IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бизнес в Amazon

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dsx500 Разгледай мнение
    Има, както всяка друга търговска дейност. Най-добре да си направиш едно ЕООД, ако ще продаваш в ЕС и регистрация по ДДС ти трябва.
    И аз те съветвам да си направиш едно ЕООД, но за регистрация по ДДС не е задължително, ако нямаш за 12 календарни месеца оборот от над 50 000лв.. Т.е. за 12 месеца, ако имах натрупани 48 000 лв. не се рег. по ДДС. Но имай предвид, че след като си откриеш фирма, всичко трябва да ти е изрядно, защото за разлика от ФЛ, ЮЛ се гледат по-обстойно и по-лесно ще те намерят, ако решиш да правиш някоя шмекерия. Успех.

    Коментар


    • Цитати от създателя на Amazon, които ще променят живота ви


      „Ако вземете решение да работите само за целите и задачите, за които знаете, че ще успеете, оставяте много неизползвани шансове на масата.“http://www.infosi.bg/tsitati-ot-sazd...at-zhivota-vi/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от urindanger Разгледай мнение
        Има в предвид когато dropship-ваш.Трябват ти фактурите от Amazon като пример ?
        За по специфична ситуация се съветвай с някой добър счетоводител, но при всички положения ако получаваш пари трябва да издадеш фактура, и най-добре да имаш фирма за да не си направиш проблеми като ФЛ.
        Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

        Коментар


        • Има в предвид когато dropship-ваш.Трябват ти фактурите от Amazon като пример ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от urindanger Разгледай мнение
            Има ли начин да се декларират доходите от продажби в eBay?
            Има, както всяка друга търговска дейност. Най-добре да си направиш едно ЕООД, ако ще продаваш в ЕС и регистрация по ДДС ти трябва.
            Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

            Коментар


            • Има ли начин да се декларират доходите от продажби в eBay?

              Коментар


              • Престанете да тъпчете главата на човека с глупости. В Амазон той е задължен да издава фактури. Така че въпросът му е малко подвеждащ.
                Все пак така зададен въпроса предполага че човекът е на максимум 20 години. Не разбира нищо от счетоводство и от финанси.
                1. Дали си струва, ако печелиш по 5 мил. на ден сигурно си струва.
                2. Амазон са ти блокирали акунта защото не спазваш тяхните изисквания, предполагам че не издаваш фактури.
                3. Амазон не е данъчна служба в РБългария има и ако си отвориш фирма, тя ще те следи/проверява. А Амазон ще следи дали спазваш тяхните изисквания.
                4. Препоръка - търгувай в ибей. Да знам че можеби купувайш стоката от там или от алиекспрес, но за всеки влак си има пътници.
                5. Отварянето и подържането на работеща фирма е свързано с разходи /в твоят случай счетоводител задължително/.
                6. Ако отваряш фирма ЕООД или ООД
                Last edited by stanis; 30.10.2015, 14:33.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение
                  Ок купувам нещо от частно лице което примерно е от китай в ebay. Законно ли е после да го продавам през фирма, а проблема с ДДС-то ще го реша като надуя цената и прхвърля ДДС-то на клиента .
                  Интересен казус. Всщност ти като го купиш като частно лице все едно го взимаш 2-ра употреба и нямаш необходимите документи за него. Няма гаранция и т.н. Мисля, че май законът ти забранява да го продаваш като ново в този случай. А за ДДС-то ти тук нямаш такова.

                  Коментар


                  • Ок купувам нещо от частно лице което примерно е от китай в ebay. Законно ли е после да го продавам през фирма, а проблема с ДДС-то ще го реша като надуя цената и прхвърля ДДС-то на клиента .
                    http://www.proflashgame.com

                    Коментар


                    • може да пробваш с фирма на свой познат, ако е спешно.
                      Но моя съвет е да регистрираш ООД. Ако вземе че се окаже печеливш бизнес е важно да си е твоя фирмата освен това рейтингите също са много важни в онлайн търговията. Ако натрупаш рейтинг продажбите скачат главоломно...
                      А какво ще ошчетоводяваш си е твое решение

                      има начини за избягване на данъци и в онлайн търговията, просто ползвай свестен счетоводител

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pmetodiev Разгледай мнение
                        Ясно е, че ще трябва да регистрирам фирма. Към какъв вид фирма ще ми препоръчате да се насоча ЕТ или ЕООД. И нещо друго. Понякога продавам употребявана стока, на която трудно мога да й докажа покупната цена. Как в този случай се изчислява печалбата? Съжалявам за тъпите въпроси, но тази сфера ми е малко непозната, но изглежда ще трябва да се запозная.

                        Благодаря за отговорите!
                        Ако не ти дават фактура като купуваш стоката няма как да я обявиш като разход, 100% от цената ти е печалба тогава.
                        Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
                          Провери за офшорна фирма, мисля че ако имаш такава, няма нужда да плащаш данъци.
                          За какви офшорни фирми говориш? Пожелавам му на човека да е такъв патрон, че да се наложи да си направи офшорка, но за сега едва ли. Просто Амазон са много строги в това отношение, не са като Продавалник.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение
                            redcretin с нищо не помагаш на човека само спамиш. И без това бумащината е огромна човека иска да разбера има ли смисал да се занимава с това на и на мен също ми е интересно и ще следя темата.
                            Е как да помогнеш на селски тарикат, който иска бизнес ама не иска да плаща данъци?
                            А, сетих се - като информираш данъчните за него.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pmetodiev Разгледай мнение
                              Здравейте,

                              От няколко месеца се занимавам с продажби на стоки в Амазон UK. Нещата горе долу почнаха да се продават добре, но не след дълго време ми спряха акаунта за проверка. Казаха ми, че нямам право да съм с индивидуален акаунт, защото продавам повече неща. Сега искат да им предоставя информация за фирма (Имена, булстат вид на фирмата...) Някой запознат ли е как стоят нещата за деклариране на доходите от Амазон и какъв данък се плаща върху тях, за да си преценя все пак, защото печалбата ми не е кой знае каква и ако се окаже че всичко ще отиде за покриване на данъци, няма смисъл да се занимавам и да регистрирам фирма изобщо.
                              Посочи им имената си и егн за булстат, и продължавай да си продаваш!
                              Може и да се получи!

                              Коментар


                              • redcretin с нищо не помагаш на човека само спамиш. И без това бумащината е огромна човека иска да разбера има ли смисал да се занимава с това на и на мен също ми е интересно и ще следя темата.
                                http://www.proflashgame.com

                                Коментар

                                Working...
                                X