IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Дянков вместо да се чуди какво да измисли, може да събере много повече пари като, обложат с данък празните апартаменти и къщи (данък върху второ, трето и т.н. жилище, щом не е дадено под наем и стои празно), помещения и магазини стоящи празни. С това - от една страна ще се събират стотици милиони нови приходи и то ежегодно, от друга страна ще има силен социален ефект като, подсигури избиратели сдобили се с дом на нисък месечен наем, за сметка на някой и друг собственик на имот, който дори не е достатъчно кадърен да го даде под наем. Ще влязат пряко данъци по две пера:
    1. От прякото и повишено облагане на стоящите празни имоти.
    2. Ще влязат данъци от наеми от имоти които тази промяна би заселила, за да не попаднат под удара на увеличението.
    Наемите като цяло ще паднат, но пък облагаемите имоти ще скочат драстично и като бройка и като приход от тях.
    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

    Коментар


    • Бате Пешо

      Има прекалено много млади без пенсии , хайде първо на тях да помогна. По големия проблем е че хора които са млади, без недъг физически или умствен са без работа. Не твърдя , че на възрасните хора им е лесно. Колкото и пари да им подаря , те ще свършат..по добре е да им се осигури работа на хората и те ще си заработват парите.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        Пешка спрете да гледате все от собствената си камбанария ! Това са глупости и така губят всички. Ти дори не можеш да разтълкуваш последствията от глупавия данък лихви, той не е в ущърб на депозиралите пари в банките , а напротив. Но пък е в ущърб на всички и на икономиката, за която цената на парите става с 1% по висока.Страшни егоисти сте , аз се изумявам.
        Tрейдърко ти пари имаш ли?Като си се замислил за бедните и не си егоист искаш ли да дойдеш у село.Има възрастни жени с пенсии по 150лева.Аз ще ти кажа кои са и да им ги раздадеш става ли?Не на цигани на истински български баби които изнемогват

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          Трябва да се променят нещата , но това може да стане само чрез големи загуби за олигархията и политическата класа тогава , ще осиротее. Ако олигархията загуби милиардите си инвестиции в монополи , тя ще изостави политическата класа. В момента симбиозата осигурява инвестиции с голяма доходност за олигархията..обръща се това и всичко ще приключи. Така системата ще се прочисти.
          Малиииий,

          нещо с което съм на 100% съгласен.

          Коментар


          • Пешка спрете да гледате все от собствената си камбанария ! Това са глупости и така губят всички. Ти дори не можеш да разтълкуваш последствията от глупавия данък лихви, той не е в ущърб на депозиралите пари в банките , а напротив. Но пък е в ущърб на всички и на икономиката, за която цената на парите става с 1% по висока.Страшни егоисти сте , аз се изумявам.
            Last edited by supertrader; 15.10.2012, 12:57.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
              Почти нищо не ми плащат! Само данъците ми върху НИ. Така сме се разбрали.
              Това е ясно.Ясно е защо си против плоския данък и защо си за другите данъци.Ти си по душа комунист.Много е добре другите да плащат данъци а с парите да направят нещо което аз да ползвам.Защо например да не облагат прогресивно имотите ако имаш повече от един?Най жалкото е че държавата се управлява от точно такива екземпляри които не плащат данъци а само мислят как да вземат от другите.Вземането обаче си има граници.И не бива да се прекалява щото резултата накрая ще е хем няма постъпления от данъка хем са изритани от властта.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                Имам предвид, когато сложиш дограма или нова подова настилка, нали знаеш че трябва да декларираш и да ти вдигнат данъка на тази база.
                Това е ебаси простотията. В момента правя ремонт на покрив. Не стига, че се вадя от мангизи за подобрение на сградата, ами ремонтът няма да мине за разход а трябва да го амортизирам и на всичкото отгоре, трябва да подам декларация за увеличаване на балансовата стойност върху която да ми начукат още Такса смет
                Като няма да мине за разход аз ли да те уча какво да правиш?Или имаш неудържимото желание да пълниш джобовете на гробарските мошеници?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                  Прав си. Ако тук сме държава като на запад където да обитаваш определени квартали или да направиш някакво преустройство е въпрос на престиж, както и да платиш по-висок данък, тука този закон е абсурден предвид факта, че никой не желае да се набутва излишно.
                  На мен още по-интересен ми е въпроса предвид и заглавието на темата, в населени места където се понижиха пазарните цен под данъчните оценки, предстои ли корекция на оценките надолу. Или общините такав посока не познават?
                  Сто пъти съм го казвал тук. Данъчната оценка трябва да бъде такава, на която Държавата е готова да купи даден имот.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                    Не, аз просто констатирам, че това е възможно най тъпия данък.
                    Представяш ли си.... Ако един апартамент ти е с 50000 данъчна оценка, за това че си си скъсал гъза и си налял да речем 10000 кинта в него, данъчната оценка ако не скриеш нещо става 60000 и съответно данъкът и такса смет стават с 20% по-високи. И какъв е стимула на собствениците на имоти да ги поддържат, освен никакъв?
                    Прав си. Ако тук сме държава като на запад където да обитаваш определени квартали или да направиш някакво преустройство е въпрос на престиж, както и да платиш по-висок данък, тука този закон е абсурден предвид факта, че никой не желае да се набутва излишно.
                    На мен още по-интересен ми е въпроса предвид и заглавието на темата, в населени места където се понижиха пазарните цен под данъчните оценки, предстои ли корекция на оценките надолу. Или общините такав посока не познават?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                      Сега е момента да ме топнеш на данъчните
                      Не, аз просто констатирам, че това е възможно най тъпия данък.
                      Представяш ли си.... Ако един апартамент ти е с 50000 данъчна оценка, за това че си си скъсал гъза и си налял да речем 10000 кинта в него, данъчната оценка ако не скриеш нещо става 60000 и съответно данъкът и такса смет стават с 20% по-високи. И какъв е стимула на собствениците на имоти да ги поддържат, освен никакъв?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                        Да де, ама и ти си длъжен да подадеш образец 14 и 17 и да ти направят нова данъчна оценка с нов данък
                        Сега е момента да ме топнеш на данъчните

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                          Ааааа, не знам, оправяй се, аз съм си Ф.Л. и тез проблеми са ми чужди.
                          Да де, ама и ти си длъжен да подадеш образец 14 и 17 и да ти направят нова данъчна оценка с нов данък

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                            Имам предвид, когато сложиш дограма или нова подова настилка, нали знаеш че трябва да декларираш и да ти вдигнат данъка на тази база.
                            Това е ебаси простотията. В момента правя ремонт на покрив. Не стига, че се вадя от мангизи за подобрение на сградата, ами ремонтът няма да мине за разход а трябва да го амортизирам и на всичкото отгоре, трябва да подам декларация за увеличаване на балансовата стойност върху която да ми начукат още Такса смет
                            Ааааа, не знам, оправяй се, аз съм си Ф.Л. и тез проблеми са ми чужди.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                              Не съм правил ремонт с цел смяна на предназначението на даден имот. Имам лек проблем с две къщи в един парцел, защото при издаването на разрешението на строеж на новата, отпадна режима на търпимост към старата и сега ако извадя разрешение за ползване на новата, трябва да съборя старата. Аз обаче в момента правя ремонт в старата
                              През 2005г. узаконих триетажна къща в едно село включая с променените граници на парцела
                              За вкарването на кухнята в хола и направата на кухнята на детска стая в един от апартаментите, не съм искал разрешения и проект. Но в тази хипотеза е половината народ. Затова излизат на всеки 10-15 години тези амнистии.
                              Другият апартамент е с три спални и там не се налага преустройства, освен ако не настаня китайски наематели, които често са по около 15 човека в двустаен. За четиристайния ако се кандидатират 40 човека, може би ще трябва да преградя и хола.
                              Имам предвид, когато сложиш дограма или нова подова настилка, нали знаеш че трябва да декларираш и да ти вдигнат данъка на тази база.
                              Това е ебаси простотията. В момента правя ремонт на покрив. Не стига, че се вадя от мангизи за подобрение на сградата, ами ремонтът няма да мине за разход а трябва да го амортизирам и на всичкото отгоре, трябва да подам декларация за увеличаване на балансовата стойност върху която да ми начукат още Такса смет

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                                Лорде, ся понеже поредната тъпотия ми е до главата, да те питам и теб, като крупен собственик. Ти като правиш ремонти, декларираш ли подобренията в Данъчното?
                                Не съм правил ремонт с цел смяна на предназначението на даден имот. Имам лек проблем с две къщи в един парцел, защото при издаването на разрешението на строеж на новата, отпадна режима на търпимост към старата и сега ако извадя разрешение за ползване на новата, трябва да съборя старата. Аз обаче в момента правя ремонт в старата
                                През 2005г. узаконих триетажна къща в едно село включая с променените граници на парцела
                                За вкарването на кухнята в хола и направата на кухнята на детска стая в един от апартаментите, не съм искал разрешения и проект. Но в тази хипотеза е половината народ. Затова излизат на всеки 10-15 години тези амнистии.
                                Другият апартамент е с три спални и там не се налага преустройства, освен ако не настаня китайски наематели, които често са по около 15 човека в двустаен. За четиристайния ако се кандидатират 40 човека, може би ще трябва да преградя и хола.

                                Коментар

                                Working...
                                X