IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
    ще има ли хеър кът на депозитите, като дойде прилива и при нас
    и изхвърли на брега маса влогари - нуди суимърс
    Ще има, как няма да има. Българина с показал че търпи. Още ми е благо на сърцето как търпяха 6 месеца замразени сметки в КТБ под специален надзор. Имаше няколко простест с 50 души и полицията им каза че е незаконен протест и ще ги прибере и ще си загубят работата, "да не се занимават с глупости, иначе ..." така им казваха. И си тръгнаха. Всички с "гаранция" на депозити също. После изчезнаха най-големите активи от банката на 20-30% от реалната цена, която се материалиира само година по-късно със други сделки. Никой не разбра, никой не пита, "да не се занимават с глупости".

    Така и не ми стана ясно след като ликвидираха активите на КТБ, някой кредитор или депозант получи ли нещо над гарантираните пари, защото някак си не мога да повярват че дори със кражбите на 100% е била куха банката. Нали дупката беше само 20%. Защо не се върнаха един 50% от парите над гарантираните?

    Затова аз как ги виждам нещата. Ще затворят банките и ще дават по 100 лева на ден, ако докажеш произход на тия 100 лева разбира се. И междувременно ще покриват бюджета с парите ти с надеждата след 6 месеца да почне пак печатането,. Та да изтеглят заем от наше име та да почнат пак да връзват бюджета със инфлация по старо му. Пък каквото остане вече може да се отключи, но със капиталов контрол да не можеш да изнасяш парите извън България за няколко години поне.

    Коментар


    • ще има ли хеър кът на депозитите, като дойде прилива и при нас
      и изхвърли на брега маса влогари - нуди суимърс
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
        Една банка по-малко от понеделник, и то каква банка -

        Switzerland prepares emergency measures to deliver UBS takeover of Credit Suisse

        https://www.ft.com/content/5746165a-...e-cb7cf5f33f46
        Много са отчайващи нещата защото здраво натискат UBS да се навиват да ги взимат. Даже ще пропуснат някакви процедури по протокол, за да се случат бързичко нещата. Вероятно ще стане,защото в противен случай след креди суис ще налазят и юбс.

        ситуацията е драматична

        Looks like neither #CreditSuisse nor #UBS shareholders are going to have a chance to vote on any agreed takeover. Who needs democracy anyway?
        Last edited by bertram; 19.03.2023, 09:58.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Една банка по-малко от понеделник, и то каква банка -

          Switzerland prepares emergency measures to deliver UBS takeover of Credit Suisse

          https://www.ft.com/content/5746165a-...e-cb7cf5f33f46

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

            При изкуствено надутите цени вече си има дефлация - дори и в България. Сега видях реклама на "кашкавал" за 11 лева, краставиците по 5лв, оливото по 3 лв и т.н. Следват КОЛИТЕ, щом в Китай дето са 5 пъти по йофтини ги намалят с 50% смятай тука каква сеч ще настане.
            За контейнерите - стигна 10-12к$ сега са пак под 2к$ както беше преди.
            Кво ли ще стане со заводите в ес дето са натрупали огромни маси стока в складовете с висока себестойност
            бягай от тоя кашкавал
            зеленчука, трябва да почне да пада като цени
            натрупали са маса спекулантите, ще продадат на кост и ще се научат
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

              дефлация?
              юлката ли е редактор там
              При изкуствено надутите цени вече си има дефлация - дори и в България. Сега видях реклама на "кашкавал" за 11 лева, краставиците по 5лв, оливото по 3 лв и т.н. Следват КОЛИТЕ, щом в Китай дето са 5 пъти по йофтини ги намалят с 50% смятай тука каква сеч ще настане.
              За контейнерите - стигна 10-12к$ сега са пак под 2к$ както беше преди.
              Кво ли ще стане со заводите в ес дето са натрупали огромни маси стока в складовете с висока себестойност
              Last edited by bota156; 18.03.2023, 20:46.
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                https://m.dnevnik.bg/biznes/2023/03/...ri_deflaciia/#

                Край на евтините кредити, отрезвяване и дори дефлация очакват икономисти за 2023 г
                дефлация?
                юлката ли е редактор там
                препоръка е

                Коментар


                • https://m.dnevnik.bg/biznes/2023/03/...ri_deflaciia/#

                  Край на евтините кредити, отрезвяване и дори дефлация очакват икономисти за 2023 г

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                    Пак ревеш като вдовица за х...Никой не е взел решение да гони инвеститори от България. Ако на някой не харесва данъчната система и действията на управляващите е напълно свободен да напусне България. По същият начин както в Дания на някои инвеститори не им харесва фактът, че средните брутни заплати са по 6000 евро и че плаща 22 процента корпоративен данък.
                    Ама не наричаш тъпи управниците в Дания заради високите данъци и заплащане на труда. Ако и там данъците бяха по 10 процента и заплатите по 900 евро сигурно щеше да има много повече инвестиции.
                    Всяка държава сама си определя данъчната политика и всеки инвеститор си прави сметката дали да инвестира в нея. Като не ти харесва свят широк.
                    Как никой ве. От как е рекетьора тиквата на власт инвестициите в бг са намалели 10 пъти. Сигурно и тука сме на последно място в Европа.
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                      Дъннинг-Крюгер пич! България е на това дередже заради неграмотни управници и неграмотни избиратели. Да дойде някой и да ти дава пари без да си мръднеш пръста а ти да го гониш да си ходи... това ако не е неадекватност и неспособност да осъзнаеш проблема , не знам какво е.

                      Мисля, че е време да приключваме. Колкото ти ще се разбереш с клошаря за ДОД , толкова и аз ше се разбера с теб за корпоративните данъци.
                      Пак ревеш като вдовица за х...Никой не е взел решение да гони инвеститори от България. Ако на някой не харесва данъчната система и действията на управляващите е напълно свободен да напусне България. По същият начин както в Дания на някои инвеститори не им харесва фактът, че средните брутни заплати са по 6000 евро и че плаща 22 процента корпоративен данък.
                      Ама не наричаш тъпи управниците в Дания заради високите данъци и заплащане на труда. Ако и там данъците бяха по 10 процента и заплатите по 900 евро сигурно щеше да има много повече инвестиции.
                      Всяка държава сама си определя данъчната политика и всеки инвеститор си прави сметката дали да инвестира в нея. Като не ти харесва свят широк.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                        Би ли ми цитирал коментара, в който твърдя,че във всички държави имало данък свръхпечалба?Щото ако не го направиш лъжеш и ми приписваш неща, които не съм писал.
                        А да , всъшност прав си. Ти каза:

                        "Става въпрос за състоянието на държавата и че има огромен дефицит.И не става въпрос само за САЩ,а че във ВСИЧКИ РАЗВИТИ ДЪРЖАВИ по света данъците са по-високи от България. "

                        Което всъшност не споменава директно данък "свръпечалба". Извинявам се. Мешам Ви мненията с кавръка. Ти пък би ли ми казал къде съм "ревал" за данъка в България ? На няколко пъти казах, че съвсем не е 10%, колкото се прокламира, но си плащам дължимото. Ако съм "ревал" за нешо е за данък "свръпечалба", който е промяна на данъчната система в движение и по покритие, размер и тайминг е абсолютно неадекватен. Не съм чул друга държава да наказва така бизнеса си. Ти разбра ли въобше аз за какво "рева" или ше се окаже , че и там има проблем ?
                        Last edited by segato; 18.03.2023, 19:14.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                          Дъннинг-Крюгер пич! България е на това дередже заради неграмотни управници и неграмотни избиратели. Да дойде някой и да ти дава пари без да си мръднеш пръста а ти да го гониш да си ходи... това ако не е неадекватност и неспособност да осъзнаеш проблема , не знам какво е.

                          Мисля, че е време да приключваме. Колкото ти ще се разбереш с клошаря за ДОД , толкова и аз ше се разбера с теб за корпоративните данъци.
                          Благодаря ти че свърши моята работа. Ама магарето се е запънало на моста и реве ли реве
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                            Така е-всички в България са прости и необразовани, само ти си умен и красив. Спор няма.
                            Ама може много ,ама много да се спори защо България не е Германия по икономическо развитие. Ама трябва повече да се чете.Само с ум и красота няма да стигнеш до правилните изводи.
                            Като влияние оказват такива неща като това,че България е била 500 години част от Османската империя, 45 години е била под комунизъм и граничи с държави като Сърбия, Македония, Турция. То още Източна Германия не може да настигне Западна по развитие въпреки стотиците милиарди марки и евро,които се дадоха като помощи и инвестиции от Западна Германия, ама викаш при по-умни министри България щеше да е на едно ниво с Германия.
                            Дъннинг-Крюгер пич! България е на това дередже заради неграмотни управници и неграмотни избиратели. Да дойде някой и да ти дава пари без да си мръднеш пръста а ти да го гониш да си ходи... това ако не е неадекватност и неспособност да осъзнаеш проблема , не знам какво е.

                            Мисля, че е време да приключваме. Колкото ти ще се разбереш с клошаря за ДОД , толкова и аз ше се разбера с теб за корпоративните данъци.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                              Ти не коментираш данък общ доход а данък "свръхпечалба" Пак питам, ако не си добутал до там да плащаш данък "свръхпечалба", с какво право раздаваш акъли за него ? Това е все едно някой клошар да иска повишаването на данък общ доход. Мислиш , ли че е е нормално?

                              Колкото до предложенията на финансовия министър, тя може да предложи утре всеки да работи безплатно за държавата 10 месеца годишно ( вместо сегашните 5). И всъшност, този данък "сврухпечалба" е нещо подобно. До преди малко ти говореше, че всички страни имали данък "свръхпечалба". Това не е вярно! Другите държави облагат изключително енергийни компании и то такива които имат windfall profit. Ти и кавръка явно не разбирате дори елементарни термини иначе шяхте да знаете, в България едва ли има повече от 50 фирми с windfall profit и те са в оръжейната и петролната индустрия. Прочетете какво е windfall profit преди да се излагате по форумите. Надявам се после да разбереш и защо говоря за Дънинг–Крюгер ?

                              П.С. Другите държави съшо така имат 20% гратис на нарастъване на печалбата 21 към 22 година при 10 проицента инфлация. Т.е. допуска се някакво реално нарастване. България също позволява 20% гратис но при инфлация от 30%, което означава , че облага като свръхпечалба дори покачването на приходите зараду инфлацията.
                              Би ли ми цитирал коментара, в който твърдя,че във всички държави имало данък свръхпечалба?Щото ако не го направиш лъжеш и ми приписваш неща, които не съм писал.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                                Хахаха-и как разбра, че не плащам данъци?Колкото и да ти е чудно в България се плащат и други данъци освен корпоративен данък.
                                И предложението за облагане на свръхпечалбата не е мое,а на министъра на финансите. Тя със сигурност има право да дискутира подобни въпроси.И е доста по-наясно от всеки друг в България и по света с финансовото състояние на държавата.
                                Колкото до ревльовците-казвам си мнението за подобен тип поведение.
                                Ти не коментираш данък общ доход а данък "свръхпечалба" Пак питам, ако не си добутал до там да плащаш данък "свръхпечалба", с какво право раздаваш акъли за него ? Това е все едно някой клошар да иска повишаването на данък общ доход. Мислиш , ли че е е нормално?

                                Колкото до предложенията на финансовия министър, тя може да предложи утре всеки да работи безплатно за държавата 10 месеца годишно ( вместо сегашните 5). И всъшност, този данък "сврухпечалба" е нещо подобно. До преди малко ти говореше, че всички страни имали данък "свръхпечалба". Това не е вярно! Другите държави облагат изключително енергийни компании и то такива които имат windfall profit. Ти и кавръка явно не разбирате дори елементарни термини иначе шяхте да знаете, в България едва ли има повече от 50 фирми с windfall profit и те са в оръжейната и петролната индустрия. Прочетете какво е windfall profit преди да се излагате по форумите. Надявам се после да разбереш и защо говоря за Дънинг–Крюгер ?

                                П.С. Другите държави съшо така имат 20% гратис на нарастъване на печалбата 21 към 22 година при 10 проицента инфлация. Т.е. допуска се някакво реално нарастване. България също позволява 20% гратис но при инфлация от 30%, което означава , че облага като свръхпечалба дори покачването на приходите зараду инфлацията.

                                Коментар

                                Working...
                                X