 лв.


    През третото тримесечие на 2021г. обаче средната пазарна цена на квадатен метър жилищна площ в София уви не е НАД 15,475 лв. - тоест НАД 11.54 ПЪТИ ПОВЕЧЕ в сравнение с третото тримесечие на 2006г. въпреки, че стойността на сумата в депозитите с НАД 50 хиляди лв. се е увеличила НАД 11.54 ПЪТИ от края на второто тримесечие на 2006г. до края на второто тримесечие 2021г.





    https://www.registryagency.bg/bg/reg...ar/statistika/
    https://www.bnb.bg/Statistics/StMone...ries/index.htm
    https://infostat.nsi.bg/infostat/pag...y.jsf?x_2=1434

    Коментар


    • В края на 2008г. се случи АБСУРДНАТА ситуация:
      1)
      - жилищните кредити, които домакинствата дължаха на Банковата Система на България на стойност 8,257,348 ХИЛЯДИ лв.
      2)
      - социалните разходи (пенсии, помощи за майчинство и безработица и т.н.) през цялата 2008г., които Консолидирания Държавен Бюджет похарчи бяха 8,850.7 МИЛИОНА лв.
      Тоест тогава ЗА СЪЖАЛЕНИЕ социалните разходи НАДВИШАВАХА с ПО-МАЛКО ОТ 594 МИЛИОНА лв. жилищните кредити?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!


      В края на септември 2021г. вече ситуацията се развива значително по-добре:
      1)
      - жилищните кредити, които домакинствата дължаха на Банковата Система на България на стойност 15,196,733 ХИЛЯДИ лв.
      2)
      - социалните разходи (пенсии, помощи за майчинство и безработица и т.н.) за 12-те месеца от началото на октомври 2020г. до края на септември 2021г., които Консолидирания Държавен Бюджет похарчи бяха 21,618.4 МИЛИОНА лв.
      Тоест тогава ЗА ЩАСТИЕ социалните разходи бяха с НАД 6.4 МИЛИАРДА лв. ПОВЕЧЕ ОТ жилищните кредити...





      https://www.minfin.bg/bg/383
      https://www.bnb.bg/BankSupervision/BSCreditInstitution/BSCIFinansReports/BSCIFRBankingSystem/BS_202109_BG

      Коментар


      • майтап да става
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

          То и аз не живея в Надежда и какво от това? Преди съм живял в Обеля 2 и не намирам причина да се "срамувам" или каквото там трябва да правя според брокерите.
          Ми аз никога и никъде не свързах името ти с Надежда, Обеля, Лозенец, Манхатън или нещо друго. Нито пък казах да се срамуваш или каквото там те сърби. Сам си ги пишеш и кварталите и оправданията, малко като гузен негонен става.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

            Боби много хора живеят в клишета от рода на


            Повечето клишета са статистически потвърдени и затова са клишета.
            Last edited by X_Y; 21.10.2021, 19:39.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

              Ами не позна, не живея в Лозенец, добър опит! Ти се оплакваше от липса на каси и правеше изводи за качеството на хората от това, не аз.
              То и аз не живея в Надежда и какво от това? Преди съм живял в Обеля 2 и не намирам причина да се "срамувам" или каквото там трябва да правя според брокерите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                Някои от клишетата са тъпи, но други са верни.

                И все пак такъв е съвременния свят.
                Клишето обикновено е вярно, просто е "преекспонирано".

                Коментар


                • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                  Боби много хора живеят в клишета от рода на
                  1 Частните училища са по добри от кварталните държавни
                  2 Има елитни училища още от детската градина
                  3 Образованието в чужбина е елитно и по добро от нашето.
                  4 Аз съм роден или живея в София следователно съм по умен и красив от родените или живеещи извън София
                  5 Земеделието е проста работа и всеки го може
                  6 Аз спортувам и се храня здравословно следователно ще живея повече от тези които не го правят
                  7 Аз карам Жипка значи съм по богат от другите
                  8 В Иван Вазов Изток Изгрев и Лозенец живеят най богатите и добри хора
                  9 Аз съм учил в София значи съм по умен и добър от тези които не са
                  10 СУ е най най най връхтъ на всичкото в България
                  10 В провинцията карат още москвичи и вземат по 150 лева.
                  11 Да се живее извън София е ужасно
                  12 В София се вземат най големите заплати
                  13 Програмистите вземат най големите заплати
                  14 Престижно е да живееш в Бояна Симеоново и Драгалевци
                  15 Най умните и най кадърните българи са напуснали страната
                  16 На Запад са безгрешни най умните и напредналите
                  Мога да изброя още много....Хората споделящи подобни простотии имат някакви комплекси и изправиш ли се срещу такъв няма смисъл да говориш с него...
                  Някои от клишетата са тъпи, но други са верни.

                  И все пак такъв е съвременния свят.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                    Сега пак са се появили, странно. Сигурно са решили че Надежда не е чак толкоз кофти квартал, в сравнение с Лозенец например?
                    Ами не позна, не живея в Лозенец, добър опит! Ти се оплакваше от липса на каси и правеше изводи за качеството на хората от това, не аз.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                      Сега пак са се появили, странно. Сигурно са решили че Надежда не е чак толкоз кофти квартал, в сравнение с Лозенец например?
                      Боби много хора живеят в клишета от рода на
                      1 Частните училища са по добри от кварталните държавни
                      2 Има елитни училища още от детската градина
                      3 Образованието в чужбина е елитно и по добро от нашето.
                      4 Аз съм роден или живея в София следователно съм по умен и красив от родените или живеещи извън София
                      5 Земеделието е проста работа и всеки го може
                      6 Аз спортувам и се храня здравословно следователно ще живея повече от тези които не го правят
                      7 Аз карам Жипка значи съм по богат от другите
                      8 В Иван Вазов Изток Изгрев и Лозенец живеят най богатите и добри хора
                      9 Аз съм учил в София значи съм по умен и добър от тези които не са
                      10 СУ е най най най връхтъ на всичкото в България
                      10 В провинцията карат още москвичи и вземат по 150 лева.
                      11 Да се живее извън София е ужасно
                      12 В София се вземат най големите заплати
                      13 Програмистите вземат най големите заплати
                      14 Престижно е да живееш в Бояна Симеоново и Драгалевци
                      15 Най умните и най кадърните българи са напуснали страната
                      16 На Запад са безгрешни най умните и напредналите
                      Мога да изброя още много....Хората споделящи подобни простотии имат някакви комплекси и изправиш ли се срещу такъв няма смисъл да говориш с него...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                        Аз ползвам с кеф такива каси в няколко магазина Била, явно си в кофти квартал.
                        Сега пак са се появили, странно. Сигурно са решили че Надежда не е чак толкоз кофти квартал, в сравнение с Лозенец например?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от RealUser Разгледай мнение

                          За СФ няма шанс
                          Амааа... Как така?!

                          Коментар


                          • Строителите искат да вдигнат цените по вече сключени договори „на зелено“

                            ха ха ха.
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                              колеги, може ли някой да каже, кога ще падат, най-сетне тия имоти?
                              янкови и кратунчови мнения не ме интересуват,
                              За СФ няма шанс

                              Коментар


                              • В края на 2008г. се случи АБСУРДНАТА ситуация:
                                1)
                                - жилищните кредити, които домакинствата дължаха на Банковата Система на България на стойност 8,257,348 ХИЛЯДИ лв.
                                2)
                                - социалните разходи (пенсии, помощи за майчинство и безработица и т.н.) през цялата 2008г., които Консолидирания Държавен Бюджет похарчи бяха 8,850.7 МИЛИОНА лв.
                                Тоест тогава ЗА СЪЖАЛЕНИЕ социалните разходи НАДВИШАВАХА с ПО-МАЛКО ОТ 594 МИЛИОНА лв. жилищните кредити?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!


                                В края на август 2021г. вече ситуацията се развива значително по-добре:
                                1)
                                - жилищните кредити, които домакинствата дължаха на Банковата Система на България на стойност 15,044,565 ХИЛЯДИ лв.
                                2)
                                - социалните разходи (пенсии, помощи за майчинство и безработица и т.н.) за 12-те месеца от началото на септември 2020г. до края на август 2021г., които Консолидирания Държавен Бюджет похарчи бяха 21,485.7 МИЛИОНА лв.
                                Тоест тогава ЗА ЩАСТИЕ социалните разходи бяха с НАД 6.4 МИЛИАРДА лв. ПОВЕЧЕ ОТ жилищните кредити...





                                https://www.minfin.bg/bg/383
                                https://www.bnb.bg/BankSupervision/BSCreditInstitution/BSCIFinansReports/BSCIFRBankingSystem/BS_202108_BG

                                Коментар

                                Working...
                                X