IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЕООД без дейност - няколко въпроса

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Закрий набирателната и си изтегли капитала в касата. Може да има такса за сметката всеки месец. Също трябва да провериш в търговския регистър дали не трябва да подаваш отчети при тях всяка година до 30 юни, че има доста голяма глоба.

    Коментар


    • Ами открих я, когато регистрирах фирмата (в нея стои капитала), но така и не я закрих и не отворих разплащателна и сега си стои отворена тя само.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от trendafil75 Разгледай мнение
        Благодаря за отговорите!

        Нищо не съм подавал до сега, не е регистрирана по ЗДДС. Не съм се регистрирал като самоосигуряващо се лице, до колкото знам не е необходимо докато не започна дейност (надявам се така да е).

        За набирателната сметка, проблем ли е ако си стои открита, имате ли представа?

        Поздрави.
        не е необходимо да се регистрираш като СОЛ щом нямаш намерение да работиш.Направиш ли го обаче ще трябва и осигуровки да внасяш.Иначе щом си вписал фирмата догодина ще подаваш като за без дейност. за набирателната сметка ... на теб защо ти е ?
        Last edited by gabarduk; 18.05.2015, 13:37.

        Коментар


        • Благодаря за отговорите!

          Нищо не съм подавал до сега, не е регистрирана по ЗДДС. Не съм се регистрирал като самоосигуряващо се лице, до колкото знам не е необходимо докато не започна дейност (надявам се така да е).

          За набирателната сметка, проблем ли е ако си стои открита, имате ли представа?

          Поздрави.

          Коментар


          • 1. Фирмата регистрира ли я по ЗДДС?
            2. ГДД трябва да се подава, няма как да избегнеш, макар и нулева да е.
            3. Статистика също се подава, пак нулева. Може и с декларация че не е имало дейност.
            Друго засега не мисля че трбва да подаваш.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от trendafil75 Разгледай мнение
              Здравейте,

              Преди няколко месеца регистрирах ново ЕООД, което така и не започна дейност. Необходимо ли е всеки месец да се пускат нулеви отчети или това важи само за годишните? Също така, не съм откривал разплащателна сметка, все още си стои набирателната, мога ли да я закрия без да откривам разплащателна, тъй като не планирам скоро да започвам дейност.

              Благодаря!
              Трендафил
              ОКД5 подаде ли?какви отчети какво чудо. незапочнала дейност и бърза отчети да пуска . отчети за какво?

              Коментар


              • ЕООД без дейност - няколко въпроса

                Здравейте,

                Преди няколко месеца регистрирах ново ЕООД, което така и не започна дейност. Необходимо ли е всеки месец да се пускат нулеви отчети или това важи само за годишните? Също така, не съм откривал разплащателна сметка, все още си стои набирателната, мога ли да я закрия без да откривам разплащателна, тъй като не планирам скоро да започвам дейност.

                Благодаря!
                Трендафил
              Working...
              X