IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как доказваме сделки с крипто-валути пред НАП?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

    redcretin,
    не искам да се заяждам, транзакцията показва просто един трансфер на крипто от адрес хххххххххх на адрес ууууууууууу.
    Кои са лицата зад тия адреси? Движението на фиата (дали кеш или по банков път) няма никаква задължителна връзка с трансфера на крипто в общия случай.
    Възможен случай: Седим си в кафето, аз ти давам едни пари и адрес, ти ми пускаш некво крипто (транзакция има). За парите знаем само аз и ти. Всичко е точно, имаме покупко-продажба, която не можем да докажем пред трети лица. Кво ти пречи на теб да си ми подарил криптосите? Кво ми пречи на мен да съм ти подарил парите? Блокчейна нищо не може да каже по въпроса.
    Става въпрос за документално доказване на стопанска сделка - ТОЧНО тези пари са взети ОТТУК (еднозначна идентификация на субекта) и са дадени ТОЧНО за това нещо, дошло ОТТАМ (еднозначна идентификация на субекта). Ти може да си знаеш всичко, но да не си достатъчно убедителен откъм доказателства за институциите, в случая - НАП.
    Тва с частния ключ е глупост, съгласен съм.
    Може Калдъръме, както вече писах - точно туй е чарът на блокчейна
    Достатъчно е да докажа че адреса на моите сделки е под мой контрол, което е елементарно - транзакцията пък доказва какво съм направил с парите си. Нищо и никой не може да ги промени Не аз, не НАП, целият свят знае и вижда адресите и транзакцията.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

      Вуйче, транзакцията показва ясно откъде и колко съм получил, накъде и колко съм платил. Останалото не вълнува ни мен, ни данъчните, ни Господ.
      А като гледам "експертката" че си е дала частния ключ - както писаха в темата е еквивалента да си връчиш портфейла някому. И не само него, а и бъдещите си "пари" в тоя портфейл Забавното е че същата "експертка" уж има опит в сферата, като и чета участията тук и там... срам срам.
      redcretin,
      не искам да се заяждам, транзакцията показва просто един трансфер на крипто от адрес хххххххххх на адрес ууууууууууу.
      Кои са лицата зад тия адреси? Движението на фиата (дали кеш или по банков път) няма никаква задължителна връзка с трансфера на крипто в общия случай.
      Възможен случай: Седим си в кафето, аз ти давам едни пари и адрес, ти ми пускаш некво крипто (транзакция има). За парите знаем само аз и ти. Всичко е точно, имаме покупко-продажба, която не можем да докажем пред трети лица. Кво ти пречи на теб да си ми подарил криптосите? Кво ми пречи на мен да съм ти подарил парите? Блокчейна нищо не може да каже по въпроса.
      Става въпрос за документално доказване на стопанска сделка - ТОЧНО тези пари са взети ОТТУК (еднозначна идентификация на субекта) и са дадени ТОЧНО за това нещо, дошло ОТТАМ (еднозначна идентификация на субекта). Ти може да си знаеш всичко, но да не си достатъчно убедителен откъм доказателства за институциите, в случая - НАП.
      Тва с частния ключ е неразумно, съгласен съм.
      Last edited by Kildirim_Bei; 08.01.2019, 01:18.
      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

        Ти твоите криптоси все кеш си ги купувал от някой...
        Въпросът беше, взети едни пари кеш от касата на фирмата и купен с тях криптос от физическо лице. В конкретния случай се губи връзката (пари на фирмата) --> (актив на фирмата) от гледна точка на доказателства. Написала го е Марина.
        Докажи ясно, че в случая криптосите принадлежат на фирмата и от кой и как си ги взел. Тва е въпроса.
        Обясняваш азбучни истини, че транзакцията се виждала. И кво от това в случая?
        И в Германия ще те питат за документи, ако го направиш това през фирмата ти (ако имаш такава).
        Вуйче, транзакцията показва ясно откъде и колко съм получил, накъде и колко съм платил. Останалото не вълнува ни мен, ни данъчните, ни Господ.
        А като гледам "експертката" че си е дала частния ключ - както писаха в темата е еквивалента да си връчиш портфейла някому. И не само него, а и бъдещите си "пари" в тоя портфейл Забавното е че същата "експертка" уж има опит в сферата, като и чета участията тук и там... срам срам.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

          Напориста в говоренето и писането на упътвания, само дето хал хабер си няма от крипто-транзакция.
          Той и Калдъръма същия, как може толкова глупости в тая тема...
          Ти твоите криптоси все кеш си ги купувал от някой...
          Въпросът беше, взети едни пари кеш от касата на фирмата и купен с тях криптос от физическо лице. В конкретния случай се губи връзката (пари на фирмата) --> (актив на фирмата) от гледна точка на доказателства. Написала го е Марина.
          Докажи ясно, че в случая криптосите принадлежат на фирмата и от кой и как си ги взел. Тва е въпроса.
          Обясняваш азбучни истини, че транзакцията се виждала. И кво от това в случая?
          И в Германия ще те питат за документи, ако го направиш това през фирмата ти (ако имаш такава).
          Last edited by Kildirim_Bei; 07.01.2019, 21:41.
          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение
            До majnata аргомента ти с гилотината е глупав в конкретния случей. Момичето не иска да доказва нещо за да плаща, а за да не плаща. Ако декларираш нещо за което ти ще плащаш държавата не я интерсува особено да го доказваш ако няма как да те хване пример наем взет на ръка. Само ти и наемодателя си знаете колко пари минали. Ако обаче държавата има данни за парите които трябва да платиш както в случея става много прецизна и си изиква доказателствата. Ако не докаже тази транзакция парите с които е купила криптосите и се отчитат като печалба и скрито разпределения на такава за което май си има санкции освен това. В случея гилотинат си работи и момичето се опитва да се отърве от нея.
            ванката , я да се върнеш и да прочетеш пак / бавно и на глас / какво и кому съм писал за гилотината ...и без правописни грешки , моля !

            Коментар


            • До majnata аргомента ти с гилотината е глупав в конкретния случей. Момичето не иска да доказва нещо за да плаща, а за да не плаща. Ако декларираш нещо за което ти ще плащаш държавата не я интерсува особено да го доказваш ако няма как да те хване пример наем взет на ръка. Само ти и наемодателя си знаете колко пари минали. Ако обаче държавата има данни за парите които трябва да платиш както в случея става много прецизна и си изиква доказателствата. Ако не докаже тази транзакция парите с които е купила криптосите и се отчитат като печалба и скрито разпределения на такава за което май си има санкции освен това. В случея гилотинат си работи и момичето се опитва да се отърве от нея.
              http://www.proflashgame.com

              Коментар


              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                Напориста в говоренето и писането на упътвания, само дето хал хабер си няма от крипто-транзакция.
                Той и Калдъръма същия, как може толкова глупости в тая тема...
                Как мислиш? Защо са и дали този отговор вэв фейса?

                http://prntscr.com/m45rol

                Позна. Защото попита дали да не го даде на данъчните

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                  Напориста в говоренето и писането на упътвания, само дето хал хабер си няма от крипто-транзакция.
                  Той и Калдъръма същия, как може толкова глупости в тая тема...
                  Абе то на една тема като не и потръгне още отначало , се тъй ше върви ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                    Абе, тя мацката първоначално беше решила да даде на данъчните всичко И само час след това нямаше да си намери койните---- ама си поправи питането във фейса Иначе е напориста
                    Напориста в говоренето и писането на упътвания, само дето хал хабер си няма от крипто-транзакция.
                    Той и Калдъръма същия, как може толкова глупости в тая тема...

                    Коментар


                    • Абе, тя мацката първоначално беше решила да даде на данъчните всичко И само час след това нямаше да си намери койните---- ама си поправи питането във фейса Иначе е напориста

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                        Никакъв проблем няма, пита момичето...
                        Проблемът е, че трудно се доказва, че нещо като криптос е купено. Самата идея на криптосите е да бъдат нещо като електронен кеш.
                        В нейния случай, тя на практика заменя конвенционален кеш за електронен такъв. Иди доказвай кой кеш на кой е и къде е. Особено за юридически лица.

                        И в писаното от НАП (http://www.nap.bg/news?id=2115), към което Марина е дала линк, и което касае само физически лица, има интересни неща.
                        Цитирам "Доходите от сделки с биткойн се декларират в Таблица 5 от Приложение № 5 на годишната данъчна декларация. Законът не предвижда към данъчния формуляр да се прилагат специални документи, доказващи реализирания доход."
                        Айде и ти сега ...като в оня виц , дето гилотината заяла и помилвали англичанина , заяла и помилвали американеца ...дошъл ред на германеца и той казал "абе тая гилотина няма ли кой да я ремонтира ?!"

                        Коментар


                        • Никакъв проблем няма, пита момичето...
                          Проблемът е, че трудно се доказва, че нещо като криптос е купено. Самата идея на криптосите е да бъдат нещо като електронен кеш.
                          В нейния случай, тя на практика заменя конвенционален кеш за електронен такъв. Иди доказвай кой кеш на кой е и къде е. Особено за юридически лица.

                          И в писаното от НАП (http://www.nap.bg/news?id=2115), към което Марина е дала линк, и което касае само физически лица, има интересни неща.
                          Цитирам "Доходите от сделки с биткойн се декларират в Таблица 5 от Приложение № 5 на годишната данъчна декларация. Законът не предвижда към данъчния формуляр да се прилагат специални документи, доказващи реализирания доход."
                          Last edited by Kildirim_Bei; 07.01.2019, 20:03.
                          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                            Транзакциите си имат свой код и могат да се докажат елементарно - при това не могат да се скрият, отменят или променят. Чарът на блокчейн-а
                            Блокчейн експлорър на съответната мрежа, попълва се съответната транзакция като код, вижда се от кой към кой адрес е минала - воала.

                            ПП: като за управляващ съдружник задаваш твърде много въпроси и не звучиш добре, сигурна ли си че "консулт" в правилната думичка в името?
                            "Марина Мучакова, регистрирана на 3 Декември 2018 г., Управляващ съдружник във Веста Консулт, София"

                            ППП: темата е интересно зададена в светлината на това: http://bgtraders.eu/?p=1077
                            Как за толкоз години един не зададе такива въпроси бе ... тая булка е "къртица" със сигурност !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Marina Muchakova Разгледай мнение


                              3) Остава наболелият въпрос как да постъпя при покупка, която не е минала през борса и няма адекватно оформен портфейл, който да подлежи на скрийншот, печат или нещо друго, подходящо оформено за лаици. Да предположим, че е закупено крипто от физическо лице- продавач, а както всички добре знаем, класиката е физическите лица да не декларират крипто сделките си и да не ги облагат с данък Т.е. ако НАП направи насрещна провека на въпросното физическо лице, аз подозирам , че е твърде верятно продавачът да отрече транзакцията дори при брилиантно докумнетирана сделка Попадам в ситуация, че не мога да докажа стопанската операция с първичен документ
                              Транзакциите си имат свой код и могат да се докажат елементарно - при това не могат да се скрият, отменят или променят. Чарът на блокчейн-а
                              Блокчейн експлорър на съответната мрежа, попълва се съответната транзакция като код, вижда се от кой към кой адрес е минала - воала.

                              ПП: като за управляващ съдружник задаваш твърде много въпроси и не звучиш добре, сигурна ли си че "консулт" в правилната думичка в името?
                              "Марина Мучакова, регистрирана на 3 Декември 2018 г., Управляващ съдружник във Веста Консулт, София"

                              ППП: темата е интересно зададена в светлината на това: http://bgtraders.eu/?p=1077
                              Last edited by redcretin; 07.01.2019, 15:25.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                                Не става ясно как са купени криптосите. И в какъв портфейл/криптоадрес са.
                                Разходен ордер или платежно нареждане имаме дотук?
                                Поне мейла в регистрациите на портфейла/криптоадреса фирмен ли е?
                                Първият ти проблем е как да свържеш разхода с нещо, придобито на името на фирмата.
                                Интересно е на какво основание въобще си го завела като актив във баланса?
                                Единственото, което се сещам, е на платежния документ/разходния ордер да пише криптовалута/количество. Ако е било разходен ордер, срещу него най-вероятно няма оправдателен документ точно за тия криптоси.
                                Нашите банки някъде от ноември-декември 2017 прекратиха всякакви платежни операции, ако основанието или името на получателя съдържа нещо, свързано с крипто. Особено за юридически лица. Имаше 2-3 български борсички, накараха ги да си закрият сметките.
                                Много точно ми описа проблема Браво! Именно на това чудо търся решение. Ордери се пишат лесно. Проблемът е, че не издържат при насрещна проверка от НАП на другата страна на сделката. Следователно, бива отхвърлена като документално необоснована. За това искам да си я подготвя качествено и да тичам пред вятъра.
                                Last edited by Marina Muchakova; 07.01.2019, 13:44.

                                Коментар

                                Working...
                                X