IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Данъци върху приходи от продажба на акций в чужбина

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • АкциЯ => АкциИ.
    С "Й" е от руски, в родителен падеж, и тук е неуместно.
    Иначе, ще се върна на цитат от ...вече забравих, от кого , който казваше:
    "- При положение, че е толкова лесно да се забогатява законно, защо са ми проблеми?" Е, или нещо такова.
    Бидейки изряден гражданин, имаш всичките права да взискваш, докато, така се налага да се криеш, да се снишаш, да се пазиш и отсянката си...
    Та, струва ли си ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kufara Разгледай мнение
      Така... благодаря ви за отговорите. Нека разясня малко повече.
      Тези акции ми се дават от компанията ,за която работя като бонус. И в този момент достигнаха добра цена и ще ги продам.
      След като ги продам превеждам сумата в банка в България. Та въпросът ми според мен беше достатъчно ясен . Каква глоба ще ми бъде наложена ,ако не декларирам приходи от тази си дейност.
      Благодаря!
      п.с Извинете ,че ви губя времето с глупавите си въпроси.
      Глобата не е голяма. Първо ще те глобят за неподаване на данъчна декларация. След което ще си платиш данъка и най - важното - ще влезеш в списъка на рисковите данъкоплатци, което ще ти довлече доста неприятности за в бъдеще отколкото плащането на глобата и данъците.

      Коментар


      • Колеги благодаря ви за помоща!
        Така и ще направя. Няма да декларирам нищо .
        Ще ви държа в течение какво ще се случи.
        пс. Тук ,ако си организирате нещо като срещи на форума следващия път идвам и аз да почерпя.
        Още веднъж благодаря!

        Коментар


        • Не се занимавай с глупости....
          Кой ще те разбере, за колко си ги купил, продал, бонусът към заплата по коя графа ще го напишат и т.н. Ако работиш в страна с която сме подписали да не се облагаме двойно, съвсем е излишно да се тормозиш.....
          Ако пък те хванат и разследват им дай примера с Плевнелиев, който продал 5% от фирма с активи за 60 млн за 250 лв, а други 30 % от друга фирма за 170лв...
          Last edited by 4i40; 17.02.2012, 18:45.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kufara Разгледай мнение
            ...
            Ако си на печалба, 10 % данък тук в България. Има влязло в сила споразумение за избягване на двойното данъчно облагане.

            НАИВHИК - ракия - ракии ..... = акцизий



            ..За първите 10 дни на годината са открити три нерегистрирани казана, които в момента на проверката изварявали ракия. На отговорниците им са съставени актове за нарушение по закона за акциза...След 1 януари тази година повечето от проверените казани за варене на ракия в селата на област Монтана са затворени - докладва началника на отдел ”Митническо разузнаване и разследване”..

            По добре акции от Америка, отколкото казан ракия
            Last edited by Jay Gould; 17.02.2012, 17:55.
            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

            Коментар


            • Тук има и друг въпрос. В БГ ли бачкаш или в чужбинско. Попълвал ли си Form W-8BEN и т.н. Да не се окаже че плащаш 2 пъти данък

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kufara Разгледай мнение
                Така... благодаря ви за отговорите. Нека разясня малко повече.
                Тези акции ми се дават от компанията ,за която работя като бонус. И в този момент достигнаха добра цена и ще ги продам.
                След като ги продам превеждам сумата в банка в България. Та въпросът ми според мен беше достатъчно ясен . Каква глоба ще ми бъде наложена ,ако не декларирам приходи от тази си дейност.
                Благодаря!
                п.с Извинете ,че ви губя времето с глупавите си въпроси.
                Aко можеш преведи ги в БГ с Western Union - не могат да те засекат

                Коментар


                • модератора - оправи заглавието ако обичаш...това също ти влиза в задълженията.

                  благодаря!
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kufara Разгледай мнение
                    Така... благодаря ви за отговорите. Нека разясня малко повече.
                    Тези акции ми се дават от компанията ,за която работя като бонус. И в този момент достигнаха добра цена и ще ги продам.
                    След като ги продам превеждам сумата в банка в България. Та въпросът ми според мен беше достатъчно ясен . Каква глоба ще ми бъде наложена ,ако не декларирам приходи от тази си дейност.
                    Благодаря!
                    п.с Извинете ,че ви губя времето с глупавите си въпроси.
                    Чл. 80. (1) Лице, което не подаде в срок данъчна декларация по този закон, се наказва с глоба или имуществена санкция в размер до 500 лв., ако не подлежи на по-тежко наказание.

                    (2) Лице, което не посочи или невярно посочи данни или обстоятелства в данъчна декларация, водещи до определяне на данъка в по-малък размер или до освобождаване от данък, се наказва с глоба или имуществена санкция в размер до 1000 лв., ако не подлежи на по-тежко наказание.

                    (3) При повторно нарушение глобата или имуществената санкция по ал. 1 е в размер до 1000 лв., а по ал. 2 е в размер до 2000 лв., освен ако лицето не подлежи на по-тежко наказание.

                    Значи, ако те сгепцат глоба до 1000 + левовата равностойност на 500 долара + лихви от датата на която данъкът е дължим

                    Коментар


                    • Така... благодаря ви за отговорите. Нека разясня малко повече.
                      Тези акции ми се дават от компанията ,за която работя като бонус. И в този момент достигнаха добра цена и ще ги продам.
                      След като ги продам превеждам сумата в банка в България. Та въпросът ми според мен беше достатъчно ясен . Каква глоба ще ми бъде наложена ,ако не декларирам приходи от тази си дейност.
                      Благодаря!
                      п.с Извинете ,че ви губя времето с глупавите си въпроси.

                      Коментар


                      • Глей ся, за банкови трансфери данък не се дължи. /все още/ Ако дадеш малко повече информация, може да ти се помогне. Иначе е напълно нормално да се бъзикат хората. Така си попитал - така са ти отговорили.
                        Кажи купих, дадоха ми, намерих, упражних опции, дариха ми и т.н. Х бр акции от ХУZ на цена/без цена, продадох ги на цена, веднъж, 1000 пъти и т.н.. Баси тъпия въпрос дето задаваш. Иначе глобите за неподаване когато те сгащят ги има. Отделно данък + лихви. Това е!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kufara Разгледай мнение
                          Лол очаквах несериозни отговори, но не чак толкова много.
                          Все пак и аз съм ви дал причина като съм такъв неграмотник.
                          Сега по темата. 5000$ не са толкова много и едва ли ще ме разглеждат за такъв малък банков трансфер. Някои от вас запознат ли е точно какви са глобите ако не ги декларирам като доход и ме разберат.
                          Това 5000 печалба ли е. Щото ако е просто приходи от продажба, не съм чувал да се облагат.

                          А иначе как няма да те разберат, те нашите данъчни са свързани с уолстриит макар че не знам дали успяха да се свържат с нашите си митници

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kufara Разгледай мнение
                            Лол очаквах несериозни отговори, но не чак толкова много.
                            Все пак и аз съм ви дал причина като съм такъв неграмотник.
                            Сега по темата. 5000$ не са толкова много и едва ли ще ме разглеждат за такъв малък банков трансфер. Някои от вас запознат ли е точно какви са глобите ако не ги декларирам като доход и ме разберат.
                            Ще ти вземат 5те хил. долара. Има си доста добре работещ механизъм, по който да го направят. По хубаво си плати 10те % - сега са огладняли и дори и по-малки суми ги гледат.

                            Коментар


                            • Значи първо да изясниме 5000$ приход ли имаш или 5000$ доход?

                              Коментар


                              • за акциЙ нищо не дължиш. виж за акции е друга работа.
                                а сега сериозно.
                                ако брокера е чужд и парите останат в щатите не дължиш данък , докато не влезнат в БГ. ако обаче преди това си превел определена сума за покупката на акциите към щатите , то можеш да си я приспаднеш от сумата, която ще получиш и плащаш данък само върху положителната разлика.щото се приема , че за покупката си платил с вече обложени пари .
                                hope that helps
                                Last edited by NYSERookie; 17.02.2012, 11:48.
                                Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X