IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
    Zalmoxis, защо реши, че ме интересува какви са ти били очакванията?
    Хората са казали: Каквото повикало - такова се обадило.
    Можеш да вървиш да си философстваш на тема дипломи нейде другаде...
    ===

    Хехе - ся цялата тролска измет ще се прехвърли тука! - Що тъй бре - нали чЕкате повишение?
    Аз изрично говорех, че вече се наблюдава дефлация по борсите, ама мюезина от Томбул джамия си призна, че наскоро преживял 70% спад в IQ-то, затуй не съм и очаквал, че ще схване какво му се говори... за него е по-добре да чете статиите за Кауфланд.


    https://www.pariteni.bg/novini/hrani...hranite-245209
    Цялата понижителска измет осра темата за повишението на цените на имотите.
    Хората са казали: Каквото повикало - такова се обадило.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      Скоро ходих на гости на единия и ми се оплака. Нямам идея - от типична българска глупост - да спестят 2-3к подкуп. Аз си платих и си имам потребителски ток со дневна и нощна, при това ми излезе сал 100лв - пари за семки
      браво бе.
      само 100 кинта подкуп
      че то едното легално включване ти е 100 + 500 лв.
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        зашо нямат акт 16?
        ти ли ги така посъветва?
        Скоро ходих на гости на единия и ми се оплака. Нямам идея - от типична българска глупост - да спестят 2-3к подкуп. Аз си платих и си имам потребителски ток со дневна и нощна, при това ми излезе сал 100лв - пари за семки
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

          Същото се случи и 2008 година - даже аз имам 2-ма познати които си продадоха панелките и си построиха КЪЩИ във волуяк, божурище и още нямат акт 16 и плащат промишлен ток
          зашо нямат акт 16?
          ти ли ги така посъветва?
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
            Ще има укротяване на цените на имотите

            Според Илиян Янкулов /от агенция за недвижими имоти/ за хората с повече от 2 деца се препоръчва закупуване на къща. "Строителството на къща и закупуване на парцел вече се равнява на закупуване на тристаен апартамент. Над 250 000 евро до 350 000 евро струва тристаен или четиристаен апартамент на централна локация. Калкулаторите на ипотечни кредити показват разликите във вноската при увеличение на лихвата".


            Прочети още на: https://www.dnes.bg/stranata/2023/02...imotite.559668
            Същото се случи и 2008 година - даже аз имам 2-ма познати които си продадоха панелките и си построиха КЪЩИ във волуяк, божурище и още нямат акт 16 и плащат промишлен ток
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

              уни - муни ипотекодателя
              не знам как си изскочил този път от игнора ми.
              Така се случва с хубавите новини.

              Коментар


              • Zalmoxis, защо реши, че ме интересува какви са ти били очакванията?
                Хората са казали: Каквото повикало - такова се обадило.
                Можеш да вървиш да си философстваш на тема дипломи нейде другаде...
                ===

                Хехе - ся цялата тролска измет ще се прехвърли тука! - Що тъй бре - нали чЕкате повишение?
                Аз изрично говорех, че вече се наблюдава дефлация по борсите, ама мюезина от Томбул джамия си призна, че наскоро преживял 70% спад в IQ-то, затуй не съм и очаквал, че ще схване какво му се говори... за него е по-добре да чете статиите за Кауфланд.


                https://www.pariteni.bg/novini/hrani...hranite-245209

                Коментар


                • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                  Айде тръгна влака - Индекс ЛЕОНИА Плюс за 08.02.2023: 2.28%

                  https://bnb.bg/Statistics/StBIRAndIn...Plus/index.htm
                  уни - муни ипотекодателя
                  не знам как си изскочил този път от игнора ми.
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                    Пълни глупости.

                    Точно преди няколко години съм рефинансирал и не е имало никаква "наказателна лихва".

                    Абе кой ви дава дипломи на вас?

                    Сред понижителите, Кавръка ще се окаже най в час.
                    Ти остави кой му е дал диплома. Този господин ако наистина преподава някъде, дори и в икономически техникум, трябва да бъде махнат немедленно...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                      Не очаквах такъв изказ от теб, не стига че си некомпетентен и обидчив, ами си злоблив и заядлив.
                      Разбира се съм пределно наясно кое кога.
                      Научи се да се изразяваш по-конкретно. Когато казваш, че до преди няколко години не е можело да се рефинансира, което разбира се е абсолютна глупост. Освен ако "няколко" не е над 10г според теб?
                      Това е защото професора няма вярна погноза от седем години насам.
                      Освен това твърдеше, че е налице дефлация, което е най-великата простотия, писана в тази тема, по-голяма и от спада с 50 процента след ковид.

                      Коментар


                      • Новорегистрирани безработни в бюрата по труда и постъпили на работа по области и по седмици

                        https://www.nsi.bg/bg/content/18150/...B8%D1%86%D0%B8

                        Коментар


                        • Ще има укротяване на цените на имотите

                          Според Илиян Янкулов /от агенция за недвижими имоти/ за хората с повече от 2 деца се препоръчва закупуване на къща. "Строителството на къща и закупуване на парцел вече се равнява на закупуване на тристаен апартамент. Над 250 000 евро до 350 000 евро струва тристаен или четиристаен апартамент на централна локация. Калкулаторите на ипотечни кредити показват разликите във вноската при увеличение на лихвата".


                          Прочети още на: https://www.dnes.bg/stranata/2023/02...imotite.559668

                          Коментар


                          • Айде тръгна влака - Индекс ЛЕОНИА Плюс за 08.02.2023: 2.28%

                            https://bnb.bg/Statistics/StBIRAndIn...Plus/index.htm

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                              Овча мисъл,

                              Вземи попрочети малко кога отмениха законодателно таксите за предсрочно погасяване преди да се излагаш! И кога банките реално почнаха да я прилагат (жокерче - предната криза). Ама ти тогава още си си изстисквал пуберските пъпки - нали, затуй не знаеш!

                              Тая директива чел ли си я?
                              https://eur-lex.europa.eu/legal-cont...4L0017&from=SK
                              Че след нея кредиторите вече нямаха право да начисляват такси, независимо от размера на предоставения кредит. Дотогава имаше ограничение на сумата, до която не се начисляваха такси!

                              А при потребителските кредити - дали тая таксата за предсрочно погасяване не е отпаднала САМО за договори с променлив лихвен процент! Да видим ли какво казва чл.32, ал.1 от ЗПП /Закона за потребителския кредит/.
                              Не очаквах такъв изказ от теб, не стига че си некомпетентен и обидчив, ами си злоблив и заядлив.
                              Разбира се съм пределно наясно кое кога.
                              Научи се да се изразяваш по-конкретно. Когато казваш, че до преди няколко години не е можело да се рефинансира, което разбира се е абсолютна глупост. Освен ако "няколко" не е над 10г според теб?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                                Пълни глупости.

                                Точно преди няколко години съм рефинансирал и не е имало никаква "наказателна лихва".

                                Абе кой ви дава дипломи на вас?

                                Сред понижителите, Кавръка ще се окаже най в час.
                                Тези процеси които коментрате се наблюдават в момента в Щатите и примерно в Англия.
                                Какво се случва без да задълбавам ,когато ЦБ вдигат лихвите по кредитите ,населението се спасява във продукти с фиксирани лихви ,така се появява нова конкуренция ,която временно води до по -ниски лихви/спрямо обаче нивото предните 2 месеца//,да кажем този месец или два месеца ,може и седмици /в Щатите /,след което лихвите отново стават по високи ,защото ЦБ,отново ги вдигат и нивото се качва .
                                Като цяло обаче това не е спасение от самото покачване като процес .
                                И още нещо важно ,в България няма кредити с фиксирани лихви за целия кредит ,самото рефинансиране ще спаси някои от плаващите лихви ,но те пък ще се натресат на едни по високи фискирани лихви ,има и друго в момента в Англия имаше и казус ,при който отиваш и рефинансираш на висока фиксирана ,която обаче пък те застопорява ,и не можеш да минеш на плаваща ,когато банките почнат да свалят лихвите ,в същото време обаче по последни данни ЦБ казват че ще вдигат лихвите още ,заради инфлацията ,сега излезе за Германия че пак се вдига ,в Щатите вече залагат нива над 6%,изобщо в момента динамиката е такава че трудно може да се вземе решение особено в България когато няма продукти с изцяло фиксирана лихва .
                                За мен спечелиха тези ,на Запад обаче които теглиха с фиксирана плюс малка надбавка ,за целия кредит ,защото сега имат фискирана вноска която намалява инфлационно ,но доходите им ги индексираха .
                                Когато имаше видео със Стив Ханке той каза че не познава БГ пазара и имаше в предвид точно ипотека с фиксирана лихва ,че е ок ако се вземе но фискирана за целия кредит

                                Коментар

                                Working...
                                X