IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от toto Разгледай мнение
    Браво Гето. Аз като един виден сривлогар признавам че това е обоснован с факти коментар. За изводите мога да поспоря, но приветствам всички такива мнения, макар и в противоположна на моето мнение посока.
    Благодаря! Ако мен питаш за лично мнение - аз мисля, че жилищните недвижими имоти в големите градове имат реална стойност с около 30% по-ниска от пазарната им в момента. При по-луксозните сгради и локацията с добра инфраструктура може би малко по-малко. По-точно това е цената, на която аз бих купил нов имот с чувство, че правя нещо правилно. Мнението ми от по-долния пост обаче е реална икономическа преценка, а не това, което ми се иска да видя от пазара.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
      Аз живея във Варна и мога да изкажа мнение само за този регион. Варна е населена с руснаци. По отношение на жилищни имоти те купуват достатъчно и държат нивото на цените, особено лятото. Луксозните имоти са прекалено надценени. Предлагат се обаче основно калпави имоти. Истината, е че пазарът се крепи на това, че няма предлагане. Пазарната цена в момента е равновестна, но не стабилна. Цените на масовите жилища иначе биха паднали с още около 15%.

      Предвид липсата на предлагане не очаквам спад на цените на имоти в краткосрочен план. Най-много средно 2-3% при люта и скучна зима. До две години дори очаквам леко повишение. Имам свое мнение и за по-дългосрочно развитие, но... твърде е рано да го споделям.
      Браво Гето. Аз като един виден сривлогар признавам че това е обоснован с факти коментар. За изводите мога да поспоря, но приветствам всички такива мнения, макар и в противоположна на моето мнение посока.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
        Аз живея във Варна и мога да изкажа мнение само за този регион. Варна е населена с руснаци. По отношение на жилищни имоти те купуват достатъчно и държат нивото на цените, особено лятото. Луксозните имоти са прекалено надценени. Предлагат се обаче основно калпави имоти. Истината, е че пазарът се крепи на това, че няма предлагане. Пазарната цена в момента е равновестна, но не стабилна. Цените на масовите жилища иначе биха паднали с още около 15%.

        Предвид липсата на предлагане не очаквам спад на цените на имоти в краткосрочен план. Най-много средно 2-3% при люта и скучна зима. До две години дори очаквам леко повишение. Имам свое мнение и за по-дългосрочно развитие, но... твърде е рано да го споделям.
        Аз съм роден във Варна. И коментарът ми е :
        Оптимист. А дано, ама надали
        Last edited by master of the seven seas; 29.09.2012, 14:38.

        Коментар


        • Аз живея във Варна и мога да изкажа мнение само за този регион. Варна е населена с руснаци. По отношение на жилищни имоти те купуват достатъчно и държат нивото на цените, особено лятото. Луксозните имоти са прекалено надценени. Предлагат се обаче основно калпави имоти. Истината, е че пазарът се крепи на това, че няма предлагане. Пазарната цена в момента е равновестна, но не стабилна. Цените на масовите жилища иначе биха паднали с още около 15%.

          Предвид липсата на предлагане не очаквам спад на цените на имоти в краткосрочен план. Най-много средно 2-3% при люта и скучна зима. До две години дори очаквам леко повишение. Имам свое мнение и за по-дългосрочно развитие, но... твърде е рано да го споделям.

          Коментар


          • Жилище с площ от 103 кв. м. в морската градина на гр. Варна се продава:
            - цената е 330,000 евро или минимум 414,744 долара (еврото варираше през септември 2012г. от 1.2568 долара за 1 евро до 1.3095 долара за 1 евро)


            Жилище с площ от над 119 кв. м. във Форт Лодърдейл, щат Флорида (545 South Fort Lauderdale Beach Boulevard, Fort Lauderdale, FL 33316) се продава:
            - цената е 399,000 долара




            http://www.trulia.com/property/30952...rdale-FL-33316
            http://sdw.ecb.europa.eu/browseSelec...D&node=2018794
            http://www.imoti.net/dvustaen-aparta...no2075744.html

            Коментар


            • Плевен като цяло се обезлюдява. Половината ми рода е от там и винаги като разговарям с хора или се разхождам по улиците става по-зле и по-зле... доста хора се оплакват и от зачестяващите набези на малцинствата върху имотите им. Да не говорим ако имаш вила в района и те няма няколко месеца... определно не е града какъвто го помня от детството ми, а иначе е толкова хубаво място...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение
                В Плевенско със сигурност няма да има повишение на НИ, както се вижда банките, с помощта на ЧСИ се опитват да се отвържат.

                http://www.briagnews.bg/index.php?p=view&id=8780
                Надали Плевен е типичен пример за спад на НИ - все пак е в 10те големи градове.
                А в следващите положението е трагично!
                "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

                Коментар


                • В Плевенско със сигурност няма да има повишение на НИ, както се вижда банките, с помощта на ЧСИ се опитват да се отвържат.

                  http://www.briagnews.bg/index.php?p=view&id=8780
                  Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

                  Коментар


                  • индианеца

                    Имат голям пролем , технологията не става за изграждане на мощности от гигавати за час. Обикновенно веднага се лепват за тези технологии големи компании , мастодонти и се почва вече с търсене на вариант за огромни реактори и мощности с идеята технологията да се засекрети и бъдещия обект да се охранява по въздух и вода и да продават само енергията произведена от него. Това е проблема.
                    Във Великобритания има една лаболатория в която създадоха материал абсорбиращ водород. Характерно е че е много евтин, удобен за съхраниние и може да се зарежда и разрежда над 20 000 пъти.Купи ги Шел и нямат положителен резултат за сега в създаването на материал от този вид, който да не може да се зарежда при по примитивни условия и задължително да се налага зареждането му от компанията. Това е търсенето, което се прави и към което има интерес от страна на тези с големи пари за инвестиране.
                    Технологии има , но тях не ги устройват.
                    Атомната енергетика е най мръсната технология, създава неизличим отпадък за милиони години, който е МНОГО опасен. Мастодонтите са прегърнали тази технология понеже - ТЯ ГИ УСТРОЙВА !!!!
                    Роси обаче е продал няколко реактора преди да направи технологията публично достояние. Той сега вече е купен от големите, но тези реактори го притесняват и предполагам са ги събрали..не е ясно дали няма копия и като се чуе от някъде за такъв реактор и той подскача. Чорбаджиите са му хвърлили големи пари и работят по въпроса - как да направят Света зависим от тях.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                      1. държавна администрация
                      2. висше образование
                      3.промишленост
                      4.услуги
                      5. моряци, които доста надценяваш като тежест в икономиката ни
                      6.хазарт
                      Val само хазарта е вярно. Моряците не сме толкова много че да влияем. Смятай само офицерите, един моряк взема средно около 10К долара годишно. Заплата от 1000лв не е толкова висока или да дава голяма покупателна способност. Сравни заплатите + премиите на администрацията в София. Остават офицерите. Като имаш в предвид че годишно, средно са по около 150 човека завършващи и живеещи във Варна, цифрата идва 6 000 души ( 150 души по 40години, т.е. от 25 до 65 годишни). От тях поне 1000 не пътуват, 1000 са с друг бизнес и то не остана. А и неработещите моряшки съпруги свалят средният доход.
                      Във Варна, за съжаление, единствените пари са от руснаците. Иди в някой мол и веднага се забелязва, че поне 30% от пазаруващите в скъпите магазини са рускоговорящи. То целият град е във сферата на услугите, няма никаква промишленост.
                      Миналият месец, се опитах да почна в корабостроителна фирма, за да си поддържам второто образование. Ама те ВСИЧКИТЕ са затворили 2012, няма къде да отида да работя безплатно. И не мисли че търся по улицата, майка ми е работила в Института по корабостроене, а и търся и други места.
                      Кораборемонта е печеливш само за предприятието, не помага на други бизнеси

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        Кризата има енергиен характер. Невъзможността да се преодолее цената от 150 долара за барел възпрепятства инфлацията - икономическия мотор. Не е възможно да се удържи повече ниското технологично ниво в енергетиката. Има технология и няма как тя да не започне да се изполва, времената на 30% ефективните технологии отминаха и ще дойдат тези на 90% ефективност.Това че Китай се е докопал до ресурси в Африка или другаде не означава, че него го устройват десетилетията на икономически спад и без съпротива ще си вкара икономиката в ледников период.Единственно САЩ не ги устройват нови цени на петрола равни на тези отпреди две десетилетия, защото всички ще им върнат доларите които държат за да си купуват петрол с тях...а юанът ще се самоотвърже.
                        Tрейдър на психиатър ходил ли си скоро и въобще четеш ли какво си написал?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          Това е мекия вариант и има много по твърди решения - гориво никел и близките до него метали в таблицата , няколко грама никел вместо 10 тона фосисилни.И не само с никела става номера.
                          Историята с никела изглежда твърде добре и започна да става съмнителна. От повече от година ги следя тия тиквеници и основната дума там е УТРЕ. Иначе тайно се надявам да успеят.

                          Коментар


                          • ludoed

                            Кризата има енергиен характер. Невъзможността да се преодолее цената от 150 долара за барел възпрепятства инфлацията - икономическия мотор. Не е възможно да се удържи повече ниското технологично ниво в енергетиката. Има технология и няма как тя да не започне да се изполва, времената на 30% ефективните технологии отминаха и ще дойдат тези на 90% ефективност.Това че Китай се е докопал до ресурси в Африка или другаде не означава, че него го устройват десетилетията на икономически спад и без съпротива ще си вкара икономиката в ледников период.Единственно САЩ не ги устройват нови цени на петрола равни на тези отпреди две десетилетия, защото всички ще им върнат доларите които държат за да си купуват петрол с тях...а юанът ще се самоотвърже.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Ще стане , какво ще кажеш за ефективност 80-85% при употреба на конвенционалните горива в друг тип машини. Това е мекия вариант и има много по твърди решения - гориво никел и близките до него метали в таблицата , няколко грама никел вместо 10 тона фосисилни.И не само с никела става номера. Аз не мога да разбера на какво разчитат янките, няма как да стане Света да остане в 20 век.

                              Не разчитат само те! Хубаво е да погледнеш на кои държави в Африка са сложили ръка Китай,като правиш някой от задълбочените си анализи.......

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                                .... Говорим за потенциал, нали?....
                                Ами потенциала е никакъв ....Ето данните от НСИ - т.26 , 27,28,29. - и съжалявам,че сега не ми се рови за данни отпреди 2000-та година и особено до 1989 г., за да се очертае по-ясно тренда :

                                http://www.nsi.bg/regstatbg.php?RST=12

                                т.13 също е интересна - Коефициент на безработица (%) 1) от общия брой население съвпада с официалния процент американска безработица .....

                                Данните в този си вид за достоверен анализ като цяло, са абсолютно безполезни и не знам НСИ що харчи пари за ненужна и накъсана информация .
                                Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                                Коментар

                                Working...
                                X