IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дали и в БГ ще национализират пенсионните ф. като в Аржент?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Запяхте ли вече моята "песен" за намаляване на таксите?!



    http://www.investor.bg/?id=71484
    “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

    Коментар


    • Размер на събираните от ПОД "Алианц България" АД такси и удръжки, съгласно правилника за организацията и дейността на ДПФ "Алианц България"


      Такси от 04.10.2007 г.

      1. Дружеството събира такси и прави удръжки, предвидени в КСО, както следва:
      1.1. Еднократна встъпителна такса: Еднократната встъпителна такса е такса, която се внася за всяко осигурено лице за откриване на индивидуална осигурителна партида.
      1.1.1. При осигуряване с лични вноски и вноски от друг осигурител – физическо лице, еднократната встъпителна такса е 9 лв.
      1.1.2. При осигуряване с вноски от работодател, лице по т. 9.3 или друг осигурител – юридическо лице, еднократната встъпителна такса е в зависимост от броя на лицата, осигурени по съответния договор, и се определя в размери както следва:
      а). Когато по договора са осигурени до 99 лица – 9 лв.
      б). Когато по договора са осигурени от 100 до 499 лица – 7 лв.
      в). Когато по договора са осигурени от 500 до 1999 лица – 5 лв.
      г). Когато по договора са осигурени 2000 и повече лица – 4 лв.
      1.1.3. Когато при откриване на индивидуалната партида постъпят вноски по различни осигурителни договори и в случай че размерът на встъпителната такса по различните договори е еднакъв, тя се удържа в следната последователност: от вноската по личния договор, от вноската по работодателския договор, от вноската по договора с лице по т. 9.3, от вноската по договора с друг осигурител - юридическо лице. Таксата се удържа до размера на съответната вноска, а ако тя е недостатъчна – от следващата вноска.
      1.1.4. Когато при откриване на индивидуалната партида постъпят вноски по различни осигурителни договори и в случай че размерът на встъпителната такса по договорите е различен, се удържа по-ниския размер, от вноската по съответния договор.

      1.2. Удръжка като процент от всяка осигурителна вноска: Удръжката се изчислява в процент от всяка осигурителна вноска в зависимост от вида на вноската, нейния размер и броя на лицата, осигурени по съответния договор. Удръжката се прави в момента на заприходяване на вноската в индивидуалната осигурителна партида.
      1.2.1. При осигуряване с лични вноски и вноски от друг осигурител – физическо лице, удръжката е в зависимост от размера на вноската и се определя както следва:
      а). За вноска до 100 лв. – 4.50%
      б). За вноска от 100 лв. включително до 500 лв. – 4.25%
      в). За вноска от 500 лв. включително до 10,000 лв. – 4.00%
      г). За вноска от 10,000 лв. включително до 20,000 лв. – 3.50%
      д). За вноска от 20,000 лв. включително, както и за вноска в по-голям размер – 3.00%
      1.2.2. При осигуряване с вноски от работодател, лице по т. 9.3 или друг осигурител – юридическо лице, удръжката е в зависимост от размера на вноската и се определя както следва:
      а). За месечна вноска до 40 лв. за осигурено лице – 4.50%
      б). За месечна вноска от 40 лв. включително до 100 лв. за осигурено лице – 4.00%
      в). За месечна вноска от 100 лв. включително, както и за вноска в по-голям размер, за осигурено лице – 3.75%.
      г). За вноска с периодичност различна от един месец, размерът на удръжката се определя, като вноската се преизчислява на месечна база, в зависимост от периода за който тя се отнася.
      1.2.3. (нова, 09.08.2007 г.) Когато общият размер на месечната осигурителна вноска по договор с работодател, лице по т. 9.3 или друг осигурител – юридическо лице е 40,000 лв. и повече, удръжката се определя съобразно броя на лицата, осигурени по съответния договор, както следва:
      а). За 2000 и повече лица – 3.20%
      б). За 2500 и повече лица – 1.85%
      в). За 3000 и повече лица – 1.70%
      г). За вноска с периодичност различна от един месец, размерът на удръжката се определя, като вноската се преизчислява на месечна база, в зависимост от периода за който тя се отнася.

      1.3. Такса при изтегляне /изцяло или частично/: Таксата при изтегляне е такса, която се удържа при еднократно или частично изтегляне на натрупаните средства от Осигуреното лице преди придобиване на право на лична пенсия за старост или инвалидност. Тя се удържа в момента на изтегляне. Таксата е в размер на 10 на сто върху изтеглената сума, но не повече от 20 /двадесет/ лева;

      1.4. Такса при прехвърляне: Таксата при прехвърляне на средства от индивидуалната партида е такса, която се заплаща от Осигуреното лице при прехвърляне на натрупани средства в друг доброволен пенсионен фонд, учреден и управляван от друго пенсионноосигурително дружество. Тя е в размер на 20 /двадесет/ лева. Таксата се заплаща до 10-то число на месеца, в който се прехвърлят средствата в офис на Дружеството или по негова банкова сметка. В случай, че Осигуреното лице не заплати таксата в посочения срок, Дружеството може да удържи дължимата сума от средствата по индивидуалната му партида.
      При наличие на повече от един осигурителен договор, таксата се удържа от средствата, натрупани от лични осигурителни вноски. В случай, че те са недостатъчни или лицето няма сключен личен осигурителен договор – от средствата, натрупани от осигурителни вноски от лица по т. 9.2 или т. 9.3 от този Правилник. При условие, че и тези средства са недостатъчни или лицето не е осигурено по такъв договор – от средствата, натрупани от вноски от друг осигурител. Таксата се удържа от съответния доход от инвестиции, а при неговото изчерпване – от осигурителните вноски.

      1.5. Инвестиционна такса: Инвестиционната такса е в размер на 10 на сто от дохода, реализиран от инвестирането на средствата на Фонда.

      2. Дружеството не събира такса в случай, че Осигуреното лице поиска извлечение за състоянието на индивидуалната си партида.

      3. Такса не се удържа:
      3.1. при изплащане на допълнителна пенсия, както и при еднократно/разсрочено изплащане на натрупаните средства по индивидуалната партида при придобиване право на лична пенсия за старост или инвалидност;
      3.2. при плащания на ползващи лица/наследници по закон;
      3.3. при прехвърляне във Фонда на средства от друг доброволен пенсионен фонд, управляван от друго пенсионноосигурително дружество;
      3.4. при прехвърляне на натрупаните средства или на част от тях от индивидуална осигурителна партида на Осигурено във Фонда лице по индивидуална осигурителна партида във Фонда на съпруг или на роднини по права линия до втора степен.
      3.5. при еднократно изтегляне или прехвърляне в друг доброволен пенсионен фонд, управляван от друго пенсионноосигурително дружество, на натрупаните средства по индивидуалната партида, в случай на несъгласие на Осигурения с изменения в този Правилник;
      3.6. при еднократно изтегляне на остатъка по индивидуалната партида, в случай на несъгласие на Пенсионера с изменения в този Правилник;
      3.7. при еднократно изтегляне на натрупаните средства или при прехвърлянето им в друг доброволен пенсионен фонд, управляван от друго пенсионноосигурително дружество, в случай на преобразуване или прекратяване на Дружеството или на Фонда.
      3.8. (нова, 10.09.2007 г.) Еднократна встъпителна такса не се удържа при сключване на осигурителен договор с работодател, лице по т. 9.3 или друг осигурител – юридическо лице, който има сключен договор с друго пенсионноосигурително дружество и по който договор са превеждани вноски в последните 12 месеца. Работодателят, лицето по т. 9.3 и другият осигурител – юридическо лице удостоверяват обстоятелството по предходното изречение с декларация по образец на Дружеството.


      ©АЛИАНЦ АД 2006.> Услуги за Граждани> Услуги за Фирми> Офиси> Кариера> Контакти

      НАМАЛЕТЕ ТИЯ ТАКСИ БЕ НЕЩАСТНИЦИ НЕКАДЪРНИ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fenixsz
        INSIDER-A,

        Моите извинения, ти беше прав за Януари-Юли!

        БНБ Бюлетин Януари-Юли 2007

        Преките чуждестранни инвестиции в страната са 2667.3 млн. евро (10% от БВП) при 2335 млн. евро (9.3% от БВП) за същия период на 2006 г.
        БНБ Бюлетин Януари-Юли 2008

        Преките чуждестранни инвестиции в страната са 2847.3 млн. евро (8.7% от БВП), при 3325.9 млн. евро (11.5% от БВП) за същия период на 2007 г. Преките инвестиции покриват 62.5% от дефицита по текущата сметка за отчетния период, при 107.5% за януари – юли 2007 г.
        Но, ако говорим за Януари-Август то:

        БНБ Бюлетин Януари-Август 2007

        Преките чуждестранни инвестиции в страната са 3396.3 млн. евро (12.7% от БВП), при 2791.1 млн. евро (11.1% от БВП) за същия период на 2006 г. Преките инвестиции покриват 106% от дефицита по текущата сметка за отчетния период при 147.6% за януари – август 2006 г.
        БНБ Бюлетин Януари-Август 2008

        Преките чуждестранни инвестиции в страната са 2980.5 млн. евро (8.8% от БВП), при 4154.1 млн. евро (14.4% от БВП) за същия период на 2007 г. Преките инвестиции покриват 62.5% от дефицита по текущата сметка за отчетния период, при 123.7% за януари – август 2007 г.
        Айде луека!
        Извинявай, че чак сега отговарям ама въобще не го бях забелязал този пост.

        Разногласията ни произлизат от факта, че едните данни (за 2007 година) са допълвани а тези за 2008 година са предварителни. Онзи линк, който ти дадох обясняваше разликата. Статистиката допълва данните за ПЧИ в последствие, защото те постъпват във времето след предварителните данни. Следователно сравняваш несравними стойностти. Изчакай окончателните данни и тогава ще видим има ли спад и колко реално е той. Успех.
        МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

        Коментар


        • bravo to4no taka i prestpnitzite v zatvora
          Първоначално изпратено от B.Graham
          V Bulgaria vsi4ko tryabva da se nacionalizira i da se zabrani chastnata sobstvenost..... i da se vuvedat kuponi.

          Коментар


          • Re: нещо интересно

            Първоначално изпратено от meto76
            Първоначално изпратено от репото
            Първоначално изпратено от ceco_de
            Понастоящем съм на специализация във Франция. В4ера пристигна една колежка-професор от Аржентина. Веднага използвах да поговоря с нея за кризата в Аржентина. Какво голямо учудване - тя изобщо не знае за това което пише в Блумберг. Даже заедно с нея днеска преглеждахме най-големите Аржентински всекидневници и нито дума или намек за тази криза!!!
            те интернет нямат ли
            от 100 млн. души никой ли не чете блумберг
            то и в бг малцина знаят разни работи, ама това нищо не значи
            По принцип ти да си видял умен латинос.Всичките са неграмотни цигани.
            Точно аржентиците са най-бели и най-грамотни ... на вид си изглеждат съвсем като европейците и генетично са такива ... по ирония на съдбата от една от най-богатите държави в началото на 20ти век сега са средна ръка ...

            Но преди да пишете такива работи проверето колко народ от Европа е емигрирал там на времето в търсене на по-добър живот ...

            8)

            Коментар


            • Re: нещо интересно

              Първоначално изпратено от репото
              Първоначално изпратено от ceco_de
              Понастоящем съм на специализация във Франция. В4ера пристигна една колежка-професор от Аржентина. Веднага използвах да поговоря с нея за кризата в Аржентина. Какво голямо учудване - тя изобщо не знае за това което пише в Блумберг. Даже заедно с нея днеска преглеждахме най-големите Аржентински всекидневници и нито дума или намек за тази криза!!!
              те интернет нямат ли
              от 100 млн. души никой ли не чете блумберг
              то и в бг малцина знаят разни работи, ама това нищо не значи
              По принцип ти да си видял умен латинос.Всичките са неграмотни цигани.

              Коментар


              • V Bulgaria vsi4ko tryabva da se nacionalizira i da se zabrani chastnata sobstvenost..... i da se vuvedat kuponi.
                Life won't wait for you.

                Коментар


                • Re: нещо интересно

                  Първоначално изпратено от ceco_de
                  Понастоящем съм на специализация във Франция. В4ера пристигна една колежка-професор от Аржентина. Веднага използвах да поговоря с нея за кризата в Аржентина. Какво голямо учудване - тя изобщо не знае за това което пише в Блумберг. Даже заедно с нея днеска преглеждахме най-големите Аржентински всекидневници и нито дума или намек за тази криза!!!
                  те интернет нямат ли
                  от 100 млн. души никой ли не чете блумберг
                  то и в бг малцина знаят разни работи, ама това нищо не значи
                  http://vbox7.com/play:6b57c30dca

                  Коментар


                  • нещо интересно

                    Понастоящем съм на специализация във Франция. В4ера пристигна една колежка-професор от Аржентина. Веднага използвах да поговоря с нея за кризата в Аржентина. Какво голямо учудване - тя изобщо не знае за това което пише в Блумберг. Даже заедно с нея днеска преглеждахме най-големите Аржентински всекидневници и нито дума или намек за тази криза!!!
                    най- силното доказателство,че съществува и друг разум във Вселената,е че никой не се е свързал с нас

                    Коментар


                    • INSIDER-A,

                      Моите извинения, ти беше прав за Януари-Юли!

                      БНБ Бюлетин Януари-Юли 2007

                      Преките чуждестранни инвестиции в страната са 2667.3 млн. евро (10% от БВП) при 2335 млн. евро (9.3% от БВП) за същия период на 2006 г.
                      БНБ Бюлетин Януари-Юли 2008

                      Преките чуждестранни инвестиции в страната са 2847.3 млн. евро (8.7% от БВП), при 3325.9 млн. евро (11.5% от БВП) за същия период на 2007 г. Преките инвестиции покриват 62.5% от дефицита по текущата сметка за отчетния период, при 107.5% за януари – юли 2007 г.
                      Но, ако говорим за Януари-Август то:

                      БНБ Бюлетин Януари-Август 2007

                      Преките чуждестранни инвестиции в страната са 3396.3 млн. евро (12.7% от БВП), при 2791.1 млн. евро (11.1% от БВП) за същия период на 2006 г. Преките инвестиции покриват 106% от дефицита по текущата сметка за отчетния период при 147.6% за януари – август 2006 г.
                      БНБ Бюлетин Януари-Август 2008

                      Преките чуждестранни инвестиции в страната са 2980.5 млн. евро (8.8% от БВП), при 4154.1 млн. евро (14.4% от БВП) за същия период на 2007 г. Преките инвестиции покриват 62.5% от дефицита по текущата сметка за отчетния период, при 123.7% за януари – август 2007 г.
                      Айде луека!
                      SapFiConsultant.com

                      Коментар


                      • В България проблемите са само в зачатък


                        Макар България да не присъства в списъка на страните с отровена пенсионна система, основания за притеснения за бъдещето на изплащането на пенсиите все пак има. За разлика от Запада, където държавата спасява финансовия сектор, в България държавата готви безсъници на финансистите.

                        Не става дума за доброволните пенсионни фондове, които у нас все още са скромни по размер и изглежда са се въздържали от твърде рискови инвестиции. Активите на доброволните фондове в страната към средата на 2008 г. са 622.8 млн. лв. и бележат спад с почти 9% за полугодието.

                        Причината - негативните движения на фондовите борси, като по-голямата част от инвестициите (близо 35%) е била в акции. От инвестираните 591 млн. лв., 112 млн. лв. са инвестирани в дългови ценни книжа, а 106 млн. в корпоративни облигации, сочи статистиката на КФН за първите шест месеца на 2008 г. Каква част от горната сума е "токсична" разбира се никой в България няма да иска да ни каже.

                        Правителството сериозно е решило да създаде т.нар. Сребърен пенсионен фонд, който има за цел да подпомага пенсионната ни системата в очертаващия се демографски срив. Сребърният фонд ще служи за „буфер" - за покриване на недостига за изплащане на пенсии от фонд „Пенсии".

                        Към първото шестмесечие на 2008 г. у нас вече има 2.224 млн. пенсионери. Съотношението работещ / пенсионер в следващите десетилетия у нас ще се влоши значително. Броят на пенсионерите тепърва ще се увеличава, а отчисленията във фонда „Пенсии" от социални осигуровки ще спадат (заради политиката по ниски заплати, сенчестата икономика, по-малкия брой работещи и т.н.)

                        Пенсионен буфер в българските демографски условия определено трябва да има. Притеснителното в случая е друго. Надигат се възражения, че Министерството на финансите по-скоро е свикнало да харчи пари, отколкото да трупа за старините на народа, а още по-малко инвестира (виж в-к „Капитал" бр.41/2008 г.).

                        Политиците твърдят, че средствата от Сребърния фонд, в началото 800 млн. лева, ще се инвестират - и то разбира се разумно. Но как ще могат да се избегнат политическите инвестиции, ако средствата се разпределят на вътрешния пазар от чиновници и бюрократи?

                        А ако се инвестира в чужбина, след като пенсионните фондове на страните с най-развита финансова култура бяха подведени от активите с рейтинг „тройно А", какво да мислим за нашия Сребърен?

                        Според Георги Ангелов, старши икономист в „Отворено общество", най-добрата пенсионна система е тази, в която Сребърен фонд няма, а вместо него има 5 млн. индивидуални пенсионни сметки на граждани.

                        Йордан Христосков, управител на НОИ, предлага схема, в която осигурителната вноска от 8% върху заплатата от следващата година да отиде в лични пенсионни сметки на работещите, а вноските на работодателите (10%) и държавата (12%) да отиват в държавния пенсионен фонд. Така работниците сами ще могат да избират в кой пенсионен фонд да дадат за управление спестяванията си.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fenixsz
                          Първоначално изпратено от INSIDER-A
                          Още ли се келешиш тука? Айде бегай да се образоваш!

                          Ти си поредния пример за целесъобразност на кампанията на радио Фреш, а именно "Образованието има смисъл!"
                          Всеки съфорумец като проследи постовете може да разбере, кой има по-голяма нужда... това, че аз продължавам да се образовам е друга бира
                          Личи си,че се образоваш с бира в ръка :-)))))
                          МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от meto76
                            Ние живеем в европейска държава, а не в туземска.Така че национализацията като дума трябва да се забрави.
                            Кажи го на Великобританцитье

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от INSIDER-A
                              Още ли се келешиш тука? Айде бегай да се образоваш!

                              Ти си поредния пример за целесъобразност на кампанията на радио Фреш, а именно "Образованието има смисъл!"
                              Всеки съфорумец като проследи постовете може да разбере, кой има по-голяма нужда... това, че аз продължавам да се образовам е друга бира
                              SapFiConsultant.com

                              Коментар


                              • Ние живеем в европейска държава, а не в туземска.Така че национализацията като дума трябва да се забрави.

                                Коментар

                                Working...
                                X