IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо да не купувам имот сега?Иде ли нов срив?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аман от комисионери

    Коментар


    • Сега ли да купувам имот?

      Много разгорещен форума...

      Дискусията върви така, че все едно българина къта под възглавницата 50'000 евро и си мисли - "Да купя имот или да ги вложа в Банката."
      А нещата не стоят така нали, или...?

      Пазар на недвижими имоти има от поне 2000 години и ще има поне още толкова. Върви нагоре, върви надолу. Когато върви нагоре купуват тези, които им трябва жилище и спекулантите, а когато цените падат, купуват само тези, които които удовлетворяват жилищни нужди.

      2008 година - имаше пари и цените на имотите бяха високи и спекулантите ги имаше на пазара и кредити се даваха лесно.
      2012 година - няма пари, цените и лихвите по кредити никога не са били по - ниски (въпреки, че ипотечни кредити се дават по - трудно от 2008 г.), а и не си спомням кога за последно някой клиент ми каза, че има едни пари и иска да ги вложи в имот.

      Но все пак има купувачи и те са предимно млади хора, които си купуват първо жилище. Цената е О.К., ако имат кеш - идеално, иначе ако имат и доходи - супер, Банките наддават за такива клиенти, а когато две Банки се карат печели клиента.

      На къде ще върви пазара на имоти? - "Божа работа".
      Да купувам ли имот?
      - Ако имам парите - "И още как."
      - Ако ги имам кеш - "Само гледай каква цена ще си договоря."
      - А ако останат пари и за Банката - "Еее, по - хубаво от това..здраве."

      Ако сте от тези, които искат да купят имот с кредит направете така, че повече Банки да искат да Ви дадат кредит. Защо - заради двамата дето се карат и третия дето..

      Как да стане - и да е безплатно и да не губи време и да е лесно, защото не е много?

      www.credico.in - ето как.

      В сайта участват директно УниКредит Булбанк, Експресбанк, ОББ, СИБанк, Райфайзенбанк, Пощенска банка, Алианц банк и Пиреос банк - всяка с различни кредити - потребителски и жилищни.
      Credico.in - онлайн платформа за банкови кредити. Договорете си условията сами. Напълно безплатно!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mr_crash Разгледай мнение
        Печатането на парички не се харесва на германеца, щото така му се обезценяват
        вземанията му от гърка. Затова бие шута на гърка и му взима маслобойната щото
        вече е фалирал.
        Гърка почва да му работи ратай докато германеца продава зехтинеца със сносна
        печалба в цяла Европа.
        To и това е вариант ама ако беше такъв плана, защо до сега не вървят по него а печатат? Ами Испания, Италия, Франция и те ли да си дават маслобойните и да стават ратаи ?
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          Значи аз съм малко от бавноразвиващите ама да кажа какво съм разбрал, а ти ще кажеш дали правилно съм разбрал
          Значи гърка прави зехтин, ама малко се е поувлякъл и е опънал голям кредит от немеца. Немеца му иска една вноска дето по сегашните цени гърка трябва да праща нататък по един тон зехтин месечно а той поради някаква причина не може да произведе толкова а само 700. Германеца си мисли че има някакъв кеш дето има да го взема, обаче гърка заплашва да обяви фалит и да спре да праща какъвто и да е повече зехтин. Ако се случи това този кеш дето германеца си мисли че го има ще се окаже че го няма а германеца също има задължения. На всичкото отгоре понеже гърка е фалирал спира да си купува машини от германеца. Какъв е изхода тогава? Трябва нещо да се разберат? Ако понапечатат дружно малко парички и предизвикат инфлация, това ще намали дълга на гърка и той вече ще трябва да праща само по половин тон зехтин на месец и така ще може да се справи. Освен всичко ще му остава и някой лев да си купува и машините на германеца. Ти виждаш ли друга възможност да се реши проблема?
          ПП: Ако може с прости думи и по-бавно че бавно чета и още по-бавно схващам
          Печатането на парички не се харесва на германеца, щото така му се обезценяват
          вземанията му от гърка. Затова бие шута на гърка и му взима маслобойната щото
          вече е фалирал.
          Гърка почва да му работи ратай докато германеца продава зехтинеца със сносна
          печалба в цяла Европа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
            След последното земетресение, понятието "недвижима собственост", започва да ми става съмнително. Недвижима ли е наистина, и ако да, защо тогава мърда?!
            Е по тая логика,като си купиш един таралясник и в един момент спре да мъца ,остава ли недвижима или да?
            За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

            Коментар


            • След последното земетресение, понятието "недвижима собственост", започва да ми става съмнително. Недвижима ли е наистина, и ако да, защо тогава мърда?!
              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • А за банките дето викаш. Пак с прости думи:
                Банката има едни активи и едни пасиви. Сега проблема им е че активите им реално струват много по-малко от активите. Новонапечатаните парички като влязат в банките ще им дадат нужната ликвидност а и самата инфлация ще им увеличи стойността на активите и ще им се оправят балансите. От такава схема ще загубят единствено вложителите, чиито кеш ще бъде обезценен. Голяма част от тях си мисля че дори няма да се усетят. Обикновеният човек ходи на работа и няма много време да се занимава с финанси и да следи статистиките. Най вероятно ще се усетят след няколко години и това ще предизвика следващият бум в имотите. Ще си кажат така: Абе то хубаво съм вземал лихва толкова време ама то май лихвата ми даже инфлацията не е покривала за периода.
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Значи аз съм малко от бавноразвиващите ама да кажа какво съм разбрал, а ти ще кажеш дали правилно съм разбрал
                  Значи гърка прави зехтин, ама малко се е поувлякъл и е опънал голям кредит от немеца. Немеца му иска една вноска дето по сегашните цени гърка трябва да праща нататък по един тон зехтин месечно а той поради някаква причина не може да произведе толкова а само 700. Германеца си мисли че има някакъв кеш дето има да го взема, обаче гърка заплашва да обяви фалит и да спре да праща какъвто и да е повече зехтин. Ако се случи това този кеш дето германеца си мисли че го има ще се окаже че го няма а германеца също има задължения. На всичкото отгоре понеже гърка е фалирал спира да си купува машини от германеца. Какъв е изхода тогава? Трябва нещо да се разберат? Ако понапечатат дружно малко парички и предизвикат инфлация, това ще намали дълга на гърка и той вече ще трябва да праща само по половин тон зехтин на месец и така ще може да се справи. Освен всичко ще му остава и някой лев да си купува и машините на германеца. Ти виждаш ли друга възможност да се реши проблема?
                  ПП: Ако може с прости думи и по-бавно че бавно чета и още по-бавно схващам
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Alonso

                    Проблема на германците е високия ливъридж на банковата им система , банките им са раздали огромни корпоративни кредити на немските концерни..в тях е инвестирана и немската спестовност от последните десетилетия. По принцип около 100 хиляди е евро е минималното с което разполагат спестено германците и често са с по няколкостотин хиляди евро спестявания..тези пари не са подпомогнали местното потребление , а са инвестирани в производството им и във фабриките.Ако задлъжнялите европейци не си плащат дълговете в банките им няма да постъпи достатъчна доходност за тези инвестирани в корпорациите пари. Защо ? Ами очевидно са преинвестирали в производство и то не носи доходност в момента.Меркел крепи нещо , което вече се е провалило. Много по добре е да свалят картите и да кажат - ако лихвите по дълговете се свалят банки като Дойче банк , ще се нуждаят от огромна рекапитализация.Могат да продължат да крият , но с това проблема не се решава защото дълговете няма да им паднат лихвите , обаче длъжниците ще спрат въобще да ги изплащат с която лихвите направо ще изчезнат.Както се вижда вече гърците се бунтуват , понеже в техния случай се иска да си свият разходите за да могат повече пари да приберат кредиторите и пак няма да се подобри състоянието на банките кредиторки.Някакво безполезно криене и протакане е всичко.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      Няма причина да се промени ситуацията и дефлацията да се обърне на инфлация. Първи вариант е рязко да поскъпне петрола и това могат и ще го направят американците , като им разбият черните няколко от големите градове и ще им падне пердето пред очите , ще блокират петрола от Иран с една яка война.
                      Втория вариант е у нас някой да каже - стига толкова дефлация и да подкарат с данък цените на имотите нагоре.
                      Трети вариант - Саркози губи изборите и Меркел се замисля , какви глупости върши..ЕЦБ изкупува дълговите книги на всички дължави от ЕЗ и оставя част от парите неприбрани срещу продадени от нея облигации на ЕЦБ , така че да направят една прилична инфлация надхвърляща с няколко процентни пункта растежа на Китай. Това е като да и сложат на икономиката на Европа свръх модерен двигател , за който има гориво за десетилетия напред. Но това са мечти , тя Меркел е комунистка и иска 0% инфлация и след 100 години със 100 евро да може да се купи същото което и сега.
                      Добър анализ Само дето гледам че и във Франкфурт почнаха сблъсъци а Меркел губи изборите. Та тя може и да си иска много неща ама народа не знам до кога
                      ще я търпи
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bginvestor101
                        Бих предпочел всички да се инвестира в материални активи, като например недвижимите имоти.

                        За повече образователна информация за недвижими имоти, посетете: www.mlschi.com
                        Хей, пич! Като пускаш реклами, поне си ги редактирай. А с този съвет си смешен.

                        Коментар


                        • bormanbg

                          Няма причина да се промени ситуацията и дефлацията да се обърне на инфлация. Първи вариант е рязко да поскъпне петрола и това могат и ще го направят американците , като им разбият черните няколко от големите градове и ще им падне пердето пред очите , ще блокират петрола от Иран с една яка война.
                          Втория вариант е у нас някой да каже - стига толкова дефлация и да подкарат с данък цените на имотите нагоре.
                          Трети вариант - Саркози губи изборите и Меркел се замисля , какви глупости върши..ЕЦБ изкупува дълговите книги на всички дължави от ЕЗ и оставя част от парите неприбрани срещу продадени от нея облигации на ЕЦБ , така че да направят една прилична инфлация надхвърляща с няколко процентни пункта растежа на Китай. Това е като да и сложат на икономиката на Европа свръх модерен двигател , за който има гориво за десетилетия напред. Но това са мечти , тя Меркел е комунистка и иска 0% инфлация и след 100 години със 100 евро да може да се купи същото което и сега.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bormanbg Разгледай мнение
                            Ехееее, каква криза нова през 2013 бре
                            Научил съм се да вярвам на по-сериозни анализатори, а не на "врачки" и "оракули" )
                            Според мен, точно тази пролет до края на лятото е идеалния вариант за купуване на жилище (за този, който има пари де)...след това отново ще започне леко-леко поскъпване...
                            Хехехеее........
                            т.е. - СЕГА Е МОМЕНТА ЗА ХАПАРТАМЕНТА
                            Имам един познат дето се води "брокер" на НИ - от 2007 г. колкото пъти го видя - втората му приказка, след здравей е горното
                            remember remember the fifth of november

                            Коментар


                            • Ехееее, каква криза нова през 2013 бре
                              Научил съм се да вярвам на по-сериозни анализатори, а не на "врачки" и "оракули" )
                              Според мен, точно тази пролет до края на лятото е идеалния вариант за купуване на жилище (за този, който има пари де)...след това отново ще започне леко-леко поскъпване на всички интериорни врати...
                              Last edited by bormanbg; 03.05.2012, 16:25.
                              врати, Green Master

                              Коментар


                              • Който иска супер евтино и може да си го ремотира и направи като нов апартамента , в Бобов дол има 108 броя , които няма кой да купи. Като тръгнат да се разселват китайците такива жилища няма да има , вече щъкат китайчета защото там жилищата са 20 пъти по скъпи.Преди бяха англичани , сега китайчета..не са чак толкова за изхвърляне инвестициите в строителство и имоти.Ако стане така , че ни налазят повече отколкото западните държави , а тенденцията е такава - тук да м хареса повече..може пак да има голямо търсене на имоти.Китайците , които проучват от там ги изтрелват на държавно ниво и те са наясно че с еврата нещо трябва да се купи.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X