IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бизнес в Amazon

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • защо при амазон и ибей е най-евтино ? щото е разграден двор.
    зашото китайските продавачи не плащат ДДС, даже и оперират от складове в европа, да е по-бързо.(там пък хептен Си Дзи Пън би ги хванал да плащат ДДС)
    правят си и нови акаунти, декларират различни фирми (даже и ако декларират фирма0
    какъв НАП, ДДС, кви 100 лв?
    ами да, има една врата на полето, ако искаш минавай през нея

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Dobromirr77 Разгледай мнение
      Здравейте на всички от темата. Моля да получа малко повече информация за продажбите в Амазон. Имам фирма, имам сметка в Уникредит с издадена към нея карта VISA. Не съм регистриран по ДДС (Това проблем ли е?). Имам избран продукт, който ще изпращам от склад във България, до Европейските държави, основно. Ако има особености по цялата регистрация, по изисквания за минимални количества за определен продукт и т.н., моля някой да сподели от опит. Друото ми питане е: Какви придружаващи документи трябва да съпровождат пратката при нейното изпращане? Какви документи трябва да издам за да нямам проблеми с НАП. Да се има предвид, че съм напълно изряден и разполагам с всички необходими документи за произхода на стоката и т.н.. Амазон издават ли документ с броя и стойността на продажбите ми или трябва да чакам такъв от спедиторската фирма, тъй като няма да правя доставки от склад на Амазон? Благодаря предварително за информацията.
      наеми си счетоводител.ДДС регистрацията е неизбежна след някой друг месец защото прага за регистрация е нисък

      Коментар


      • Първоначално изпратено от sl0w29 Разгледай мнение

        Благодаря за съвета.
        Като цяло бих предпочел консултация от вещо лице

        Къде мога да намеря въпросните господа?

        https://bdsa.bg/ebookamazon/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от c.r.e.a.m Разгледай мнение

          Съветвам Ви да потърсите по сериозна консултация относно регистрацията на селърски акаунт и по нататъшните процедури за фба продажби. Не се обиждайте, но като Ви чета въпросите, смятам, че е вероятността Амазон да ви флагнат акаунта още в самото начало клони към 100%.
          Препоръчвам Ви да потърсите курсовете на Ангел и Спас или поне консултация с тях. Ще Ви струва известна сума, но ще си спестите много време и главоболия. Успех
          Благодаря за съвета.
          Като цяло бих предпочел консултация от вещо лице

          Къде мога да намеря въпросните господа?


          Коментар


          • Първоначално изпратено от sl0w29 Разгледай мнение
            Здравейте.

            Прочетох темата, полезна е и благодаря на всички участници
            Аз имам няколко въпроса, някои са базови, някои са по-сложни, но искам да ги задам, за да съм спокоен

            Ситуацията е следната:

            Откривам акаунт в амазон, стоката ще е FBA, като се касае за хр. добавки, над 500 артикула:
            • Плащането от тях към мен как ще става?
            • На какъв период?
            • Каква е валутата?
            • Какъв фискален документ ще получа?
            • Какви документи изискват те за FBA?
            • Какви наличности трябва да държа?
            • Какви са комисионните и таксите? (ако продукта струва 100 лв, колко взимам аз и колко те)
            • Може ли да се борави при тях с feed?
            • Кога е хубаво да започна да изпращам продукти безплатно за позитивни ревюта?
            • Кое действие ще ми помогне най-много, за да вдигна нивото на марката в платформата?



            Благодаря предварително за помощта
            Съветвам Ви да потърсите по сериозна консултация относно регистрацията на селърски акаунт и по нататъшните процедури за фба продажби. Не се обиждайте, но като Ви чета въпросите, смятам, че е вероятността Амазон да ви флагнат акаунта още в самото начало клони към 100%.
            Препоръчвам Ви да потърсите курсовете на Ангел и Спас или поне консултация с тях. Ще Ви струва известна сума, но ще си спестите много време и главоболия. Успех

            Коментар


            • Здравейте.

              Прочетох темата, полезна е и благодаря на всички участници
              Аз имам няколко въпроса, някои са базови, някои са по-сложни, но искам да ги задам, за да съм спокоен

              Ситуацията е следната:

              Откривам акаунт в амазон, стоката ще е FBA, като се касае за хр. добавки, над 500 артикула:
              • Плащането от тях към мен как ще става?
              • На какъв период?
              • Каква е валутата?
              • Какъв фискален документ ще получа?
              • Какви документи изискват те за FBA?
              • Какви наличности трябва да държа?
              • Какви са комисионните и таксите? (ако продукта струва 100 лв, колко взимам аз и колко те)
              • Може ли да се борави при тях с feed?
              • Кога е хубаво да започна да изпращам продукти безплатно за позитивни ревюта?
              • Кое действие ще ми помогне най-много, за да вдигна нивото на марката в платформата?



              Благодаря предварително за помощта

              Коментар


              • Здравейте на всички от темата. Моля да получа малко повече информация за продажбите в Амазон. Имам фирма, имам сметка в Уникредит с издадена към нея карта VISA. Не съм регистриран по ДДС (Това проблем ли е?). Имам избран продукт, който ще изпращам от склад във България, до Европейските държави, основно. Ако има особености по цялата регистрация, по изисквания за минимални количества за определен продукт и т.н., моля някой да сподели от опит. Друото ми питане е: Какви придружаващи документи трябва да съпровождат пратката при нейното изпращане? Какви документи трябва да издам за да нямам проблеми с НАП. Да се има предвид, че съм напълно изряден и разполагам с всички необходими документи за произхода на стоката и т.н.. Амазон издават ли документ с броя и стойността на продажбите ми или трябва да чакам такъв от спедиторската фирма, тъй като няма да правя доставки от склад на Амазон? Благодаря предварително за информацията.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от desaev123 Разгледай мнение
                  Amazon

                  Здрасти,

                  Работих година като seller support в Амзн и след това 9 месеца на друга позиция при тях.

                  Ако ти трябва помощ с процесите - питаи нещо конкретно.

                  М-ду другото най-вероятно ще си загубиш всички рейтинги и т.н. като смениш от individual на pro освен ако не са сменили нещо в системата скоро време - напуснах компанията преди около 6 месеца.
                  Здравейте,

                  Искам да продавам в Амазон. Имаме регистрация, качихме снимки на продукти, но като решиш да търсиш стоката като обикновен потребител, не излиза. По принцип дава, че са публикувани, но нещо не се получава. Дори и по ключовите думи не излиза. Какво е необходимо да направим, за да ни виждат офертите? Благодаря.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от amazon@zoneled.de Разгледай мнение
                    Булбанк ще ти открие дистанционно сметка в банка Уникредит във всяка страна от ЕС която желаеш. Трансферите между отделните банки от Групата се таксуват като вътрешно банкови преводи.
                    Регистрираш се като фирма. Ще ти искат разни документи, но това са формалности.
                    Ако потръгнат нещата и преминеш прага за регистрация по ДДС в някоя от страните в ЕС, ще трябва да се регистрираш по ДДС в съответната страна.
                    Ако продаваш чрез FBA, ще трябва задължително да се регистрираш по ДДС в Чехия и Полша, щото там са основните логистични складове на Амазон.
                    Всяка регистрация по ДДС води след себе си наемане на данъчен консултант в съответната страна и подаване на ДДС декларации и Интрастат в тези държави.
                    KPMG вършат комплексно тая работа, но услугата им не е много на ниво.
                    Ще ти трябва и специфичен счетоводен софтуер евентуално.

                    Ами, това цялата работа.

                    Успех на всички!.

                    Не знам дали Амазон ще приемат да работят с Paysera или TransferWise.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pmetodiev Разгледай мнение
                      Здраввейте,

                      Окончателно вече клоня към регистриране на фирма по ред причини. Насочил съм се към ЕООД. Ако всичко потръгне добре, ще е перфектно, обаче няма как да не мисля за обратния ефект. Какво се случва ако нещата не тръгнат? Ясно е, че фирмата няма да отчита дейност. Също така ме интересува, дали всеки счетоводител би могъл да ми свърши работа, при положение че става въпрос за международна търговия и то извън ЕС или ми трябва човек, който е по-специализиран тази област?

                      Благодаря!
                      Ако нещата не тръгнат, ще ликвидираш фирмата. Стига да не си имал работници на трудов договор става лесно. Иначе се прави ревизия от НОИ. Втори вариант може да оставиш фирмата не действаща стига да не си регистриран по ДДС. Ако си регистриран по ДДС то първото нещо е да се отрегистрираш, това обаче според случая може да доведе до данъчна ревизия. Проблем на варианта фирма са осигуровките. Ако не си осигурен на максимума някъде, то фирмата ще трябва да те осигурява.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от desaev123 Разгледай мнение
                        Amazon

                        Здрасти,

                        Работих година като seller support в Амзн и след това 9 месеца на друга позиция при тях.

                        Ако ти трябва помощ с процесите - питаи нещо конкретно.

                        М-ду другото най-вероятно ще си загубиш всички рейтинги и т.н. като смениш от individual на pro освен ако не са сменили нещо в системата скоро време - напуснах компанията преди около 6 месеца.
                        Здравейте как мога да се свържа с вас имам доста въпроси?

                        Коментар


                        • Здраввейте,

                          Окончателно вече клоня към регистриране на фирма по ред причини. Насочил съм се към ЕООД. Ако всичко потръгне добре, ще е перфектно, обаче няма как да не мисля за обратния ефект. Какво се случва ако нещата не тръгнат? Ясно е, че фирмата няма да отчита дейност. Също така ме интересува, дали всеки счетоводител би могъл да ми свърши работа, при положение че става въпрос за международна търговия и то извън ЕС или ми трябва човек, който е по-специализиран тази област?

                          Благодаря!

                          Коментар


                          • Булбанк ще ти открие дистанционно сметка в банка Уникредит във всяка страна от ЕС която желаеш. Трансферите между отделните банки от Групата се таксуват като вътрешно банкови преводи.
                            Регистрираш се като фирма. Ще ти искат разни документи, но това са формалности.
                            Ако потръгнат нещата и преминеш прага за регистрация по ДДС в някоя от страните в ЕС, ще трябва да се регистрираш по ДДС в съответната страна.
                            Ако продаваш чрез FBA, ще трябва задължително да се регистрираш по ДДС в Чехия и Полша, щото там са основните логистични складове на Амазон.
                            Всяка регистрация по ДДС води след себе си наемане на данъчен консултант в съответната страна и подаване на ДДС декларации и Интрастат в тези държави.
                            KPMG вършат комплексно тая работа, но услугата им не е много на ниво.
                            Ще ти трябва и специфичен счетоводен софтуер евентуално.

                            Ами, това цялата работа.

                            Успех на всички!.


                            Първоначално изпратено от sirom Разгледай мнение
                            искам да продавам handmade product в амазон с pro, т.к. имам еоод в БГ, доколкото знам амазон не работят с БГ банки.., тогава с каква сметка да се регистрирам в амазон..благодаря

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от desaev123 Разгледай мнение
                              Здрасти,

                              Работих година като seller support в Амзн и след това 9 месеца на друга позиция при тях.

                              Ако ти трябва помощ с процесите - питаи нещо конкретно.

                              М-ду другото най-вероятно ще си загубиш всички рейтинги и т.н. като смениш от individual на pro освен ако не са сменили нещо в системата скоро време - напуснах компанията преди около 6 месеца.

                              искам да продавам handmade product в амазон с pro, т.к. имам еоод в БГ, доколкото знам амазон не работят с БГ банки.., тогава с каква сметка да се регистрирам в амазон..благодаря

                              Коментар


                              • Amazon

                                Здрасти,

                                Работих година като seller support в Амзн и след това 9 месеца на друга позиция при тях.

                                Ако ти трябва помощ с процесите - питаи нещо конкретно.

                                М-ду другото най-вероятно ще си загубиш всички рейтинги и т.н. като смениш от individual на pro освен ако не са сменили нещо в системата скоро време - напуснах компанията преди около 6 месеца.

                                Коментар

                                Working...
                                X