IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 9 години, 7 месеца и 13 дена.

    Толкова трябва да мине преди да има реално увеличение на цените на имотите в БГ. Дотогава цените ще падат или ще се въртят около +-1-2%

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
      Затова се смята със средната работна заплата......
      Не знам не знам.
      По света повече смятат с доходността,,,,,,,
      Ще черпя КРАДЛИВАТА МИЖАТУРКА малка биричка някога !!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от REDA Разгледай мнение
        Аз пък съм чувал, че стрували около 100-на наема.
        Та има наеми по 400 лефа има и по 400 евра.
        Обаче те както и доходите така и наемите не са гарантирани
        като величина в дълъг срок та,,,,,,,,,,,
        Затова се смята със средната работна заплата......

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
          Да, ако такъв е средният доход в София /за което не съм сигурен/ цената на един апартамент от 80 квадрата с нормална инфраструктура /магазини, транспорт, паркинг и зелени площи/ би трябвало да е около 40 хил. евро.
          Аз пък съм чувал, че стрували около 100-на наема.
          Та има наеми по 400 лефа има и по 400 евра.
          Обаче те както и доходите така и наемите не са гарантирани
          като величина в дълъг срок та,,,,,,,,,,,
          Ще черпя КРАДЛИВАТА МИЖАТУРКА малка биричка някога !!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
            Да, ако такъв е средният доход в София /за което не съм сигурен/ цената на един апартамент от 80 квадрата с нормална инфраструктура /магазини, транспорт, паркинг и зелени площи/ би трябвало да е около 40 хил. евро.
            Съгласен.
            При условие обаче че говорим за 80м2 като ч.ж.площ.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
              А тези, които ги купуват ще вземат на босия цървулите...
              така е ... ясно е това!
              Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от REDA Разгледай мнение
                Искаш да кажеш, че при стандартен апартемент от 72-75 квадрата
                и среден доход за София от около 850 лефа месечно цената му требе
                да е около 82 000 - 85 000 в момента????
                Толкова разбира се.....
                Ако купя нещо от ЧСИ, ще се опитам да продам моя( мисля, че е лукс) от 115 м2 за 100 000.....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от iivanoff Разгледай мнение
                  Тепърва започва изкупуването на лошите кредити в цял свят... почакайте още няколко месеца...
                  А тези, които ги купуват ще вземат на босия цървулите... И което е още по-лошо фирмите изкупуващи кредити вземат по различни сфеми кредити от банките за да ги изкупят... Представете си каква огромна манипулация става... само и само банката да се изчисти на хартия от лошите кредити... временно де. Всичси сънуват мокри инфлационни сънища.
                  Last edited by Forex Master; 23.10.2012, 18:00.
                  Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от alwayastrue Разгледай мнение
                    Лошите и преструктурирани кредити надхвърлиха 10 млрд. лв.
                    При жилищните кредити също имаме рекордните 21,27%.
                    Намалението при лошите и преструктурирани потребителски кредити се дължи на политиката на банките да продават такива портфейли от кредити
                    http://www.investor.bg/biudjet-i-fin...lrd-lv,141820/

                    За пръв път се загатва истината - лошите кредити намаляват, защото се продават (което ги прави още по-лоши)

                    Ами точно така ЩЕ намаляват лошите кредити НЕПАЗАРНО !!

                    - ФЕД да не печата парите "пазарно"!

                    Тепърва започва изкупуването на лошите кредити в цял свят... почакайте още няколко месеца...
                    Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от REDA Разгледай мнение
                      Искаш да кажеш, че при стандартен апартемент от 72-75 квадрата
                      и среден доход за София от около 850 лефа месечно цената му требе
                      да е около 82 000 - 85 000 в момента????
                      Да, ако такъв е средният доход в София /за което не съм сигурен/ цената на един апартамент от 80 квадрата с нормална инфраструктура /магазини, транспорт, паркинг и зелени площи/ би трябвало да е около 40 хил. евро.
                      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                      Коментар


                      • Покупката на имот - жилище , къща има алтернатива и тя е парцел , материали и труд. Алтернативата определя цената дългосрочно !
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • В края на 1989г. домакинствата имаха:
                          - 624 хиляди жилищно-спестовни влогове, а сумата в тях беше едва 2,853.2 милиона лв.

                          Разпределението обаче на жилищно-спестовните влогове в края на 1989г. беше:
                          1)
                          - до хиляда лв. бяха 13% от тези влогове
                          2)
                          - над хиляда лв. до 4 хиляди лв. бяха 48.9% от тези влогове
                          3)
                          - над 4 хиляди лв. до 10 хиляди лв. бяха 27.5% от тези влогове
                          4)
                          - над 10 хиляди лв. бяха едва 10.6% от тези влогове


                          http://statlib.nsi.bg:8181/isisbgsta...E0%ED%E8%F6%E8

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                            Цените на хапартаментите ще падат още много и ще падат още дълго време! Процесът ще се забави едва когато съотношението средна заплата към средна цена на апартамент достигне това в началото на 80-те по времето на социализма - тоест средна заплата 200-250 лева и средна цена на хапартамент 20-25 хил. лева или 1:100 за качествени апартаменти с качествена инфраструктура... И дори ще паднат под това съотношение!
                            Искаш да кажеш, че при стандартен апартемент от 72-75 квадрата
                            и среден доход за София от около 850 лефа месечно цената му требе
                            да е около 82 000 - 85 000 в момента????
                            Last edited by REDA; 23.10.2012, 17:38.
                            Ще черпя КРАДЛИВАТА МИЖАТУРКА малка биричка някога !!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Не мисля така , в момента е най неизгодно да се продава. Ти ако продаваш голям апартамент във Владиславово няма да можеш да го продадеш въобще, ако имаш малък в центъра и го продадеш сега после с тия пари никога няма да можеш да си купиш такъв.
                              Цените на хапартаментите ще падат още много и ще падат още дълго време! Процесът ще се забави едва когато съотношението средна заплата към средна цена на апартамент достигне това в началото на 80-те по времето на социализма - тоест средна заплата 200-250 лева и средна цена на хапартамент 20-25 хил. лева или 1:100 за качествени апартаменти с качествена инфраструктура... И дори ще паднат под това съотношение!
                              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                              Коментар


                              • pipbel

                                Не мисля така , в момента е най неизгодно да се продава. Ти ако продаваш голям апартамент във Владиславово няма да можеш да го продадеш въобще, ако имаш малък в центъра и го продадеш сега после с тия пари никога няма да можеш да си купиш такъв.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X