IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изплащане на отпуска при напускане

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tatoo Разгледай мнение
    Остатъка за 2015 и 2016 ти е изгорял по давност (2години). Така че само остатъка от 2017, 2018 и ако има такъв за 2019.

    Съгласно разпоредбата на чл. 176а КТ Обезщетение се дължи само за неизползвания платен годишен отпуск, правото за който не е погасено по давност, т.е. ако не са изтекли 2 години от края на годината, за която се полага този отпуск или 2 години от края на годината, в която е отпаднала причината за неползването му - за отпуск, отложен при условията и по реда на чл. 176, ал. 2 КТ
    Тази разпоредба не отпадна ли ?
    пп Знам за хора дето имаха по над 200 дни и всичките им се изплатиха....

    Коментар


    • Остатъка за 2015 и 2016 ти е изгорял по давност (2години). Така че само остатъка от 2017, 2018 и ако има такъв за 2019.

      Съгласно разпоредбата на чл. 176а КТ Обезщетение се дължи само за неизползвания платен годишен отпуск, правото за който не е погасено по давност, т.е. ако не са изтекли 2 години от края на годината, за която се полага този отпуск или 2 години от края на годината, в която е отпаднала причината за неползването му - за отпуск, отложен при условията и по реда на чл. 176, ал. 2 КТ
      Last edited by tatoo; 23.06.2019, 20:01.

      Коментар


      • Всичките

        Коментар


        • Първоначално изпратено от keivin__2 Разгледай мнение
          Работя от 20.04.2015 във фирма . в момента желая да напускам . през всичките години съм ползвал само по 10 дни отпуска . за тази година до този момент не съм ползвал отпуска . трудовия ми договор е на минимална работна заплата за бранша 560 лева (иначе взимам повече под масата). въпроса ми е колко дни обещетение за неизползван платен отпуск могат да ми бъдат заплатени до момента .
          Това практика за цялата фирма ли беше да излизате по 10 дена отпуск? Ако е така и са те осигурявали на “минимална”, най-вероятно си подписвал, че си ползвал целия годишен отпуск.

          Коментар


          • Изплащане на отпуска при напускане

            Работя от 20.04.2015 във фирма . в момента желая да напускам . през всичките години съм ползвал само по 10 дни отпуска . за тази година до този момент не съм ползвал отпуска . трудовия ми договор е на минимална работна заплата за бранша 560 лева (иначе взимам повече под масата). въпроса ми е колко дни обещетение за неизползван платен отпуск могат да ми бъдат заплатени до момента .
            Last edited by Andi11; 23.06.2019, 15:39.
          Working...
          X