IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква фирма ми трябва

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение
    Осигуровките не са ли съобразени с печалбата, тоест ако нямам печалба или е твърде малка да плащам по-малки или никакви осигуровки ? Понеже първия месец няма да имам никаква печалба със сигурност. А при ЕТ ? Там знам че таксите за откриване поне са по-малки, как стоят нещата с другите такси по поддръжката ?
    Става... Само, че аз ще трябва да ти доплащам или да ти плащам всичките осигуровки. Ама, вече станахте много... Това държавни чиновци, армия, полиция и т.н.т., цигани и тем подобни, а сега и ти - неукият консултант. Що не вземеш ти да платиш моите?!! Съгласен си, нали?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение
      Осигуровките не са ли съобразени с печалбата, тоест ако нямам печалба или е твърде малка да плащам по-малки или никакви осигуровки ? Понеже първия месец няма да имам никаква печалба със сигурност. А при ЕТ ? Там знам че таксите за откриване поне са по-малки, как стоят нещата с другите такси по поддръжката ?
      Не са, като управител си на заплата 420 лв (минимум) и плащаш осигуровки върху заплатата. Това не означава че някой ще ти плаща заплата, просто така трябва да е по документи. За ЕТ не знам, но и там имаш минимум на месец.

      Първият месец можеш да отложиш стартирането на дейността, но след първата фактура трябва да ги плащаш всеки месец.
      Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dsx500 Разгледай мнение
        Не може да те осигурява държавата щом правиш бизнес, забрави аванта от държавата, на нея само ще даваш.

        По закон можеш и сам да си водиш счетоводството ако не си регистриран по ДДС. Ама ако не знаеш какво правиш и те глобят няколко хиляди ще си платиш като на счетоводител за 5 години.
        Осигуровките не са ли съобразени с печалбата, тоест ако нямам печалба или е твърде малка да плащам по-малки или никакви осигуровки ? Понеже първия месец няма да имам никаква печалба със сигурност. А при ЕТ ? Там знам че таксите за откриване поне са по-малки, как стоят нещата с другите такси по поддръжката ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение
          Аз ще съм управителя и нали сега ме осигурява държавата понеже уча не може ли да не си плащам осигуровки и да си правя счетоводството сам ?
          Не може да те осигурява държавата щом правиш бизнес, забрави аванта от държавата, на нея само ще даваш.

          По закон можеш и сам да си водиш счетоводството ако не си регистриран по ДДС. Ама ако не знаеш какво правиш и те глобят няколко хиляди ще си платиш като на счетоводител за 5 години.
          Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

          Коментар


          • Нима смяташ, че въпросът ти е сериозен? Егати... ОК, дерзай. Успех...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Djoro Разгледай мнение
              Като ти гледам писанието с какво ли би могъл да съветваш?!! Ама, хайде - нека да сме хора. С този си въпрос е по-редно да се обърнеш директно към съветника по хидроинжинерство доганеско или към половинката на станишефчо, а не да се ровиш по някакви форуми. Тия двамата са "баш" съветниците в държавата. Съветват за всичко и получават хонорари с милиони, нищо че хабер си нямат от това за което съветват! Така, че... опитай. На теб може и да не ти вземат хонорар, но ще получиш съвет та съвет и реклама та реклама. Успех...
              И за какво го написа този пост като нищо не каза. Да се дразниш ли? Като не ти харесва, не ми чети писанията, виж колко е просто. Жалко за теб и за това че има много като теб. Аз на сериозен въпрос, колкото и глупав да ми се струва, винаги отговарям сериозно. Един разбира от едно друго то друго, защото повярвай ми ако седнем на една маса и започна да те разпитвам за това което аз разбирам, мога да ти се смея на незнанието, и глупостта цял ден.
              Last edited by Shadow1; 06.01.2014, 19:50.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение
                Аз ще съм управителя и в момента ме осигурява държавата уж понеже уча не може ли да не си плащам осигуровки и да си правя счетоводството сам ?
                Можеш да си правиш счетовдството сам, но ти трябва "Главен" Счет, за да питаш постоянно в началото, грешките са скъпи

                Иначе, ЕООД е решението. Изкарай си електронен подпис на ФЛ, всички такси към ТР са 50%... Има отворени счетоводители, на които в услугата им е включена работа с ТР, те ще ти свършат работа за 50-100 лв без държавни такси, освен това ще те ориентират как да работиш правилно с документи, банки, НАП... имаш разходи за осигуровки, данъци, трябва да ги минимизираш

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение
                  Здравейте, имам нужда от съвет, трябва да отворя фирма с която ще извършвам не материална дейност, тоест няма да е търговия ами вършене на услуга, например съветване (не мога да кажа точно какво разбирате ме нали), паричните постъпления ще идват изцяло по банков път на този етап не знам колко ще са но повече от 3000 няма да са, и искам аз да съм собственика дори и да вземат участие и други хора във фирмата, новобранец съм и не ми е ясна още тази материя, всъщност наскоро станах пълнолетен, което се изисква за да отвориш фирма нали ?
                  Като ти гледам писанието с какво ли би могъл да съветваш?!! Ама, хайде - нека да сме хора. С този си въпрос е по-редно да се обърнеш директно към съветника по хидроинжинерство доганеско или към половинката на станишефчо, а не да се ровиш по някакви форуми. Тия двамата са "баш" съветниците в държавата. Съветват за всичко и получават хонорари с милиони, нищо че хабер си нямат от това за което съветват! Така, че... опитай. На теб може и да не ти вземат хонорар, но ще получиш съвет та съвет и реклама та реклама. Успех...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dsx500 Разгледай мнение
                    За ЕООД без регистрация по ДДС имаш около 300лв за регистрация (зависи кой я прави), след това всеки месец 110-130лв осигуровки за управителя и по 50лв счетоводство (пак зависи)

                    Най-добре се консултирай със счетоводител, може да ти излезе по-евтино като физ. лице както ти подсказаха, но тогава данъците са различни така че зависи какъв оборот ще правиш.
                    Аз ще съм управителя и нали сега ме осигурява държавата понеже уча не може ли да не си плащам осигуровки и да си правя счетоводството сам ?
                    Last edited by Shadow1; 06.01.2014, 19:39.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение
                      Щях да го направя, но за съжаление не става трябва ми фирма с ЕИК номер, а да попитам какви са разходите по една ЕООД фирма в моя случай с такива дребни суми и счетоводството не мога ли да си го правя сам ?
                      За ЕООД без регистрация по ДДС имаш около 300лв за регистрация (зависи кой я прави), след това всеки месец 110-130лв осигуровки за управителя и по 50лв счетоводство (пак зависи)

                      Най-добре се консултирай със счетоводител, може да ти излезе по-евтино като физ. лице както ти подсказаха, но тогава данъците са различни така че зависи какъв оборот ще правиш.
                      Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

                      Коментар


                      • Не ти трябва да си правиш фирма. Можеш да работиш като физическо лице.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
                          Да такава смешна сума не ти трябва фирма, ще си работиш като консултант и може криеш данъци.
                          Щях да го направя, но за съжаление не става трябва ми фирма с ЕИК номер, а да попитам какви са разходите по една ЕООД фирма в моя случай с такива дребни суми и счетоводството не мога ли да си го правя сам ?
                          Last edited by Shadow1; 06.01.2014, 19:08.

                          Коментар


                          • Да такава смешна сума не ти трябва фирма, ще си работиш като консултант и може криеш данъци.
                            Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                            Коментар


                            • ЕООД е най-лесно. Ако имаш малко приходи няма да ти трябва регистрация по ДДС което улеснява счетоводството и излиза евтино.

                              В много специфични случаи може да ти е изгодно ЕТ, но за това първо се съветвай със счетоводител.
                              Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

                              Коментар


                              • Каква фирма ми трябва

                                Здравейте, имам нужда от съвет, трябва да отворя фирма с която ще извършвам не материална дейност, тоест няма да е търговия ами вършене на услуга, например съветване (не мога да кажа точно какво разбирате ме нали), паричните постъпления ще идват изцяло по банков път на този етап не знам колко ще са но повече от 3000 няма да са, и искам аз да съм собственика дори и да вземат участие и други хора във фирмата, новобранец съм и не ми е ясна още тази материя, всъщност наскоро станах пълнолетен, което се изисква за да отвориш фирма нали ?
                              Working...
                              X