IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Като какъв да се регистрирам и изобщо има ли смисъл

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • и фирма да направиш и да си самоосигуряващ, държавата чака такива като тебе да те яхне и да те дои. Намери си някой да ти издава фактура, оставяй му 20%+ ддс а тези разходи ги калкулирай на клиента...

    Коментар


    • Като какъв да се регистрирам и изобщо има ли смисъл

      Здравейте, студент съм и когато закъсам правя фрийланс проекти, най-често за клиенти от европейски съюз. Това се случва 4-5 пъти годишно. Тъй като някаква част от тези клиенти са фирми, ми изискват фактура. Та разбрах някои неща за издаване на фактури и по точно, че за да издавам фактури към фирми от страни членки на ЕС трябва да имам фирма или да съм самоосигуряващо се лице, като и в двата случая трябва да съм регистриран по ЗДДС. За да мога да се регистрирам като самоосигуряващо се лице ми трябва диплома или сертификат за извършваната дейност, а аз нямам такива, но ще получа, ако ми потрябва. А и не мисля, че има смисъл да се регистрирам като такъв, тъй като не изкарвам много пари и накрая мога да излезна на загуба. Ако регистрирам фирма мисля че данъците пак ще са много, но не съм наясно с този въпрос. Та в моя случай изобщо има ли легален начин за издаване на фактури и като какъв трябва да се регистрирам при положение, че извършвам дейност няколко пъти годишно. Ако няма начини, то тогава единственото решение ще е да намеря фирма, която да издава фактури вместо мен.
    Working...
    X