IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от MiroHristov Разгледай мнение
    Желязото поскъпна с 30%, очаква се и други строителни материали да поскъпнат до септември месец тази година. За другите имоти може би не, но при новото строителство повишение на цените ще има.
    Айде стига с тия брокерски мантри! Когато поевтиняват, всичко поевтинява, ама като поскъпва, ще поскъпва само новото. Ай сиктер, забравихте ли как панелките на по 1000 евра се лапаха като топъл леб у Младостите?

    Коментар


    • Желязото поскъпна с 30%, очаква се и други строителни материали да поскъпнат до септември месец тази година. За другите имоти може би не, но при новото строителство повишение на цените ще има.

      Коментар


      • Банките вече се готвят за тия времена....
        - Лихвите по депозитите се срутиха - 1-3%
        - Кредитните инспектори ще си гледат работата с нужния професионализъм ( спуснат точен протокол за обследване )
        - Кредити - па-па, бла-бла, остават в историята и толкова !
        - Просрочените ипотеки, няма да се дават на наши фирми, а ще се продават от ЧСИ, на пазар.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
          Ще го въведат фалита на физически лица. Аз лично съм категорично против, защото това ще доведе до такива мошеничества, че ум да ти зайде. Освен това въведат ли го, лихвите по кредитите веднага ще скочат и то доста. Банките ще търсят начин да се застраховат от неизбежните измами, а единственият начин е още да затегнат условията по кредитирането и да вдигнат лихвите.
          От друг ъгъл погледнато може и да си прав.
          Българинът е бил лъган и се е научил да лъже. Направо е закърмен с идеята за някоя далаверка.
          Но все пак ако всичко е изрядно,банката ще си носи отговорността за некачествените кредити. Затова и отпускането им ще става с одобрението на повече от едно лице/служител и независими един от друг. А да видим ако някой знае, че независимо от него някой друг също одобрява или не отпускането на кредита, и не го знае кой е, ще си сложи ли подписа за одобрение?
          То не че и досега няма много измами, умишлено увеличени оценки за да може да се вдигне цената, а оттам и кредита и вноските и всякакви други щуротии...
          Все пак съм по склонен за да го има фалита, но трябва да има развита финансова култура в хората и съд за измамниците от банките.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
            Така е, затова и те бягат от БГ без намерение да се връщат.
            Така и банките губят, защото няма кой да им връща вноските.
            Според мен в полза на всички ще е да се въведе фалита на физическо лице. Говориха за това, ама май само с приказките останаха.
            С него и банките ще спечелят и хората - банките ще внимават какви кредити раздават (това е много важно за здравето на банковата система), а хората ще могат да обявяват фалит и да започват живота си отначало, и чазст от тези хора няма да бягат в чужбина.
            Ама май няма воля за това - фалита за физ лица де.
            Ще го въведат фалита на физически лица. Аз лично съм категорично против, защото това ще доведе до такива мошеничества, че ум да ти зайде. Освен това въведат ли го, лихвите по кредитите веднага ще скочат и то доста. Банките ще търсят начин да се застраховат от неизбежните измами, а единственият начин е още да затегнат условията по кредитирането и да вдигнат лихвите.
            Never underestimate the predictability of stupidity

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
              Освен това трябва да се водиш безработен или да работиш на черно. Щото почнеш ли официално работа накъде, банката веднага ще те налази да и връщаш остатъка от кредита
              Така е, затова и те бягат от БГ без намерение да се връщат.
              Така и банките губят, защото няма кой да им връща вноските.
              Според мен в полза на всички ще е да се въведе фалита на физическо лице. Говориха за това, ама май само с приказките останаха.
              С него и банките ще спечелят и хората - банките ще внимават какви кредити раздават (това е много важно за здравето на банковата система), а хората ще могат да обявяват фалит и да започват живота си отначало, и чазст от тези хора няма да бягат в чужбина.
              Ама май няма воля за това - фалита за физ лица де.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                Ако за това питаш - ще ти отговоря.
                Директно не, ноо ако е единствено официален длъжник.
                Иначе много начини има - толкова вратички и щуротии има в законодателството. Най-лесно е новия имот да не е на твое име. Трябва да имате добри семейни отношения.
                Примерно такива като Сидерови - човечецът живее на една мизерна дебелогъзка заплата, ама живее по царски. Същото и за фамилия Станишеви, за фамилия Местан и Доган, за фамилия Борисов...все бедни на документи - ама ти вярваш ли.
                Аз наскоро научих нещо, че можеш сам на себе си да ипотикираш имота си. И после някой ако те погне - ти си първи по ред. Нали се сещаш каква е идеята. А бе българинът е жив дявол щом стане дума за имота му.
                Освен това трябва да се водиш безработен или да работиш на черно. Щото почнеш ли официално работа накъде, банката веднага ще те налази да и връщаш остатъка от кредита
                Never underestimate the predictability of stupidity

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                  Luboil, хайде да се върнем в самото начало и да видим какво си цитирал:



                  Хайде сега ми кажи - това, дето си го цитирал, възможно ли е да се случи в България или не?
                  Ако за това питаш - ще ти отговоря.
                  Директно не, ноо ако е единствено официален длъжник.
                  Иначе много начини има - толкова вратички и щуротии има в законодателството. Най-лесно е новия имот да не е на твое име. Трябва да имате добри семейни отношения.
                  Примерно такива като Сидерови - човечецът живее на една мизерна дебелогъзка заплата, ама живее по царски. Същото и за фамилия Станишеви, за фамилия Местан и Доган, за фамилия Борисов...все бедни на документи - ама ти вярваш ли.
                  Аз наскоро научих нещо, че можеш сам на себе си да ипотикираш имота си. И после някой ако те погне - ти си първи по ред. Нали се сещаш каква е идеята. А бе българинът е жив дявол щом стане дума за имота му.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                    Едно си баба знае, едно си баба бае...

                    Никой не сравнява Америка с БГ. Дава ти се пример, че в БГ може да си оставиш ипотекирания имот на банката, а не както твърдиш, че не можеш.

                    А между другото това, че е незаконно в БГ не е вярно. Много си е законно. А като си почнал да сравняваш САЩ с БГ без никой да ти е искал да ги сравняваш, може би ще кажеш и че договорите за кредити/ипотеки не са еднакви и са много по изгодни в САЩ и надали има закопаващи и заробващи клаузи.
                    Относно наследството- казах ти - докато няма съдебно решение никой не е длъжник. А затова банката трябва да направи нещо. В много случаи банката не прави нищо и може да имаш кредит, да не плащаш вноски и да си получиш наследството.
                    Друг е въпросът, че хората надали са толкова глупави да оставят наследство на официален длъжник. Начините за да си получи човек наследството са много.
                    Чакай, че ме разсмя - ама трябва да сте много глупави, че така да си оставяте наследството - че банката да ви го прибере...
                    Luboil, хайде да се върнем в самото начало и да видим какво си цитирал:

                    И наивниците, които са теглили кредит с 8-10% годишна лихва, след 4-5 години ще установят, че са плащали по половин заплата месечно за оня, дето духа. Защото ще им е по-евтино да се откажат от жилището, купено днес и да вземат ново по новите цени, отколкото да продължат да изплащат старото.
                    Хайде сега ми кажи - това, дето си го цитирал, възможно ли е да се случи в България или не?
                    Never underestimate the predictability of stupidity

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
                      Помниш ли онзи военен, който застреля себе си, жена си и двете деца? Сега дълговете ги наследяват родителите им. Някъде четох, че са направили отказ от наследство, т.е. оставят на банката част от къщата си (поначало тяхна, впоследствие прехвърлена на дъщерята).
                      У нас няма кой знае каква финансова култура, малко хора мислят за такива неща като кой ще ги наследи и какво ще му оставят.
                      Че в БГ финансовата култура е много ниска е истина. Ако беше обратното нямаше да има толкова много набълбукани с кредити и ипотеки.
                      Затова съм на мнение и го казвам непрекъснато - приживе още трябва да си оправиш финансите. Не трябва след като умреш децата ти да наследят една каша.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                        А бе така е, ама смешно е да си оставиш наследството на официален длъжник.
                        Ако не си говорите вътре в семейството и не знаеш кой на кого какво дължи ...нормално е да знаеш на кого оставяш, ама може и да има такива, които оставят без да знаят..
                        Помниш ли онзи военен, който застреля себе си, жена си и двете деца? Сега дълговете ги наследяват родителите им. Някъде четох, че са направили отказ от наследство, т.е. оставят на банката част от къщата си (поначало тяхна, впоследствие прехвърлена на дъщерята).
                        У нас няма кой знае каква финансова култура, малко хора мислят за такива неща като кой ще ги наследи и какво ще му оставят.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                          Има и вариант за отказ от наследство. Тогава го губиш, но и банката пие една студена вода
                          А бе така е, ама смешно е да си оставиш наследството на официален длъжник.
                          Ако не си говорите вътре в семейството и не знаеш кой на кого какво дължи ...нормално е да знаеш на кого оставяш, ама може и да има такива, които оставят без да знаят..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                            . Начините за да си получи човек наследството са много.
                            Чакай, че ме разсмя - ама трябва да сте много глупави, че така да си оставяте наследството - че банката да ви го прибере...
                            Има и вариант за отказ от наследство. Тогава го губиш, но и банката пие една студена вода

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                              Разликата е, че в Америка да върнеш ключовете на банката е законно, а тук не е. Да не говорим за следната ситуация - беглецът заебава апартамента, банката го продава за жълти стинки, той продължава да дължи разликата, но банката не може да го издири. Обаче, не щеш ли, стрецът на беглеца се е споминал и му оставя в наследство собствения си апартамент. Нататък можеш и сам да се досетиш
                              Едно си баба знае, едно си баба бае...

                              Никой не сравнява Америка с БГ. Дава ти се пример, че в БГ може да си оставиш ипотекирания имот на банката, а не както твърдиш, че не можеш.

                              А между другото това, че е незаконно в БГ не е вярно. Много си е законно. А като си почнал да сравняваш САЩ с БГ без никой да ти е искал да ги сравняваш, може би ще кажеш и че договорите за кредити/ипотеки не са еднакви и са много по изгодни в САЩ и надали има закопаващи и заробващи клаузи.
                              Относно наследството- казах ти - докато няма съдебно решение никой не е длъжник. А затова банката трябва да направи нещо. В много случаи банката не прави нищо и може да имаш кредит, да не плащаш вноски и да си получиш наследството.
                              Друг е въпросът, че хората надали са толкова глупави да оставят наследство на официален длъжник. Начините за да си получи човек наследството са много.
                              Чакай, че ме разсмя - ама трябва да сте много глупави, че така да си оставяте наследството - че банката да ви го прибере...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                                Значи недей да ми слагаш думи в устата.
                                Никога не съм сравнявал да фалираш в САЩ и да вземеш кредит в БГ и да напуснеш.

                                Ти си този, който каза, че е невъзможно в БГ да оставиш апартамента на банката.
                                Просто ти давам пример, че може и той не е единичен случай. Давам ти пример, а ти почваш нещо съвсем друго да говориш - точно като нашите политици - като ги сгащиш и веднага сменят темата и казват - нали ти казах за нещо, за което е всенародна истина.
                                Относно това дали си затварят пътя за БГ тези, които оставят апартамента на банката - първо не знам някой който да е заминал за САЩ и да не е на екскурзия, бригада или да мие чинии да се е върнал в БГ за постоянно - идват си от време на време най-често на 5-10 г да се видят с роднини. След две-три идвания вече напълно прекратяват идванията си. А иначе не съм запознат много, ама сигурно си има и тук давност, както навсякъде, а и за да се отреже влизането му - трябва официално банката да иска съдебно решение и оттам властите да почнат да го гонят/издирват или хванат на границата. Все още не знам някой да е задържан на границата за неплатен кредит. А и да го хванат и задържат - с какво право - казва, че отива в чужбина да изкара пари да си върне кредита към любимата банка
                                Разликата е, че в Америка да върнеш ключовете на банката е законно, а тук не е. Да не говорим за следната ситуация - беглецът заебава апартамента, банката го продава за жълти стинки, той продължава да дължи разликата, но банката не може да го издири. Обаче, не щеш ли, стрецът на беглеца се е споминал и му оставя в наследство собствения си апартамент. Нататък можеш и сам да се досетиш
                                Never underestimate the predictability of stupidity

                                Коментар

                                Working...
                                X