IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка на "панелка" - струва ли си?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mauricio84 Разгледай мнение

    Това са фалшиви обяви които агенциите пускат с цел да хващат потенциално купувачи.
    Вижте че изтриха обявата след като се заговори за нея.
    Вземат се някакви снимки от друг имот не в този град измисля се текст и се пуска да се хващат купувачи.
    Бро, видя ли посга който цитираш коя година е?
    г-жа Фирдевс.2015г.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mauricio84 Разгледай мнение
      Ако е купуваш с цел инвестиция не си струва.
      Идва голяма рецесия. Никога няма да си върнеш първоначалната инвестиция.
      Я пак? По време на рецесия имотите обикновено са свръхподценени. Ако не се купува точно в такъв момент, то кога?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от г-жа Фирдевс Разгледай мнение
        Пичове, това добре ли е???

        http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act...nk=2dy573&f1=1
        Това са фалшиви обяви които агенциите пускат с цел да хващат потенциално купувачи.
        Вижте че изтриха обявата след като се заговори за нея.
        Вземат се някакви снимки от друг имот не в този град измисля се текст и се пуска да се хващат купувачи.
        Форекс блог

        Коментар


        • Ако е купуваш с цел инвестиция не си струва.
          Идва голяма рецесия. Никога няма да си върнеш първоначалната инвестиция.
          Форекс блог

          Коментар


          • Моята се изплати два пъти, се ще чакам следващата да си я купя на цената на козунак според Симбад, симпатяггага гастар

            Коментар


            • Първоначално изпратено от minerals Разгледай мнение
              Дали още е на пазара! Ех, дано не съм изпуснал такава красота! Пък и в Младост
              Не знам дали има брокер но си представям как се е натопорчил за имот в Младост и как му е спаднал.....ентусиазма
              Поне са си написали хората ТОТАЛЕН ремонт, че с основен няма да мине.
              Ако пуснеш братята роми вътре, за 1 час ще е празен, което пак е вариант

              Коментар


              • Първоначално изпратено от г-жа Фирдевс Разгледай мнение
                Пичове, това добре ли е???

                http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act...nk=2dy573&f1=1
                Дали още е на пазара! Ех, дано не съм изпуснал такава красота! Пък и в Младост

                Коментар


                • Първоначално изпратено от sevdo2000
                  Оня ден се замислих, като каза качествено. Жилището е замислено да се живее и остане в наследство, както казват старите хора "Да оставиш нещо след себе си". Дядо ми цял живот блъска, поддържа и вкарваше всичките си пари в имот на село, което в момента е почти изцяло с ромско население. Имота беше "Образцов дом" с 5 дка, перфктно организиран двор, стопански постройки и т.н. В момента ми предлагат 2000 лв. за него, и най - вероятно ще го продавам, т.к. данъка ми е 60 лв. на год. Разбира се човека ми остави и доста земеделски земи, което е добре, не е само в тази къща инвестирал, та се взема добра рента. Но знае ли човек след края на евросубсидиите, дали няма да се тръснат яки данъци и без субсидии, дали ще се взема нещо, а дори и ще се плаща за тази земя та и това не се знае колко е изгодно. Та така и с тези сгради, ако тепърва трябва да купиш 50 год. панелка, младоженец, какво ще оставиш на детето(цата) си след 20 год. - 70 годишна панелка? А наемите на това ниво, ще стигнат за покупната цена и 20 год. поддръжка(а тя ще се увеличава с всяка изминала година за тях) +данъците. И в двата случая няма да имаш след 20 год. нищо, с тази разлика че за 20 год. ще си бил по мобилен, дори и в рамките на София. Същото важи и за "ТОП" локациите в София, на сградите от 1920-ста година с "пруски" тавани. Ще оставиш на детето си след 20 год., 120 год. сграда, която може да е само с "отстъпено право на строеж", и няма да имаш дори и 20-сте квадрата идеални части от имота, след демонтирането на сградата.

                  Напълно подкрепям. Реално по-добре да плащам наем, отколкото да завещая панелка на тези след мен. Да не говорим, че нашата народопсихология е сбъркана малко с това оставяне за поколенията. Хората са казали, че човек трябва сам да построи (в случая купи) дом. В Англия след 99 години всичко става на кралицата, доколкото знам. В Европа/САЩ всичко живо живее под наем и децата като станат на 18 се оправят сами. Тук оставяме ли, оставяме... И накрая горкия ти дядо, скъсал се от работа, мъчил се да остави и дефакто смисълът се губи за съжаление

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от sevdo2000
                    То е ясно, но нищо не се знае за бъдещето. 1997 год не беше далеч, а хората имаха пари да си вземат преди сега по 2 апартамента, а си купиха по една пералня. И парите не са решение. Просто трябва умно и умело да се диверсифицира, дори и без доходност, поне да бие една средна, нормална инфлация. Дали ще е злато, имоти (земи и сгради), дали ще са акции (не съм компетентен), дали ще е чисто кеш не знаеш от кое ще спечелиш или загубиш. Имотите са толкова трудно делими при наследство, хора се намразват, дела се водят. Кеша е лесно делим, но до кога е? Аз знам едно сигурно нещо и то се казва възпитание и образование. Казват, че образованието и инвестирането в образование след години, дава 100 % доходност (дори и да е активна) и то всяка година . За който има глава де. Това бори всички разрушения, инфлации, и кризи. И другото е здравето.
                    Не те видях, да изброяваш валута..
                    Я си представи, че си диверсифицирал в имоти вкючително, и детето вземе, че не ще да живее като нас в тая кочина? Ко прайми с имотя? А ако е и в криза пазара, както перманентно си е извън столицата? Едни пари са ти замразени яката.

                    Валутен депозит в чужбина( щото помним КТБ), малко активи с дивидентец (ако някой пиян руснак не окепази мирната обстановка) и тва е мача..
                    The strongest stand last.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от sevdo2000
                      Оня ден се замислих, като каза качествено. Жилището е замислено да се живее и остане в наследство, както казват старите хора "Да оставиш нещо след себе си". Дядо ми цял живот блъска, поддържа и вкарваше всичките си пари в имот на село, което в момента е почти изцяло с ромско население. Имота беше "Образцов дом" с 5 дка, перфктно организиран двор, стопански постройки и т.н. В момента ми предлагат 2000 лв. за него, и най - вероятно ще го продавам, т.к. данъка ми е 60 лв. на год. Разбира се човека ми остави и доста земеделски земи, което е добре, не е само в тази къща инвестирал, та се взема добра рента. Но знае ли човек след края на евросубсидиите, дали няма да се тръснат яки данъци и без субсидии, дали ще се взема нещо, а дори и ще се плаща за тази земя та и това не се знае колко е изгодно. Та така и с тези сгради, ако тепърва трябва да купиш 50 год. панелка, младоженец, какво ще оставиш на детето(цата) си след 20 год. - 70 годишна панелка? А наемите на това ниво, ще стигнат за покупната цена и 20 год. поддръжка(а тя ще се увеличава с всяка изминала година за тях) +данъците. И в двата случая няма да имаш след 20 год. нищо, с тази разлика че за 20 год. ще си бил по мобилен, дори и в рамките на София. Същото важи и за "ТОП" локациите в София, на сградите от 1920-ста година с "пруски" тавани. Ще оставиш на детето си след 20 год., 120 год. сграда, която може да е само с "отстъпено право на строеж", и няма да имаш дори и 20-сте квадрата идеални части от имота, след демонтирането на сградата.
                      Оставяш му пари на детето, ако ще живее в България, ще си избере парцел и ще си купи преносима къща. Ще си прави барбекюта, ще отгледа децата си в на чисто и хубаво място .. Не си длъжен, да завещаваш имоти. Завещавай кеш или активи.
                      The strongest stand last.

                      Коментар


                      • Мисля, че не си струва да се купуват панелки. По-добре да се инвестират пари в нещо по-качествено. Това е дом все пак, не килограм домати.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                          питието определя съзнанието
                          Най-после ми се изясни що слатинският панелообитател е постоянно тъй горд

                          Благодаря!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                            питието определя съзнанието
                            Много добре казано.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                              аз тва одавна го следя, ама не пада цената
                              Заради Графиката.
                              г-жа Фирдевс.2015г.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
                                Защото битието все пак определя съзнанието. Изпити съм държал по тези материи младежо
                                на пазара в младост една зима един беше сложил пред виното и ракията надпис
                                питието определя съзнанието
                                и има право човека
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X